Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Amerikából jöttem...Mesterségem címere...:)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Amerikából jöttem...Mesterségem címere...:)

    Akció
    Sziasztok!

    Olyan sokrétű emberek vagyunk itt a mamamin. Különböző véleményekkel, nézetekkel, (mégis egy közös van bennünk, szülők vagyunk), nagyon kiváncsi lennék, ki mit tanult, mi a "mestersége". Talán jobban megismerjük egymást, jobban megismerjük és elfogadjuk egymás véleményét, ha tudjuk kinek mi a szakmája, hivatása, esetleg segítséget is tudunk kérni egy-egy témában.
    Szóval, mesterségem címere...
    Brigi
    LRB

    #2
    Kezdem is:
    Már kiskoromban tudtam, testnevelő tanár szeretnék lenni-mindenáron
    Középiskolát, és egyetemet is eképpen választottam, és imádtam minden pillanatát, hiszen minden év közelebb vitt a célomhoz. Gyerekekkel fogalkozni,és az egészséges életre nevelés volt életem nagy álma.
    Sajnos, vagy nem sajnos az élet úgy hozta, h bár életem legnagyobb dícséretét kaptam az államvizsgán, h belőlem nagy tanár lesz, nem tudtam elhelyezkedni.
    Ekkor boltvezetői tanfolyamot végeztem, és egy sportboltot vezettem 1 évig. Aztán férjhez mentem, és megszületett Luca.
    Nagyon remélem, h egyszer valóra válik az álmom, és lehetek tesitanár, és akkor nyugodtan mondhatom,
    Mesterségem címere: testnevelő tanár
    Brigi
    LRB

    Comment


      #3
      1. tanítóként végeztem: korosztályom 6-10 éves gyerekek, ill. a szakterületemen 12 éves korosztályig szól, de tanítottam felnőtteket is
      szakterületem titkos, m ciki, h már egy betűt sem tudok angolul
      2. szám.technikai cégnél lettem ügyintéző
      3. banki pénztáros, időnként számlaügyi ügyintéző, aki épp a hitelezésbe tanult volna bele, h feljebb kússzon a ranglétrán, amikor a hasamból Luki kikopogott, h hééééééé: újratervezés
      Dius vagyok
      Hordozási tanácsadó, 3 gyerek anyukája

      Comment


        #4
        nekem fotóriporter képzettségem van, illetve az iparmûvészeti, mára mome egyetemen is fotó szakon végeztem nemrég.

        melesleg kicsit amerikából is jöttem, mert ott nôttem fel, aminek a legnagyobb elônye asszem h kint tanultam meg angolul. illetve ennek hátránya meg h nem bírok fordítani magyar-angolt, mert nem úgy tanultam, hanem mint egy baba a nyelvet..szóval a fejemben nincsenek meg a kapcsolások a legtöbb szóra, de mind2 nyelven tudom h mi micsoda (általában)
        eszter:Simi, Dani, Milo.
        szülésfotó
        +dúla vagyok,kérdezz bátran!

        Comment


          #5
          Végzettségem: Banki tanácsadó; (közben, hogy ne legyen teljesen kocka a fejem) betanított díszműüveg készítő, tanultam építészetet és rajzolni is.
          A fiam ovis, a lányom karácsonyi ajándék volt két éve.

          ELADÓ CIPŐK ITT.

          Comment


            #6
            Kicsi gyerekkorom óta orvosnak készültem. Biológia szakos gimibe jártam (még emberboncolás is volt).Aztán negyedik gimiben rájöttem, hogy nem nekem való. Nem tudnék elég távol állni a betegektől, a tragédiákba belerokkannék.
            Közben verseltem, szavaltam, így jött ötletnek a színművészeti. Felvettek, de mielőtt oda mentem volna, a leendő osztályfőnököm elmondta, szerinte naivaszerepekre lennék csak alkalmas, a kakakterem nem enged meg mást. Ráadásul a színészet nem egy családbarát szakma, és én családot, jól működő családot és rengeteg gyereket képzeltem magam mellé. Nem iratkoztam be.

            Mivel kiskamasz korom óta gyerekvigyázással töltöttem a szabadidőmet, innentől már egyértelmű volt, hogy tanárnak menjek.
            Így lettem fizikatanár.

            Közben elmentem kicsit csavarogni, nevelőnőként dolgoztam angliában. Ott is tanítottam matekot a gyerekeknek, kémiát hallgattam egy főiskolán, nyáron saját albérletbe költöztem egyedül.
            Igazából viszont matematika-fizika-angol magántanár vagyok immáron 10 éve általános iskolástól egyetemistáig (egyetemistáknak: analízis, mechanika tantárgyak)
            A diploma megszerzése után, egy felnőttiskolában dolgoztam képzési vezetőként, képzési programokat, és pályázatokat, közbeszerzési eljárásokat írva.

