Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatás kendőben, MT-ban

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szoptatás kendőben, MT-ban

    Na mégiscsak nyitottam egy új topikot a témáról, bár már van egy a hordozókendő használata alfórumban is. Csak gondoltam, hogy ott nem biztos, hogy mindenki rátalál.

    Szóval itt osszátok meg kendőben szoptatással kapcsolatos ötleteiteket, tapasztalataitokat. Később keresek videókat.

    #2
    Az ötleteket, tapasztalatokat én is nagyon várom. Épp tegnap merült fel a téma mikor babalátni jártunk a barátainknál. Csak annyit tudtam mondani, hogy lehet szoptatni kendőben is.
    Csege (2011.03.04)
    " A legmélyebb folyó hömpölyög a legkissebb zajjal." C.R.

    Ritkán járok erre, mert nem tudok kellő időt szakítani a fórumozásra. A leveleimhez azért benézek emtesz14@yahoo.com .

    Comment


      #3
      Én SSC-hez tudok segítséget, íme: http://www.ergobabycarrier.com/support/instructions

      (A Front Carry Position pontban a 2nd Generation Hood Instructions alatt található.)
      1 lány (2001), 2 fiú (2004; 2008)

      Comment


        #4
        Fú, nekem sosem ment... De szerintem ez nagyon függ a mellmérettől. Nekem nagy mellem van, ami azt jelenti, hogy szopi közben tartanom kell, vagyis egy kéz mínusz. És a meglazított kendőben az esetleg ülni még nem tudót is fogni kell, vagy ha olyan pici, hogy még nem tartja a fejét... az még egy kéz, hát kicsit bonyolultnak tűnik. Nekem egyszerűbb volt kivenni. Ráadásul Benő sosem volt el fekve kötve, vagyis ezek a kötések eleve kiestek.
        Függőlegesen esetleg egy meglazított leengedett elölkeresztben szerintem simán lehet, ha nem kell a cicit fogni, akár állva is. Illetve ebből a cicioldali lábat kivéve és ezzel a gyerkőt oldalra fordítva is oké (ha ülsz) és a kendőszár szépen takar. Persze akinek nem kényelmes az elölkereszt... vagy már hátra köti a gyereket... Így én inkább leveszem.
        Anna

        Bence
        (080930), Róza (140428)

        Comment


          #5
          Találtam egy ilyen videót: elölzsebesben.
          Anna

          Bence
          (080930), Róza (140428)

          Comment


            #6
            én, ha meglazítom a kendőt, akkor nem kerül lejjebb a gyerek, csak összegörnyed jobban.

            OFF: végre alszik a gyerek, erre megint fúúrnak
            Dius vagyok
            Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

            Comment


              #7
              én próbálom a Babaslingben, de nem sok sikerrel
              tippek?

              kendőben is kísérleteztem annakidején, aZ se ment
              Memő, négy gyermek anyuja : Emőke (2008), Alex (2011) , Erik (2013), Anna (2016)
              https://www.facebook.com/memokekingcreations/?fref=ts

              Comment


                #8
                Itt is van pár módszer és ez is egy jó videó.
                Különben nekem se sikerült amikor próbálkoztam. Nagyobb macerának tűnt a kendőt beállítani szopihoz, mint kivenni a kendőből és úgy megszoptatni, majd visszatenni.
                Utoljára szerkesztette rekubeku; 2009.04.22., 14:42.

                Comment


                  #9
                  nekem 100%-ban bejött a kendőben szoptatás (ma is úgy jöttünk haza a JAMK-ból a 105-ös busszal a Kodály Köröndig )
                  Ági mutatta meg a tanfolyamon, baromi egyszerű: elöl keresztben, de ki kell venni a gyereket, és fektetve belerakni a külső szárba. Nekem mindig a bal mellre esik a külső szár, de ha van lehetőség, vagy előre tudom, h a másikból fogok szoptatni majd, akkor fordított sorrendben dobálom magamra a szárakat. Egyik kézzel kell fogni a fejét (kicsi babával, utánaigazított, szorosra húzott kendővel azt sem muszáj), de a másik szabad, és én menni is tudok szopizás közben, buszra fel-leszállni, lakást nézni , stb..
                  És tök diszkrét, kívülről csak annyi látszik, hogy bölcsőtartásban viszem a gyereket!
                  Klubban betanítást vállalok
                  mostanában újra vagyok

