Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

OFF topik (3)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    sz_eszter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    hát igen... néha eszköztelen vagyok én is és előjönnek a velem hozott minták... pl. amikor hiszti van valamiért és sietünk, na akkor elszakad a cérna és csúnyán beszélek, ingerült vagyok, pedig pontosan tudom a nyugodt pillanataimban, hogy ezzel pont az ellenkezőjét érem el... de ezek ritka esetek és amúgy is nagy szerencsém van a nagyon empatikus, alkalmazkodó és kreatív gyerekemmel... a könyv, az iskolai, most kifejezetten iskolai célból kéne...
    Ezzel én is sajnos tisztában vagyok és utólag meg ostorozom magam, hogy....ma is egy olyat üvöltöztem, hogy kb az egész háztömb hallhatta. Kb 3 házzal odébb is vigyázzállás lehetett, csak az én gyerekeim konstatálták vigyorgással Az volt a szerencséjük, hogy kakaós pofival csinálták és így muszáj voltam nevetni, mert amúgy meg
    A reggeli agymenés nekem is problémás amúgy. Mindennek flottul kell működnie, hogy mindenki beérjen időre. Gyerekekkel a flottul működés nem kompatibilis. Furi egyébként, hogy reggel nagyon is érzi a nagylányom, hogy súlya van mindennek. És segít. De nem keveset. Az oviba pl Ő vetkőzteti le a középsőt amíg én lakatolom a bicikliket. Mire beérek, sapka-sál-kabát már lekerült. Mondjuk hozzáteszem, hogy még őt is nekem kell reggel öltöztetni. Nagyon fáradt, nehezebben ébred, szóval valahol nekem is engednem kell, és úgy gondoltam, hogy ez belefér.
    A pozitív fegyelmezés nagyon, de nagyon jól jönne!
    Utoljára szerkesztette Earanyi; 2019.10.05., 13:46.
    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

    Comment


      Nóri, abszolút belefér az öltöztetés szerintem. Nálunk inkább az a baj, hogy nem engedi, hogy segítsek és akkor megy a hiszti, amikor én segíteni akarok, mert sietni kell... Mert én nem úgy csinálom, ahogy kéne szerintem (pl. cipőbekötés)
      Eszter, a gyönyörűséges, folyton mosolygó, csillagszemű Emma (2011/09/20) anyukája

      Comment


        Háztartási gépeknek van külön topikja? Vagy mindegyiknek külön-külön van? Én most a vízszűrőről szeretnék infókat, tapasztalatokat gyűjtögetni, de nem találtam ilyen topikot. Pedig mind ha.....
        Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

        Comment


          Mák! Mikortól lehet adni? Nem nagyon szokott mákos étel lenni nálunk, de valahogy mostanra a lányok megszerették (), de Luca nekem egy picikét kérdéses. Most lett csak 2, és mindennel viszonylag óvatosan bánunk, általában az a jellemző, hogy minden később vezetünk be. Mi a mézet is 3 éves kortól vezettük csak be, és most derült ki, hogy a bölcsibe simán adnak a 2 éveseknek mézes dolgokat. Szóval akár tányérba kerülhet a mákos tészta is. HM???? Vélemény? Infók össze-vissza vannak fent. eddig a 1 1/2 éves kor volt a legkésőbbi bevezetés, de ez kizárt, hogy jó lenne.
          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

          Comment


            Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Mák! Mikortól lehet adni? Nem nagyon szokott mákos étel lenni nálunk, de valahogy mostanra a lányok megszerették (), de Luca nekem egy picikét kérdéses. Most lett csak 2, és mindennel viszonylag óvatosan bánunk, általában az a jellemző, hogy minden később vezetünk be. Mi a mézet is 3 éves kortól vezettük csak be, és most derült ki, hogy a bölcsibe simán adnak a 2 éveseknek mézes dolgokat. Szóval akár tányérba kerülhet a mákos tészta is. HM???? Vélemény? Infók össze-vissza vannak fent. eddig a 1 1/2 éves kor volt a legkésőbbi bevezetés, de ez kizárt, hogy jó lenne.
            A legújabb ajánlásban az van, hogy minél korábban találkozzon a gyerek az allergénekkel. A méz és a füstölt, penészes, nyers ételek kerülendők egy éves korig fertőzésveszély miatt, de más tiltólistás a felnőtteknek (se) való élvezeti szereken kívül nincsen a blw-s körökben ezt követik, ott szoktam informálódni. A régi ajánlásokra pedig én úgy emlékszem 2éves kor után már minden normál élelmiszer mehetett. Lillánál még ahhoz tartottam magam, most az a gyanúnk, hogy laktózérzékeny :/ (szerintem már valamikor említettem fejlemény, hogy január20-ra kaptunk időpontot gasztrora)
            Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

