Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Galéria a lakásban

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Galéria a lakásban

A lakásunk (Bp-en ) 4 méter belmagasságú, úgyhogy elbírna egy galériát (vagy többet...). Csak meg kellene győznöm magamat, hogy szeretem a galériát, mert eddig ez nem sikerült... Itt szoktam inspirálódni, ezek már nem mezei galériák, hanem belsőépítészeti galériaépítés, valami ilyen kellene nekünk is.

Tudtok jó galériákat mutatni? Vannak tapasztalataitok?
    Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
    1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

A 'leánylakásomban', ami szintén Bp. belváros, volt hálógaléria, aminek egyáltalán nem volt korlátja, mert enyhén klausztrofóbiás vagyok, és nem tudtam volna úgy aludni, hogy minden irányból le vagyok határolva. Rajtam kívül soha senki nem mert az ágy külső felén aludni. Nem volt különösebben szép, a szokásos fenyő ácsolmány.

Egyébként a galéria, mint térszervezés nagyon tetszik, a most épülő házunkban is lesz, (annyiban más, hogy itt két normál belmagasságú szint van) erről tudok képet csatolni, bár még félkész. Az emeleti szobák nyílnak majd a galériáról, és az étkezőre lehet rálátni felülről. Itt arra figyeltünk, hogy a lépcsőt majd le lehessen zárni a poronty elől, és ne legyen áttört a korlát, nehogy kisautók potyogjanak a fejünkre óvatlan pillanatokban.
    Eszter és a Gyíkok
    Lóri, Márkusz, Bori, Berci

Comment

hahó!

eredetileg én is "épített" galériát szerettem volna, vagy teljesen fémből az egészet (kovácsolt vas jelleg), de aztán sürgetett az idő (Hanna) és erőteljesen apadt a pénztárca.

végül a legegyszerűbb fenyő galériánk lett, amit 3 óra alatt felhajítottak az arcok, mi pedig lefestettük cseresznye lazúrral. http://www.galeriakeszites.eu/

Amiből nem engedtem az a fém korlát volt, mert nagyon nem tetszik a faragott fa korlát.

végül a korlát drágább lett, mint maga a galéria :-)

de így utólag nem bántam meg, mert a régi bútorainkhoz passzol. (bááár a fehér épített változat is jól nézne ki) ááá, h. mindig kompromisszumokat kell hozni

ami gáz kicsit, h. el kell keríteni a feljáratot, mert Hanna minden további nélkül egyedül felsétál.
      és még az, h. emiatt nem tudunk hármasban aludni, mert folyton azon aggódnék, mikor ugrik le az én kis lemmingem. így a szobájában lévő nagyágyon bújunk össze.

Kati, köszi a linket, nagyon jók! (A Bimbó utcai a kedvencem)
      H&M

Comment

Én is velük csináltattam annak idején. Tényleg pár óra alatt kész volt.
        Eszter és a Gyíkok

Comment

hihi, viszont akkora káoszt csináltak a lakásban, h. utána sírvafakadtam. hiába takartunk le minden bútort, gyakorlatilag asztalosműhellyé változtatták a nappalit negyed órán belül...
          H&M

Comment

Nálunk is ez volt. Utána még fél évig porszívóztam a fűrészport, hiába takartam le mindent.
            Eszter és a Gyíkok

Comment

Oppa epp megtalaltam a valaszt a kerdesemre
              Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

Comment

a honlap szerint: 11.000 / m2
                - arra már nem emléxem, h. anno (2007 október) nekünk mennyibe fájt, kettőt is csináltattunk, egyet a gyerekszoba fölé, egy gardróbgalériát.

8 + 4 m2 volt és a korlátot meg egy másik céggel.

ebben az árban egyébként a faragott fakorlát is benne van.
                H&M

Comment

kattix eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Itt szoktam inspirálódni, ezek már nem mezei galériák, hanem belsőépítészeti galériaépítés, valami ilyen kellene nekünk is.
                  hihi, ők tervezték belsőépítészetileg eredetileg a házunkat, jó arcok Az már nem csak rajtuk múlott, hogy nem olyan lett/lesz....
                  Orsi

Ölbebaba

Comment

Mókica eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    a honlap szerint: 11.000 / m2
                    - arra már nem emléxem, h. anno (2007 október) nekünk mennyibe fájt, kettőt is csináltattunk, egyet a gyerekszoba fölé, egy gardróbgalériát.

8 + 4 m2 volt és a korlátot meg egy másik céggel.

ebben az árban egyébként a faragott fakorlát is benne van.
                    köszi en valahogy milliokban gondolkoztam
                    De gondolom amit kati linkelt az annyi is lenne. Annyira fogalmam sincs az arakrol, hogy az mar szegyen.
                    Mi is szeretnenk majd galeriat (holott meg lakasunk sincs )
                    Fiu(2007) lány (2009) fiu (2017)

Comment

A mi lakásunk belmagassága 5 méter feletti,úgyhogy mi teljesen félbe vágtuk az egészet.Így lett a 60 négyzetméteres lakásból 105 négyzetméteres.
                      A szüleimnél is van,de ott csak fekvőgaléria.
                      Szerintem mindenképpen nagyon jó ötlet csináltatni.Mi négyen vagyunk testvérek,és így sokkal jobban elfértünk.A miénket apukám csinálta,de nem lehet ezekhez a képekhez hasonlítani.
                      Anna

Comment

Az enyém 2004-ben 65e Ft volt, kb 8 nm. Arányaiban nem sokat változott az ár.
                        Eszter és a Gyíkok

Comment

megnéztem ennek az építészcégnek a lakberendezési referenciáit, khm...csöppet túlcizellált... - na de ez egy személyes vélemény és különben sem tartozik a témához.

az árakhoz nekem sincs sok lövésem, míg bele nem merülök egy adott témába. az biztos, h. ezek voltak a legolcsóbbak - de ez a minőség rovására is megy ugye.

hűűű, 5 méter feletti, aaaz igen! tuti!

nálunk 3,65 - így ostonkodni is kell, ha felmegyünk aludni, nehogy kiegyenesedjünk.

Aleister - nagyon szép lesz a házatok!!!
                          H&M

Comment

Mókica, köszi, csak már készülne el végre!

Én is az olcsóságuk miatt választottam ezt a céget, de ha újra kéne csinálni, nem őket hívnám, és nem fa galériát csináltatnék, hanem fémszerkezetes, gipszkartonnal eltakart verziót - jobban is tetszik, meg kisebb a vastagsága. Nálam 3,5m volt a belmagasság, így még én sem bírtam fent felegyenesedni, pedig én szinte mindenhol fel tudok egyenesedni .

Az évek során volt gondom a fával, az oldalsó gerenda elkezdett vetemedni, és lepattintotta magáról a felette levő néhány (párhuzamos) lambériát.
                            Eszter és a Gyíkok

Comment

kicsit off: Mókica, nem volt a lakásotok véletlenül vmilyen lakberendezős újságban?? (Mondjuk Otthn?) Tutira láttam már valahol! Meg is csodáltam, most újra! Elárulod, hogy ez a gyönyörű sokfiókos szekrény honnan származik? Vagy családi örökség? Nagyon szép, de szeretnék egy ilyesmit!
                              Kata
                              Sebi (2006.08.02.), Matyi (2008.11.27.) és Borka (2011.11.02.)

Comment

Betöltés...
                              X