freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot.com отзывы 2019 yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Fogyjunk együtt diétával és mozgással - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Fogyjunk együtt diétával és mozgással

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

en ovatosan okoskosom mert soha eletemben egy napot sem fogyokuraztam meg
    de azt gondolom mindenkinek mas mukodik. A cukor egy teljesen termeszetes elelmiszer mertekkel velemenyem szerint nyugodtan fogyaszthato. En pl tudatosan kerulom az edesitoszereket ezerszer inkabb egy kanal kristalycukor mint valami mesterseges vacak. Tudom vannak termeszetes alapu edesitok is de nekem semmi bajom a cukorral.
    Szerintem ha egeszsegesen etkezel mozogsz stb akkor nem a reggeli kavedba tett cukormennyisegtol leszel tulsulyos vagy kevesbe egeszseges.
    nyilvan van akinek a teljes cukormentesseg valik be mindannyian masok vagyunk! De nincs univerzalis recept. En nem tudnek es nem is akarok meglenni cukor nelkul. Viszont kerulom a feleslegesen edesitett eteleket az alattomos cukorforrasokat (uditok) tehat torekszem az egeszseges eletmodra. De bizony hatalmas vigyorral tolok be egy szelet csokit ha jol esik
    szerintem a cel hogy egeszsegesen eljunk es erre neveljuk a gyerekeinket is. De az odavezeto ut viszont csaladrol csaladra valtozhat
    Làtod, ezt én is nagyjából így gondolom. A teljesen cukormentes élet (nyilván amikor nem vagyok terhes), úgy érzem, rengeteg energiabefektetést igényel, sok-sok agyalást, nem éri meg. Tényleg nem az a minimális cukor a gyilkos, amit az ember kellő odafigyeléssel mégiscsak megeszik. De tudom, hogy Enikő sem így gondolta. Szerintem mindannyiunknak világos, hogy ez nem "térítés" volt, hanem érdekes tapasztalat, ami neki bevált.
    Jó olvasni, hogy hasonlóan gondolkodunk erről.
    Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
    Luca, B (2015) & F (2017)

Comment

Ez a rejtett cukor dolog amúgy nagyon durva, tényleg rengeteg mindenben van. Ezzel is kb. úgy vagyok, hogy igyekszem, amit lehet, magam csinálni. Házi kenyér, krémsajt nálunk is van. Meg mindenféle egyéb kencék felvágott helyett. Lekvár sem nagyon van bolti, a házi lekvárok kb 3/4-e cukormentes, a többiben minimális a cukor. Amíg otthon éltünk, csináltam ketchup-ot is pl. Itt ez abszolút nem fér bele. Jó lenne mondjuk házi felvágottakat is gyártani, de mindenre nincs kapacitásom. Jó minőségű felvágottat veszek, de pl. a szalámiban tényleg van cukor, ezen nem stresszelek. Apránként haladok, régebben pl. mindig volt a táskámban egy csomag bolti keksz (tudjátok, kb. zabpelyhes, ami nyilván cukor és liszt, értékes anyag max mutatóban van benne), vészhelyzet esetére, ezt pl. elhagytuk. Aszalt gyümölcs van helyette legtöbbször.

Comment

Enikő, azt akartam még írni, hogy ennél a terhességnél tapasztaltam meg most én is a gdm diéta kapcsán, hogy kiegyensúlyozott ch bevitellel (egyenletes időközönként, egyenletes mennyiség, lassú-gyors összhang) nem vagyok éhes, nincsen zabálhatnékom, nem vagyok különösebben kívánós. Ez tényleg jó érzés, de nem hinném, hogy szülés után tartani fogom ezt a diétát, ezzel is az a baj, hogy nekem (hangsúlyozom, ez rólam szól, nem bárki másról), túl nagy energiabefektetés. Nem érzem azt, hogy megéri. Mármint terhesen nyilván muszáj, és a baba miatt minden megéri, utána viszont nem lesz rá szükség, s csak az a tény, hogy nem kívánok meg néha random ezt-azt, nem érzem úgy, hogy nekem megéri.

Comment

enikovisky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Felhozom a topikot, hogy elújságoljam, hogy több mint 4 hónapja teljesen cukor- és édesítöszermentesen élek. Illetve élünk, mert Julian is. Datolyával és banánnal édesítek ha szükség van rá. 5kg stabilan lement, tehát 60kg vagyok, azt és akkor eszem, amit akarok, nem tör rám a farkaséhség. Nagyon élvezem, hogy ura vagyok a testemnek, nem kívánok meg semmit, nassolhatnékom sincsen.

2 naponta kenyeret sütök, mindent én csinálok, de megéri.
          Ügyes vagy Enikő! Mindig meg tudsz lepni, h mennyi energiád van.

