freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot.com отзывы 2019 yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com
Olvasókör-Bruno Bettelheim: A mese bűvölete...I.rész - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Olvasókör-Bruno Bettelheim: A mese bűvölete...I.rész

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Olvasókör-Bruno Bettelheim: A mese bűvölete...I.rész

Gyertek a mesék világába!
    Tudom hogy sokan már olvastátok,gyertek Ti is,segítsetek összegyűjteni amit a mesékről jó ha tudunk.

Szeretnék egy listát is készíteni,ahol konkrét meséket,könyveket(kiadóval) sorolunk fel,életkorok szerint! (ezt itt gyűjteném az 1.hsz-ben)

Két részből áll,vegyük mi is ketté,hogy a később csatlakozóknak is áttekinthető legyen!
    Utoljára szerkesztette Döme; 2010.10.11., 09:18.
    Döme és a lurkók.

Döme, nekem már nagyon rég ott ül a polcon, és általában a mese téma nagyon érdekel (régóta áhítozom egy hasonló mese, könyv, kiadó listára, életkorok szerint csoportosítva). A Waldorf topikból tényleg rengeteg infot ki lehetne bányászni, kéne erre is egy kis idő és energia.

Remélem el tudom kezdeni a könyvet, ha alakul egy olvasókör, mert kismillió könyv vár olvasásra, és hát még ezer más dolog egy napban. És itt csak egy lányka. Olvasni viszont jó, és a téma nagy szívügyem!

Comment

Sziasztok! Jövök én is olvasni. Megvettem, de eddig nem szántam rá magam. Pedig nagyon tetszik a beleolvasások alapján. Az olvasókör akció motiválni fog, remélem .
      És roppant érdekesnek találom a meseelemzést (amúgy waldorfosan is).
      Nojno és Csenge (5 és fél)
      "Én azt csinálom, amit akarok!"

Comment

Örülök hogy itt vagytok! Időből nekem sincs sok,de szeretnék a fiúknak olyat mesélni,ami segíti a belső világuk fejlődését, a mindennapok megértését.
        Ádám már abban a korban van,amikor ezek a mesék különösen fontosak lehetnek!

A Waldorf topikot folyamatosan nézem, át,jegyzetelem,ha könyvet találok,de tényleg jó lenne ha egy-egy könyv/mesecím mellé lenne magyarázat is,hogy azt mikor és miért olvassuk.
        Döme és a lurkók.

Comment

Felíratkoztam a topikra, mert érdekel, de sajnos nincs meg a könyv. Viszont mostanában kaptak a fiúk olyan mesekönyveket, amikben a mi korunk meséi vannak. Jó lenne tudni mikor melyikre érettek már, mert elég rémisztő, hogy olyat meséljünk pl.majd felvágta a hasát és előugrottak a gidák. Pedig mi is ezen nőttünk fel
          Hajni és a srácok
          Marci és Barnus a kismókusok
          LEVEGŐBŐL ÉLEK és nagyon ritkán Mamamizom mostantól

Comment

én épp ezt olvasom már a főiskolán is olvastam, de most elővettem újra
            pont azért, mert sok oylat hallottam mostanában, hogy nem mesélnek ezt vagy azt, mert horror a gyereknek (pl. Jancsi és Juliska, stb.)
            És akkor beugrott, és a fészbúkon már ajánlottam is
            Vanda,, a 6 éves S, a 2,5 éves K, no meg a 10 hós Zs lánykák boldog anyukája.

Comment

szerintem a bettelheim könyv inkább 4-5 éves kortól ad tanácsokat mesékre, meg talán inkább arról szól de már csak szülői fejjel is érdemes elolvasni, mert sok pszicho-érdekesség van benne a gyermeki pszichéről
              mondjuk elég nehéz hozzájutni, ha jól láttam a neten, mindenhol csak előrendelhető, így inkább a könyvtár az esélyesebb a beszerzésére

nálunk most, így hogy Sára lassan 2 éves, nagy sláger a Boribon, a Kippkopp, és az Anna, Peti és gergő, bár én utóbbit nem annyira szeretem, és Sára is inkább lapozgatja csak, míg az első kettőt feszült figyelemmel hallgatja, beszél róla napközben, meg-megemlíti a saját történései kapcsán
              Én a Bogyó és Babócát sem kedvelem annyira...

De én sokat mesélek fejből is. saját kitaláltat is, de pl nagy kedvence a Sün Balázs Zelk-től, ezt szoktam fürdés-törülközés közben mesélni neki

Idősebbeknek viszont nagyon ajánlom (nekünk megvan, de egyelőre csak én élvezem ) a Királylány születik című művészien illusztrált, jó mondanivalóval megáldott könyvet. Szerintem olyan 4 éves kortól lesz igazán élvezetes!

