Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

evés: válogat a gyerek

Összecsuk
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Gemma: Ééééén! Imádtam és most is!
    Viszont azokat a dolgokat nem szeretem, amiket meg általában szeretni szoktak (sárgadinnye, hagyma, paprika, tej, tejszín, kávé). Szóval olyan gyerek nincs, aki mindent megeszik.
    Bálintnál az evéssel nincs gond (bár nem egy nagy húsrajongó), csak akkor nem akar "rendes" ételt enni, amikor jön hozzánk valaki és tudja, hogy érkezik valami finomság is. Ilyenkor az vált be, ha a büszkeségére hatok. Mondjuk neki, hogy most 3 és fél éves nagyfiú, úgyhogy ha 3 és fél harapást (kanalat stb.) megeszik, akkor jöhet a finomság. Ő meg büszkén falatozik, ha nagyon ízlik neki, abba sem hagyja. Erőltetni meg soha semmit, mert emlékszem rá, amikor oviban addig nem játszhattam, amíg meg nem ettem a kihűlt, zaccos, fölös tejeskávét (majd' el hánytam magam). Azóta sem bírok ránézni sem a tejre, sem a kávéra, a tejeskávéra meg végképp. Egyébként elképzelhető, hogy azért nem eszik meg valamit egy gyerek, mert a szervezete "tudja", hogy nem tesz neki jót (pl. a hagymás, tejes stb. dolgoknál).
    Évamama és Bálint, a kis csillagász (2008. október 2.)

Comment

Nyúlanyóca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Gemma: Ééééén! Imádtam és most is!
      Viszont azokat a dolgokat nem szeretem, amiket meg általában szeretni szoktak (sárgadinnye, hagyma, paprika, tej, tejszín, kávé). Szóval olyan gyerek nincs, aki mindent megeszik.
      Oké, oké, ez magas labda volt részemről, persze, néhány gyerek biztosan szereti a főzelékeket Meg amúgy is, mi mind egyéniségek vagyunk

Szeretném hangsúlyozni, hogy semmiképpen sem akarnám elbagatellizálni Hosszúpuskáék problémáját csak elmerengtem a téma kapcsán a mi helyzetünkön is.
      Egyébként nekem is lenne mit változtatni, főleg, hogy többször kéne nyers zöldséget, gyümölcsöt a gyerek orra elé dugnom. Ez csak magunkra vonatkozik, és persze nem is biztos, hogy eredményes lenne. (Már csak ezért se vagyok nagyon lelkes ez ügyben.)
      Emma
      R (2007.10.), K (2010.12.), V (2014.02.), A (2016.04.)
      gemmamamami@gmail.com

Comment

Betöltés...
      X