freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Simplify - avagy hogyan éljünk egyszerűbben és ne legyünk "nagyfogyasztók" - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Simplify - avagy hogyan éljünk egyszerűbben és ne legyünk "nagyfogyasztók"

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Simplify - avagy hogyan éljünk egyszerűbben és ne legyünk "nagyfogyasztók"

Sziasztok!

Hetek óta foglalkoztat a téma, hogy nyitok egy topikot, nem találtam hasonlót, ha van szóljatok és összevonjuk.

Úgy érzem, hogy már jó úton haladok, de még messze a vége. Szeretnék egy egyszerűbb háztartást, kevesebb ruhát, játékot, kendőt , szóval mindent. Tudom szortírozzak, megyeget is, de szeretnék ötleket, hátha vannak itt olyan családok, akik minimálon megoldják, hogy boldogan éljenek. Nekem most komolyan akkora boldogság lenne, ha kevesebb lenne, pedig már tényleg jóval kevesebb cuccunk van, mint mondjuk 4 hónapja, de lehet csak annak tűník, mert egy nagy házba költöztünk.

Szóval minden tippnek, tapasztalatnak örülnék. Nem akarom, hogy a tárgyak uraljanak, de persze fogyasztói társadalomban élünk.

Sok a szemét a Földön, sajnálok jó dolgokat kidobni, hátha másnak még jól jön, de kinek? Viszont az elmélet, hogy ez még valamire jó lehet, akár még igaz is, de hogyan működik az egyszerűsítés?

Simplify-ra fel! Talán nem vagyok itt egyedül ezzel a feladattal.
    Enikő egy férjjel és négy törpével
    ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
    Vega hét menü
    Kihívás (okt.1-14)

De jó topic!

Figyelek majd nagyon,minket lassan kiszorítanak a gyerekjátékok a lakásból,de szinte csak egymással játszanak meg velünk,nagyon kevés játékkal. Nekem nagyon tetszik-van is egy topic-hogy élményt adjunk játékok helyett. Persze nem mindig könnyű megállni,sajna néha azon kapom magam,hogy olyan játékot kapnak a gyerekek,aminek én örültem volna gyerekkoromban,csak nem kaptam,vagy akkor még nem is volt. Ezt kéne legyűrni magamban,bár attól még a rokonok hozzák a sok műanyagot.
    Plusz rászoktunk a gyerekekkel a könyvtárazásra,így jó régóta nem vettem már könyvet nekik,jó könyvek vannak benn is.

Ha télen lesz végre szárítógépem,akkor könnyebb lesz kevesebb ruhával,mondjuk akkor plusz egy gép lesz. Ekkora gyerekeknek meg még sok ruci kell,gyorsan koszolódnak.

Háztartás ügyben igyekszem elkerülni a nagyobb boltokat,ha a szemem előtt van,sokkal több minden hülyeségre elcsábulok. Ha itthon sütöm a kenyeret,mondjuk hús meg tojás itthon van,azt nem kell venni,akkor már csak a piacra kell járnom és észrevehetően kevesebbet vásárolok feleslegesen.
    Edit vagyok, Évus 7,5,Lacus 6 és Olivér 4 anyukája

Comment

Igen, könyvtár ez jó ötlet, csak hogyan győzzem meg a gyereket, hogy a könyvet vissza kell vinni. Nálunk még kölcsönben sem lehet semmi, mert nem adhatom vissza. Hónapok után is emlékeznek rá.

Bár mostmár a lassan 5 évesem kezdi érteni, hogy akkor lesz új, ha valami elkerül. Tehát anya elad valamit, vagy megy a szegény gyerekeknek, de szegényemen látom, hogy mintha fájó pont lenne neki, pedig próbálom dugdosni ilyenkor a dolgokat.

