freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot.com отзывы 2019 yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com
Kim John Payne: Egyszerűbb gyermekkor - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Kim John Payne: Egyszerűbb gyermekkor

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

A karácsonyi ajándékozásban 75%-ban sikerült elfogadtatnom a szándékomat. Az egyik nagyi nem akar lemondani arról, hogy ő is adjon valamit. Nekem is engednem kell. Mindamellett megértem a nagymamát is, de sajnálom, hogy így döntött.
    Mi a lányomnak nem tudunk mit ajándékozni. Mit lehet adni egy olyan gyereknek, akinek kedvenc játéka aktuálisan a nagymama megsárgult lapú német-magyar kisszótára, és ma az oviba is el akarta vinni magával? Továbbra is ilyenekből olvas fel.
    Nálunk napokig néhány hajtogatott kis papírcsónak volt a sztár, amit aztán barna ragasztószalaggal vízhatlanná kellett varázsolni a fenekén. Persze tesztelve is voltak, épp időben kivéve a kádból, majd gondosan megszárítva és holnap ugyanez az öröm. A lányom nagy kedvence a hajtogatott, kalapgumival ellátott szamurájsisak, és hozzá a padlizsánvágó fakésem az övébe.
    Nagyon nagy fejtörést okoz, hogy mi mit adjunk. Komolyan mondom, már-már teher. Mit lehet adni egy olyan gyermeknek, akinek ilyen színes a fantáziája? És akarom-e kész játékokkal ezt a képzelőerőt elonyomni?
    Megerősítő volt az erre vonatkozó idézetet olvasni a varázspalló honlapján, mert végül amellett döntöttünk.

"A képzelet sokkal fontosabb, mint a tudás. A tudás véges.
    A képzelet felöleli az egész világot."

Albert Einstein

Azt hiszem, ez lesz a tökéletes választás. Nem játék, csak egy valami, ami bármi lehet és mozogni is lehet vele. Méltó cimbije lehet a hajóként funkcionáló babafürdető kádnak, a gumikkal teleaggatott gitár-vállfának és az Apakutya-sétáltató övnek.
    Egy legényke és egy leányka édesanyja

Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

Comment

Bálintnak is nehéz ajándékot kitalálni, de végülis egy olyan fakirakó lesz, amiben különböző alakzatok vannak és abból lehet összeállítani, ami eszébe jut.

Neinda: ha a kislányodnak ilyen tudásszomja van, próbáld meg, mit szól egy térképhez. Bálint örökké el van varázsolva tőlük. megkapta Apa középiskolai atlaszát, amit salátára nézegetett az elmúlt hónapokban. Csak arra készülj fel, hogy sokat fog kérdezni.
      Évamama és Bálint, a kis csillagász (2008. október 2.)

Comment

A másik, hogy bármilyen gurifa, doboz kiváló játék, festéssel vagy ha színes papírral befeded, akkor még szép is lesz. Egyikre-másikra vághatsz ablakot, rést, különböző méretűre vághatod. Nálunk már egész gyűjtemény van a papírtörlő kartontekercséből. Van, hogy távcső, van, hogy vár, van, hogy alagút...

Comment

Nem olvastam ezt a könyvet, mostanáig nem is hallottam róla, de amiket írtok, az alapján úgy érzem, hogy nekünk is ezt kéne csinálnunk. Nekem konkrétan hányingerem van a játéksarkunktól, pedig már több dobozzal elpakoltam. És honnan jöttek ezek? Miért van ennyi? És ugyanazt a két dolgot akarja mindig játszani - velünk persze: házikót építeni duplóból és csiri-biri tornázni. Az anyósoméknak rendszeresen könyörgünk, hogy ne hozzanak semmit (egy időben minden látogatásukkor - hetente többször - hoztak valami játékot). Most talán már valamit kezdenek kapisgálni. A többi rokonról, barátról ne is beszéljünk. Persze elsősorban mi vagyunk a hunyók, és a felelősek, ezt jól tudom
          El fogom olvasni a könyvet, köszi a tippet!
          Csilla, Emese 2011/02 és Sári 2012/10 anyukája

