Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Fogyjunk együtt diétával és mozgással

Összecsuk
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Na hát akkor én is... Szeptembertől már a középső is menne oviba (de hogy lesz így beszoktatás....), a nyelv miatt nálunk iszonyú fontos, hogy intézményben legyenek. Meg amúgy is szocializáció szempontjából is szükségesnek tartom, jót tesz nekik a közösség. Én nem vagyok hajlandó itthon angolul beszélni velük, jó most a suli miatt kicsit muszáj, de borzasztóan fontosnak tartom az anyanyelvi kompetenciát, ami meg csak itthon tud fejlődni, és a szülő-gyerek kapcsolat szempontjából is előnyösebbnek gondolom magyarul beszélni velük. Arról nem is beszélve, hogy én finoman szólva sem vagyok anyanyelvi szinten angolból, ne az én hibás nyelvhasználatom legyen a minta. Szóval szép, szép hogy itthon írunk, olvasunk, számolunk, de pont a legfontosabb, a nyelv nem nagyon halad. Amúgy itt nem sok online dolog volt, lényegében megkapjuk minden nap az anyagot, hogy mit kell megtanítani a gyereknek. Nagyon kicsik még, 4 évesen kezdődik az iskola, és most látszik igazán, hogy jó, hogy nem olyan szigorú, mint otthon, de azért már nem is olyan, mint az ovi. Nagyon sok munkám van az egésszel. Számomra az egész karantén egy nagy loholás volt saját magam és a feladataim után, és még közel sincs vége. Július 20-ig tart a tanév, heti 3 nap még mindig homeschooling. Na mindegy, remélem, szeptembertől csoda történik, és javul a helyzet, mert nagyon szeretném kicsit rendezni a soraimat.
    a középső amúgy nálunk sem együttműködő típus, szerencse, hogy a nagy kicsit "stréber".
    ​​​​​
    kitartás!!!
    ez így nagyon nehéz lehet!
    na én is megvívtam az ovival a csatát, voltak a nyomasztó levelek, szerintem nagyon túllőttek minden célon, h ne vigyük a gyerekeket. nem is részletezem milyen stílusban és okkal.
    én viszont úgy érzem, h az itthoni marakodást időnként megszakítjuk egy egy félanpos ovival és kész.

végleg kiköltöztök? mert amikor nagyon nagyon rég még mentetek, akkor pár év volt kilátásban! a nyelvtanulás tök jó és szerintem az is h otthon magyarul beszélgettek, csak így fogják a magyart is megtanulni.
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

Comment

Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Hát nekünk is lassan vége a sulinak , hála az égnek! Én nagyon nem bírtam az öntörvényű lányommal. Másodperc alatt képes volt eltűnni, aztán meg rohangálhattam utána. Nuku felelősség, nuku lelkiismeretes munka, nuku szorgalom, nuku odafigyelés, így hiába az okos kobak kb semmire nem mentünk vele. Szerintem visszafejlődött :-( Tegnap este pont lecsesztem, mert olyan lassan, akadozottam olvas, mint hónapokkal ezelőtt, pedig már folyékonyan ment neki. Egyszerűen nem érdekli semmi sem. Mondjuk írt már saját bábszíndarabot és elő is adta, és írt saját mesét is, amit este a kicsiknek el is mesélt. Illusztrálta is a meséjét. Szóval ész van dögivel, de csak akkor, ha érdekli is az amit csinál, különben kínszenvedés. A suli előtt meg le a kalappal. Olyan hálás vagyok a támogatásukért, a hozzáállásukért. Volt, hogy Norcsinak elküldtem csak azért is a javítatlan munkáját és arra is 5-öst kapott. A magyarázat pedig az volt, hogy pontosan tisztában vannak Norcsi képességeivel és tudják, hogy most valszeg rossz napja volt.
      azért ne csodálkozz a gyereken szerintem most nincs igazán motiváció, h miért csinálja, felborult a megszokott rend, nem húzzák a tanárok, az osztálytársak stb. (a nagyom aki egyébként szabálykövető, elég jó eszű, de szétszórt, rengeteget kellett böködni, nógatni, pedig ő már nagy és nem kell vele tanulni nagyon csak ritkán segíteni ebben-abban (az utolsó beadandója kb 1,5 hónapig készült...))

én el sem tudom képzelni mi lesz ha jövőre ez lesz és a középsőmmel itthon kell tanulni, mert ő nem szimplán eltűnik hanem ordít...
      Utoljára szerkesztette Kockapaci; 2020.06.11., 09:22.

