freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot.com отзывы 2019 yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com
Könyvbeszerzés olvasókörhöz: Elisabeth Plattner:A nevelés mindennapi művészete - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Könyvbeszerzés olvasókörhöz: Elisabeth Plattner:A nevelés mindennapi művészete

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Könyvbeszerzés olvasókörhöz: Elisabeth Plattner:A nevelés mindennapi művészete

Először is köszönöm hogy ajánlottátok ezt a könyvet a Waldorf topikban.
    Nagyon nagy hatással volt rám,és sok gondolat fogalmazódott meg bennem.
    Mivel többen jeleztétek,hogy titeket is érdekelne,gondoltam olvassunk együtt!-és beszéljük meg.

K.b. két hét múlva tervezném az indulást hogy addig mindenki be tudja szerezni a könyvet...(az olvasás üteméről majd megegyezünk)

Ja,igen.Én innen rendeltem.(2-3 nap alatt szállítják)
    http://www.numero7.com
    Döme és a lurkók.

Csatlakozom! Már olvastam, de mindig lapozgatom, sok megoldást, ötletet találtam benne a középsőmhöz.
    Lexi picasa

blog

Comment

Kedvcsinálónak,a hátsó borítón ez áll:
      "A gyermek nem akar enni,ágyba menni,állandóan nyúz minket,hogy televíziózhasson,szemtelen,durcás,hisztis.Már mindent kipróbáltunk.Türelem,engedékenység,szigor,pofon-semmi sem segít.Végiggondoltuk-e,hogy a gyermek nem szavakból,nevelő célzatú példabeszédekből,hanem utánzásból tanul?Tudjuk-e valóban,hogy milyen hatással vagyunk rájuk szavainkkal?
      Korunk gyermekei velünk együtt új jelenségekkel,nehézségekkel szembesülnek.Ezek nap mint nap olyan feladatok elé állítják a gyermeket és a felnőttet,a szülőt és a nevelőket,melyek elegendő tapasztalat híján gondokká nőhetnek.A könyvben számtalan jellegzetes példát találunk,amelyekkel a születő gondokat már csírájukban jóra fordíthatjuk.Részletesen tárgyalja az európai nevelés két gyengéjét:a túlzott engedékenységet és a túlzott szigort,melyet legtöbbször már észre sem veszünk magunkon.Csak kevesen nevelik gyermekeiket valóban fejlődésüknek megfelelően,hisz legtöbbször csak saját nevelési elképzeléseiket akarják megvalósítani.
      Egy lelkes anya és pedagógus negyven év alatt sok-sok anyacsoporttalálkozón érlelte a 24 kiadást megért tapasztalatgyűjtenényt klasszikus művé.A könyv a sok nevelési szemlélet,elmélet,tanácsadó útvesztőjében a gyakorlathoz legjobban elvezető úton igazítja el az olvasót.Így válik az élet egyik legnemesebb feladatának,a gyermeki kiteljesedés támogatásának segítőtársává."
      Döme és a lurkók.

Comment

Leximam eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Csatlakozom! Már olvastam, de mindig lapozgatom, sok megoldást, ötletet találtam benne a középsőmhöz.
        De jó!! Nekem is az tetszik hogy nagyon sok életből vett példa van benne.(és nem csak száraz elmélet)
        Döme és a lurkók.

Comment

Szívesen csatlakozom!
          Gabi

Comment

Csatlakozom! Régen, még Rebus 2-3 hónapos volt, amikor elkezdtem olvasni. Már 3 éves lesz, és nagyon alapmű nálunk. Az aktuális "problémák" felmerülésekor mindig elő-előkapom, és nagyon jó, megerősítésnek is.

Most motiválna, hogy újból elemezgessem, mert van mit! Utólag is érdemes lenne átnézni, hogy amin már "túlvagyunk", hogyan működött.

Jó olvasást mindenkinek.
            Ági

Rebeka 2006.03.30.

