Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

ECklopédia

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    ECklopédia

    Akció
    Felmerült az igény (főleg az enyém ) hogy összegyűjtsük azt a rengeteg tudást ami felhalmozódott átláthatatlanul az EC-s topikban.
    Úgyhogy ez lesz az ötletbörzés és alkotós topik hozzá, illetve a második hsz lesz maga a szócikk tár a lexikonhoz.
    Na bombázzatok ötletekkel

    És itt a többi lexikon.
    Utoljára szerkesztette mitugrász; 2012.02.23., 09:21.
    Márton (5)
    vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

    #2
    Szó cikkek:

    Mi az EC?


    Hogy kezdjek hozzá?

    Éjszakai EC, ahogy "mi" csináljuk.


    EC eldobható pelussal.

    Az EC-ről bővebben

    Azok a kaki gondok

    Segítség, valamit máshogy csinál mint eddig!!!

    A sztrájk
    Utoljára szerkesztette mitugrász; 2012.08.10., 22:01.
    Márton (5)
    vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

    Comment


      #3
      húúú tök jó
      sajna én is még elég tudatlan vagyok, szóval kezdjük az elején hogy mi is az az EC
      Vicus és E. + Z klubunk
      privi helyett: vicababaprivi kukac gemel
      totális szisztemdán itt elérsz hetven-héthetvenkilencnegyvennyolcvannégy

      Comment


        #4
        itt van pár kis alapinfo.

        de a javaslatom az, hogy ezt a topikot ne irjuk tele kérdésekkel, ne trécseljünk mindennapi dolgainkól, hanem csak a száraz tények legyenek benne. épp amiatt hogy a kezdők könnyedén megtalálják az információkat

        lehetne pl korlátozni valahogy, hogy csak egy két ember irhasson bele. nem baj, ha nem 100 oldalas lesz a topik, elég ha csak pár hsz van benne.

        mit gondoltok?

        Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

        Comment


          #5

          ha jól tudom redy a pelexikont úgy csinálja hogy a második hszbe vannak belinkleve a hozzászólások az adott szócikkhez, de rég jártam arra meg kéne nézni
          Vicus és E. + Z klubunk
          privi helyett: vicababaprivi kukac gemel
          totális szisztemdán itt elérsz hetven-héthetvenkilencnegyvennyolcvannégy

          Comment


            #6
            És itt is pont így lesz. Szóval nyugodtan trécseljetek és akinek eszébe jut egy szócikk az leírja egy külön hsz-be én meg belinkelem ide a 2.-ba
            Márton (5)
            vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

            Comment


              #7
              Mi az EC?

              EC=Elimination Cimmunication, ürítés komunikáció

              Létezik egy ún. pelenka nélküli, természetes csecsemőhigiénia, amiben a gyerekeknek nem kell megtanulniuk, hogy a pisi-kaka helye bizonyos kortól nem a nadrágban van, mert eleve nem tanulják meg, hogy oda kell intézni a dolgot. Hanem hova? WC-be, mosdóba, tálkába, bilibe, a szabadba - kinek mi szimpatikus és mit diktálnak a körülményei.

              De hogyan lehet rávenni egy csecsemőt, hogy ne pisiljen oda mindig mindenhova? Egyszerűbb, mint hinnénk: nem őt kell rávenni, hogy akkor pisiljen, amikor akarjuk, hanem nekünk kell odafigyelni rá. Meg lehet figyelni a napi ritmusát (reggel többször kell neki), szokásait (ébredés után, szopcsi közben, hosszabb ébrenlét után), jelzéseit (hirtelen megáll és "elgondolkodik", nyugtalan lesz, nyögdécsel) és rá lehet hangolódni annyira, hogy időnként egyszerűen van az embernek egy olyan érzése, hogy ennek a gyereknek most pisilni/kakilni kell. Ez kicsit hihetetlenül hangzik, de egy pici baba és az anyukája között elég erős kötelék van ehhez. Előfordul persze "téves riasztás" is, amikor valójában nem kell neki - ilyenkor a viselkedéséből kiderül, hogy máshoz lenne kedve (a második képen ez látható).


