freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Mit is olvashatnék? - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mit is olvashatnék?

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Mit is olvashatnék?

Szerintem egy boldog babához egy kiegyensúlyozott, magabiztos anya és apa az egyik út. Egy barátnőm mesélte, hogy ő tartott a szülés utáni depressziótól, ezért előre begyűjtött szórakoztató könyveket és filmeket magának.
    Azt nem tudom, hogy mennyi idő jut pici baba mellett olvasásra, (egy Lucányi kétévestől csak ha nem alszik az ember) de jó könyveket bármikor szívesen beszerzek, akkor is, ha majd csak sokkal később tudom elolvasni.
    Időnként viszont kifogyok belőlük. Én csak ritkán veszek a borítója alapján egy könyvet, általában hallok, vagy olvasok valahol valamit, ami felkelti az érdeklődésemet.

Arra gondoltam itt elmesélhetnénk milyen érdekes és/vagy szórakoztató könyveket olvastunk, amit másnak is ajánlanánk. Néha mindenkinek ki kell kapcsolnia és a könyvnek nem kell belőni a frizurát, nem kell elmenni a baba mellől sem.
    Ha igény van rá, egyiket másikat ki is dumálhatnánk, persze nem kötelező jelleggel

Kezdetnek én most két könyvre hívnám fel a figyelmeteket. Ez a két könyv talán a kivétel az elmúlt 10 évben, mert mindkettőt a borítója alapján szúrtam ki a tömegből, mindkettőt az Ünnepi könyvhéten vettem.

Yann Martel: Pí élete című regényére, ami messze felülmúlta a várakozásaimat, szerintem egy utánozhatatlan, új stílust teremtett. Megható, nagyon kedves történet Píről a születését tekintve hindu kisfiúról, aki egyszerre szeretne keresztény és moszlim is lenni, és a történet csak itt kezdődik...

Christopher Moore: Biff evangéliuma is a valláshoz kapcsolódik, csak nem úgy, ahogy gondolnánk. Ezt a könyvet máshogy lehet nagyon szeretni. A szerzőről és írásairól szerintem a legtalálóbb kritika: "A Biff evangéliuma Vonnegut és Douglas Adams legjobb pillanatait idézi." Philadephia Inquirer
    Vonnegutért és Duglas Adamszért külön is oda vagyok
    WHAMrágcsaláncok / harányi blog

Jó a topik, már keresgéltem, hogy van-e ilyesmi!

Én most olvastam ki egy könyvet, kicsit lassan, de hát csak éjjel érek rá...

Chistopher Paolini: Brisingr. Ez egy tetralógia 3. kötete. Már nagyon vártam. Most a befejező részt várom nagyon

Én az egyiptomi regényeket szeretem, vagy azokat, amiket egyiptomhoz lehet kötni.
    Ezen felül persze még sok más is érdekel, pl. II.Vat.Zsinathoz tartozóak - mondjuk ez talán majd kellhet a szakdogámhoz is, de amúgy is kedvelem a témát mostmár. Vallási témáknál inkább a gondolatébresztőket kedvelem.

Baba mellett csak akkor volt/van időm, ha alszanak, és mást elhalasztok az olvasás miatt. De nagyon jól kikapcsol!
    Á., K., S. és R. anyukája

Comment

Nekem szülés után Agatha Christie volt a befutó, mert:
      viszonylag rövid
      könnyen emészthető
      izgalmas
      sokszor újra lehet olvasni, mert 2hónap alatt az ember úgy is elfelejti, hogy ki volt a gyilkos...
      És nem véres, nem horror, nagyon sok mindent megtudhatunk az emberi természetről és arról mit gondoltak róla a századelőn. Nekem a Poirot-sak a kedvenceim!
      Amikor komolyabbra vágytam, Paulo Coelhot olvastam, ha még komolyabbat, akkor Proustot(amit még mindig nem fejeztem, be, egyszerűen lehetetlen nem elaludni rajta...)
      Egyébként, nagyon jók Brunella Gasperini regényei, én egy csomót röhögtem, közben!!! Nagyon feldob mikor magam alatt vagyok!
      Sami és Maja-2007

Comment

Hú, agatakriszti télleg szuper!!!!

Mikor először olvastam a 10kicsinégert, akkor egyből elolvastam másodjára, hogy átlássam a dolgokat!!!
        Azóta is soxor olvastam, mert nekem megunhatatlan, hiába tudom már h ki a gyilkos:P

Ajánlom még Adrian Plasst és az ő "kegyes kétbalkezesét" nagyon, gugliban tudod megkeresni, nagyon vicces!!!!
        Csillu (javíthatatlan extrovertált, dumagép) Gyermekeim: Barni (3dikos okoska), Olívia (suliba készülő szépség) és Emília (bölcsis Csirke)
        Privi helyett: csillacsaplar85@gmail.com

Comment

Múltkoriban olvastam Agatha Christitől, de tudom, h. többet nem fogok. Úúúúgy féltem , de komolyan. Az idegeimnek nem tesz jót....

Comment

Hibik komolyan?
            Én is imádom Agatha Christit. Ő és Rejtő Jenő mindig vésztartalék, ha semmi új nincs amit olvashatnék, nekem is megúnhatatlanok.
            Platy tényleg Brunella!!! , már majdnem el is felejtettem, pedig az Én és ők, meg a Mi és ők könyveken olyan jókat lehet nevetni.

