Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

OFF topik (3)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    nautilus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

    Gugliztam a fórumon, itt odavarrja a régihez az újat, és úgy húzza át. https://www.youtube.com/watch?v=FkpvB-y-NKM
    Köszi! valami hasonlóra emlékszem én is. De volt kifejezetten popinos is. Mindegy. ez alapján az egyik peluson kipróbálom. Remélem, hogy működni fognak, mert most kiáznak oldalt.
    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

    Comment


      Ha bankkártyával fizetek vmi vendéglátó egységnél, szokás borravalót adni? Ha igen, hogyan? Külön kp-ban vagy bankkártyával többet fizetek? De úgy nem kapja meg, akinek szánom, akkor mi értelme?

      Comment


        Svangerin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ha bankkártyával fizetek vmi vendéglátó egységnél, szokás borravalót adni? Ha igen, hogyan? Külön kp-ban vagy bankkártyával többet fizetek? De úgy nem kapja meg, akinek szánom, akkor mi értelme?
        Szolsz hogy mennyit vonjanak le mennyit irjon be a terminalba. Felkerekited az osszeget. Miert ne kapna meg? A borravalot azert mar a legtobb helyen nem ugy osztjak hogy a muszak vegen szetosztjak a szazasokat. Hanem osszejon egy adott osszeg es szetosztjak a pincerek kozott. Ezer eve nem fizettunk keszpenzzel ilyen helyen (meg mashol se nagyon) es abszolut mukodik megkoszonik stb

        Comment


          Barátnőm megkérdezte, és azt mondta neki a pincérnője, hogy nem kapja meg. Gondoltam, rákérdek itt is. Ez az elosztósdi nekem nem jön be, mert én egy bizonyos embernek adom a jattot, mert pl. kedves - és ugye ez volt eredetileg a lényeg, hogy ha vki szimpatikus(abb) neked - akkor több jattot kap, ergo a jobb vendéglátós többet keres, így meg ugye van egy cukrászdában 3 bunkó, 1 kedves én pedig nem szeretnék a bunkóknak jattolni. No, de akkor látom, ez ki fog kopni a kp. eltűnésével. Vagy nem tudom, majd kiforr, mert egyébként mi motiválja a vendéglátóst, hogy ne legyen tahó, ha nem kap ugye rendes fizut.

          Comment


            Svangerin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Barátnőm megkérdezte, és azt mondta neki a pincérnője, hogy nem kapja meg. Gondoltam, rákérdek itt is. Ez az elosztósdi nekem nem jön be, mert én egy bizonyos embernek adom a jattot, mert pl. kedves - és ugye ez volt eredetileg a lényeg, hogy ha vki szimpatikus(abb) neked - akkor több jattot kap, ergo a jobb vendéglátós többet keres, így meg ugye van egy cukrászdában 3 bunkó, 1 kedves én pedig nem szeretnék a bunkóknak jattolni. No, de akkor látom, ez ki fog kopni a kp. eltűnésével. Vagy nem tudom, majd kiforr, mert egyébként mi motiválja a vendéglátóst, hogy ne legyen tahó, ha nem kap ugye rendes fizut.
            En meg azt remelem hogy az egesz borravalosdi kikopik a vilagbol a halapenzzel egyutt. En sem kapok jattot ha ugyesebben dolgozom mint a kollegam. Nem nem sajnalom a pincerektol es mindig adunk a fent leirt modon. De nem kotelezo vendeglatosnak menni tudja mivel jar tudja mennyi a fizetes ha ezt valasztja akkor vegezze tisztesseggel a munkajat ne csak a borravaloert legyen kedves. En igy latom. Mivel szokas igy mi is adunk. Az en ismerettsegi koromben is van vendeglatos na naluk szetosztjak az osszejott borravalot ugy ahogy irtam. Nyilvan vannak olyan helyek ahol semmibe veszik a munkavallalokat de a normalisabb helyeken tisztessegesen elosztjak

            Comment


              Svangerin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Barátnőm megkérdezte, és azt mondta neki a pincérnője, hogy nem kapja meg. Gondoltam, rákérdek itt is. Ez az elosztósdi nekem nem jön be, mert én egy bizonyos embernek adom a jattot, mert pl. kedves - és ugye ez volt eredetileg a lényeg, hogy ha vki szimpatikus(abb) neked - akkor több jattot kap, ergo a jobb vendéglátós többet keres, így meg ugye van egy cukrászdában 3 bunkó, 1 kedves én pedig nem szeretnék a bunkóknak jattolni. No, de akkor látom, ez ki fog kopni a kp. eltűnésével. Vagy nem tudom, majd kiforr, mert egyébként mi motiválja a vendéglátóst, hogy ne legyen tahó, ha nem kap ugye rendes fizut.
              Én dolgoztam pultosként és sosem tehettem el a jattot, valamennyit kaptam a nap végén, de tudom, hogy sokkal kevesebbet, mint amit a vendégektöl kaptam amúgy.
              Enikő egy férjjel és négy törpével
              ClauWi hordozási tanácsadó Értékeléseim
              Vega hét menü
              Kihívás (okt.1-14)

              Comment


                enikovisky eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                Én dolgoztam pultosként és sosem tehettem el a jattot, valamennyit kaptam a nap végén, de tudom, hogy sokkal kevesebbet, mint amit a vendégektöl kaptam amúgy.
                Na igen ez is gyakori sajnos hogy hiaba adod nem tarthatja meg az aki kapja... Ezert gaz ez az egesz.

