Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatás kendőben, MT-ban

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Nemlajos eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Jó régi topik, él még?
    Én most pörgök azon, hogy hogyan tudnám az életemet könnyebbé tenni egy kendőben szoptatásos technikával, mert akkor sokkal könnyebben tudnám megoldani a játszótér, vagy épp a déli rutin neccesebb pillanatait.
    Ma elkeseredésemben megpróbáltam, amit még az első gyerekemnél hallottam, a kívül zsebes keresztezettben megpróbáltam az egyik szárba félig fektetve elhelyezni Hubát, és lám, sikerült!
    Pedig nagy mellem van (minimum E, de inkább nagyobb), és a 3 hetesem is 5kg (úgyhogy sokáig már nem hordozok elöl...), és eleve 61cm-rel született
    Persze van még rajta mit dolgozni, de egyelőre nekem iszonyú felüdülés volt, hogy mire kiszedtem a nagyobbakat a kádból, és ebédet raktam eléjük, addig a kicsi jóllakott, és nem végigüvöltötte!
    Fotók:
    Az a megkötés nagyon tetszik! Bár hamarább megtaláltam volna, mert sokat kerestem ilyet, de nem találtam, békában meg nem tudtam szoptatni. Most meg már mindegy.
    Van egy nagyon nagy, egy egyre nagyobb, egy még nem nagy, egy kicsiből naggyá váló és egy még igenpici növögető

Comment

kendős szopi

Hát nekünk nem jött be. Lehet, hogy túl későn próbálkoztunk vele, mert T. már 4 hónapos volt, állandóan ledobta a fejéről a kendőt. Köszöntem szépen - apát éppen műtötték, mi meg a kórház folyosóján akrobatikáztunk.. aztán már nem érdekelt.. enni kell picurnak, csak kitakarja a feje a cicit, bár így is megálltak velünk beszélgetni szopi közben
      A fiunk meglepetés gyerek: az érkezése, azóta is minden nap okot ad a

Comment

felhozom kicsit,hátha vannak akik próbálkoznak vele...
        karikást próbálom,de kicsik a melleim,és nagyon le kell eresztenem,hogy elérje a célpontot,és ilyenor úgy érzem,nem tart eléggé,nagyon lógunk...függőlegesen,ha rátalál megy neki,de dől a tej(egyébként fekve szopizik,igy is fulldoklik az elején),köhög,abbahagyja,mire rátalál,néha behergeli magát,ahogy keresi...
        bölcsötartást nem próbáltam,az olyan furi nekem valahogy,de kipróbálom,meg a csipőn keresztezettet meg az elöl csomós x-et amit irtok...van még egy topik valahol erről,megkeresem...
        "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc
        Zsófi-hordozási tanácsadó (hordozo.hu) vagyok Kaposváron és környékén!

Comment

Utoljára szerkesztette zsizsi; 2013.11.18., 10:37.
          "Engem ne emeljen a magasba senki,ha nem tud addig tartani,míg tényleg megnövök..." Birtalan Ferenc

Comment

tegnap próbálkoztam a kendőben szoptatással- sajno nem ment.
            Sem a ded sem én nem voltam elég ügyes, a Zsömbizés is új nekem Az előző babával erszény volt, abban jókat evett a lányom.
            Zsömbis szopis tapasztalat valakitől?

Angéla

Comment

Zsizsi, nekem sem megy a kendőben szoptatás, nekem Close rugalmas kendő van, annyira le kell engedni, hogy leszakad a vállam, ő se szereti, mert függőlegesen dől a tej az elején. Zavar, hogy nincs megtámasztva a feje, de ha beteszem a pánt alá, akkor szorítja. Ma főzés közben szoptattam, és délutánra olyan rosszul lettem, mintha lázas lennék. Nincs étvágyam, émelygek, melegem volt most meg hideg ráz és nagyon fáj az a mellem, amilyikből kendőben szopizott. Hozzáérni se tudok. Olyan mintha cibálta volna, vagy a mellemnek kellett volna az 5 kilóját megtartani. olvastam az Ungváry Renáta kézikönyvében, hogy ez még nem mellgyulladás, csak elől-hordozás közben megnyomta a baba, tegyünk rá meleget, kíméljük. Most ezt próbálom. Elment a kedvem a hordozva szoptatástól, csak nem ő az egyetlen gyerekem és sokszor a legrosszabbkor éhes. Volt már valakinek ilyen?
              Szilvi, Immánuel Kornél (2011.10.28.),az ennivaló, de huncut kismanó,és Bella Natália (2013.09.17.), a gesztenyeszemű kíváncsi nyuszilány anyukája

Comment

nekünk se nagyon sikerül,türeelmetlen sír,és annyira le kell eresztenem,hogy továbbra sem érzem szorosnak a kötést...

Comment

Zsömbiben sikerült pàrszor. Jó volt, de fájt a vállam.

Comment

Megvolt az első kendős szopi tegnap.
                    Udvaron volt néptáncfellépése a nagyobbnak,akkor ébredt a pici(2,5 hós,kb.4,70-80kg) mikor az ő csoportja jött.Bementem a főiskola épületébe és az emeleten oldottam meg hogy senki se lásson.
                    Belül zsebben volt,ott is hagytam csak lejjebb engedtem elfektettem(láb kilógott végül).Jobb cici jött így jobb oldalt a szorosra húzott zseb mellett a feje mellett kívül vezetve(összesodrott álapotban persze)jól támasztott,a másik szárat pedig normál módon kötöttem(mondjuk a lábak ugye egy irányba kilógtak balra tehát popsinál jött alulra a kendő) és teljesen széthúztam.

illa barokkos körmondatai,ahogy Kockapaci említette egyszer,bocs.

Na mire megoldottam eljött mellettünk mégis két kamasz,nem bámultak...Nekem is E méretem van,a sodort "fejtartó" szár mellett kilátszott pár négyzetcenti bőr de inkább a hónalj felé eső részen.Ám lehet azt is lehetett volna takarni,majd legközelebb...
                    Az elbújtatom-úgy marad viszont nem jött be,mert a baba többször el szokta engedni a cicit és akkor ugye vissza kell cuppantani...
                    Viszont így félfekve és szorítva könnyen és automatikusan büfizett közben,sőt utána meg nem...amit én úgy értelmezek hogy kevesebb levegőt nyelt.(refluxoska ő is valamennyire,evés után 3-4 órával is képes büfizni.Vagy ez normális?Elsőgyerkőm nagyon extrém volt,most is isszuk a levét)
                    Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

Comment

Betöltés...
                    X