Comment

jó olvasmány volt nekem is. a dackorszak közepén kaptam, és nagyon frusztrált, hogy könnyen elvesztem a türelmem a gyerekkel szemben - éreztem, hogy valamit nem jól csinálok. amikor elolvastam, akkor bevezettem pár változást (mostanra becsúszott pár hiba... tényleg, ezeken változtatni kell!) - és nagyon is csökkent a feszültség itthon.
              kevesebbszer durrant el az agyam, a gyerek kevésbé volt hisztis...

van benne viszont egy rész, ahol azért nagyon kijön, hogy ez a nő a 40-es években volt anya... a csecsemőkutatás akkor ott tartott, hogy ha jóllakott a baba, pelus tiszta, akkor kábé semmi baja sem lehet, tehát tisztára jogtalanul sír... és ilyenkor hagyni kell a kiságyában sírni.

nagyon tetszett viszont, hogy az egész tudása abból jött össze, hogy anyakörökben megvitatták gyereknevelési tapasztalataikat a nők. tulajdonképpen mi is ezt csináljuk, itt a mamamin!
              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
              HipnoSzülés a tévében

Comment

bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                van benne viszont egy rész, ahol azért nagyon kijön, hogy ez a nő a 40-es években volt anya... a csecsemőkutatás akkor ott tartott, hogy ha jóllakott a baba, pelus tiszta, akkor kábé semmi baja sem lehet, tehát tisztára jogtalanul sír... és ilyenkor hagyni kell a kiságyában sírni.
                Igen. És a járókáról is ír!
                Viszont ezt leszámítva,szerintem nagyon gyerekközpontúan gondolkodik!
                Illetve abban segít hogy értsük meg a gyereket,és ha értjük hogy mit miért csinál,akkor mi is tudunk rá úgy válaszolni,hogy mindketten nyerjünk!
                Döme és a lurkók.

Comment

Döme!

Ma délelőtt megérkezett a könyv, el is kezdtem olvasni, úgyhogy én is csatlakozom!
                  Három a kislány...

BLOGOM

Comment

Sziasztok!

Szeretnék csatlakozni majd az olvasókörhöz!
                    Nekem Döme egyik hozzászólása alapján tetszett meg a könyv és egyáltalán nem bántam meg, hogy megvettem, sőt!
                    A Libriben vettem Pécsett... csak úgy mondom, hogy akkor talán más Libriben is lehet kapni.
                    Örülök ennek a topiknak! Nem vagyok egy nagy topikkövető, de majd igyekszem!
                    Matyi lassan hét, Noémi pedig négy és fél éves, Johanna Zelma 14 hónapos

Comment

Megrendeltem, csatlakozom!
                      Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                      1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

Comment

Sziasztok!
                        A pagony.hu-ról is rendelhető a könyv
                        Nem tudok jönni, ha nagyon fontos és halaszthatatlan, akkor batyuklan kukac gémél pont kom

Comment

Én is megrendeltem, egy itteni könyvkeresekedés válalta , hogy beszerzi, annyira bosszant, hogy még nem kaptam választ télük, hogy sikerült-e vagy sem

Comment

A numero7 ezt válaszolta a megrendelésemre:
                            sajnos ez a tétel elfogyott raktárról.
                            Előjegyezhető, ami azt jelenti,
                            hogy a rendelést a kiadó előjegyzi,
                            és amennyiben újra lesz, akkor küldi.
                            A szállítási időt nem tudjuk megmondani.
                            Kérjük jelezze, ha ilyen körülmények között
                            is fenn kívánja tartani a rendelést!
                            Valaki tud egy jobb forrást?
                            Félix (2007 nov) és Frida (2010 nov) mamája, a mamami adminisztrátora
                            1001fonal.hu - természetes fonalak kötéshez, horgoláshoz

Comment

Nekem már egy hónapja megvan, Szőke Henriktől vettem sk

nagoyn tetszik a könyv, de eddig csak belelapoztam. most majd töviről hegyire kiolvahatom VELETEK!!!

POntosan hányadikán kezdjük? Február 9-én hétfőn lesz az első fejezet megbeszélése?
                              zerintem heti kb. 10 oldal pont jól beleférne, és akkor egy hónap alatt ki tudjuk olvasni. aztán vissza-vissza térhetünk a témákra...vagy ti hosszabb időt szántok rá?

tulképp én mielőbb ki szeretném olvasni és megoldást találni a dackorszakra néh aén is elveszitem a talajt és türelmetlen, kiabálós vagyok, sokszor sirás a vége... jó lenne TUDNI kezelni a helyzetet.
                              Utoljára szerkesztette KKRISZTI; 2009.01.26., 22:02.

Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

Comment

Betöltés...
                              X