            Comment


              Esetleg az zavarhat be, hogy sok gyerek nem szereti a mákot bocsi most elképzeltem hogy nagynehezen rászánod magad, hogy adsz neki és majd első falat után köszöni nem kéri de ne így legyen
              Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

              Comment


                sze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Esetleg az zavarhat be, hogy sok gyerek nem szereti a mákot bocsi most elképzeltem hogy nagynehezen rászánod magad, hogy adsz neki és majd első falat után köszöni nem kéri de ne így legyen
                Köszönte, nem kérte Nem tetszett neki. a két nagyobb, meg repetázott. Szóval Lucának gyorsban villantanom kellett mást.
                Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                Comment


                  sze eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                  A legújabb ajánlásban az van, hogy minél korábban találkozzon a gyerek az allergénekkel. A méz és a füstölt, penészes, nyers ételek kerülendők egy éves korig fertőzésveszély miatt, de más tiltólistás a felnőtteknek (se) való élvezeti szereken kívül nincsen a blw-s körökben ezt követik, ott szoktam informálódni. A régi ajánlásokra pedig én úgy emlékszem 2éves kor után már minden normál élelmiszer mehetett. Lillánál még ahhoz tartottam magam, most az a gyanúnk, hogy laktózérzékeny :/ (szerintem már valamikor említettem fejlemény, hogy január20-ra kaptunk időpontot gasztrora)
                  en is igy tudom. az elsonel en is ovatoskodtam a tobbieknel is figyelek a durvabb dolgokra mint pl mogyoro mez peneszes sajtok stb. de sokkal lazabb vagyok mar. szerintem nagyon fontos az is hogy volt/van e a csaladban etelerzekenyseg ha van akkor nagyon kell figyelni amugy meg szerintem is lazultak az ajanlasok

                  Comment


                    Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                    Köszönte, nem kérte Nem tetszett neki. a két nagyobb, meg repetázott. Szóval Lucának gyorsban villantanom kellett mást.
                    Évi, Lilla (2012. 04. 03.) és Viola (2016. 03. 07.) éés Ferike (2018 február) anyukája

                    Comment


                      A tüdőszűrés még mindig olyan idióta rendszerben működik, hogy nem tudod meg és nem lehet érdeklődni, hanem majd kiértesítenek? Aztán vársz, fene tudja meddig és arra gondolsz, hogy mi van, ha elveszett a levél?

                      Comment


                        Svangerin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        A tüdőszűrés még mindig olyan idióta rendszerben működik, hogy nem tudod meg és nem lehet érdeklődni, hanem majd kiértesítenek? Aztán vársz, fene tudja meddig és arra gondolsz, hogy mi van, ha elveszett a levél?
                        van még ahol levélben értesítenek? Mármint nálunk az van, hogy megcsinálják aztán vissza kell menni a leletért két nap múlva. 21.kerület

                        Comment


                          Hát régen ez volt itt a kerületben az tuti. A volt kolléganőm is azt mesélte, hogy ő kapott anno levelet, hogy menjen vissza majd 2 hét múlva(!), mert vmit láttak. Aztán nem volt semmi, de addig szétrágta az ideg. A TB-s nőgyógy is ilyen volt régen, a szülés óta viszont magánhoz járok, ott meg pár nap után kiküldik e-mailben az eredményt. Mostanában teljesen megbízhatatlan a posta és nem bíznám rájuk az életem. :-/

                          Comment


                            Svangerin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            Hát régen ez volt itt a kerületben az tuti. A volt kolléganőm is azt mesélte, hogy ő kapott anno levelet, hogy menjen vissza majd 2 hét múlva(!), mert vmit láttak. Aztán nem volt semmi, de addig szétrágta az ideg. A TB-s nőgyógy is ilyen volt régen, a szülés óta viszont magánhoz járok, ott meg pár nap után kiküldik e-mailben az eredményt. Mostanában teljesen megbízhatatlan a posta és nem bíznám rájuk az életem. :-/
                            hat akkor a legjobb ha megkerdezed ott helyben hogy van ez. szerintem is nonszensz a postazgatas nem a kokorban elunk. az itteni sztkban tuti nem postazgatnak semmit be kell menni a leletert

                            Comment


                              popin gumicsere kellene. Ha jól emlékszem, akkor valaki videót is töltött fel ebben a témában, de nem találom segítsetek!
                              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                              Comment


                                Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                popin gumicsere kellene. Ha jól emlékszem, akkor valaki videót is töltött fel ebben a témában, de nem találom segítsetek!
                                Gugliztam a fórumon, itt odavarrja a régihez az újat, és úgy húzza át. https://www.youtube.com/watch?v=FkpvB-y-NKM
                                B & B & R & B

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X