freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot.com отзывы 2019 yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com
Alice Miller: Kezdetben volt a nevelés +++ Thomas Gordon: P.E.T. - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Alice Miller: Kezdetben volt a nevelés +++ Thomas Gordon: P.E.T.

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Alice Miller: Kezdetben volt a nevelés +++ Thomas Gordon: P.E.T.

Alcím:
    A (topikcímben szereplő) két mű összehasonlító értekezése, megvitatása, a kétfajta nevelési mód megvitatása valamint a két mű paralel, egyenkénti közös- vagy már sikeres kiolvasása

Th. Gordon és A. Miller
    illetve a két könyv:
    P.E.T. és Kezdetben volt a nevelés

ismertető Gordon alapművéről:
    Szigorúan vagy engedékenyen...? Ne döntsön a kedves Olvasó, hiszen a kérdés hamis: nem csak két út közül választhatunk. A Gordon-modell, azon belül is a P.E.T. sokévi tapasztalata mutatja, hogy az egyenrangú kapcsolattartás a gyerekneve- lésben is a legsikeresebb. Ez tehát a harmadik út - a nyílt, tiszta kommunikáció, mely az igények tudatosítására és kielégítésére, az érzelmek felvállalására, önmagunk és egymás tiszteletére épít. Hagyjuk a ködös elvárásokat, értőn figyeljünk önmagunkra és gyerekeinkre, mondjuk ki, amit szeretnénk - és boldog, erős, megbízható kapcsolatba jutunk gyermekeinkkel, legyenek kicsik vagy nagyok. Dr. Thomas Gordon (1918-2002) sokkal többet ért el, mint amiről pszichológus álmodhat. Négy évtizedes munkássága világméretű mozgalommá szélesedett, mára jelentősen átalakítva a nevelés szemléletét. Magyarországon közel félmillióan ismerik kapcsolati filozófiáját. Az emberi érintkezés minden területét feldolgozta könyvsorozatában. A társadalmi együttműködésre gyakorolt pozitív hatása miatt Nobel békedíjra jelölték.

egy kis ismertető A. Miller könyvéről:
    Ezt a könyvet rendkívül nagy hatású pszichológus írta: a pedagógiáról, a lehető legszélesebb értelemben vett nevelésről, melynek alaphelyzete általánosan emberi (és nem kimondottan nevelői szakmához kötött). A felnőttek joga és kötelessége a gyerekek nevelése, akik felnőtt korukban maguk is gyermekeket fognak nevelni. Tehát mindannyian érintettek vagyunk! A minden egyes ember életére kiható (hiszen gyerekként mindenkit neveltek!) hatalomgyakorlás európai hagyományait összes következményeivel, veszélyeivel együtt tárja a könyv az olvasó elé. E tanulságos és megrendítő mű külön fejezetben tárgyalja Adolf Hitler gyermekkorát. Alice Miller esettanulmányai és következtetései (bár szakszerűek és tudományosan megalapozottak) mindenki számára hozzáférhetően, közérthetően tárják fel életünk, viselkedésünk, neveltetésünk és a saját (gyerekeinkkel szemben alkalmazott) nevelési elveink, gyakorlatunk rejtett lélektanát. Felkavaró könyv, mely egyaránt szolgálja egy (gyakran hihetetlen következményekkel járó) európai hagyomány megismerését és az őszinte önismeretet.
    Utoljára szerkesztette veszesz; 2012.03.30., 15:32.
    jesszus, már alig mamamizom...
    nevelési és hordozási tanácsadok
    TaMiNa

engem nagyon érdekel, de nem ígérek semmit arról, hogy megvalósítom az "együtt" olvasást.
    (ez nagyon tetszett tőle :A tehetséges gyermek drámája és az igazi én felkutatása)
    Edda, L (2010.), Gy (2012.), és T (2014.) anyája

