Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

otthonoktatás

Összecsuk
X
  •  
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

Rita85cb1 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Sziasztok Otthonoktatók!

Unschoolingos család vagyunk és Angliából költözünk haza nemsokára. Szeretnék csatlakozni a facebook-os otthonoktató/szabadtanuló csoport(ok)hoz,... Tudna valaki segíteni, hogyan találom meg őket? Minden szupertitkos

Köszönöm szépen!
    Szia! Megoldódott? Ha nem írj privit lsz. ;-)
    Lilla, aki Miss Boss (2009), Sebus Gengszterus (2011), Csiperi (2013) és a Kis Buddha (2016) anyukája

Comment

Sziasztok! Jar meg erre valaki?
      Szoval, nem kizart, hogy kicsi fiammal (7 eves) osztol magantanuloskodunk, Bp-en. Valoszinuleg csak atmenetileg leszunk ott, mar ha leszunk, amig sikerul neki itt a nemetorszagi lakohelyunkon egy elfogadhato iskolai helyet talalni, de pillanatnyilag nincs ra garancia, hogy ez tanevkezdesig sikerul. (Mert meg csak februar ota probalom intezni. Vagy ha ugy vesszuk, meg csak 3 eve... No mind1, most nem ez a lenyeg.) A bp-i eshetosegre semmi konkretumot nem inteztunk meg. Hogy megy ez? Minden tapasztalat es jotanacs erdekel. Koszi!
      (Amugy miert nincs ez a topic a zartban??)
      Egy nyolcadikos nagylány, egy hatodikos nagyfiú, egy másodikos legényke és egy ötéves kisfiú anyája

Comment

Az iskolának kell leadni a kérvényt a magántanulóságra. Az igazgató továbbküldi a gyerekjólétnek véleményezésre, de az onnan kapott véleménytől függetlenül az igazgató dönt, hogy engedélyezi-e. Van, ahol simán megadják, van, ahol nagyon nem szeretik. Változó az is, hogy a vizsgán hogyan, mit követelnek (pl. kell-e készségtárgyakból vizsgázni, vagy csak a fő tárgyakból, szülő bent lehet-e, kedvesek vagy ellenségesek). Hova van beiratva a gyerek? Nem tudom, ilyenkor még van-e benn bárki az iskolában, hogy meg lehessen kérdezni, mit szólnak hozzá. (Nekünk annak idején június végén jött lehetőség tanulócsoportra, augusztusban tudtam beszélni az igazgatóval, de az fizetős suli volt, úgyhogy végül átiratkoztunk a körzetes suliba, ahol kb. aug. 25-én beszéltem meg az igazgatóval, hogy szept. 1-jétől felveszi magántanulóként a fiamat.)
        Timi Csabi(2007.08.)10 ÉVES!!! Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat

Comment

Sehova. Vagyis de, most tanev vegeig (azaz meg 3 napig ), itt Nemeto-ban, ahol lakunk.
          A gyerekjolet mi alapjan donti el, hogy engedi-e? Hat, en nagyon remelem, hogy max nehany hetrol lesz szo es nem kell vizsgazni... Amugy masodikos lenne a gyerkoc, szoval nem kvantumkemiarol lenne szo akkor sem, ha megis...
          Esetleg tud valaki adni tippeket egyuttmukodo hajlamu iskolakrol?
          Koszi, hogy valaszoltal!
          Egy nyolcadikos nagylány, egy hatodikos nagyfiú, egy másodikos legényke és egy ötéves kisfiú anyája

Comment

Nem tudom, nyáron hogy fogsz tudni intézni magyarországi befogadó iskolát.
            Fogalmam sincs, hogy a gyerekjólét mi alapján véleményez, de ahogy írtam, a döntés mindenképpen az iskolaigazgatónál van, szóval dönthet másképp, mint ahogy a gyerekjólét javasol. De mondjuk indoklásnak be lehet írni a magántanulói kérelembe, hogy külföldön vagytok.
            Viszont ha Németországban vagytok, ott tudtommal iskolakötelezettség van, vagyis mindenképp kell járnia a gyereknek iskolába (ellentétben Magyarországgal, ahol tankötelezettség van, ami magántanulóként is teljesíthető). Szóval igazából most nem értem, ti milyen helyzetben vagytok. Itthon vagytok, vagy kint? Vagy amíg a gyereknek nincs jó helye kint, addig itthon, aztán mennétek megint ki?

Comment

hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Vagy amíg a gyereknek nincs jó helye kint, addig itthon, aztán mennétek megint ki?
              Igen, pont igy...

Comment

Értem. Akkor drukkolok nektek, hogy találjatok jó sulit

Comment

Regebben (tavaly februar) beszelgettunk itt a Clonlara-rol. Ahhoz (elvileg) nem kell befogadoiskola, es vizsgak sincsenek.
                  Esetleg lehet megerne utananezni. https://clonlara.hu/home/index.html

Jav: Ja, latom, mar ajanlottak masok is korabban:-))
                  Utoljára szerkesztette Stellar Rose; 2018.07.10., 20:43.

Comment

Koszi!

Comment

Betöltés...
                    X