freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Hordozás pocakosan ill. újszülött hordozása, csatosban??? - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Hordozás pocakosan ill. újszülött hordozása, csatosban???

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Hordozás pocakosan ill. újszülött hordozása, csatosban???

Arra lennék kíváncsi, hogy mik a tapasztalataitok ezzel? Kb. mekkora pocakkal lehet még csatosban hordozni, és milyen "technikával"? Szerintetek az újszülött szűkítőmet mennyi idős kortól/hány kilótól fogom tudni használni?
    Apróságok: 2010, 2012, 2013, 2015

Van a hordozás címszó alatt két topik is várandós hordozásról
    Az újszülött szűkítő pedig csak marketingfogás, csatosba abszolút nem ajánlott újszülöttet, csecsemőt tenni.
    Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

Comment

Azért remélem nem baj, hogy megnyitottam a topikot. Engem speciálisan a csatos lehetőségek érdekelnek, ugyanis a kendő nem lett szerelem.

Comment

A csatosak nem ajánlotak újszülöttnek, akkor sem, ha rájuk van írva
        én megpróbáltam, zsuzskát a manducűba belepróbáltamm születésétől rendszeresen. egyszerűen nem tartota
        tehát nem azért mondom, mert oktató vagyok, hanem azért, mert kipróbáltam
        Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
        Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
        Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
        írj a gmailemre az is cyanus

Comment

és ki tudja, egy kendő a második babánál még akár szerelem is lehet, egy jó kötéssel
          mi volt vele a baj?

Comment

Az, hogy macerás kötni. A csatos kényelmes és gyors, hamar fel lehet venni vagy letenni, ha jól be van állítva, és a férjem is tudja használni. A kendőben ha elaludt, nem tudtam úgy letenni, hogy fel ne ébredjen. Csatosban igen (jó, igaz akkor már nagyobb volt egy kicsit). Emellett volt egy nagyon rossz élményem. A város egy távoli és számomra ismeretlen lakótelepén akadt dolgom. J 2 hónapos volt, és kendőben vittem elöl, a férjem kabátja alatt. Nagyon hideg volt és hó. Nem sokkal azután, hogy elindultunk visszafelé, a semmiből elkezdett nagyon fuladni, hasonlóan, mint amikor valaki asztmás rohamot kap és összeszorul a légcsöve és csak hörög de nem bír levegőt venni. (Amúgy soha máskor nem történt vele ilyesmi, és nem asztmás, meg semmi baja sincs. Nem tudom, hogy attól kaphatott-e reakciót, hogy hirtelen kimentem vele a hidegbe, vagy mi történhetett.) Rettenetesen megijedtem, hogy itt fog rajtam megfulladni. Megálltam és vártam, de nem lett jobb. És folyton csak az járt a fejemben, hogy most mit csináljak, le kéne venni, de ha leveszem a kabátomat, mindketten megfázunk. Ha leveszem az 5m-es kendőmet, nem tudom visszakötni az utcán, egyrészt mert felsöpröm a havat, másrészt mert ahhoz két szabad kéz kell, de itt nincs hova őt lefektetnem. Ráadásul azt se nagyon tudtam, hogy vagyok. Eléggé bepánikoltam, nem volt jobb ötletem mint elindulni visszafelé, ahol előtte intézkedtem, hátha beengednek még, hogy ott levegyem. Nos, már zárva volt minden... még jó, hogy épp mire odaértem, már jobban lett és rendesen lélegzett, mert különben nem tudom, mit csináltam volna. Soha többet nem mertem kendőben utcára vinni. Ha csatosban viszed, és kabát fölött, felöltöztetve, az kényelmetlenebb ugyan, de legalább gyorsan le tudod venni ha kell, meg visszatenni, és nem fázik meg.