Háztartás: nálunk is bevált az azt esszük, ami van, meg kiesszük a hűtőt, de ott van még a mosószer, takarítás, krémek. Hogy mennyi minden össze tud gyűlni. Ráadásul én is olyan vagyok, hogy NEKEM MINDEN KELL
      Vega hét menü
      Kihívás (okt.1-14)

Comment

Rokonok: én szívbaj nélkül szólok, hogy ne hozzanak semmit, inkább csak jöjjenek és olvassanak egy mesét a gyereknek, vagy játszanak együtt. De nehéz, komolyan ez az egész ajándékvásárlás csak róluk szól.
        Vega hét menü
        Kihívás (okt.1-14)

Comment

Nagyon szuper topik, jövök amint tudok!!
          Ildikó, Keve (2011.12.01.) és Kende (2015.07.30.) anyukája
          Hordozási tanácsadó vagyok (ClauWi)

Comment

jó topik nagyon!

Nálunk nemrégen volt lomtalanítás. megdöbbentem, hogy bár csak 3 éve élünk itt, mégis már tele volt a padlás. Úgy döntöttem, hogy nekiállok válogatni. De iszonyúan nehéz volt, mert egyszerűen mindenhez kötődöm. Aztán eszembe ötlött egy gyűjtögetők dokumentumsorozat egy látott epizódja, és rájöttem, hogy jó úton járok afelé, 20 év és odáig juthatok , ők is apró cseprő dolgokhoz ragaszkodnak eleinte...aztán meg eltemeti őket a cucc és a kosz. Így nekiálltam és szelektáltam veszettül. Sikerült egy jó adagot kitenni. Itt ugye jönnek előtte olyan lomisok, aki összegyűjtik a használható cuccokat, így nekik adtuk, ami nem szemét volt.

Egy csomó gyerekjátékot meg félretettem a családsegítőbe. Amit nem használnak évek óta, az nem is kell címszóval. Úgyis a közös élmény nekik, ami számít leginkább. Így idén sokkal jobban figyelek, hogy mit kapnak ajándékba. Inkább csinálok egy szuper kuponfüzetet közös élményekkel, mint valami fölösleges lomot vegyek (vaéami játék, amivel 2x játszanak, aztán megy a sarokba).

Ami még egyébként egy jó lecke volt, hogy idén 2 nagyszülőnk is meghalt, és rengeteg felesleges cuccot kell majd szelektálni. és egy csomó mindent mi adtunk ajándékba (díszek, stb)mikor nem tudtunk, hogy mit adjunk. Így ebben is változtatok, "leendő lomot" nem adok karira többet másnak sem, és szólok, hogy mi sem kérünk. Kb. kigondoltam, hogy mi az az alapfelszerelés, amit még szeretnék pl. konyha egy két extra cucc, de hülyeségeket többet nem veszek.

és bevásárolni inkább a férjemet küldöm, mert ő a lista szerint vásárol, de ha én megyek, akkor egy csomó minden más is bekerül a kosárba

én is várok ötleteket!
            Utoljára szerkesztette stee; 2014.06.26., 12:46.
            Eszter - 3 fiú (19, 11 és 5 évesek) anyukája Blogom a háztartásról és egyéb kihívásokról
            Kaja kihívás összesítő

Comment

Szerintem írjuk le, hogy hol kellene nekünk segítség.

Pl. én arra lennék kíváncsi, hogy mennyi ruha elég egy gyereknek, darabra. Én sajnos mindig magamból indulok ki, hogy szeretem ha legalább 3-4 hétig nem kell ugyanazt a ruhát, de legalábbis felsőt kétszer felvennem. Na most a gyerekeim meg mindig ugyanazt akarják, akkor meg minek nekik annyi. De mennyi az annyi?

Játékból is, mennyi kell és mik a fejlődésükhöz?

Karácsonyra mi már évek óta nem adunk kis és nagycsaládon belül sem, a gyerekeim meg csak 1-1-et kaphatnak a fa alatt. Volt is hőbörgés, de aztán belátták, és mostmár jó, hogy nincsen Karácsony előtti idegbaj.
              Vega hét menü
              Kihívás (okt.1-14)

Comment

szerintem ruhából sokkal kevesebb kell, mint sokan gondolnák...
                Eszter - 3 fiú (19, 11 és 5 évesek) anyukája Blogom a háztartásról és egyéb kihívásokról
                Kaja kihívás összesítő

Comment

A felhalmozódott, de ép és használható dolgokat mi közösségi vásárok keretében csereberélnénk el. Azért írom feltételesen mert ez még nálunk nem működik,(Szekszard) ahol nem látnak pénz hasznot az emberek nem jönnek el.
                  Szóval én biztos csinálnék ilyen csere- bere vásárokat, ahova el lehetne vinni a megunt dolgokat, hátha valakinek pont jól jön.

