Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Anyakímélő üzemmódban

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Anyakímélő üzemmódban

A mosógépes topikban rengeteg stramm ötletet kaptam, így kérlek benneteket, írjatok ide is!

A téma bővebben: Hogyan, milyen trükköket, módszereket alkalmaztok, hogyan kapcsoljátok be a családot (barátokat), hogy este, amikor elalszik (jó esetben) a gyerek, akkor ne romhalmaz várja, hogy végre beszakadt körmökkel, borzas hajjal beállj a mosogató fölé, hanem zuhanyzás után, vörösbort iszogatva kellemes estét tölts a férjeddel. Hogy legyen időd nap közben egy kicsit olvasni, netezni, körmöt lakkozni, sportolni. Hogy a lakás ne ússzon, és legyen tiszta ruha. Te meg jókedvű és derűs legyél.
    Persze, nem lehetünk mindig szuperanyák és feleségcsodák egyben, de törekszünk rá

Ki hogyan csinálja?
    1 fiú, 2 lány

Takarítás délelőtt a gyerekkel, legalább kifárad, mosás közben, mosogatás folyamatában (igyekszek mindent azonnal), ha elalszik és nem vagyok hulla, akkor olvasok, netezek, ha sok energiám van, akkor még varrok is. Ha hulla vagyok, akkor én is húzom a lóbőrt vele. Főzés jobb esetben előző este, rosszabb esetben a nap legelején, minél hamarabb.
    Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
    "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

Comment

Minden nap főzöl, Kisvic?
      1 fiú, 2 lány

Comment

Nem. Igyekszem két napra főzni. Ha nagyon elememben vagyok, akkor minden nap külön. De volt már olyan, (a kórház előtt volt jellemző), hogy rendeltem kaját.
        "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

Comment

Nálunk egy laza napirend vált be (napirendes topic), ami inkább engem köt. Pl, időre kell benézni a mosógépbe, hogy ne maradjon benne a ruha (elfelejteeeeeem)
          Regel valahogy jobban haladok, hétkor kelünk, kilencre összekapom a lakást, de délután ne jöjjön senki, mert megint kupi van
          Este a vörösbor meg a többi sajna nem nagyon fér bele az esti rituálé miatt.
          Szombaton pótlik mindent, ami hét közben kimaradt. (ja, nem vasalok, de minden nap főzök, és, egyszer lesz egy mosogatógépem, mert az kelllllllll)
          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
          írj a gmailemre az is cyanus

Comment

SZóval mindent együtt a gyerekkel, ha takarítok egy félbevágott mosogatószivacsot kap, ilyen tiszták a széklábak még nem voltak, zoknit kivállóan teregetnek, sőt, Hanna 15 perc alatt kézzel megpucol egy vöröshagymát. szóval csak időben kell neki szólni.
            Együtt gyúrjuk a kenyeret, imád keverni, vagy egyszerűen amíg forrózok, ő szagolgatja a fűszereket. Az a kedvenc elfoglaltság. (aztán persze lehet néha takarítani)
            Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
            Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
            Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
            írj a gmailemre az is cyanus

Comment

Otkor kelek. Futok. Gepeket (mosogato, moso) elinditom, a ferjemnek csak ki kell teregetni/pakolni. Megyek dogozni es onnan intezem amit csak tudok, netet, befizeteseket. Vacsi elott kaja masnapi kaja osszedob, es befejezem amit a ferjem elkezdett de a kislany miatt nem birt befejezni.
              Nem vasalok. Rendet modjaval tartok. Ja es a kormomet se festem, de nem is hianyzik.
              Este tizig meg a lanyommal vagyok akkor elalszik utana meg jon a felnottido. 11 korul meg mar kipurcanok.
              Andrea és a girl-power: Noémi & Amira
              és a legifjabb padavan: Ádám
              aki kíváncsi az agymenéseimre, kukk ide:http://andrea-momdoc.blogspot.com/

Comment

A két nagy eljátszik napközben a kicsivel, így módom van haladni a háziasszonyi teendőkkel.

