freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot.com отзывы 2019 yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com
A jó mei tai - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

A jó mei tai

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

A jó mei tai

UPDATE
    Ezt a topikot még 4 éve, nem tanácsadóként indítottam azért, hogy megkönnyítse a választást a sok mt közül. Az itt felsorolt szempontok nem tükrözik semmilyen iskola véleményét, még csak nem is feltétlen az én véleményemet, ettől függetlenül a szempontokat frissítettem. Semmilyen márkát nem favorizálunk, pusztán a gyenge minőségű hordozóeszközök, utánzatok megjelenése miatt éreztem fontosnak a téma felvetését.

Már régóta gondolkozom azon, hogy össze kéne gyűjteni egy helyen a szempontokat, mitől jó egy mei tai.
    A kendőknél is van szórás, de ott azért sejtjük hogy keresztsávoly jó, vászon rossz

Nyilván ez is szubjektív, mint a kendőknél, hogy vékonyabb-vastagabb, de tudjuk, hogy a lana vastag-beton, az indio vékony-húzós de mind jó, csak kinek a pap, kinek a papné.

De mik a jó mei tai ismérvei?

Pár szempont a választáshoz:

0. Legfontosabb szempont a biztonság: mind az anyagok eredetét illetően, mind a varrás minőségét illetően. Van itt több varrónő mamami, kétely esetén forduljunk hozzájuk, illetve hordozási tanácsadóhoz. Biztonsági varrás nélküli mt-t ne vegyünk, és ugyanígy körültekintően vizsgáljuk meg az anyagot.

1. szép legyen

2. A body megfelelően simul, nem túl merev, de nem is plötyi vagy túl puha, szépen ölelősen, biztosan támasztja a babát,nem csak derékig, hanem az egész hátát, örülünk, ha kendős A body széltében nem túl keskeny, örülünk, ha állítható hosszában és széltében is.

3. A pántok és a body anyaga is megfelelő legyen, azaz ne szakadjon, nem túl vékony, ne vágjon, ne gyűrődjön, ne csússzon A pántok elég szélesek. Ha van info az anyag forrásáról, festéséről, az még szuperebb, hogy gyerekbarát legyen kellően a cucc.A varrások erősek és esztétikusak. Műszálas anyagból készült mt-t ne használjunk.

4. Érdemes előnyben részesíteni az olyan márkát, ahol már van több év tapasztalat, a beszerzési forrás jelenthet garanciát elvben is, illetve gyárilag készült mt-nál ténylegesen (aukciós sk kontra bnoltban vett bevizsgált termék vagy örökgaranciát vállaló készítő).

5. Fel kell próbálni, van olyan mt, ami már első felvételkor kényelmetlen, van, amiről csak fél óra után derül ki, szóval próba és tapasztalatcsere
    Utoljára szerkesztette szrekuc; 2014.04.29., 11:20.
    Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)

ÁLOMJÁRÓ CD
    születésnaptár
    babahordozási tanácsadó vagyok

nekem az erős,nem gyűrődő pánt,tehát részemről sávolypántos legyen,és mivel a kölök szökőakrobata,előnyben részesítem a szivacsos fejtámaszt,de a pántanyaggal ellentétben ez nem alapkövetelmény,csak extra!és bár használat szempontjából mindegy,de nekem nagyon fontos a szépség....szerencsére nekünk már megvan a tökéletes példány,de kíváncsi vagyok,kinek mi jön be!
    1 boszorka van, 3 fia van

Comment

köszi
      igen, ez jórészt szubjektív és alkatfüggő, pl hogy kinek melyik szabás simul szépen a hátára (van olyan, ami mindenkinek jó?) vagy a pánt

de nyilván lehet objektív dolgokat is felsorolni, anyag minőségéről, festéséről pl

ÁLOMJÁRÓ CD
      születésnaptár

Comment

szrekuc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        ez jórészt szubjektív és alkatfüggő, pl hogy kinek melyik szabás simul szépen a hátára (
        ez biztos így van, mert a (klubos szívecskés) Kozy-n döbbentem le, h nagyon nem bírtam vele hordozni Férjemnek viszont semmi gondja nem volt vele.

