freewallet.org yobit bgogoli eobot eobot yobit.net биржа vbulletin nulled rus wp super cache tarot falı irc web chat applet poloniex.com yobit.net yobit.net
Alternatív gyógymódok - alternatív életvitel pro -és kontra - Mamami Fórum | Baba-mama közösségi és piactér

Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Alternatív gyógymódok - alternatív életvitel pro -és kontra

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Alternatív gyógymódok - alternatív életvitel pro -és kontra

Kedves Fórumtagok!

Mivel a mai nap folyamán többszörösen is eltanácsoltak a "Felfüggesztett" oltásos topikról, mondván, hogy zavargok, illetőleg megkértek egy hozzászólásom törlésére, ezért úgy döntöttem, hogy nyitok egy új topikot, amiben, szándékom szerint kellemes kis vitákat lehet vívni azoknak, akik kedvelik az ilyesmit.

Igen sokkoló cikkel indítanám, ami tényleg egy extrém példája az alternatív természetgyógyászatnak, de nem minden tanulság nélkül való, másrész sokféle kérdést felvet, amit érdemes körüljárni.

Agárdi csecsemőtragédia: Benjámin hónapokig haldokolt

http://velvet.hu/helyszinelo/2015/02/26/agardi/

"energetikai vizsgálatot végzett: ekkor a kezével vagy egy pálcával körözött a meztelen teste fölött"

"Milliós összeget fizettek a természetgyógyásznak"

Mivel időm szűkös, (mint sok fórumtársamnak is), valószínűleg hanyagolni fogom a topikot, de néha - néha igyekszem konstruktívan hozzászólni a témához.

Reményeim szerint BEN GOLDACRE neve szabadon elhangozhat bármikor, akár kontextus nélkül is.;-)

Üdvözlettel

Caldesia
    Utoljára szerkesztette Caldesia; 2015.02.26., 23:27. Oka: elfelejtettem kacsintani

Comment

na én közben utánanéztem a pasinak el fogom olvasni a könyvet is, köszi az ajánlást bár nekem eddig se volt bajom a nyugati orvoslással.
      D. 2013.01.15 és A. 2015.07.02.
      A teli kelyhet szépen üríteni ki, ugyan kinek sikerülne ez? (C.G.J.)

Comment

Ninocska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        na én közben utánanéztem a pasinak el fogom olvasni a könyvet is, köszi az ajánlást bár nekem eddig se volt bajom a nyugati orvoslással.
        Örülök, hogy felkeltettem érdeklődésedet. Célom ennyi volt csupán - a szót majd átveszi Goldacre helyettem.

Andrej megjegyezte, hogy a könyvek pénzbe kerülnek - erre nem is gondoltam.

Felmerült bennem, hogy saját példányomat ottfelejtem valami buszon etc, kölcsönadom, hogy minél több emberhez eljusson. Angol nyelven van, akinek ez nem okoz gondot, de azóta már megjelent magyarul is (remélem, hogy pontos fordításban).

Comment

hát, nem csak a könyvek kerülnek pénzbe...

Comment

esetleg tényleg át lehetne tenni a vitafórum részre (igen ,nem pörög, nem véletlenül, de majd most felpörgeted ), vagy ha BG munkássága az irány ("Örülök, hogy felkeltettem érdeklődésedet. Célom ennyi volt csupán - a szót majd átveszi Goldacre helyettem"), akkor vannak az olvasókörös topikok, oda is lehet menni

nem hinném, hogy egy ilyen topikindító hsz után sokan szeretnének akár vitatkozni, akár a pro oldalon állást foglalni de mondjuk a magam részéről én híresen konfliktuskerülő vagyok, szóval ha izélgetnek, akkor arrébb megyek és kész

reagálnék még a másik topikban felvetettre: szerintem meg ne legyen ilyen nyílt topik itt a mamamin, amin a nem regisztráltak, bárki a netről popcornt majszolva szórakozhat; ha valóban az érdemi eszmecsere a cél, nem pedig a provokálás, akkor ennek remek helye van a vitafórum részen
            Ábel (2005 tél), Áron (2009 nyár), Jakab (2013 tavasz)

ÁLOMJÁRÓ CD
            születésnaptár
            babahordozási tanácsadó vagyok