                  Comment


                    #10
                    oola_2008 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    nekem 100%-ban bejött a kendőben szoptatás (ma is úgy jöttünk haza a JAMK-ból a 105-ös busszal a Kodály Köröndig )
                    Ági mutatta meg a tanfolyamon, baromi egyszerű: elöl keresztben, de ki kell venni a gyereket, és fektetve belerakni a külső szárba. Nekem mindig a bal mellre esik a külső szár, de ha van lehetőség, vagy előre tudom, h a másikból fogok szoptatni majd, akkor fordított sorrendben dobálom magamra a szárakat. Egyik kézzel kell fogni a fejét (kicsi babával, utánaigazított, szorosra húzott kendővel azt sem muszáj), de a másik szabad, és én menni is tudok szopizás közben, buszra fel-leszállni, lakást nézni , stb..
                    És tök diszkrét, kívülről csak annyi látszik, hogy bölcsőtartásban viszem a gyereket!
                    Klubban betanítást vállalok



                    nekem is a kivitelezhetetlen dolgok közé tartozik....
                    Szilvi, 3 csodaszép gyermek mamija
                    Áron 1999.08.20. Csenge 2001.01.25. Zsombor 2008.03.21.

                    Comment


                      #11
                      Én Bogival nem próbáltam, de most tervben van a dolog, úgyhogy elméletben készülök rá
                      Hoppediz leírásban van jó kis képes útmutató az elöl keresztben szopihoz. Lefotóztam, majd felrakom, csak most robogok a védőnőhöz... jaj...
                      Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

                      Comment


                        #12
                        én akkor szoptattam kendőben, amikor még engedték, hogy a repülőn kendőben előlkeresztben felém fordulva legyen Máté. És aludt és amikor felébredt, akkor pont ahogy előttem leírtátok, egyik lábát kivettem, félrefordítottam és tök jól tudott rejtve szopizni... majd utána visszaaludni. Persze nem sokszor csináltam ezt...
                        De kendő takarásában sokszor szoptattam
                        Zsu Máté (2008. április), Fruzsina (2010. április), Katalin (2013. október),
                        Epszilonnyi időm van csak mamamizni
                        http://csaszarutanszulni.blogspot.com és beszéljük meg topik a blogról

                        Comment


                          #13
                          oola_2008 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          nekem 100%-ban bejött a kendőben szoptatás (ma is úgy jöttünk haza a JAMK-ból a 105-ös busszal a Kodály Köröndig )
                          Ági mutatta meg a tanfolyamon, baromi egyszerű: elöl keresztben, de ki kell venni a gyereket, és fektetve belerakni a külső szárba. Nekem mindig a bal mellre esik a külső szár, de ha van lehetőség, vagy előre tudom, h a másikból fogok szoptatni majd, akkor fordított sorrendben dobálom magamra a szárakat. Egyik kézzel kell fogni a fejét (kicsi babával, utánaigazított, szorosra húzott kendővel azt sem muszáj), de a másik szabad, és én menni is tudok szopizás közben, buszra fel-leszállni, lakást nézni , stb..
                          És tök diszkrét, kívülről csak annyi látszik, hogy bölcsőtartásban viszem a gyereket!
                          Klubban betanítást vállalok
                          Még egy ok, hogy klubba menjek már végre! Te, Olga, hányas kosárméretig vállalsz betanítást ? Amúgy nagyon jól leírtad, én is erre gondoltam, sőt, tegnap este szopi közben tök magamtól rájöttem a másik mellből szopi-más szár-sorrendre is, épp csak ehhez nekem le kell ülnöm (melltámasz miatt). VAGY begyakorolni a fejnél szorosra állítást, és akkor azt már nem kell tartani, helyette az egy darab kezet a cici fixen tartására használnám... Hmmm, egy a baj, gyerek nem túl együttműködő, mikor éhes, tehát akkor nem tudunk gyakorolni, ha meg nem éhes, akkor nincs el bölcsőtartásban, és nem kell a cici sem. Na, még ókumlálok rajta egy sort.
                          Anna

                          Bence
                          (080930), Róza (140428)

                          Comment


                            #14
                            ÁÁÁ, helyet kell csinálni a gépen, mert már az a két árva fotó sem fér fel, amit a Hoppe-használatiból fotóztam
                            Lívi és Bogi (2006.nov.) és Lenke (2009.jún.) és Vilma (2013.ápr.)

                            Comment


                              #15
                              én meg azon gondolkodom, h nem túl nagy mellel is kivitelezhető-e, de gondolom igen.

                              nekem az a macera, h a amikor az egyik mellből szoptatok a másikból csöpög a tej, és oda vagy betét vagy kagyló kell...

                              na meg a megfelelő póló ugye...

                              én karikás kendőben tudom elképzelni legjobban a dolgot.
                              Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X