            Az életemet végig kíséri a zene, zongoráztam (annyi maradt belőle, hogy hallás után egyszerű gyerekdalokat le tudok játszani a gyereimnek, meg tudok kottát olvasni), párom is zenész (www.teamrockband.atw.hu), így régebben rengeteg koncertre jártam, most inkább itthon vagyok a gyerekekkel.

            Jelenleg meg kizárólag gyereket nevelek, és háttérország vagyok. Csak egy-két rokon gyereket tanítok, hogy ne rozsdáljon be az agyam. Meg szervezkedem (egri hordozós klub, stb) mert a fenekemen ülni sem tudok.
            Utoljára szerkesztette Cyanus; 2009.03.26., 14:27. Oka: mindenki olyan részletes volt, én meg csak a jelenlegit írtam le
            Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
            Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
            Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
            írj a gmailemre az is cyanus

            Comment


              #7
              Bagzerka, én ugyanígy vagyok az angollal.
              A fiam ovis, a lányom karácsonyi ajándék volt két éve.

              ELADÓ CIPŐK ITT.

              Comment


                #8
                hehe, az angollal én is így vagyok mindkét nyelvet beszélem, csak fordítani ne kelljen
                Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                írj a gmailemre az is cyanus

                Comment


                  #9
                  Cyanus, nem a fordításra értettem, hanem arra, hogy előbb tudtam angolul írni-olvasni, mint magyarul.
                  A fiam ovis, a lányom karácsonyi ajándék volt két éve.

                  ELADÓ CIPŐK ITT.

                  Comment


                    #10
                    Első végzettségem, vámügyintéző és kereskedelmiügyintéző. Dolgoztam is benne 2 évet. Szerettem is. Pörgős, változatos.
                    De a második végzettségem jobban vonzott, ez pedig a szociálpedagógus (ikertesója a szociális munkásnak). Tömény pszichológia, kommunikációs technikák, konfliktuskezelés, szociológia és jog. Ebben 3 éve tevékenykedem, most főleg az idős emberekkel foglalkozom egy monstre (300 lakós) idősotthonban.
                    Harmadik (autodidaktikusan elsajátíott) végzettségem programmszervező, arcfestő, hennafestő. Ebben lassan 6 éve munkálkodom, főleg nyári időszakokban fesztiválokon és céges rendezvényeken.
                    A negyedik reményeim szerint a kiadványszerkesztő és webes dizájn szerkesztő, persze ezt is magam tanulgatom, nem tanfolyamon.
                    Juli
                    Ákos 4 éves

                    Comment


                      #11
                      Cyanus, Eszter a ti végzettségetek számomra nagyon elérhetelenek....mindig nehezen járt az agyam a reálra. Kicsit irigykedem is.
                      Juli
                      Ákos 4 éves

                      Comment


                        #12
                        Napocskaeszter eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Cyanus, nem a fordításra értettem, hanem arra, hogy előbb tudtam angolul írni-olvasni, mint magyarul.
                        Na már megint félreértettem valamit.
                        Nekem két nyelv van a fejemben csak néha nem érnek össze. Gondolom ez a nyelvtudás egy szintja, amin egy kis tanulásal, gyakorlással biztos lehetne javítani Csak mivel soha nem fordítottam semmit, fura kapcsolgatni az agyam

                        bocsi a félreértésért.
                        Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                        Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                        Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                        írj a gmailemre az is cyanus

                        Comment


                          #13
                          Nagyon-nagyon jó tanáraim voltak!!!!!!!!!!!!!!!!!!
                          Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                          Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                          Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                          írj a gmailemre az is cyanus

                          Comment


                            #14
                            Bagzarka: rájöttem, a kapcsolásos kifejezésed miatt nem értettem
                            Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                            Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                            Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                            írj a gmailemre az is cyanus

                            Comment


                              #15
                              Mivel az összes iskolában mindenki rólam puskázta a kémiadolgozatokat, egyenes út vezetett ahhoz, hogy vegyész legyek. Csak mikor felvételiztem, még a gyógyszerkutatás és a szerveskémia érdekelt, de ez elmúlt. Analitikus lettem, az, aki megmondja, hogy valami cuccban mi van és abból a miből mennyi. Ezen belül sokáig környezetvédelmi analitikával foglalkoztam. Amikor már erősen gyereket akartam, otthagytam a labort, ahol kb úsztunk a szerves oldószerekben és hűtők tele voltak jó kis rákkeltő micsudákkal, és időnként szennyvíziszap minták jöttek.
                              Egy kutatóintézet pályázati irodájába kerültem, ott kitanultam a pályázatosdi szakmát.
                              Túl vagyok két abszolvált de nem befejezett másoddiplomás képzésen, az egyik környezetvédelmi analitikus szakmérnök, a másik európai uniós tanulmányok (azóta sem tudom ez micsoda). MIndkettőt a diploma elkészítésével buktam el.
                              SZóval maradok pályaelhagyó vegyész.
                              Orsi

                              Ölbebaba

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X