freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Bibliai olvasókör - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Bibliai olvasókör

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Bibliai olvasókör

Kedves keresztény és egyéb más bibliát szerető, vagy érdeklődő mamamik! A Keresztény mamamik topikban kezdtünk együtt olvasni, aztán arra gondoltunk, vegyük ezt külön az egyéb témázgatásoktól, így született, születik ez a topik.

Ebben az első hozzászólásban próbálom majd frissíteni, hogy mikor mit olvas(t)unk. És hanyadik hozzászólásokban tudjátok esetleg visszakeresni ami már volt. Várunk minden olvasni vágyót szeretettel!

ui. ha kérdésed van, hogy mi értelme egyáltalán bibliát olvasni vagy ilyesmi, azt kérlek ne ide, ide az olvasókat várjuk.

2014. szeptember 19-én kezdtük. 2 királyokkal, aztán Jakab levél volt, majd efezusiak, most példabeszédek.
    Januárban ahanyadika van annyiadik fejezet
    Utoljára szerkesztette Linda83; 2015.01.16., 09:52.
    < Kisfóka > Anyucija (2013.07.10)
    kristofkank.blogspot.com // prv helyett: efezus4 gémél

Itt igyekszem hétre készen vezetni az aktuális olvasnivalót a topiktársak közreműködésével:

03.30. - 04. 03. Zsoltárok 36-40
    Utoljára szerkesztette Pammut; 2015.03.30., 07:56.
    Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

Comment

Csatlakozom. Mindjárt keresek egy Bibliát és jövök az észrevételeimmel.
      Háromig számolok, illetve már négyig

Comment

Bocs a bekavarásért, ma épp 14-e van Mi lenne, ha 14 lenne ma, azaz 15 csak holnap?

Comment

Holnap van a 15ből tetszik h a béke, szeretet többet ér egy otthonban mint a bőség (16-17) és tetszenek, szivenütnek a bolond-bölcs, hamis-igaz ellentétpárok pozitiv félmondatai. Igaz házában nagy kincs van (6) és az igazak könyörgését meghallgatja (29) és az időben mondott beszéd (23)
          Ezek fogtak meg. A tizennégyesről mesélj Linda.

Comment

ma én is elővettem, az első versnél leragadtam
            Judit, Máté (2009), Zsófia (2012) és Dorottya (2014) mamája
            Dunakanyar Klub

Comment

Olvasom a 15-öt és jövök. Kösz a topikot!
              M. + a bajnok, a királylány és a legkisebb királyfi

Comment

Judita eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                ma én is elővettem, az első versnél leragadtam
                Én néha úgy érzem minden napra egy vers vagy gondolati egység is elegendő volna.

Comment

No akkor 14:
                  Kivételesen kérdéssel is készültem
                  10: Amely szív ismeri saját bánatát, annak örömébe nem vegyül hivalkodás (szit) /avagy
                  10: A szív ismeri a maga keserűségé és örömébe sem avatkozhat idegen (új mbt)

Kicsit más a kettő, de nem pontosan értem. Valaki? Ötlet?

A másik ami megérintett: 13 "Nevetés közben is fájhat a szív"
                  (Nekem: Vigyázzunk, hogy mikor - hogy - kin - miért nevetünk,
                  plusz Apukámék családja, akik beszólni is nevetve szólnak be )

Comment

És 15.
                    Tényleg nagyon ütős rögtön az első mondat!
                    1) Szelíd felelet megtöri a haragot, sértő szó pedig szítja az indulatot. no comment kiírom a falunkra (saját részre is)

17) Jobb ha főzelékre hívnak szeretettel, mint hízlalt tulokra gyűlölettel
                    Ez csak azért mert cuki És nem olvastam még főzelékről a bibliában. Eszembe is jut, hogy vajon az afrikai keresztények mit kezdenek ezekkel a sorokkal. De ezt már az "alap" topikban vetem föl inkább.

22) Tanácskozás nélkül a tervek meghiúsulnak/ Meghiúsulnak a tervek, ha nincs tanácskozás Jó, ha átbeszéljük a fontos dolgokat a férjünkkel, vagy nagyobb közösséget érintő kérdéseket még többen. Nálunk most aktuális volt.

23b) a kellő időben kimondott szó - de jó!