Comment

szrekuc eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              esetleg tényleg át lehetne tenni a vitafórum részre (igen ,nem pörög, nem véletlenül, de majd most felpörgeted ), vagy ha BG munkássága az irány ("Örülök, hogy felkeltettem érdeklődésedet. Célom ennyi volt csupán - a szót majd átveszi Goldacre helyettem"), akkor vannak az olvasókörös topikok, oda is lehet menni

nem hinném, hogy egy ilyen topikindító hsz után sokan szeretnének akár vitatkozni, akár a pro oldalon állást foglalni de mondjuk a magam részéről én híresen konfliktuskerülő vagyok, szóval ha izélgetnek, akkor arrébb megyek és kész

reagálnék még a másik topikban felvetettre: szerintem meg ne legyen ilyen nyílt topik itt a mamamin, amin a nem regisztráltak, bárki a netről popcornt majszolva szórakozhat; ha valóban az érdemi eszmecsere a cél, nem pedig a provokálás, akkor ennek remek helye van a vitafórum részen

Még egyszer - nekem kifejezetten célom lenne, hogy az itt esetlegesen leírtak minél több emberhez jussanak el. Nem gondolom hogy pattogatott kukoricát evő perverzek olvasnák kéjesen ezt a témát.

Másrészt némi öniróniával írtam a "viták vívásáról", inkább eszmecserének nevezném, polémiának ami gondolkodásra késztet.

Harmadrészt, a látszattal talán ellentétben, ha összességében mérleget szeretnék húzni erről a fórumról, véleményem inkább pozitív lenne mint negatív. Itt sok igen felkészült nő van jelen (és talán még többen is olvasgatják regisztráció nélkül) (én is sokmindent úgy csinálok mint itt mások, de mivel olyan nagy az egyetértés, nem írok oda, pl mert most minek mondjam el ezredszer, hogy milyen jó is a textilpelenka, meg a franc megette az együttalvás veszélyességéről szóló szövegeket, mert aki szoptat, az a háta közepébe se akar állandóan kikecmeregni az ágyból etc) akik talán fogékonyak lehetnek az általam e témában népszerűsített gondolatokra.

Másrészt élek a gyanúperrel, hogy a jövő generációk életmódjának kulcsa az anya lenne - így az anyákat megcélozni valamivel talán az egyik leghatékonyabb módja, hogy a későbbiekben még nagyobb tömegekhez jusson el az üzenet. (Életszemléletet mintha a feleségek határoznák meg egy családban nagyobb súllyal.)

És hogy stílusos legyek, álljot itt egy B GOLDACRE idézet

"It’s a problem in lots of fields of science: How do you spin a narrative that people can latch onto out of something that’s truly complicated?

Yeah, it is tricky. Some things can’t be explained in two minutes. Some take 10, or 30, or 60, and maybe we can’t get around that.

But one thing that I’ve found interesting about watching how people can get more informed about evidence based medicine over the last ten years — by watching conversations on blog and twitter and so on — is that I don’t think you have to convince everybody of your case straight off with one single document. We have to realize that ideas flow through communities virally, and there are lots and lots of different publics.

One thing you can do, that’s very powerful: you can put the tools for arguing into the hands of the 5% of the population who are very motivated nerds, and they will act as natural advocates in their own community. I guess maybe that’s just a poncey way of saying I get a lot of emails from people who say, “Hey, I won an argument last night at a dinner party using stuff I learned from your book.” I love the idea that I’m destroying friendships around the country.

So, you know, you don’t have to change hearts and minds and public understanding about epidemiology by going directly to everybody and saying, “Hey, all of you, seriously, shut up, switch off what you’re doing and listen to this for half an hour.” You can just rely on the fact that some people will find this really interesting, and they’ll talk about it, where it’s relevant to peoples lives.

One of the really great things about the last five years of watching the explosion of great science writing online has been seeing that there are a huge number of people, nerds, scientists, who wouldn’t self-identify as professional communicators, but who are incredibly good at explaining stuff. There are also a huge number of people who are really interested in and excited by that stuff and who are going out and finding it.

That makes me really optimistic. I don’t mind if newspapers have lots of misleading and dumbed down stuff. I mean, I slightly mind, but I can live with it. As long as there’s something else, as long as there’s something meaty out there, for the people who want it. So I feel weirdly optimistic for the future."

Comment

Caldesia eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

Igen sokkoló cikkel indítanám, ami tényleg egy extrém példája az alternatív természetgyógyászatnak, de nem minden tanulság nélkül való, másrész sokféle kérdést felvet, amit érdemes körüljárni.