                Comment


                  Mi úgy szoktunk, hogy kp-ban odaadni a pluszt. Pont azért, mert így ott van nála, és onnantól azt csinál vele, amit akar (szabad neki). Aztán lehet, hogy idővel ez a kis maradiság kikopik nálunk is , de most így csináljuk.
                  Andi
                  Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

                  Comment


                    _andi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    Mi úgy szoktunk, hogy kp-ban odaadni a pluszt. Pont azért, mert így ott van nála, és onnantól azt csinál vele, amit akar (szabad neki). Aztán lehet, hogy idővel ez a kis maradiság kikopik nálunk is , de most így csináljuk.
                    Mi is így csináljuk. És nem maradiság, mert a munkáltató is belekalkulálja a jattot. Szóval egyenlőre még illik, szerintem. Mint ahogy a fodrászok is olyan árat mondanak, amit nyilván felfelé kerekítesz.
                    Nekem a pedikűrösöm nem fogadott el soha pluszt. Ez az ára és kész. De szerintem mindenki elvárja valamennyire. A jatt világszerte nem ment még ki a divatból és nem is fog. Bármerre is megyünk ez úgy benne van a normális viselkedésben. Az éttermek működnek másképp, ha úgy döntenek. Én csak azt hiányolom, hogy pl nem lehet tudni, hogy felszámolnak e szervízdíjat ez csak max a számlából tudod meg, de mér előfordult velünk, hogy bele volt kalkulálva a szervízdíj, nem tudtunk róla és jattoltunk is (római part egyik hekkesnél, ott ugye a pénztárnál fizetsz, mondják az összeget és Te fogod és fizetsz, aztán kapod csak meg a számlát és jéééé duplán jattoltál. ilyen is van)
                    Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                    Comment


                      Igen mi is jartunk igy marmint hogy utolag latdzott hogy volt szervizdij. Es egyetertek meg sokaig nem fog kimenni a divatbol se ettol nem utalom kevesbe legyen valaminek korrekt sra es eldontom szeretnem e kifizetni. De ez a jattolgatas az agyamra megy

                      Comment


                        Earanyi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

                        Mi is így csináljuk. És nem maradiság, mert a munkáltató is belekalkulálja a jattot. Szóval egyenlőre még illik, szerintem. Mint ahogy a fodrászok is olyan árat mondanak, amit nyilván felfelé kerekítesz.
                        Nekem a pedikűrösöm nem fogadott el soha pluszt. Ez az ára és kész. De szerintem mindenki elvárja valamennyire. A jatt világszerte nem ment még ki a divatból és nem is fog. Bármerre is megyünk ez úgy benne van a normális viselkedésben. Az éttermek működnek másképp, ha úgy döntenek. Én csak azt hiányolom, hogy pl nem lehet tudni, hogy felszámolnak e szervízdíjat ez csak max a számlából tudod meg, de mér előfordult velünk, hogy bele volt kalkulálva a szervízdíj, nem tudtunk róla és jattoltunk is (római part egyik hekkesnél, ott ugye a pénztárnál fizetsz, mondják az összeget és Te fogod és fizetsz, aztán kapod csak meg a számlát és jéééé duplán jattoltál. ilyen is van)
                        Nem magára a létére gondoltam, hogy hanem nem a bankkártyás fizetéshez tetetjük hozzá, hanem azt kp-ben adjuk, míg a számlát kártyával fizetjük ki, ahol erre lehetőség van.
                        Igen, az jó lenne, ha lehetne tudni, van-e a számlában már eleve szervízdíj. Még ha akkor kapod is meg a nyugtát, amikor fizetsz, akkor se állsz neki böngészgetni, persze lehet, hogy valaki egy pillantásból meg tudja állapítani biztonsággal, én nem, hogy van-e benne.
                        Utoljára szerkesztette _andi; 2020.05.02., 20:01.
                        Andi
                        Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

                        Comment


                          Sziasztok! Van olyan topik ahol lehet ötletelgetni a sulis/ovis/bölcsis év végi ajándékokkal kapcsolatban? Most, hogy rohamosan közeleg az év vége, jó lenne jó lenne pár ötlet. Olyan is érdekelne ami nem egyéni, hanem osztály szintű, több szülő együtteses ajándéka lehet.
                          Van ilyen topik? Nem találtam, csak sk ajándékosat. Ha nincs és lenne rá igény, akkor én szívesen indítok egy ilyet! (tuti van, csak én vagyok béna)
                          Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                          Comment


                            Nem közösen vesz ajándékot a csoport? Nálunk így volt, és akkor úgysem az lesz, amit te javasolsz, szóval kár is vele foglalkozni. Mi egyébként soha nem vittünk egyéni ajándékot.

                            Más: Most hogy van a korlátozás? Még mindig a nyuggerek mennek 9-12 között? Eltűnt az A*di oldaláról a kiírás, újat meg nem találok. A piacon meg azt rebesgették, hogy most a napokban változik, de nem emlékszem, hogy milyen tartományban.
                            Utoljára szerkesztette Svangerin; 2020.05.28., 09:14.

                            Comment


                              Svangerin eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nem közösen vesz ajándékot a csoport? Nálunk így volt, és akkor úgysem az lesz, amit te javasolsz, szóval kár is vele foglalkozni. Mi egyébként soha nem vittünk egyéni ajándékot.

                              Más: Most hogy van a korlátozás? Még mindig a nyuggerek mennek 9-12 között? Eltűnt az A*di oldaláról a kiírás, újat meg nem találok. A piacon meg azt rebesgették, hogy most a napokban változik, de nem emlékszem, hogy milyen tartományban.
                              A korlátozás úgy tudom, hogy megmaradt.
                              Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                              Comment


                                Ennek milyen alternatívái léteznek hazai elérhetőséggel: https://hollynorth.com/product/goo-gone-cleaner/
                                Nóri és a lányok: Norcsi (2012.Június) , Réka (2016.Január) , Luca (2017. Október)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X