Comment

jaj, szia Edda, de örülök neked!
      én azt a könyvét nem olvastam, csak megemlíti A.M., h az után fogalmazódott meg benne ennek a szóbanforgó könyvnek a szükségessége majd ez után az lesz talán nekem a kövi
      semmi gond, h nem teszel esküt a heti X oldal mellett, én sem merek , csak annyi, h olvasgassuk, aztán jöjjünk és írjuk, h kinél, kiben mizu most ezzel kapcs

mielőtt belekezdenél, ennyit tudok írni:
      nővérkém szerint ebben a könyvben az esettanulmányok elég kemények (remélem, azért nem fog vetekedni a "Mérgező szülők"-kel...). a gyermekbántalmazás hátterére tér ki rajtuk keresztül, mind a bántalmazó, mind a bántalmazott szemszögéből, és bár mélylélektani, nélkülöz mindenféle követhetetlen szakzsargont. nekem az első 16 oldal is elég hatásos volt. bár kicsit (eddig a pár oldalból) kicsit túl erősen szemléletformáló, túl harcias, amit én személy szerint nem szeretek - de mivel egy véleményen vagyok az íróval, nagyvonalúan szemet húnyok felette , és próbálok nem túl negativisztikus hangulatba kerülni majd az olvasása által.
      szval még én sem tudom, h mi fog kisülni a könyvből, de izginek tűnik eddig.
      Utoljára szerkesztette veszesz; 2012.03.20., 22:54.
      TaMiNa

Comment

nézem, hol tudok hozzájutni...

Comment

saman azt írja, fszek tart belőle

Comment

Kiskrokodil eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            fszek tart belőle
            tessék?
            TaMiNa

Comment

Itt egy ismertető a könyvről:
              http://www.c3.hu/~tandem/cikkek/20000204.html

A www.libri.hu-n is lehet kapni. Meg esetleg könyvtárközi kölcsönzéssel ki lehet kérni a könyvtárból is.
              Másállapot(ot) a szülészetben! Március 20. 15:00 Nyugati tér https://www.facebook.com/events/1532862387043803/

Comment

most kérdeztem a kiadót, a bolti árnál 20%-kal olcsóbb náluk.

Comment

ha minden igaz, egy hete nálunk is megvette a könyvtár (mivel férjem a könyvtár igazgatója, néha adok le neki rendelést, csak sajna kevés pénzük van új könyveket venni :-( ) Ha beleltározták, hozom haza és olvasom.
                  Viki, Samu (2008.11.), Joni (2010.12.) és Abi-Babi (2013.12.)

Comment

Pont múlt héten kezdtem el olvasni, és hősiesen bevallom, kb. 30 oldal után föladtam, és elkezdtem helyette az összefoglalást olvasni
                    Rám nagyon rossz hatással volt. Mindenféle rossz emlékeim jöttek elő általános iskolás koromból, amit egyes tanárok műveltek....ezek ugyan koránt sem annyira durvák, mint ami a könyvben van, de valahogyan hasonlít, valahogyan érzelmileg nagyon hasonló (egyébként semmi különös, csak akkor még szocializmus volt, és az iskola is olyan volt..)
                    De azért nem adtam végleg föl, csak most nem...majd nézegetem, ti itt miket írtok róla.

és próbálok nem túl negativisztikus hangulatba kerülni majd az olvasása által.
                    Ezt hogyan csinálod? Nekem is jó lenne így olvasni, mert egyébként nagyon hasznos, szemléletformáló könyvnek találom, csak...
                    Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                    türelemjáték

Comment

Vera, gondolom, a fekete pedagógia rész volt az. igen, nekem is megfekszi a gyomrom 1-2 idézet (egyelőre csak a 25. oldalnál tartok). sírni tudnék, h vannak, akik ez alapján "neveltek".
                      az ad erőt, h túlemelkedjek a negativisztikusságon, h a mamamira gondolok és arra, h itt mennyien (és egyre többen) tudják, h ezek mekkora hülyeségek és szörnyűségek, vagyis van fény az alagút végén.
                      másrészt segít megértenem "apáink, anyáink" generációját (és annál jobban csodálom a saját szüleim).
                      plussz az, h felhoz emlékeket, feldolgozhatóvá teszik azokat!! kvázi ajtót nyit, lehetővé teszi azáltal, h az élméynt újra elérhetővé teszi, h a régi sérelmeinket megdolgozzuk, az amiatti terheket letegyük és tudjunk szenzitíven reagálni még több helyzetre (pl. gyermekeink eseteiben), hisz nem tesz vakká a saját "frusztrációnk". (nem könnyű és nem is "élvezetes" sosem a régi rossz dolgokat "megemészteni", de igazi megoldást csak ez ad. )
                      és még vmi (talán a legfontosabb): arra próbálok koncentrálni, amit a nő ír (értelmezések stb), nem pedig arra, amiket beidéz. hahahaaa

