freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Kendő ápolása (mosás, vasalás, stb) - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kendő ápolása (mosás, vasalás, stb)

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

gkop eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    De mondjuk,ha nincs minek előjönni,nem foltos,stb, akkor magának az anyagnak vajon jót tesz, ha félévente-évente átöblítjük?
    Biztos nem lesz baja attól, ha átmosod
    Egy férj, egy nagy iskolás, egy kis iskolás, egy ovis, egy baba - és én
    Kelleni fog még egy macska

Comment

Igen,hülyén fogalmaztam. Rosszat biztos nem tesz. De az vajon árthat-e az anyagnak,ha évekig áll. De u gy döntöttem,igen,néha áthajtogatom. És kimosom. És akkor vasalhatom is,juhuuu
      Csybe igyekszem hazsnálni,,de olyan sok van tudod
      Nem,amu gy csak a vatanai miatt kérdezem,abban már egy éve nem bírom el

Comment

Sziasztok! Most látom aktív a topik. Kérdezni szeretnék: egy didy karibi halas karikás kendőmet most mostam először (egyébként használtan került hozzám) és kissé ereszti a színét. A kendő lenes, szerintetek mivel mossam? Köszi ha van tippetek vagy tapasztalatotok.

Comment

Nézzétek mit találtam. Engem megvett! Felhőcsepp
          Ugye jo ez kendőkhöz és pelusokhoz is?
          Mellékletek

Comment

Van, aki mosótojással (ecoegg) mossa a kendőit?

Comment

ocelot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Van, aki mosótojással (ecoegg) mossa a kendőit?
              Hát én erről hallottam jó és rosszat is. Ha csak izzadást kell kiszednie, akkor biztosan elegendő. Én ha használnám, akkor csökkentett mosószerrel együtt.
              Amúgy én a kendőket főképp külön mosom a többi cucctól, és belerakom egy naaagy párnahuzatba. Évente max 1X szoktam mosni őket, ha pedig valamiért kell, akkor is csak öblítőmosással. És vasalni is csak a mosást követően szoktam. Azaz azt is csak évente 1X, kb. Tűző napon meg soha nem szárítom. Igyekszem kint a szabad ég alatt, de csak félárnyékban
              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

Comment

Évente max 1X szoktam mosni őket, ha pedig valamiért kell, akkor is csak öblítőmosással. És vasalni is csak a mosást követően szoktam. Azaz azt is csak évente 1X, kb. Tűző napon meg soha nem szárítom. Igyekszem kint a szabad ég alatt, de csak félárnyékban
                Nekem egy kendőm van, de az mindennapos használatban, és mivel jön a nyár, szívem szerint legalább havonta mosnám.
                Erre nem gondoltam még, hogy tűző napon sem lehet jó.. Ha azt nézem, hogy a tetrák is merevek és kemények lesznek, nem meglepő, ha a kendőt sem ajánlott ilyen erős fénynek és forróságnak kitenni.

Comment

A szövött kendőt is vízszintesen érdemes szárítani? Ez előtt egy rugalmasunk volt, azt szigorúan csak úgy lehetett, nehogy megnyúljon a nedves anyag. Most gyémántsávoly szövésű kendőt használunk, az is rugalmas bizonyos irányokban, itt akkor ugyanez a szabály?

Comment

A szövött kendőt is vízszintesen érdemes szárítani? Ez előtt egy rugalmasunk volt, azt szigorúan csak úgy lehetett, nehogy megnyúljon a nedves anyag. Most gyémántsávoly szövésű kendőt használunk, az is rugalmas bizonyos irányokban, itt akkor ugyanez a szabály?
                    Én nem tudok vízszintesen szárítani. Semmi bajuk a kendőknek. Érzékeny anyagnál, pl. gyapjunál, lehet szerepe. De én azt is a fregolira terítem. Csak nem simán lefelé, hanem az egyes rudakon áthúzva, úgy nem direktben lóg az egész.

Comment

Csak nem simán lefelé, hanem az egyes rudakon áthúzva, úgy nem direktben lóg az egész.
                      Megnyugtattál, úgy csináltam én is. Fekve szárításnál nekem az volt a félelmem (rugalmas kendőnél), hogy a több réteg egymásra hajtogatva bepenészedhet.

Comment

Én szoktam fél naponta fordítani egyet a kendőn 🙂

Comment

meg egy gondolat a szaritasrol ha sima pamut kendorol van szo es van szaritogeped nyugostan dobd be azuperul megpuhitja! termeszetesen gyapju kender bambusz stb kendot nem azabad beletenni

Comment

Nem tudom, hol és hogyan, de összeszedtünk néhány kisebb, szövegkiemelőrózsaszín foltot a kendő közepére.. Marhaepeszappannal próbálkozhatok, vagy az kifakítaná?

Comment

Nem tudom, hol és hogyan, de összeszedtünk néhány kisebb, szövegkiemelőrózsaszín foltot a kendő közepére.. Marhaepeszappannal próbálkozhatok, vagy az kifakítaná?
                              Nyugodtan

Comment

Betöltés...
                              X