Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Ki mivel fűt?

Összecsuk
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Ki mivel fűt?

Sziasztok!

Szüleim teljesen átépítik a házukat, és ebbe a fűtésrendszer átépítése is beletartozik. Eddig tőlünk, a szomszédból jött a meleg víz, most külön rendszert szeretnénk - csak nem tudom milyet, mert csak a gázcirkóval vannak tapasztalataim. A költségvetés sajnos véges, jó lenne olyan módot találnunk, aminek a kiépítése is vállalható (pl a geotermikus számunkra nem az), és a havi költsége se rúg az egekbe. A ház amúgy 75nm-es.

Tapasztalatok érdekelnének, hogy kinek mi jött be, miről mire váltott -a pellet kandalló most különösen érdekel.
    Barbi, Bence (2010.11.08) és Marci (2013.04.29)

Szia!

Nekünk Badigó féle kazánjaink vannak, nagyon jók, már 8 éve használjuk őket, nem volt vele soha semmi probléma.
    Ezen az oldalon megnézhetitek és van egy rövid leírás is.
    http://www.csorvas.hu/node/71
    Helga-3 kisfiú boldog mamája:
    Vince Zente 2002/06, Ábel Botond 2003/07, Bonca Simon 2011/03

Comment

nekünk kombinált fűtésünk van, gázos és rendes kazán is egy rendszeren

minden csövet cserélnek?
      az egészrendszert átépítik?
      Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
      Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
      Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
      írj a gmailemre az is cyanus

Comment

Az egész rendszer ment a kukába (na jó, a radiátorok nem), mert a falakat is átmozgattuk. Azt viszont még nem írtam, hogy oda még a gázt se vittük át. :S

Helga, ez a Badigó kazán hogy működik (kell hozzá radiátor - bár úgy tűnik, hogy nem), és kb mennyibe kerül(t)? Minden szobában van Nektek egy?

Niké, kombinált fűtést terveztetek elsőre, vagy később csináltattátok meg a kazánt kiegészítésként? Sokat javított a fűtésszámlán?

Comment

Amidaalah eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Helga, ez a Badigó kazán hogy működik (kell hozzá radiátor - bár úgy tűnik, hogy nem), és kb mennyibe kerül(t)? Minden szobában van Nektek egy?
          ez kazán, emellé ugyanúgy kel a radiátor vagy padlófűtés vagy bármi más.

a radiátorokat amúgy érdemes megnézetni, mert nem mindegy, hogy mikoriak, nagyon sok múlik a fűtésszámlánál a jó radiátoron is.
          Nálunk turbószellőztetéses gázkazán van, ez papíron kb. 30% spórolás, gyakorlatban nem tudom, mert szezon végén cseréltük. Nálunk gáz van + kandalló a nappaliban
          gyerekek: Máté, Levi(2004-10) & Lili(2007-06) & Csongor (2011-11)

Comment

Nekünk kondenzációs kazánunk van, ilyen, a melegvizet is innen nyerjük. Nagyon sok múlik valóban a felszerelésen, de azon is, hogy milyen gáz érkezik a vezetéken Mi akkor álltunk le a gázfűtéssel (csak rásegítésnek használjuk nagy ritkán), amikor a gázválság volt és észrevettem, hogy ezerrel pörög a gázóra, mi meg majd' megfagyunk. A nappaliban cserépkályhánk van, a hálóban vaskandalló, 4 éve fával fűtünk, a fahamut pedig a veteményesre hordjuk, tavasszal beforgatjuk a földbe, kiváló talaj lesz így a növényeknek. És töredékáron vagyunk, mint gázfütéssel lennénk!
            Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

Comment

Szia!

De, emellet radiátorok vannak, van egy kazánház, abban a kazán, onnan fűtjük, fával, szeméttel esetleg kukorica illetve maghulladékkal -ocsúval.A rendszer ki van építve, minden szobában radiátor van.
              A kazánt télen a nagy hideg idején megraktam tele fával ,szeméttel és reggel 8-tól égett kb délután 4-ig, akkor a parázsra újra pakoltam és égett majdnem reggelig.
              A mi kazánunk 200.000 volt, most nem tudom mennyi.Az egész rendszer kiépítése+radiátor+kazán kb. olyan 600-700 ezer volt és minden szakember csinált.Nagy házat fűtünk vele 175 négyzetméterest, így számunkra ez volt a legolcsóbb megoldás.

Comment

úgy csináltuk, mint most a szüleid, átmozgattuk a falakat, és ezért újra a fűtést
                tudni kéne az igényeiket, pl én most csináltatnék egy tömegkályhát olyant amiben tudok kenyeret sütni

ha ilyen igények nincsenek, akkor pl a mi rendszerünkhöz hasonló jó lehet
                a fűtésrendszeren vana kombi kazán (turbó parapetes, melegvizet is csinál, átálítható, hogy csak melegvíz, vagy fűtés is)
                a fűtésrendszeren van egy kapcsoló, és akkor a fáskazánon megy át a víz, ha nem odakapcsolok, akkor a gázkazán megy

amit másként csinálnék, az az, hogy vékonyak a csövek, nem gravitációs a fűtés, hanem így kell a kerintgetőszivattyú, és ha nincs áram, nincs meleg se

Comment

nálunk is a kazánházban van a két kazán az alagsorban, radiátorok mindenhol
                  mai eszemmel csináltatnék padlófűtést is, de ahhoz ugye más hőmérséklet kell...

Comment

Köszönöm a válaszokat!
                    Emésztgetem az információt!! Apukám is turbó-cirkót szeretne, én inkább vmi fatüzelés felé hajlanék, persze a kettő együtt lenne az igazi, csak az meg marha sok

Lujza: Igen, nekünk is volt egy horror gázszámlánk a válság alatt, azóta nem annyira kedvelem a gázt - nálunk pont akkor szivárgott is a cirkó .

Niké: Padlófűtést én is szeretnék!!!!!!

Helga: Nagyon buta kérdés, de a szemét alatt mit értesz? Papír, meg szerves hulladék?

Comment

Hát igen, aszemét alatt azt értem, ami a kukában kötne.

Comment

Betöltés...
                      X