más:

már van pár kedvenc mondatom:

"Nagyvonalúságot és toleranciát nem lehet intellektuális tudás segítségével elérni." (ez pont arról szól, h hiába vagyunk toppon pl a pszichológiában (vagyis intellektuálisan), saját gyerekünk nevelése során u.úgy elkövethetjük szüleink hibáit, ha magunkban nem tesszük helyre az azok okozta nyomokat a lelkünkben.)

"Annyira hozzá vagyunk szokva, hogy mindazt, amit hallunk, előírésként vagy erkölcsi prédikációként értelmezzünk, hogy olykor a puszta információt is szemrehányásnak érezzük, és ezért egyáltalán nem tudjuk befogadni" (istenem, h ezzel mennyiszer találkozom! mondok vmit, és utána még nekem kell szabadkoznom, h a másiknak ne essen rosszul, ne értse félre, ne vegye magára... és olyan felszabadító érzés volt ezt a mondatot olvasnom: végre vki leírta, amit már én is olyan sokszor megtapasztaltam - és megmagyarázza, h ez miért van!)

még rengeteg beidézhető lenne,de asszem még nem sokan olvassátok úgyh türelemmel igyekszem kezeltetni :türelmesenfütyürészős:
                      Utoljára szerkesztette veszesz; 2012.03.24., 20:31.
                      TaMiNa

Comment

filoméla eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Pont múlt héten kezdtem el olvasni, és hősiesen bevallom, kb. 30 oldal után föladtam, és elkezdtem helyette az összefoglalást olvasni
                        Rám nagyon rossz hatással volt. Mindenféle rossz emlékeim jöttek elő általános iskolás koromból, amit egyes tanárok műveltek....ezek ugyan koránt sem annyira durvák, mint ami a könyvben van, de valahogyan hasonlít, valahogyan érzelmileg nagyon hasonló (egyébként semmi különös, csak akkor még szocializmus volt, és az iskola is olyan volt..)
                        De azért nem adtam végleg föl, csak most nem...majd nézegetem, ti itt miket írtok róla.

Ezt hogyan csinálod? Nekem is jó lenne így olvasni, mert egyébként nagyon hasznos, szemléletformáló könyvnek találom, csak...
                        Vera, kölcsönadod? én most biztosan nem tudom megvenni és könyvtárra sem fogja futni...
                        (off: megvettük az érintéses könyvet, azt akartam most olvasni)
                        Vicus és E. + Z klubunk
                        privi helyett: vicababaprivi kukac gemel
                        totális szisztemdán itt elérsz hetven-héthetvenkilencnegyvennyolcvannégy

Comment

veszesz eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          tessék?

Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár

Comment

Vicababa eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Vera, kölcsönadod? én most biztosan nem tudom megvenni és könyvtárra sem fogja futni...
                            (off: megvettük az érintéses könyvet, azt akartam most olvasni)
                            dejódejó Vicus!

Kiskrokodil eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Fővárosi Szabó Ervin Könyvtár
                            jaaa, értem! Köszi!
                            TaMiNa

Comment

fuuu, ez a fekete pedagógia rész tényleg kezd kicsit sok lenni... vajon miért tartotta szükségesnek ilyen hosszan elborzasztani?? 10 oldal után is teljesen értem, h mit akar mondani, nem kell ehhez 4x-5x annyi... lehet, h átugrom az egész ilyen beidézgetős rettenetet
                              TaMiNa

Comment

Betöltés...
                              X