Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Alvás

Összecsuk
X

•    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

köszi a tippeket a lakás felfordításával nincs gond, a nagyobb már 5 lesz, mikor a kicsi szuletik, okos, visszapakol maga utan, ha megkerem

Tomianyu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Mi úgy csináljuk, hogy fekve szoptatom a kicsit, amelyik cici következik, azon az oldalon van a törpe, a másikon a nagy. Elalvásnál ez a felállás. Aztán éjszaka meg rakosgatom a kisebbet, odaigazítom, ahol a szopi jön. A nagynak olyankor már tök mindegy, mert éjjel alszik, ha meg felébred, akkor utánam mászik. Ehhez nekünk az vált be, hogy a földön van 200*200-as matrac, azon megy a vándorlás és ha valaki leesik, akkor is 10 cm magasból huppan le, bár én azt a részt takarókkal kitömöm, szóval nincs vele baj. Szerintem, ha megszületik a kisebbiked, akkor rájössz majd, hogy ezek a legkönnyebben kialakuló dolgok. Nálunk sokkal nehezebb volt az, hogy a nagy ne fordítsa fel a lakást, amíg én a kisebbet szoptatom és nem tudok a galád után szaladni.
    Fruzsi - Zsófi (2013. 01. 25.) anyukája

Comment

vfruzsi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      köszi a tippeket a lakás felfordításával nincs gond, a nagyobb már 5 lesz, mikor a kicsi szuletik, okos, visszapakol maga utan, ha megkerem

Azonnal kuldd at amugy ez annyira igaz. Az en nagyon csak ketto volt a tesoja szuletesekor de a mostani tesonal mar 4.5. Ha egeszen mas persze az egesz. Jobban erti a dolgokat es sokszor tenyleg valos segitseg. De hogy ne unatkozzak van azert egy 2.5 evesem is aki a lakasfelforditasert felel bar harmadik gyereknel mar kifejlodnek extra kepessegek is ugy tapasztalom. Elso gyerek: a megfelelo szamu parnaval kellekkel vizzel stb vel leulok szoptatni ahitattal simogatom a baba fejet kb egy oran keresztul. Masodik gyerek: ulok szoptatok a masik kezemmel konyvet tartok meset olvasok a nagyobbnak vagy epitunk valamit ilyenek. Harmadik gyerek: leulok szoptatni kozben a gyerek feje felett sapkat horgolok raszolok a kozepsore hogy ne masszon be a fiokba aztan segitek a nagynak figurakat kivagni egy papirrol.
      vannak fokozatok sokszor nem egyszeru de annyi oromet ad ez a csabat kiscsibe hogy ujrakezdhetnem ismet bevallalnam a kis korkulonbsegeket

Comment

Kedves Mindenki!

Rég írtak ebben a topikban, nagy részét végig olvastam, elsősorban Tomianyu első gyermekes rosszul alvós bejegyzései keltették fel a figyelmem, mivel kislányommal most hasonló cipőben járunk.

Adva van egy 15 hónapos kislány, az idejét nem tudom mióta, talán kezdetek óta sokszor ébred éjszaka, de 10 hónapos kora óta nagyon nagyon sokszor. (Fél, vagy negyed óránként), van hogy eleinte altatás után 1-2 órát alszik, majd egyszer csak fel kel és 3-4 órán át vissza se lehet rakni, sír, csak az anyja kell, apa nem jó, pedig segítene, ilyenkor többször visszateszem, de 10 percenként kel újra. Na és általában ez megy reggelig, ha szerencsések vagyunk akkor hajnali 5-6 körül megint alszik “nyugodtan” 1-2 órát. Tehát így az éjszaka közepe egy horror. Természetesen mi is végigjártunk sok mindent: saját szobájába raktuk aludni, mellettünk is aludt, vagy bent velünk az ágyban, szórakoztunk a napközbeni altatással, (keveset engedtük neki, sokat engedtük neki), lefárasztás a játszótéren, játék más gyerekekkel stb. Van bevett rítusunk estére, napirend. (Egyszer alszik most már általában dél - 2/3 Között, délután játszó, vagy vmi program szülőkkel/nagyszülőkkel, uncsitesókkal, 7 - fél 8 körül van vacsi - amit egyébként szintén már össze-vissza variáltam a gyerkőcnek - 8 - fél 9 a pancsi és 9 fele szoktam letenni.)