Comment

feb13 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Azért remélem nem baj, hogy megnyitottam a topikot. Engem speciálisan a csatos lehetőségek érdekelnek, ugyanis a kendő nem lett szerelem.
              Dehogy, csak segíteni szerettem volna, a másik topikokban már jó sok info összegyűlt.
              Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

Comment

feb13 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ha csatosban viszed, és kabát fölött, felöltöztetve, az kényelmetlenebb ugyan, de legalább gyorsan le tudod venni ha kell, meg visszatenni, és nem fázik meg.
                Ezt az újszülöttedre érted?

A karikás kendőt sokkal gyorsabban le lehet venni, mint egy csatost pl. (ha az újszülött szűkítőt is használni szeretnéd, akkor abba overállba öltöztetett babát nem fogsz tudni beletenni...meg amúgy se tedd bele )
                A kenguru kötésből szintén ugyanolyan gyorsan ki tudod venni a babát. És egyikhez sem kell 5 m kendő
                Ezen kívül a baba szempontjából sokkal előnyösebbek ezek az eszközök. Igaz, hogy a csatos neked kényelmesebb és gyorsabb (és ez is fontos szempont), de egy újszülöttnek abszolút nem ajánlott.

Comment

Hát májusban talán már nem fog kelleni overálba öltöztetni... amúgy az én szűkítőmmel szerintem még ez sem lenne probléma.
                  A zöldfülűs topikban annakidején rémísztgettek, hogy nem szabad fekve hordozni. Akkor döntsétek el, kinek higyjek. De a fiam fulladt fekve hordozva, úgyhogy ezzel azt hiszem nem fogok többet próbálkozni.
                  És lehet, hogy gáz, de jelen anyagi helyzetünkre tekintettel legszívesebben csak 1 db hordozóeszközt tartanék itthon, és már így is 2 van (5m kendő amit nem sikerül eladni + csatos, amit nem akarok eladni).

Comment

A fekve hordozás tényleg nem ajánlott. Csatosban újszülöttet hordozni sem igazán. Megértem ellenérzéseidt az 5-es kendővel kapcsolatban, tényleg gáz az utcát söpörni vele.
                    Ahogy Lujza is ajánlotta a karikás jó megoldás lehet. Nagyon gyors, újszülöttnek is tökéletes (szerintem még ennyit sem kell állítgatni mint egy csatost) és ára egy hosszú kendő vagy egy csatos töredéke.
                    Ne add el a csatost, ha megteheted, jó lesz még az, ha nagyobb lesz a baba.
                    Ha módodban áll vegyél/kérj kölcsön/bérelj egy karikást. Az szuper.
                    Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

Comment

Még egy gondolat. A szűkítővel az a gond, hogy nem tartja a babát, hanem csak lóg benne. Nem öleli körül, hanem csak bent van egy "pad", hogy kisebb legyen az egész.
                      Kriszta, kétgyerekes Mami Cseni (2007.12.04) és Olivér (2009.07.03)

Comment

A karikásba hogy teszed bele az újszülöttet, ha nem fekve? A félig fekve is ugyanaz, mindehogyan fulladt, csak ülve nem.

Comment

függőlegesen.
                          nem fekve semmiképp
                          a legjobb csípőre, de előre is lehet

Comment

Biztosan több képzett hordozási tanácsadó is el fogja mondani Neked, én is csak megerösíteni tudom az elöttem szólókat: csatosba inkább ne tedd a picit, és a karikás függölegesen hordozva egy szuper alternatíva ha macerás a kendö. Manducát szükitövel mi is próbáltuk, szegénynek nagyon nem volt jó, szükítö nélkül meg spárgázott benne le is tettem jó idöre és inkább kendöztem. És a kenguru nevü kötésböl pillanat alatt ki tudod venni a picit.

Comment

Karikásban elöl, még egy és csípőn és háton

Mindegyik változatnál érdemes úgy kezdeni a kötést, ahogy az utolsó videón van, tehát "megcsavarni" hátul a kendőt, így sokkal jobban oszlatja a súlyt.
                              Elöl, csípőn újszülött kortól használható a karikás.

Poginak van vhol egy videója még karikás használatról magyar nyelven, majd előkeresem azt is.

Comment

Betöltés...
                              X