freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot.com отзывы 2019 yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com
E. Pantley: The No-Cry Sleep Solution - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

E. Pantley: The No-Cry Sleep Solution

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Sziasztok,

2 hónap után ma volt az első átaludt éjszakánk!

Persze azért nem olyan, mintha évek óta nem aludtam volna, de azért már éreztem, hogy az agyam nem a régi a megszakított alvásokkal

Babóka december végéig átaludta az éjszakákat (magától aludt el teljesen simán, vagy napközben karban ringatva), aztán jöttek az első fogak, meg az új mozgások, és minden szétesett. Voltak 3 órás altatások is, meg éjjel óránként kelés... és átszoktam a mellen altatásra (éjjel-nappal), mert éjjel pl csak így bírtam. De aztán már volt, hogy ez sem működött, és maradt a nem-bírok-elaludni-forgolódás-nyűglődés-sírás.

Én nem próbáltam a kiveszem-a-szájából módszert, de adtam neki egy nagyon aranyos alvós macit, és valami alvós kendőt is kell csinálnom, mert enélkül a ruhámat húzza le teljesen
    És most elkezdte magától abbahagyni a szopizást, és csak csapkodja a maciját, húzkodja a ruhámat, forgolódik, odabújik hozzám, és egyszer csak csendesül a szuszogása, és hopp, elaludt

És amit nagyon érdekesnek tartok a könyvből (és első olvasásra úgy tűnt, hogy ennek semmi köze a dologhoz), hogy az számít, hogy elsőre aludjon el magától. Tehát az esti altatásnál. Ez már háromszor sikerült, és az első kettőnél is sokkal jobb éjszakánk volt, harmadikra meg végigaludta az egészet

Kiváncsian (és a korábbiakhoz képest kipihenten) várom a ma estét!
    Kata,
    és a kicsi Totyogó
    Játszmák nélkül - segítő beszélgetések, coaching

Comment

Andyca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Sziasztok!

14,5 hónap nem alvás után került a kezembe a címben említett könyv. Van benne néhány kifejezetten jó tipp, mielőtt elkezdtem őket -egyáltalán nem következetesen- alkalmazni durván óránként kelt a kisfiam. Most kb 10 nap elteltével ott tartunk, hogy egyszer alszik 4-5 órát, utána jönnek a rövidebbek, de nekem már ez is hatalmas siker.
      SŐT!! Ma este elaludt cici nélkül (értsd: 70 pecig ment a huzavona, fényképnézegetés, ciciről le, cicire fel, keresztbe kasul vetődés anyán, de a végén már csak forgolódott jobbra balra, és elaludt ÖNÁLLÓAN) először...

Persze minden baba más, de hátha valaki itt találja meg azt a csoda módszert, ami segít

Ami nekünk bevált:
      Apa hazajön, vacsizunk. Vacsi után pancsi. Pancsi után pelus, pizsi, nagyszobában kevés visszafogott játék, beszélgetés egy kislámpa mellett. Van 2 fényképalbumunk, egyikben családról, másikban egy napjáról képekkel. Ez második az altatós könyv.
      (Az altatós úgy néz ki, hogy egy kép az ébredező Matyitól. Aztán 1-1 kép, ahogy apához bújik, anyához bújik. Aztán tettem be képet azokról a kis barátairól, akiket rendszeresen lát. Utána megjelenik megint apa, majd együtt pancsiznak, utána pelenkacsere, a cicit csak mesélem neki ,mert arról nem akartam előhívatni képet, majd több kép, amin alszik a baba...
      És végig mesélem neki, ahogy Matyibaba felkel, apuci anyuci szereti, apa elmegy dolgozni, jönnek a barátai, X Y meg Z, apuci hazajön, pancsiznak, M kap cicit, és alszik egy szép nagyot.
      Ha nem is ér semmit maga a sztori, annyit elérek, hogy az örökmozgóm a fenekén marad, leereszt egy picit, és onnan kicsit könnyebb altatni.
      Persze van, hogy elveszi tőlem, és ő mutogat tetszőleges képeket, de a lényeg, hogy lenyugodjon... )

Az altatós könyvet már a szobájában nézegetjük egy babalámpa mellett, ami éppen elég, hogy lássuk a képeket. Ha már inkább csak tekereg, babalámpa leolt, van egy pici zöld éjszakai fény, azt bedugom, már csak az világít. Akkor jön el általában a cici ideje, de azt Ő dönti el. Cicizik, mászik erre-arra, cicizik, stb. Ez van, hogy fél óra, de nagyon az elején vagyunk még. Mint említettem, ma aludt el először önállóan.

Ami még bevált altatás kapcsán, hogy elmesélem neki a napját. Ha már nagyon KO, és csak vergődik, akkor kezdem. Eleinte úgy nyitottam, hogy most elmesélem a mai napot, jó? Már elég megkérdezni, hogy meséljek? Már mosolyog (neki a mosoly az igen)

Az éjszakai ébredésekkel kapcsolatban:
      Ha nekiáll nyöszörögni, megpróbálom "visszasissegni", esetleg simogatni, ha semmi nem megy, kap cicit, de úgy, hogy amint nem szív elég erősen, kicsússzon a szájából, így nem azon alszik el. Nekem a könyv ajánlása, hogy húzzam ki a szájából, nagyon nem jött be.

Hirtelen ennyi, remélem segít valakinek még, én nagyon bízok most ebben a módszerben!!
      Andi!
      Nincs kedved mutatni képet az alvós-könyvetekről?
      Zéti szülinapjára szeretnék én is készíteni, de nem tudom, hogy csináljam meg. Fotó-albumba raktad a képeket?
      Eri, az Éleseszű Zali (2006.07.21.), a Csupaszív Zéti (2012.03.18.) és a Legkisebb királyfi, Zádi (2015.07.19.) szülője

Comment

Én csak "fehérzaj" témában jelezném, hogy a legfrissebb babánk (aki 2 hetes koráig akármilyen zajban aludt akármennyit, egy jó újszülött papírformája szerint), most már válogat. Nem lehet akármire/akárhogy letenni. Erre alszik pl. Szerencsére lég vegyes a zenei ízlésem, és szoktam gép előtt is szoptatni, úh. nem volt nehéz rájönni
        Andus + Borcsi + Pammi + Vencel + Lelle
        karban-tartok.hu kötődő nevelés a mindennapokban

Comment

Betöltés...
        X