Comment

Hú, a 14-15. fejezetet én is rendesen kidekoráltam otthon - ceruzával aláhúzogatom ami épp fontos. Dátumozva.
                      Linda nem lehet az, hogy saját örömét, bánatát, minden okozatával együtt csak az ember maga ismeri, s hiába is próbál abba valaki belefolyni, vigasztalni, Neked magadnak kell megtalálnod a megoldást. Persze lehet egész másról szól a dolog...
                      Nekem is azok a versek is fontosak voltak, amik a szelídségről, türelemről és alázatról szóltak.
                      15/1 A higgadt válasz elhárítja az indulatot, de a bántó beszéd haragot támaszt.
                      15/4 A szelíd nyelv olyan, mint az élet fája, a romlott pedig összetöri a lelket.
                      16/19 Jobb szelíd lelkűnek lenni az alázatosok közt, mint zsákmányon osztozni a gőgösök közt.
                      16/32 Többet ér a türelmes ember a hősnél, és az indulatán uralkodó annál, aki várost hódít.

S több helyen a szelídség, a türelem, a kedvesség a hosszú élet alapjaként szerepel.
                      Szó esik az áskálódó, álnok, csúfolódó és rágalmazó emberekről. (Hajaj, de sokat jár a szám és hányszor tátom fel mások kibeszélésére.)
                      Aztán persze jön a lustaság is (ismét találva érzem magam). Ez a 4 téma, ami foglalkoztat, de csak azért ennyi, mert a feleségről nem esik szó épp. Az az utolsó, 31. fejezet témája. Bár volt egy otthonteremtő bölcs asszony...
                      Meg az egyenesnek tűnő halálba vezető út
                      Időnként tényleg sok az emészteni való egy fejezetben, de én türelmetlen vagyok. Szeretném egyszer végre kiolvasni a Bibliát, de úgy, hogy kicsit értsem is, meg azért emlékezzek is rá.
                      Utoljára szerkesztette Pammut; 2015.01.16., 12:23.
                      Bori, ki 45. A fiúk: Apa, Zoltán 18, Csaba 17, Levente 6 és a lány : Katalin 14

Comment

Linda83 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        No akkor 14:
                        10: Amely szív ismeri saját bánatát, annak örömébe nem vegyül hivalkodás (szit) /avagy

Az SzPA újfordításban, A szív ismeri a lelke keserűségét, öröméből pedig nem részesül idegen.
                        A másik nevetés közben is megfájdul a szív, s az öröm végül szomorúságra fordul.
                        Ezek olyan sorok.

Comment

Én este jövök beszámolóval, most nyüzsögnek.

Comment

No akkor 14:

Revideált Károli fordítás: "A szív tudja az ő lelke keserűségét; és az ő örömében az idegen nem részes"
                            Én arra gondolok, hogy a keserűségünket magunkban hordozzuk, nem mindig láthatóan. Nekem erre utal a 13. is. De ha ezt a keserűséget, fájdalmat el tudom engedni egyedül, segítség nélkül, akkor jutok el az örömhöz, amelyben "az idegen nem részes".

Nekem az utóbbi napokra tanulság: "17 A hirtelen haragú bolondságot cselekszik" és "20 Még az ő felebarátjánál is útálatos a szegény; a gazdagnak pedig sok a barátja." <3

15.
                            Ez pedig szintén az utóbbi napok miatt nekem hatalmas erőt ad. Sokat gondolok erre. "3 Minden helyeken vannak az Úrnak szemei, nézvén a jókat és gonoszokat."

Ezért szeretem a Példabeszédeket, mert mindig, minden élethelyzetre, lelki bajra találok benne útmutatást.

És 15.

17) Jobb ha főzelékre hívnak szeretettel, mint hízlalt tulokra gyűlölettel
                            Ez csak azért mert cuki És nem olvastam még főzelékről a bibliában. Eszembe is jut, hogy vajon az afrikai keresztények mit kezdenek ezekkel a sorokkal. De ezt már az "alap" topikban vetem föl inkább.

[
                            "17 Jobb a paréjnak étele, a hol szeretet van, mint a hízlalt ökör, a hol van gyűlölség." Szintén Károli fordítás, így talán értik az afrikaiak is.
                            M. + a bajnok, a királylány és a legkisebb királyfi

Comment

Jaj de elszaladt a 7vége! És a dátumok nem pihennek Holnap nagy olvasás lesz...

Comment

Betöltés...
                              X