Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Mamami olvasókörök - menetrend, mit olvassunk legközelebb?

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

ainababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Hol?
    Az Uránia Moziban: (VIII., Rákóczi út 21.)
    A FB-os oldalon itt vannak a részletek

Sajna, mi csak június végén megyünk haza, addig várnom kell, hogy elolvashassam. Pedig annyira kíváncsi vagyok!

Írtok addig is róla, ha már bele tudtatok olvasni?
    Évamama és Bálint, a kis csillagász (2008. október 2.)

Comment

Nyúlanyóca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Van kedvetek olvasni?

Már nagyon várom ezt a könyvet, hamarosan megjelenik a egyszerű nevelés (Simplicity parenting) témában.

Ismertető a FB-ról:
      Kim John Payne Egyszerűbb gyermekkor című csodálatos műve több országban valóságos mozgalmat indított el: szülőkét, akik nem hagyják, hogy korunk konzumkultúrája letarolja őket, és egy élhetőbb, boldogabb, szebb gyermekkort kívánnak lányaiknak és fiaiknak biztosítani - kevesebb cuccal, de több örömmel. A kötetet Dr. Vekerdy Tamás és Dr. Kádár Annamária ajánlja a magyar olvasók figyelmébe.
      Haho, Eva! Azt tudtad, hogy a Simplicity Parenting es W. pedagogia alapjai ugyanazok? Nemregiben olvastam egy interjut KJP-nel, es meg en is meglepodtem, hogy RS-t idez meg ugyanolyan negyes felosztasrol beszel az emberrel kapcsolatban (pl. autizmus, Asperger kapcsan), mint az antropozofia: eterikus test, asztralis test, ego, stb...
      Azert lepodtem meg, mert bar hallottam magarol Simplicity Parenting-rol, sose astam bele annyira magam, hogy rajojjek a kozos gyokerekre. Pedig mar abbol is total egyertelmu, amit itt ideztel az ismertetoben.

Azon az oldalon, amit meg en emlitettem, pont elmondja, hogy a W. pedagogia gazdag ertektarabol meritenek:-))

Comment

Kati: dejó, hogy írod! Valahogy sejtettem, hogy fogunk ezzen a fórumon is találkozni a könyv kapcsán...
        Amikor néhány hónapja hallottam az SP-ről, akkor elkezdtem kutakodni és akkor láttam, hogy vannak közös pontok a Waldorffal. Engem azért is érdekel, mert - ha jól - értem, ez a könyv éppen az otthoni, családi minennapokról szól, otthon "waldorfozni" meg elég nehéz.
        Szóval, ha június végén otthon leszünk, akkor már meg tudom venni a könyvet és akkor tisztábban látom.

Comment

Morzsa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Margot Sunderlandtől volt már az Okosan nevelni tudni kell? 2008-ban adta ki a M-érték Kiadó. Az eredeti címe sokkal jobb: The science of parenting. Leírja tudományos bizonyítékokkal alátámasztva, miért rossz a sírni hagyás, miért jó együtt aludni a gyerekekkel stb. Nagyon megerősítő
          Igaz, hogy 3 éve kérdezted, de én most olvastam!

Nagyon jóóó! Sok érdekes biológiai ténnyel támasztja alá annak a helyességét, amit ösztönből teszek a gyerekemmel.

Comment

Nyúlanyóca eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Kati: dejó, hogy írod! Valahogy sejtettem, hogy fogunk ezzen a fórumon is találkozni a könyv kapcsán...
            Amikor néhány hónapja hallottam az SP-ről, akkor elkezdtem kutakodni és akkor láttam, hogy vannak közös pontok a Waldorffal. Engem azért is érdekel, mert - ha jól - értem, ez a könyv éppen az otthoni, családi minennapokról szól, otthon "waldorfozni" meg elég nehéz.
            Szóval, ha június végén otthon leszünk, akkor már meg tudom venni a könyvet és akkor tisztábban látom.
            Ha indulna olvasókör én benne lennék.
            bellad - Orsi -kinek a hátán mamagol(t) Lilianna (2009.02) , Izabella (2010.07), Emília(2012.03)
            ELADÓSÁGAIM
            Ide írj: bellad.mamami(kukac)gmail.com

Comment

Én biztosan elolvasom, 2 hét hét múlva leszünk Magyarországon, akkor tudom venni, de utána szívesen "olvasókörözök".

Comment

bellad eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Ha indulna olvasókör én benne lennék.
                Én is benne vagyok, Most szereztem be a könyvet.
                Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                türelemjáték

Comment

Vera, de jó neked! Milyen az első benyomás?

Comment

Filoméla Vera elindította a topikot: http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=49145

Comment

Én is most olvasom az Okosan nevelni tudni kell, nagyon tetszik...nemrég fejeztem be az Egyszerűbb gyermekkort, érdekes, de nagyobb votl szerintem a marketingje, sok újdonságot nekem nem nyújtott...de az Okosan nevelni... igen...mit gondoltok róla?
                      Anya (Ágó), Apa (Atti) - mosolgyós Zéti (2012.dec.25) és tündéri Kincsőnk (2015.05.24)

Comment

Inditunk az Okosan nevelni tudni kell..könyvről topikot?
                        Anya (Ágó), Apa (Atti) - mosolgyós Zéti (2012.dec.25) és tündéri Kincsőnk (2015.05.24)

Comment

Betöltés...
                        X