Comment

Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

gratulálok így utólag is a gimihez nem tudom mikor találkoztunk úgy utoljára, h beszélgettünk is, 2 éve F is 8 osztályosba jár. lehet ezért is megy rendesen az oktatás. környékbeli ált iskolákról nem hallok jókat etéren.
        Én képben voltam, olvasom a sulis topikot Előttünk elhúzták a mézes madzagot ezzel a 6 osztályos gimivel, hogy 2 nyelvvizsga is lehet érettségivel, meg nagyon dicsérik az odajáró csemeték szülei. Annyiban megnyugvás kicsit, hogy a 8-s felvételi mizériát már nem kell megcsinálni, ill. láttuk hol van a tudás szintje a felvételi alapján magyarból és matekból.
        Viki&Lackó(12)
        https://www.instagram.com/kiskamaszgasztro/
        Tündérviola láncok https://mamami.hu/forum/images/smilies/virag.gif

Comment

kitartás!!!
          ez így nagyon nehéz lehet!
          na én is megvívtam az ovival a csatát, voltak a nyomasztó levelek, szerintem nagyon túllőttek minden célon, h ne vigyük a gyerekeket. nem is részletezem milyen stílusban és okkal.
          én viszont úgy érzem, h az itthoni marakodást időnként megszakítjuk egy egy félanpos ovival és kész.

végleg kiköltöztök? mert amikor nagyon nagyon rég még mentetek, akkor pár év volt kilátásban! a nyelvtanulás tök jó és szerintem az is h otthon magyarul beszélgettek, csak így fogják a magyart is megtanulni.
          Köszi! Szerencsére jól elvannak itthon, csak a tanulás tényleg sok. Sokkal egyszerűbb, ha a tanárok tanítják.... Amúgy tök kevesen mentek vissza a suliba (nem kötelező), amit nem értek, olyan gyerekek is otthon maradtak, akiknek esszenciális lenne (szerintem) az iskolai oktatás. Jó, itt nem olyan rózsás a járványhelyzet, mint otthon, de szerintem nagyon korrektek a suliban, én egyáltalán nem félek.
          Dehogy maradunk itt végleg. Még 2 év. A középsőnek is lesz így egy év ovi meg egy év suli. A férjem szerződése '22 szeptemberig szól, nekem is akkor jár le a gyes, megyünk haza. Tudom, hogy van, akinek nagyon
          nagyon bejön a külföld, nekem nem.
          Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
          Luca, B (2015) & F (2017)

Comment

Tündérviola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Én képben voltam, olvasom a sulis topikot Előttünk elhúzták a mézes madzagot ezzel a 6 osztályos gimivel, hogy 2 nyelvvizsga is lehet érettségivel, meg nagyon dicsérik az odajáró csemeték szülei. Annyiban megnyugvás kicsit, hogy a 8-s felvételi mizériát már nem kell megcsinálni, ill. láttuk hol van a tudás szintje a felvételi alapján magyarból és matekból.

én nem remélek 2 nyelvvizsgát mégis örülök, azt hiszem jó helyen van, az ált iskolákhoz képest (amik itt vannak) jobban kezelik ezt a helyzetet is.
            na meg annak én is nagyon örülök, h innen ár nem kell felvételiznie gimibe...

Comment

lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Köszi! Szerencsére jól elvannak itthon, csak a tanulás tényleg sok. Sokkal egyszerűbb, ha a tanárok tanítják.... Amúgy tök kevesen mentek vissza a suliba (nem kötelező), amit nem értek, olyan gyerekek is otthon maradtak, akiknek esszenciális lenne (szerintem) az iskolai oktatás. Jó, itt nem olyan rózsás a járványhelyzet, mint otthon, de szerintem nagyon korrektek a suliban, én egyáltalán nem félek.
              Dehogy maradunk itt végleg. Még 2 év. A középsőnek is lesz így egy év ovi meg egy év suli. A férjem szerződése '22 szeptemberig szól, nekem is akkor jár le a gyes, megyünk haza. Tudom, hogy van, akinek nagyon
              nagyon bejön a külföld, nekem nem.

na én ezt akkor valahogy benéztem

utólag ha visszanézed hamar eltellik az idő, persze odafelé nagyon soknak tűnik! de tuti sokat profitáltok belőle

