Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mamami olvasókörök - menetrend, mit olvassunk legközelebb?

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

• Mamami olvasókörök - menetrend, mit olvassunk legközelebb?

Ebben a topikban gyűjtöm majd az aktuális, korábbi és következőnek tervezett olvasókörök listáját, és alább lehet javasolni könyveket.

Jelenleg ezt olvassuk:
    Bruno Bettelheim: Az elég jó szülő

Korábban olvastuk:
    Jean Liedloff: Az elveszett boldogság nyomában (A kontinuum elv)
    Elisabeth Plattner: A nevelés mindennapi művészete

Nemsokára olvassuk:
    Adele Faber & Elanie Mazlish: Beszélj úgy hogy érdekelje,hallgasd úgy hogy elmesélje

Javasolj könyvet ebben a topikban és megszavazzuk mikor mit olvassunk!
    Utoljára szerkesztette kattix; 2009.04.29., 19:55.

• Zetiago
    válaszolt
    Inditunk az Okosan nevelni tudni kell..könyvről topikot?

Szólj hozzá:

• Zetiago
    válaszolt
    Én is most olvasom az Okosan nevelni tudni kell, nagyon tetszik...nemrég fejeztem be az Egyszerűbb gyermekkort, érdekes, de nagyobb votl szerintem a marketingje, sok újdonságot nekem nem nyújtott...de az Okosan nevelni... igen...mit gondoltok róla?

Szólj hozzá:

• Nyúlanyóca
    válaszolt
    Filoméla Vera elindította a topikot: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=49145

Szólj hozzá:

• Nyúlanyóca
    válaszolt
    Vera, de jó neked! Milyen az első benyomás?

Szólj hozzá:

• filoméla
    válaszolt
    bellad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Ha indulna olvasókör én benne lennék.
    Én is benne vagyok, Most szereztem be a könyvet.

Szólj hozzá:

• Nyúlanyóca
    válaszolt
    Én biztosan elolvasom, 2 hét hét múlva leszünk Magyarországon, akkor tudom venni, de utána szívesen "olvasókörözök".

Szólj hozzá:

• bellad
    válaszolt
    Nyúlanyóca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Kati: dejó, hogy írod! Valahogy sejtettem, hogy fogunk ezzen a fórumon is találkozni a könyv kapcsán...
    Amikor néhány hónapja hallottam az SP-ről, akkor elkezdtem kutakodni és akkor láttam, hogy vannak közös pontok a Waldorffal. Engem azért is érdekel, mert - ha jól - értem, ez a könyv éppen az otthoni, családi minennapokról szól, otthon "waldorfozni" meg elég nehéz.
    Szóval, ha június végén otthon leszünk, akkor már meg tudom venni a könyvet és akkor tisztábban látom.
    Ha indulna olvasókör én benne lennék.

Szólj hozzá:

• Méhecske
    válaszolt
    Morzsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Margot Sunderlandtől volt már az Okosan nevelni tudni kell? 2008-ban adta ki a M-érték Kiadó. Az eredeti címe sokkal jobb: The science of parenting. Leírja tudományos bizonyítékokkal alátámasztva, miért rossz a sírni hagyás, miért jó együtt aludni a gyerekekkel stb. Nagyon megerősítő
    Igaz, hogy 3 éve kérdezted, de én most olvastam!

Nagyon jóóó! Sok érdekes biológiai ténnyel támasztja alá annak a helyességét, amit ösztönből teszek a gyerekemmel.

Szólj hozzá:

• Nyúlanyóca
    válaszolt
    Kati: dejó, hogy írod! Valahogy sejtettem, hogy fogunk ezzen a fórumon is találkozni a könyv kapcsán...
    Amikor néhány hónapja hallottam az SP-ről, akkor elkezdtem kutakodni és akkor láttam, hogy vannak közös pontok a Waldorffal. Engem azért is érdekel, mert - ha jól - értem, ez a könyv éppen az otthoni, családi minennapokról szól, otthon "waldorfozni" meg elég nehéz.
    Szóval, ha június végén otthon leszünk, akkor már meg tudom venni a könyvet és akkor tisztábban látom.

Szólj hozzá:

• Stellar Rose
    válaszolt
    Nyúlanyóca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Van kedvetek olvasni?

Már nagyon várom ezt a könyvet, hamarosan megjelenik a egyszerű nevelés (Simplicity parenting) témában.

Ismertető a FB-ról:
    Kim John Payne Egyszerűbb gyermekkor című csodálatos műve több országban valóságos mozgalmat indított el: szülőkét, akik nem hagyják, hogy korunk konzumkultúrája letarolja őket, és egy élhetőbb, boldogabb, szebb gyermekkort kívánnak lányaiknak és fiaiknak biztosítani - kevesebb cuccal, de több örömmel. A kötetet Dr. Vekerdy Tamás és Dr. Kádár Annamária ajánlja a magyar olvasók figyelmébe.
    Haho, Eva! Azt tudtad, hogy a Simplicity Parenting es W. pedagogia alapjai ugyanazok? Nemregiben olvastam egy interjut KJP-nel, es meg en is meglepodtem, hogy RS-t idez meg ugyanolyan negyes felosztasrol beszel az emberrel kapcsolatban (pl. autizmus, Asperger kapcsan), mint az antropozofia: eterikus test, asztralis test, ego, stb...
    Azert lepodtem meg, mert bar hallottam magarol Simplicity Parenting-rol, sose astam bele annyira magam, hogy rajojjek a kozos gyokerekre. Pedig mar abbol is total egyertelmu, amit itt ideztel az ismertetoben.

Azon az oldalon, amit meg en emlitettem, pont elmondja, hogy a W. pedagogia gazdag ertektarabol meritenek:-))

Szólj hozzá:

• Nyúlanyóca
    válaszolt
    ainababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hol?
    Az Uránia Moziban: (VIII., Rákóczi út 21.)
    A FB-os oldalon itt vannak a részletek

Sajna, mi csak június végén megyünk haza, addig várnom kell, hogy elolvashassam. Pedig annyira kíváncsi vagyok!

Írtok addig is róla, ha már bele tudtatok olvasni?

Szólj hozzá:

• Guest's Avatar
    Guest replied
    csepijudi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Június 7.-én pénteken,fél 7-kor lesz az Egyszerűbb gyermekkor című könyv bemutatója. 25% kedvezménnyel lehet majd megvásárolni a könyvet.
    Én ott leszek..
    Hol?

Szólj hozzá:

• csepijudi
    válaszolt
    Június 7.-én pénteken,fél 7-kor lesz az Egyszerűbb gyermekkor című könyv bemutatója. 25% kedvezménnyel lehet majd megvásárolni a könyvet.
    Én ott leszek..

Szólj hozzá:

• csepijudi
    válaszolt
    Már nagyon várom,hogy megjelenjen a könyv..

Szólj hozzá:

Betöltés...
X