Agárdi csecsemőtragédia: Benjámin hónapokig haldokolt

http://velvet.hu/helyszinelo/2015/02/26/agardi/

"energetikai vizsgálatot végzett: ekkor a kezével vagy egy pálcával körözött a meztelen teste fölött"

Valóban sokkoló a tragédia...

Számomra a cikk is sokkoló...kritikán aluli. Nem tudom, bármit tényszerűen egyáltalán meg lehet-e állapítani belőle
                Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                türelemjáték

Comment

Toroltem.
                  Utoljára szerkesztette Stellar Rose; 2015.02.27., 13:08.

Comment

Közben én is pontosítok. Én azt javaslom, amennyiben a természetgyógyászatnak ilyen típusú megnyilvánulásaival szeretnél foglalkozni, akkor ezt a cikket (és ezt az esetet) szerintem hagyjuk figyelmen kívül, és keressünk egy sokkal pontosabban leírt esetet, és olyat, ahol valóban ez a lényeg. Mert itt tudtommal nem...ha ezen cikk alapján kezdjük el tárgyalni ezt a jelenséget, számomra azonnal hitelét vesztette a vita.
                    Vera, két lány (2008, 2011) anyuja
                    türelemjáték

Comment

Szamomra mar regen hitelet vesztette. Mert ez a cikk nem a természetgyogyaszatrol szol hanem valami egészen másról. Nem tudjuk van e az anyukának pszichiátria problémája vagy nincs, nem hallottuk az ő történetét.
                      Ami meg felkavarobb az egy masik cikk a szigetszentmiklosi családról, akik valószínűleg nem csak bántalmazták hanem molesztaltak a gyerekeiket. Ok mar szabadlábon vannak. Erzed a különbséget???
                      A Jehova tanúi például nem egyeznek bele abba hogy vert kapjanak ők vagy a családjuk. Hülyék? Lehet, de az ő hitük ezt diktálja. A buddhisták nem esznek húst, hülyék ők is?
                      Ezek a szülők rossz donteseket hoztak folyamatosan, aminek szornyu következménye lett. Mas kerdes, hogy aki segített nekik ebben annak miert nem volt tobb esze
                      Iskolás óvodás Waldorf

Comment

Arrol nem is beszelve, hogy most idelinkelhetnem azokat a cikkeket, amelyek egy itteni befutott nogyogyaszati sebesz-onkologusrol szoltak, aki eveken at kenyere-kedvere operalta a betegeit a sajat elkepzelesei alapjan, mint utolag kiderult, sokaknak teljesen feleslegesen vegzett mell-eltavolitast, masoknal pedig meghagyta, amit nem lett volna szabad. NEM EGY paciensrol beszelunk, a cikk szerint 1000 folotti a szama, aki kompenzaciora var. Nekem a sarlatan szo jut eszembe rola.

De nem linkelem, mert ilyen szenzaciohajhasz cikket 2-3 havonta legalabb lehet olvasni. Es azert sem linkelem, mert nem szeretnek altalanositani semmikepp a nagy nyilvanossagot kapott egyes esetekbol.

Comment

Nekem ez logikai bakugrás, a gyerekgyilkosság, a gyerekbántalmazás hogyan jön ide? Lehet, hogy járt ki energetikai izé, attól még a szülők a felelősek azért, amit tettek. Konkrétan halálra éheztették a gyereket.
                          Attól még lehet vitázni az alternatív gyógymódokról, csak konkrétan ennek az esetnek kapcsán hogyan akarsz, nem tudom.
                          Nőkért.hu

Bogi vagyok, két gyerek anyja

Comment

noncso eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Szamomra mar regen hitelet vesztette. Mert ez a cikk nem a természetgyogyaszatrol szol hanem valami egészen másról. Nem tudjuk van e az anyukának pszichiátria problémája vagy nincs, nem hallottuk az ő történetét.
                            Ami meg felkavarobb az egy masik cikk a szigetszentmiklosi családról, akik
                            nem tudom milyen története lehetne a családnak, ami erre mentség

sztem erre nincs mentség

Comment

mentség biztos nincs. Az okokat kutatni persze lehet (pszichiátriai probléma pl., bár ezt most ne értse félre senki, önmagában nem kizáró ok, ha valakinek pszi.-i betegsége van, nem automatice veszélyes a gyerekére).
                              Nőkért.hu

Bogi vagyok, két gyerek anyja

Comment

Betöltés...
                              X