Comment

Én az első 3 hétben kizárólag pletykamagazinokat olvastam, mert annyira feszülten álltam készenlétben, akkor is mikor Benő aludt, h egyszerűen se türelmem, se figyelmem nem volt másra. Aztán később a szopi-maratonok alatt (újra)elolvastam az összes herripottert ánglisul, a Gyűrűk urát (javasolt a többkötetes változat, mert a nagy illusztrált könnyen agyonnyomhat egy pici babát), és Márquezt, Márquezt és Márquezt, mert nagyon szeretem! És olvastam Salman Rushdie-tól Az éjfél gyermekei-t és a Szégyen-t, nagyon szeretem az ezeregyéjszakás stílusát!
              Anna

Bence
              (080930), Róza (140428)

Comment

Anna eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Hibik komolyan?
                Igen, komoly. Tudom, ciki Evvan.

Most még beugrott, h. vmiért a várandósságok végén (bár inkább terhességnek hívom, utalva, h. fizikailag az volt nekem) folyton rejtvényt fejtettem Vmi késztetést éreztem errre, de jó is volt, mert addigra nagyon lecsökkent az agyi tevékenységem.

Comment

Rizsiló eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  És olvastam Salman Rushdie-tól Az éjfél gyermekei-t és a Szégyen-t, nagyon szeretem az ezeregyéjszakás stílusát!
                  Ezzel felcsigáztatok! Lehet, beszerzek tőle én is 1-2 művet.

Comment

Rizsiló Márquez nálam is komoly befutó. Ráadásul én ahhoz a kisebbséghez tartozom, akik szerint a Szerelem a kolera idején jobb regény, mint a Száz év magány. Bár én a Szerelemről és más démonokról című, nála szokatlanul rövid regényéért szeretem a legjobban.
                    Ezekkel a Rushdie könyvekkel felcsigáztál engem is. Még nem olvastam, pedig anyu polcán ott van az eddig összes magyarul megjelent. Kölcsön is kérek tőle egyt kezdetnek

Ja és Hibik én 12 évesen olvastam a 10 kicsi négert és rettegtem, de nem bírtam letenni

Comment

Ja és Hibik én 12 évesen olvastam a 10 kicsi négert és rettegtem, de nem bírtam letenni
                      Én sem bírtam letenni, de utána nagyon féltem. Elég élethűen írta le a gonoszt... Egyébként tökre nevetek magamon, de az ilyen témáktól akkor is félek. Ha mondjuk vámpírról olvasnék, nem félnék...

De ezért nem nézek sem horrort, sem thrillert, de még szellemekkel suttogót sem már, mert nagyon elfélelmetesedett

Comment

Márquez, tényleg!!! Én tőle még az egyetemen, vizsgaidőszak alatt mindent elolvastam..(ez volt a stresszoldásom) És szerintem is a Szerelemről... a legjobb, bár én elfogult vagyok, mert azt olvastam először, első szerelem, vagy mi...
                        Én Rushdietól decemberben fejeztem be a Sátáni verseket, és imádom imádom imádom... az eleje elég nehéz, de utána fantasztikus!!!
                        Egyébként még Gerald Durrell van nagyobb mennyiségben, őt is mindig újraolvasom, ha jókedvre vágyom!
                        Én a Gyűrűk Urát már nem merem elolvasni... tiniként elolvastam vagy 20-szor(nem vicc), szerintem letehetetlen... Egy örökmozgó gyerek mellett lehetetlen elmélyedni benne... mondjuk a felét már tudom kívülről
                        Sami és Maja-2007

Comment

debcsillu,
                          a Kegyes kétbalkezes és társai nálam is szuper rötyögős könyvek. És persze elgondolkodtató is sokszor. Időről időre újraolvasom őket.
                          Ani, Boglárka Blanka (2006.11.05.), Kamilla Kincső (2010.10.26.) és Barbara Bodza (2016.09.16) anyája, hordozási tanácsadó vagyok (hordozo.hu), keress bátran, ha segíthetek Neked

Comment

Rizsiló Márquez nálam is komoly befutó. Ráadásul én ahhoz a kisebbséghez tartozom, akik szerint a Szerelem a kolera idején jobb regény, mint a Száz év magány. Bár én a Szerelemről és más démonokról című, nála szokatlanul rövid regényéért szeretem a legjobban.
                            Ezekkel a Rushdie könyvekkel felcsigáztál engem is. Még nem olvastam, pedig anyu polcán ott van az eddig összes magyarul megjelent. Kölcsön is kérek tőle egyt kezdetnek
                            A Démonokról az első Márquez volt, amit valaha olvastam és imádtam az első perctől. És a Kolera szerintem is jobb. Vagyis más. Többször szeretem olvasni, mint a Száz évet. És a Bölömbikák éjszakája! Novellákon nem szoktam bőgni, de ezek... döbbenetesek.
                            Oké, a Jack London novellákon is szoktam bőgni. Meg a Kertész Ákosokon is. Meg a Hemingwayeken is... Hmm, mi ez a novellákkal?
                            Rushdietól nem bizti, hogy Az éjfél gyermekeivel érdemes kezdeni, olyan, mint a Sátáni..., nem kis falat. De pl a Szégyen, vagy A mór utolsó sóhaja is nagyon jó! És ha tényleg tetszik a stílusa, akkor mehet a nagy könyv.
                            Anna

Bence
                            (080930), Róza (140428)

Comment

Rushdietól a Fúriadüh is jó és sokkal "könnyedebb" mint a Sátáni...
                              Sami és Maja-2007

Comment

Betöltés...
                              X