Comment

Én is csatlakozom! Olvastam a könyvet kb. 1 évvel ezelőtt. nagyon lelkes voltam, de szerintem elég nehéz megemészteni, nehéz olvasmány. Nagyon sokat nyújtott abban, hogy eldöntsem, melyik mesét olvashatom, olvashatom-e már? És igaza van a könyvnek, az írónak: látni a gyerkőcön, ha az olvasott mese még nem neki való. És meglepő, hogy pl. az, hogy felvágják a hasát, meg hogy bedobják a kemencébe, stb, mennyire nem horror a gyerekeknek, ha megfelelő korukban kapják a mesét.

Biztos vagyok benne, hogy sokat számít a nem tévézés és nem képnézegetős mesélés ezeknek a történeteknek a feldolgozásában. Így a boszorkány meg a felvágott hasú bárány, stb (ami nekünk horrorisztikus elem) a gyerek saját képzeletében olyan szelíddé válik, amennyire szüksége van rá. De ha már látott ilyen képet, akkor egyből azonosítani fogja, de az nem az ő belső világa.

Nálunk most a klasszikus Benedek Elek mesék Rebus kedvencei. Kicsit már hosszabbak, képek nincsenek, és a szokásos meseelemek lenyűgözik: 3 királyfi/királylány, varázspálca, sárkány őrzi a bejáratot, a hős átküzdi magát a végtelen megpróbáltatásokon, stb...

És még a fejből mesélés. Szerencsére! Mindig kéri, hogy fejből, fejből!!! Csak én vagyok olyan hulla tőle, hogy csuda.
                Ági

Rebeka 2006.03.30.

Comment

sáramaminti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  szerintem a bettelheim könyv inkább 4-5 éves kortól ad tanácsokat mesékre, meg talán inkább arról szól

Nekem pont erre van most szükségem! (de tényleg szeretném ha szép sorban összejönne egy lista minden életkorra vonatkozóan)
                  Döme és a lurkók.

Comment

sáramaminti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    én épp ezt olvasom már a főiskolán is olvastam, de most elővettem újra
                    pont azért, mert sok oylat hallottam mostanában, hogy nem mesélnek ezt vagy azt, mert horror a gyereknek (pl. Jancsi és Juliska, stb.)
                    És akkor beugrott, és a fészbúkon már ajánlottam is

....és olyan szépen leírja a könyv,hogy miért NEM baj ha ilyet hall,SŐT! hogyan segíti ez a világ megértésében!
                    Döme és a lurkók.

Comment

Ági,örülök hogy Te is itt vagy!!
                      Döme és a lurkók.

Comment

Döme eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Nekem pont erre van most szükségem! (de tényleg szeretném ha szép sorban összejönne egy lista minden életkorra vonatkozóan)
                        Azt hiszem két lista kellene, (csak mert te is írtad, hogy a w topikot is kutatod, mert sokban máshogy gondolkodnak a mesekönyvekről, képeskönyvekről, és a könyvből mesélésről általában. Persze sok közös pont is van! Engem mind a két megközelítés érdekel

A waldorfosból NEKEM még az hiányzik (mert még nem olvastam eleget), hogy még nem egészen értem a mit mikor mit mögötti elméletet, ezért mondjuk nem tudom alkalmazni a magyar népmeséknél, amiről pl. a w érthetően nem ejt szót.

Comment

Ági Bár nem ismerjük személyesen egymást, de amikor utólag végiolvastam a Plattneres olvasókört, nagyon sok ZÁgi megjegyzés megmaradt bennem

Comment

Elektra eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Azt hiszem két lista kellene, (csak mert te is írtad, hogy a w topikot is kutatod, mert sokban máshogy gondolkodnak a mesekönyvekről, képeskönyvekről, és a könyvből mesélésről általában. Persze sok közös pont is van! Engem mind a két megközelítés érdekel

A waldorfosból NEKEM még az hiányzik (mert még nem olvastam eleget), hogy még nem egészen értem a mit mikor mit mögötti elméletet, ezért mondjuk nem tudom alkalmazni a magyar népmeséknél, amiről pl. a w érthetően nem ejt szót.
                            ......
                            Utoljára szerkesztette Döme; 2010.10.11., 09:18.
                            Döme és a lurkók.

Comment

okés, akkor kiszálltam. ugyanis szerintem egy kétévesnek nem lehet kizárólagosan csak szövegeset felolvasni. szerintem a kép nem baj, ha ilyen reális mesékről van szó, minthogy anya elmegy a gyerekkel vásárolni....

Comment

Betöltés...
                              X