Egyéb fontos infók: szoptatom még, este lefekvés előtt kap, illetve hajnalban 1-2 alkalommal, amikor kéri, de nem kéri annyit persze, mint ahányszor felkel. Egy szobában alszik velünk, egy utazó ágyban , van saját szuper szobája és ágya is, abban csak napközben alszik. Egyszer alszik napközben, de azalatt a 1-2 óra alatt is van h 3x kel. A fogzásra is tippeltünk, de már meg tudom állapítani, hogy mikor sír fel amiatt (vigasztalhatatlan sírás). Egyébként egy rettentően anyás kölyök, félős - más hasonló korú idegen gyerekektől is fél. Nem bír ki nélkülem pár óránál többet, így sok időt nem is tudok nélküle tölteni. Ezenkívül amúgy jókedélyű, okos baba, sok mindent megért, meg mutatja hol fáj stb (tehát elvileg nem fáj semmije éjszaka). Orvosnak persze mondtuk, a sírni hagyás volt egyetlen megoldás szerinte, és hogy aludjon a saját szobájában… Ja és “tágítsuk a köldökzsinórt”.

Tehát nagyon nagyon megköszönném ha lenne bármi ötlet, tanács, hogy végül kinek, mi jelentett megoldást. Tomianyu, ha jól olvastam nektek csak szimplán elmúlt a sok felkelés? Semmit nem változtattatok?

Üdv,

Ella anyukája

Comment

.....
          Utoljára szerkesztette Picilivi; 2021.08.28., 12:20.
          Livi & a két csimota (Boróka - 2008 és Kamilla - 2011)
          vegák vagyunk, együtt alszunk, waldorfozunk

Comment

EllaMom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Orvosnak persze mondtuk, a sírni hagyás volt egyetlen megoldás szerinte, és hogy aludjon a saját szobájában… Ja és “tágítsuk a köldökzsinórt”.
            Nem hiszem el, hogy még mindig a "sírni hagyni" van a fejekben
            Ez messze a legrosszabb megoldás.

Igyekszem visszaemlékezni, hogy mi volt nálunk - erről eszembe is jutott máris egy kérdés: oltásokkal hogy álltok?
            Livi & a két csimota (Boróka - 2008 és Kamilla - 2011)
            vegák vagyunk, együtt alszunk, waldorfozunk

Comment

Nagyon nehéz lehet. Sajnos azokon kívül, amiket írsz, nem sokat tudok hozzátenni. Nálunk is sok gond volt az első gyerekkel az alvással, habár ennyire nem volt durva. Engem csak az tartott életben, hogy elmúlik.... És tényleg, 3 éves korára átaludta többnyire az éjszakákat. Ráadásul a második, harmadik gyerekkel már nem volt ennyi kínlódás. Szóval kitartást. Előbb utóbb jobb lesz.
              Tanítok, zenélek, nevetek, mesélek...
              Luca, B (2015) & F (2017)

Comment

A fiam hasonló gyerek volt. Rengeteget sírt. Nagyon sokat ébredt. Három éves korában vittük fejlesztőbe, tsmt torna volt és pszichoterápia ami segített

Egy ismerősöm is tsmt után látott javulást az alvásban.

Nekünk a közelben van egy fejlesztő központ, ahová háziorvosi beutalóval ingyen tudunk menni. Védőnő biztosan tudja hova tudtok eljutni.

A sírni hagyás nem megoldás. Nagyon sok kicsi az idegrendszeri értetlenség miatt sír. Erre meg van már fejlesztés szerencsére.
                Gy.: 2012, 2014, 2016, 2019....
                Én vagyok a legjobb és legrosszabb anyuka

Comment

EllaMom eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Kedves Mindenki!

Rég írtak ebben a topikban, nagy részét végig olvastam, elsősorban Tomianyu első gyermekes rosszul alvós bejegyzései keltették fel a figyelmem, mivel kislányommal most hasonló cipőben járunk.