Comment

Évamama félreértettél, illetve nekem kellett volna a "felolvas" szót idézőjelbe tennem.
            A lányom nem tud még olvasni, de mesét mond a német-magyar szótárból...Így értettem, hogy felolvas. Ja, az atlaszomat már rég lenyúlták..., kérdezni ritkán kérdeznek, abból is felolvasnak, mesét, vagy énekelnek.
            Minden héten egyszer bemegyünk a templomba gyertyát gyújtani. Ott vannak a német énekeskönyvek. A lányom először abból is "felolvas", mintha Biblia lenne, majd énekel belőle magyarul. Nagyon jó, imádom hallgatni, szép, megható, szórakoztató, és elgondolkodtató, egyszer fel kéne vennem.
            A legutóbbiban ez tetszett a legjobban: "drága Jézus, a katonáknak, akik kinevettek, nekik nem kell ételt adnod, de a többi szegénynek adj."
            Egy legényke és egy leányka édesanyja

Eladó autósülés, játéktartó pad, játékvarrógép, könyvek, népitánccipő iskolatáska és egyéb szeretett tárgyaink

Hiszek benne, hogy a Háborítatlan Szülés helyszíntől függetlenül mindenütt megvalósul, mert egyre többen szeretnénk és mert áldás kíséri. Csak ahhoz a tökéletességhez kell visszatalálni, ahogyan a Teremtő megalkotta és azt csak valóban indokolt esetben kiegészíteni a tudomány életmentő eszközeivel.

Comment

Ja, értem, azt hittem, a szavak tetszenek neki.
              Szóval ő azt játsza, hogy olvas.

A könyvben írja a szerző, hogy a szerepjátékokhoz való kellékek nagyon jók, pl. egy régi kalap, táska vagy egy kendő. vagy, ha szeret hajtogatni, akkor színes papírok. ha kezdi megismerni a bibliai történeteket és érdekli szereti, akkor a szereplőket is el lehet készíteni filcból, anyagból, de akár papírból is. Amit ő is a kezébe tud venni.
              Bálinttal is szoktunk "bábozni", legutóbb a Iciri-piciri mesét (szereti meg viszonylag kevés szereplő van, van annyi kezünk). A netről tölöttem le képeket (de, ha ügyes vagy, akkor le is rajzolhatod), kiszíneztem és egy hurkapálcikát ragasztottam rájuk.

Comment

Sziasztok, azért írok, mert korábban egy beszéljúgy olvasókört indítottam a facebookon, amiből kinőtt a következő gondolat, hogy az Egyszerűbb gyermekkort is olvassuk el közösen. Június 2-án indul a közös olvasás, hetente kb fél fejezetet olvasunk próbálgatunk ki közösen. Aki mostanában vágna bele a könyv olvasásába és van kedve csatlakozni, szeretettel várjuk.
                Részletek: http://zoldanya.blogspot.hu/2014/05/...yermekkor.html
                Zsófi, Panka (2009.05.18.) és Marcika (2012.02.15.) anyukája. Alvásidőben pedig:
                Beszélj úgy... Blog és facebook Duna-kert, közösségi kert Blog és facebook Kertvárosi ételcsere jelentkezés és facebook cserecsoport Zöldanya Blog

Comment

De jó! Én olvastam, de sajnos most nincs időm újraolvasni. :-( De azért lehet, hogy kölcsönkérem anyósomtól (ő vette meg). Nálunk alapból nincsen TV, ezt a javaslatot könnyű volt elfogadni.
                  Andi - Ricsi, és a kis dumaláda sajtkukac, Véda (2013.05.) és Alíz, (2015. 09.23.)

Comment

Sziasztok! Én is mostanában kezdtem olvasni, egyelőre csak figyelek a "behozatalra" meg a rendszerezésre, a nagy szelektálás még hátra van. :/
                    a csudálatos M (2013. július) anyukája

Comment

A facebookos olvasókör aktívabb, gyertek oda is
                      Szilvi, Immánuel Kornél (2011.10.28.),az ennivaló, de huncut kismanó,és Bella Natália (2013.09.17.), a gesztenyeszemű kíváncsi nyuszilány anyukája

Comment

Tudnád linkelni?
                        Kattti és a betyárok
                        2009, 2010, 2012, 2014
                        Babaúszós csomag eladó

Comment

A linket én is megköszönném, most kezdem olvasni a könyvet.
                          Andi--Abigél (12/11/29) anyuja

Comment

A fb-csoport titkos, de írjatok szindinek - szerintem - ő fel tud venni benneteket.

Comment

Köszi Éva, írok ha már úgyis azt írta,hogy menjünk oda, bár igaz,nem nekem
                              Andi--Abigél (12/11/29) anyuja

Comment

Andi, szerintem mindenkinek szól, neked is, nemcsak azoknak, akik éppen előtte írtak.

Comment

Betöltés...
                                X