Tehát a megoldás: legalább 1 nagytesó
                Három a gyerek, egyik sem baba

Comment

Én kizárólag este rakodok össze, reggel minek, úgyis azonnal újra kupi van! Takarítás ahogy Kisvicnél, gyerekkel együtt (hátulütője, hogy mindig mosolyogva kell csinálni, hogy azt higgye, milyen jó móka ez ). Az alvása most elég rapszódikus, én meg első trimeszteri álomkórságban szenvedek, úgyhogy ha ő elalszik, én is dőlök vele. Nálam a főzés a mumus, főleg délután, de max. 2naponta (de inkább több, hétvégét kivéve). Anyum ebben sokat segít, mindig szól, hogy vigyek tőlük kaját.
                  Bevásárlás, posta, ügyintézések szintén gyerekkel, az is fárasztja , vagy pedig, ha férjem hazaért, akkor én egyedül.
                  Nálunk még vannak lovak, kutyák, a reggeli műszak az enyém, jó időben Hannával együtt, télen nehezebb, mert negyed óráért nem öltöztetem a gyereket fél órán keresztül. Este ezt a férjem intézi.
                  Esti fürdetés apáé, addig én megcsinálom a rendet. Nálunk van egy dühöngő szoba, ott vannak a játékok, annak csak az ajtaját kell becsukni este és kész
                  Vörösbort nem iszom.
                  Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

Comment

vannak napok, amikor nem megy, de általában bejön:reggel, amíg Marci alszik az elöző napi romok eltakarítása,mosás indítás, vasalás,elpakolás, felkel, reggeli, séta, főzés, ebéd, alvás(no ekkor van 2 órám arra, ami még kimaradt, vagy egész egyszerűen én is alszom)majd felkel, ha csak keveset főztem kifejezetten manónak, akkor apának is főzök valamit, de az esetek nagy százalékában játszunk, olvasunk, és várjuk apát
                    megérkezik, vacsi, együtt még lemegyünk, majd játék estig, fürdés altatás, és gyakorlatilag az esetek 70 százalékában mi is megyünk aludni....
                    Bogi
                    Marci és Emma anyája
                    mesevirágokat tessék

Comment

Ja, és nálam az "anyaidő" a reggeli kávézás. Miután Hanna felkelt, picit még összebújunk, aztán ő szalad a dolgára, én pedig leülök a kávémmal a gép elé, átnézem a leveleimet, netezek, stb. Ez feltölt egy kis időre. Hanna is "tiszteli" ezt az időt, könyvet nézeget, vagy csendben beleül az ölembe és nézi, mit csinálok.

A vizsgaidőszakok viszont kemények, akkor nagyon sokat segít anyu. Elviszi Hannát délután, vagy vasal, főz, de 1,5-2 hónapig fut a lakás...
                      Utoljára szerkesztette Batyuklán; 2009.07.13., 11:46.
                      Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

Comment

A vörösbor és a körömfestés csak példa, tetszés szerint behelyettesíthető
                        Én se festek körmöt és természetesen csak módjával iszom a vörösbort. Az én trükköm, hogy este átbeszélem a férjemmel a másnapi napirendet. Sőt, ezt a nap egyes szakaszaiban újra megcsináljuk, mert néha módosul a terv. Ha így csináljuk (sajnos, még nem interiorizálódott ), akkor megy minden flottul, és nem vagyunk kifacsarva.
                        Tegnap délután például:
                        1.egyik mama meglátogatása
                        2.tankolás
                        3.másik mama meglátogatása
                        4.ajándék bor megvásárlása a szüleimnek (házassági évforduló) és átadása
                        5.gyümölcsösben autómosás, a délelőtt elkészült lekvárok bepakolás a kocsiba, paprika meglocsolása

Így minden megy, mint a karikacsapás.
                        Hazaérve apa fürdet, de én öltöztetek, közben apa készíti az ágyat. Cici és alvás.
                        Jön a mi időnk
                        1 fiú, 2 lány

Comment

Körömfestést meg a manikűrös csinálja! (értettem a vörösbort is )

Zsófi, ez nagyon jó módszer, néha mi is csináljuk, segít fejben tartani az aznapi teendőket és jó esetben nem lesz káosz a napból.

Comment

Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Nálunk egy laza napirend vált be
                            Regel valahogy jobban haladok, hétkor kelünk, kilencre összekapom a lakást, de délután ne jöjjön senki, mert megint kupi van
                            Este a vörösbor meg a többi sajna nem nagyon fér bele az esti rituálé miatt.
                            Szombaton pótlik mindent, ami hét közben kimaradt. (ja, nem vasalok, )
                            Dettó!!!

Comment

Mondjuk váratlan vendég hozzám se jöjjön, azt nagyon rosszul tűröm (nem csak a rend hozzávetőlegessége miatt, egyébként se).
                              Három a gyerek, egyik sem baba

Comment

Betöltés...
                              X