Adva van egy 15 hónapos kislány, az idejét nem tudom mióta, talán kezdetek óta sokszor ébred éjszaka, de 10 hónapos kora óta nagyon nagyon sokszor. (Fél, vagy negyed óránként), van hogy eleinte altatás után 1-2 órát alszik, majd egyszer csak fel kel és 3-4 órán át vissza se lehet rakni, sír, csak az anyja kell, apa nem jó, pedig segítene, ilyenkor többször visszateszem, de 10 percenként kel újra. Na és általában ez megy reggelig, ha szerencsések vagyunk akkor hajnali 5-6 körül megint alszik “nyugodtan” 1-2 órát. Tehát így az éjszaka közepe egy horror. Természetesen mi is végigjártunk sok mindent: saját szobájába raktuk aludni, mellettünk is aludt, vagy bent velünk az ágyban, szórakoztunk a napközbeni altatással, (keveset engedtük neki, sokat engedtük neki), lefárasztás a játszótéren, játék más gyerekekkel stb. Van bevett rítusunk estére, napirend. (Egyszer alszik most már általában dél - 2/3 Között, délután játszó, vagy vmi program szülőkkel/nagyszülőkkel, uncsitesókkal, 7 - fél 8 körül van vacsi - amit egyébként szintén már össze-vissza variáltam a gyerkőcnek - 8 - fél 9 a pancsi és 9 fele szoktam letenni.)

Egyéb fontos infók: szoptatom még, este lefekvés előtt kap, illetve hajnalban 1-2 alkalommal, amikor kéri, de nem kéri annyit persze, mint ahányszor felkel. Egy szobában alszik velünk, egy utazó ágyban , van saját szuper szobája és ágya is, abban csak napközben alszik. Egyszer alszik napközben, de azalatt a 1-2 óra alatt is van h 3x kel. A fogzásra is tippeltünk, de már meg tudom állapítani, hogy mikor sír fel amiatt (vigasztalhatatlan sírás). Egyébként egy rettentően anyás kölyök, félős - más hasonló korú idegen gyerekektől is fél. Nem bír ki nélkülem pár óránál többet, így sok időt nem is tudok nélküle tölteni. Ezenkívül amúgy jókedélyű, okos baba, sok mindent megért, meg mutatja hol fáj stb (tehát elvileg nem fáj semmije éjszaka). Orvosnak persze mondtuk, a sírni hagyás volt egyetlen megoldás szerinte, és hogy aludjon a saját szobájában… Ja és “tágítsuk a köldökzsinórt”.

Tehát nagyon nagyon megköszönném ha lenne bármi ötlet, tanács, hogy végül kinek, mi jelentett megoldást. Tomianyu, ha jól olvastam nektek csak szimplán elmúlt a sok felkelés? Semmit nem változtattatok?

Üdv,

Ella anyukája
                  Mit csinálsz vele éjjel, amikor felebred? Mindig mellre teszed?
                  2 dolgot javaslok: 1:magneziumot (magne B6) szedjel, esetleg ő is kaphat vmi pezsgotabis v oldódó formában. 2: Sedativ PC t szedjel és vmennyi atmegy az anyatejbe. Ez homeopátiás, akár felezve a babának is lehetne próbálni. Beszélj alvaslaborral. Hol laksz?
                  Szerintem a Heim Pálban tuti van.

Nem jobb, amikor veled alszik? Biorezonancia is segít. És vannak anya-csecsemő konzulensek, érdemes atbeszélni a problémát, mégha nem is csecsemő már. Ha megirod hol laksz lehet tudok segíteni anya-csecs konzulenst keresni.

Ne szakíts el erőszakosan a köldök zsinórt, az is csinálhat ilyen inverz reakciót.
                  Orsi, aki 3 gyermek( Zs 16 éves, N 14 éves, és B 9 éves) anyája.

Comment

Mamami portál footer

Összecsuk

Népszerű

Összecsuk

Cikk a mamami portálról

Összecsuk

szivárvány

Ajándékötletek

Összecsuk

potty-konyv
                  Betöltés...