Nekem Belin-féle van, én nagyon szeretem, meg vagyok vele elégedve. Talán kicsi babához túl széles a body része, néha még most is úgy érzem, de egyébkét nagyon szeretjük: én is és Ritus+fiúk is néha kéretzkednek bele
        Á., K., S. és R. anyukája

Comment

Fura, hogy pont a Kozy nem jött be. Pedig amíg pont egy Kozyt nem próbáltam, el sem akartam hinni, hogy mei tai is lehet kényelmes és hogy azt is fel lehet jól venni. BÁr a bodyja nagyon széles, ezért kisebb korban nem hiszem h. jó lett volna, és még most is elég nehezen lát ki belőle Kriszti, de nekem kényelem szempontjából mindent visz. Pedig megrögzött kendős vagyok! de mostanság mégis nagyon sokat nyúlok Kozyhoz, ha hosszú távra kell hordozó (2-3 óra meg se kottyan benne). A pántja pont jól terhel, a body nagyon jól öleli a babát, szóval nálam abszolút befutó!
          "Itt a cici szopjá szépen, Néked adom lelki mézem, Bele öntöm boldogságom, Magzatomat úgy táplálom " (palóc altató)

Comment

• általában hány cm széles a vállpánt és miből készül? mi az optimális anyag pl műszál van benne, akár lycra is?
            • derékpánt?
            • párnázott combrész jó/rossz/felesleges?
            • hogy vannak levarrva a pántok? esztétikai szempontok is lehetnek fontosak (egyenes varrás stb)
            • body szabása, anyaga, hány réteg stb
            • anyag festése, szövése
            • tartósság
            • kényelem
            • kapucni szabása, rögzítési módja; ívelt body
            • egyoldalas vagy kétoldalas
            • pántok szöge
            Utoljára szerkesztette szrekuc; 2010.03.27., 18:18.

ÁLOMJÁRÓ CD
            születésnaptár

Comment

oké!tehát számomra a JÓ MT:
              -10 cm széles,alaposan párnázott,sűrű sávoly
              -derékpánt ugyanaz
              -párnázott combi nálunk jó,érzékeny a bőre,a párnázottnál sosem pirosodik ki
              -varrónő vagyok,úgyhogy nálam a szerlem jórézt a varrások minőségén-esztétikáján-szimmetriáján múlik....ha valami csúnyán van varrva,az nekem nem esztétikai hiba,hanem szinte fizikai fájdalmat okoz....

Comment

a márkát is írjam? esetleg fotó?vagy már úgyis tudja mindenki,hogy KIT szeretek?

Comment

szerintem jóötlet

a topikkal a keresőknek szeretnék segíteni, h el tudják dönteni a kényelmen túl, hogy a mei tai-uk OBJEKTÍVEN nézve valóban jó és biztonságos-e

tmanyasz is tök jót írt, az segíthet, hogy pl aki kendőhöz van szokva, melyik lehet a jó mt, ha mt-zni akar (én magam minimálisan vagyok mt-s, még Orsinak sem sikerült az egyik csúcsminőségűt sem úgy rámkötni, hogy simuljon és kényelmes legyen, ez van, én nem vagyok mt-s)

ÁLOMJÁRÓ CD
                  születésnaptár

Comment

kozyt még nem próbáltam, de a honlapján kifele néző babakötést is mutat mondjuk ettőla kozy mint hordozó szuper, csak a honlap

ÁLOMJÁRÓ CD
                    születésnaptár

Comment

ő a kedvenc...Gremese III.
                      Mellékletek

Comment

Én láttam élőben is, és tényleg fantasztikus!! Pedig én megrögzött Hunbaba fan vagyok
                        Rita aki Boglárka (2009.04.10.) és Julianna (2012 nov. 29.) anyukája

Comment

ugye?oda nem adnám semmiért.....

Comment

talán azt is ki lehetne emelni, hogy mik a 3-as verzió előnyei az előzőekhez képest

ÁLOMJÁRÓ CD
                            születésnaptár

Comment

lehetne szavazás is, csak attólfélek, hogy ott nem csak minőségszempontjából menne a szavazás

vmi szakértői gárda kéne, aki azért ad támpontokat, hogy melyik lehet kb jó

ÁLOMJÁRÓ CD
                              születésnaptár

Comment

Betöltés...
                              X