Comment

Nékünk most szerdán biziosztás és vége. Nagy megkönnyebbülés ez.
                Tegnap csináltam granolát, ma már azt reggeliztem. Valamennyire visszatérek a húsmentes étkezésre. Nem hagyom el 100%-ban, de csökkentek, nem kívánom.
                Ma szabin vagyok, végignyomok valamilyen szadista tornát....
                Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

Comment

Tetszik Nóri a lelkesedésed Én a napi 1 óra bicajozáson kívül nem tudok mit felmutatni. Komolyan, míg home office volt jobban ráértem

Szerdán ráadásul sikerült vacsorára 3 millió kalóriát elfogyasztanom, nem voltam túl büszke magamra.

Viki&Lackó(12)

Comment

ha én napi 1 órát bicajoznék irtó büszke lennék magamra...!

kb 2 hete gyorsan megcsináltam valami tornát, volt benne fekvőtámasz, igaz csak félig mentem le, na és azóta érzem a másik könyököm is...annyira annyira...vagyok, h már nem is mondok semmit

viszont vettünk egy rollert, közösen F-val egyelőre. ha beválik akkor lesz még egy és azzal viszem majd a középsőm suliba szeptembertől. csak én még sosem rollereztem

Comment

kb 2 hete gyorsan megcsináltam valami tornát, volt benne fekvőtámasz, igaz csak félig mentem le, na és azóta érzem a másik könyököm is...annyira annyira...vagyok, h már nem is mondok semmit

viszont vettünk egy rollert, közösen F-val egyelőre. ha beválik akkor lesz még egy és azzal viszem majd a középsőm suliba szeptembertől. csak én még sosem rollereztem
                      A roller tök jó, mostanában én is azt szoktam a kertben a gyerekekkel. Csak nekem még van háti babám, s ha menni kell valahova, nem tudom hova tenni a cuccokat. Ezért inkább bringázni szoktam. Meg én alapból nagyon sokat gyalogolok, csak most a karantén miatt alig megyünk. Itthoni torna egyszerűen reménytelen. Az egyik szomszédunk mindig az ablakunk alatt tornázik, mindig irigykedek.
                      A vacsora nekem nagy gyengém. Ebben kellene fejlődni.
                      Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
                      Luca, B (2015) & F (2017)

Comment

Persze, igazad van. Csak a bicajtól még megmarad a konyhasneni karom.

Roller tok jó. Bp-en meg tik ideális, jól lehet vele közlekedni.
                        Viki&Lackó(12)

Comment

Tündérviola eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          Tetszik Nóri a lelkesedésed Én a napi 1 óra bicajozáson kívül nem tudok mit felmutatni. Komolyan, míg home office volt jobban ráértem

Szerdán ráadásul sikerült vacsorára 3 millió kalóriát elfogyasztanom, nem voltam túl büszke magamra.
                          Áááá, lelkesedés egyszer fent, egyszer lent. most épp lent van. Úgy érzem, hogy minden elvonja a figyelmemet a tornáról. iszonyat vasfegyelem kellene hozzá. Viszont kezdek nagyon rácuppanni a témára és venni 1 mérettel nagyobb futócipőt. Tutira amiatt is fájhat a lábam, hogy 1000 éve vásárolt futócipőben próbálkozom. Most vadászok kihagyhatatlan akciókat, mert azért nincs kedvem hobbifutásra 30e ft-ot kiadni egy normálisabb csukáért.
                          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

Comment

akkor lesz izomláz még az elején. Aztán gyorsan belejössz!

Comment

En meg csak hizok es hizok, a merleg meg mondig 1 kg tobbet mutat mit az elozo meres.
                              lassan dunanak megyek mert engem ez nagyon zavar. Es most olyan hasam van amilet sosem szerettem volna (hordo has)
                              Kriszti

Comment

kerry eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                En meg csak hizok es hizok, a merleg meg mondig 1 kg tobbet mutat mit az elozo meres.
                                lassan dunanak megyek mert engem ez nagyon zavar. Es most olyan hasam van amilet sosem szerettem volna (hordo has)
                                Az lehet mástól is A lényeg a mozgáson van. Ha napi szinten mozogsz, odafigyelsz, hogy mit mikor eszel, akkor kb tök mindegy, hogy az a izé hány kg-t mutat. Az a lényeg, hogy jó legyen a közérzeted. Előbb utóbb mozdulni fog a mérleg nyelve lefelé.

Comment

Betöltés...
                                X