Sajnos én is olyan típus vagyok, hogy sajnálom kidobni a dolgokat, mert hátha jó lesz valamire.
                  Aztán ha kidől a szekrényből, akkor szoktam szelektálni es a használhatatlant tényleg kidobom.

Ajándékozás: ez a legnehezebb szerintem, mert a nagyszülők messze vannak és ezzel akarják kifejezni a szeretetüket.
                  Nem rossz értelemben, csak ritkán találkozunk és akkor adnának valamit. Szerencsére sikerült ezt beszüntetni, elmagyaráztam hogy a sokadik kacat felesleges lesz, a gyerek 2 perc után nem fog vele játszani.
                  Megértették.

Comment

Ruha: Keve képes 1 db nadrágban lenni egész héten, persze ha nem lesz koszos!
                    Van pár kedvenc darabja és kész, a többi nem érdekli.
                    Mondok egy példát: mondjuk van 15 db pulcsija és 3- t használ!!
                    De tényleg, gyereknek szerintem nagyon kevés ruha kell.
                    Es képzeljétek, hogy mikor megszületett nagyon sok használt ruhát kaptam, amit már a 2. ismerős babanak adtam kölcsön és visszakapom ha kell még nekunk is.
                    Így kb 5 gyereket fog kiszolgálni.

Comment

stee eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      szerintem ruhából sokkal kevesebb kell, mint sokan gondolnák...
                      Igen, de mennyi az annyi?

Imádottt apukám hagyott itt minket 3 éve és akkor én is megfogadtam, hogy nem hagyok ennyi mindent a gyerekeimre. Ő szegényem, igazi háborús gyerek volt, nem volt semmijük, még meg is értem. De nekünk már meg volt mindenünk, akkor miért ragaszkodunk ennyire? Mondjuk ezalól az öcsém kivétel, de hogyan lehet ezt a rossz szokást levetkőzni?
                      Vega hét menü
                      Kihívás (okt.1-14)

Comment

Na ugye? Akkor nem csak az én gyerekeim akarják mindig ugyanazt felvenni, de mennyi lehet elég?

A csere-bere jó ötlet? De csak személyesen éri meg, a posta olyan drága.
                        Vega hét menü
                        Kihívás (okt.1-14)

Comment

Na, témánál vagyunk, H&M-es hírlevél most jött, tárgy az emailben: Mehr kaufen, mehr sparen! ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ
                          Vega hét menü
                          Kihívás (okt.1-14)

Comment

Jujj, ez nekem is gyakori agyalós-témám. Nálunk is túl sok a játék, meg sok a használhatatlan kacat is. Ruha szerencsére nem, mert én magam se öltözök szívesen, van pár kedvencem, aztán nem izgat a ruházkodás.

A túl sok játékra azt találtam ki, hogy amire rá se néztek, felvittem a padlásra, és ha 1 évig nem hiányzik senkinek, akkor eltűnnek majd titokban. Nem egyeznének bele a lurkók, ha tudnák.
                            Sajnos nálunk rajtam kívül mindenki gyűjtögető. Van pl. két használhatatlan haj/szakállnyírónk, amit párom nem enged kidobni

Ráadásul anyósék padlása is tele van, amit ha megelégelnek, ránk sóznak jó pár dolgot, amire meg nekünk sincs szükségünk... hiába tiltakozom Pár dolgot itthon ki is vágok, de nem lehet mindent... meg ha kiderülne, azért nagyon rossz lenne. Ezzel a helyzettel Ti mit kezdenétek?
                            Erika, 3 kölök anyuja: Baló (2005.01), Lenke (2007.12), Mikus (2013.03)

Kisfiúcipők

Comment

Milyen alapon sózzák rátok? És ki a ludas, aki nem ellenkezik, gondolom a párod, neki mi a véleménye erről?

Játékokat én is elkezdtem szelektálni. Nem egyszerű, na.
                              Vega hét menü
                              Kihívás (okt.1-14)

Comment

Betöltés...
                              X