Krémsajt receptet kérhetek?
          Viki&Lackó(11.25)
          https://www.instagram.com/kiskamaszgasztro/
          Tündérviola láncok

Comment

Azt én is, meg mindenféle kence recepteket is!
            Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

Comment

lucazsofia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Làtod, ezt én is nagyjából így gondolom. A teljesen cukormentes élet (nyilván amikor nem vagyok terhes), úgy érzem, rengeteg energiabefektetést igényel, sok-sok agyalást, nem éri meg. Tényleg nem az a minimális cukor a gyilkos, amit az ember kellő odafigyeléssel mégiscsak megeszik. De tudom, hogy Enikő sem így gondolta. Szerintem mindannyiunknak világos, hogy ez nem "térítés" volt, hanem érdekes tapasztalat, ami neki bevált.
              Jó olvasni, hogy hasonlóan gondolkodunk erről.
              igen termeszetesen en sem vettem teritesnek! csak ugy gondolom ha egybol mindenki ilyen magasra teszi a lecet akkor felesleges kudarcelmenynek teszi ki magat. Holott ha csak elkezd jobban odafigyelni az egeszseges eletmodra mar az egy fontos lepes. aztan kialakul hogy melyik lesz szamara a kovetendo ut.
              sajat celokra van szuksegunk. jo olvasni masok sikerelmenyeit de nem szabad ugy venni hogy ha en nem tudom pont ugyanugy akkor bena vagyok.
              na kicsit zavaros de remelem ertitek

Comment

Engem kenyér recept érdekelne
                Zs & T &​​L

Comment

Yettap eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

igen termeszetesen en sem vettem teritesnek! csak ugy gondolom ha egybol mindenki ilyen magasra teszi a lecet akkor felesleges kudarcelmenynek teszi ki magat. Holott ha csak elkezd jobban odafigyelni az egeszseges eletmodra mar az egy fontos lepes. aztan kialakul hogy melyik lesz szamara a kovetendo ut.
                  sajat celokra van szuksegunk. jo olvasni masok sikerelmenyeit de nem szabad ugy venni hogy ha en nem tudom pont ugyanugy akkor bena vagyok.
                  na kicsit zavaros de remelem ertitek
                  Kellenek a húzóemberek! Hát Enikő nagyon is az. Engem legalábbis inspirál. Én ilyen szigorú diétát nem tudok tartani , de nagyon jó tudni, hogy nem lehetetlenség .

Én amúgy alapvetően a napi mozgásban (ami jelen pillanatban csak a gyerekek utáni rohangálás tesz ki), a mértékletességben hiszek. No mg, hogy kell néha, valamennyire rendszeresen tisztítókúrát tartani. nincs új a nap alatt. Ezt már ükanyáink is tudták (pl böjt-tisztítókúra).
                  Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

Comment

Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Kellenek a húzóemberek! Hát Enikő nagyon is az. Engem legalábbis inspirál. Én ilyen szigorú diétát nem tudok tartani , de nagyon jó tudni, hogy nem lehetetlenség .

Én amúgy alapvetően a napi mozgásban (ami jelen pillanatban csak a gyerekek utáni rohangálás tesz ki), a mértékletességben hiszek. No mg, hogy kell néha, valamennyire rendszeresen tisztítókúrát tartani. nincs új a nap alatt. Ezt már ükanyáink is tudták (pl böjt-tisztítókúra).
                    abszolut a lelkesedes ragados!

Comment

Elismerem, hogy én egy sokszor nagyon szélsöséges ember vagyok, és ebben pont az tetszik, hogy milyen egyszerü, de nagyszerü. Az elsö két hét tényleg nehezebb volt és nem azért mert minden nap megettem egy zacskó parányt (jajj de imádom ) hanem mert mindig valamit úgy ettem volna. Ès ahogy olvasgattam magamra ismertem. A rejtett cukrok negatív hatásait ismertem fel magamon. Élvezem, hogy nem függök semmi diétától, kalóriától. Luca, ez talán nagy elönye a diabéteszes diétával szemben, nem kell méricskélni, számolni, mert a tested segít. Persze tudom, hogy ez sokaknak amúgy is jön, nekem valahogy nem jön magától, föleg PMS-nél.
                      Enikő egy férjjel és négy törpével
                      ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
                      Vega hét menü
                      Kihívás (okt.1-14)

Comment

Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Azt én is, meg mindenféle kence recepteket is!
                        Én ezeket csak ritkán csinálom receptből.
                        Krémsajt nálunk úgy készül, hogy kibélelek egy nagy szűrőt egy tiszta textil pelussal (2-3 rétegben hajtva), és belelapátolok egy doboz görög joghurtot. Elvileg ízlés szerint mehet hozzá még tejszín, akkor krémesebb lesz, én egyszer próbáltam, nekem az már túl zsíros volt. Szóval nálam csak a joghurt van. Aláteszek egy lábast, s megy a hűtőbe minimum 12 órára. Ez alatt kicsöpög belőle a savó, sűrűbb lesz, és a savanykás joghurt íz is eltűnik. Utána már csak fűszerezem: leginkább zöldfűszeres (rozmaring, petrezselyem, bazsalikom stb) vagy magyaros (sok paprika, hagyma- meg fokhagymapor, esetleg pici őrölt kömény) készül + só persze ízlés szerint. De gyakorlatilag bárhogy lehet fűszerezni.

Kencékből padlizsán-, tojás-, halkrém szokott gyakrabban lenni, humusz meg babalapú kencék.
                        Szívesen írok ezekről, de most véget ért az estimese olvasás, úgyhogy megyek segítek a férjemnek a fektetés további részében.

Comment

megragadom a lenyeget. a babalapu kenceket BABAalapu kenceknek olvastam

Comment

Betöltés...
                          X