              Miközben az anyuka tanulja a gyerek testbeszédét, jelzéseit értelmezni és alkalmazkodik a szokásaihoz, a baba is megszokja, hogy az ürítés mindig pucér popsival történik, egy bizonyos testhelyzetben, ahogy az anya ilyenkor tartja és még egy rávezető hangot is hall (pis-pis-pisss), ami később segít majd abban, hogy akkor tudja elengedni a vizeletét, ha alkalom kínálkozik, illetve maga is megtanulja jelezni a hanggal, ha ki kell mennie. Azt is megszokja, hogy soha nincs kakás vagy pisis pelenkában, vagyis nem szokja meg, hogy abban van. Nem mellesleg pedig hozzászokik, hogy figyelnek a szükségleteire ezen a területen is és a jelzéseit komolyan veszik és reagálnak rájuk.

              Valakinek az válik be ha a baba teljesen pelenka nélkül van, így jobban tud figyelni vagy a baba jobban jelez. Van aki óvatosabb módszert kedvel és pelenkát ad a babára vagy a ruhája alá tesz egy textil pelenkát. Ha van is pelenka, sokkal jobb ha textil, mert ezen látszik, hogy mennyit pisilt (mennyire vizes) és kb mikor (mennyire meleg ) A papír pelenka elnyeli a pisit és nem is praktikus, mert a tépőzárja pár alkalom után már nem tapad, holott lehet, hogy a pelus még üres, mert a pisik-kakik a biliben landoltak

              forrás: http://szirkababa.blogspot.com/2006/...pis-pisss.html
              Márton (5)
              vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

              Comment


                #8
                Ez így jó lesz? A másodikba linkeltem is már
                Márton (5)
                vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

                Comment


                  #9
                  Vicus és E. + Z klubunk
                  privi helyett: vicababaprivi kukac gemel
                  totális szisztemdán itt elérsz hetven-héthetvenkilencnegyvennyolcvannégy

                  Comment


                    #10
                    Na akkor ilyen szóciikkek lehetnének még:

                    -Hogy kezdjek hozzá? (alvás után, kaja után, amikor neked kell pisilni, hagyd pucin pár napra és csak figyeld, ázsiai bili stb)

                    -EC pelenka nélkül (milyen ruhában, milyen felszereléssel, mármint felmosó fa készenlétben, törülköző, hány gatya kell, milyen kisgatya ilyesmik)

                    -EC éjszaka (keverőtál, alul nyitott hálózsák, törülköző stb)

                    -A nagy bili kérdés (IKEjA lányoknak milyen, ázsiai, keverő tál)

                    -EC-s ruházat (kell-e, patent elkerülés: maci naci+póló kombó, mokomidi, nyitott ülepű gatya, gena pants)

                    -EC menet közben (előtte felajánlani, nyáron fűbe, télen sietni , kendőbe/babakocsiba/autóba tartogatják stb)

                    -Engem már nem pisilnek le! -"végzett" EC-s anyukák tapasztalatai.
                    Zso
                    KKRISZTI
                    TBrigi
                    Vikk?
                    Kati?

                    Ha még van ötlet akkor jöhet és várom a lelkes megíró embereket. Én szívesen megírom ami marad.
                    Márton (5)
                    vegán blogom ECklopédia , ICAN könyvtár

                    Comment


                      #11

                      áruljátok el, hogy mit tehet az a szerencsétlen anya, aki tudja hogy épp tojásrakás van, de attól fél, ha megzavarja a fiókát elmúlik a szándék, bennakad a cuccos?

                      Comment


                        #12
                        Redy ez inkabb sima e-s topicba valo kerdes szerintem
                        de nem akad benn ha tudja mi tortenik persze az elofordul h csak azert se
                        Vikk vagyok, 35eves, durvan net fuggo (V, G, L)

                        Comment


                          #13
                          gondoltam hogy kioffoljátok, de miért ne lehetne ez egy általános kérdés, amire az ecguruk általános választ adnak így gondoltam, ezért írtam ide és nem az ec végeláthatatlan topikjábaválaszt is köszönöm! lényeges, bátorítás a gyenge ec-zőknek csináljatok csak nyugodtan belőle szócikket mármint a válaszodból (legalábbis anno így képzeltem el a lexikonbővítést)

                          Comment


                            #14
                            En is ugy godoltam. de mostmar kenytelen leszel Te is szocikkeket irni
                            Vikk vagyok, 35eves, durvan net fuggo (V, G, L)

                            Comment


                              #15
                              háborított tojásrakás címen, mi?
                              na kipróbálom legközelebb, de min. xaranya érzésem lesz közbenmeg félek hogy le is késhetem a pottyantást, mire kicsomagolom...

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X