.
.
.

Vissza   Mamami Fórum > Mamami témák > Minden más > Baba-mama egészség

Baba-mama egészség Minden ami egészséggel, orvosokkal, oltásokkal, stb. kapcsolatos

Hirdetés a mamamin

Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Régi 2008-11-26, 01:41   #1
bagzerka
Mamille

bagzerka avatarja

Hely: Brooklyn
Összes hozzászólás: 3.692
Alapbeállítás sipoly/fistula. ki mit tud???

nem tudom egyedül vagyok-e ezzel:

simon fiam fistula colli-val született, azaz nyaki sipoly.
(kopoltyú maradvány... a korai terhesség alatti stressz, és lelki terhek okozhatják-hát az nekem jutott, sajna, bôven)

valakinek van tapasztalata??? megmûttetni nem szeretnénk!!!!!! még pár hónaposan látta természetgyógyász, azt mondta hagyjuk! meg hoyg a személyiségéhez hozzátartozik, nem szabad mûteni. sebész persze aszonta egy éves kor után mûtét...hát mi nem így gondoltuk...
vittem más alternatív gyógyászhoz is, ô lábfej masszázst javasolt, ahol a nyaknak megfelelô hely van. azt mondta attól benôhet. nem nôtt, de nem is csináltam nagggyon sokáig azt.

most lesz 4 éves, eddig tavaly gyulladt be kb egy hétre kicsit, azon kívül semmi!!!!

tudtok tuti orvost, aki alternatív, nem sebészhez küldô, mûtôs párti??!?!?!
most rákerestem sok idô elteltével, mindenféle ijesztgetést találtam, mûtét közbeni fotók, stb....

bagzerka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2008-11-26, 19:33   #2
bagzerka
Mamille

bagzerka avatarja

Alapbeállítás

írtam az egyik gyerekorvosnak, érdeklôdve, hoyg milyen más megoldás lehet a mûtéten kívül, az volt a válasz:

Kedves Eszeter!

A fejlődési maradvány tudományosan megalapozott kezelése műtéti.

asszem nem vele fogok tárgyalni a továbbiakban....

Régi 2008-11-27, 08:49   #3
hekele
Mamille

hekele avatarja

Hely: Budapest VI.ker
Összes hozzászólás: 1.193
Alapbeállítás

Eszter,jövőhét csütörtökön viszem a gyerkőcöket oltásra ha ráér addig rákérdezek a doktorbácsinknál hátha tud valami tanácsot adni vagy ajánlani valakit.
Régi 2008-11-27, 11:27   #4
bagzerka
Mamille

bagzerka avatarja

Alapbeállítás

Gyöngyi!!!
köszönöm!!!! bár a "rendes/sima" dokinak nem is említettem most, amikor hozzá kerültünk, félek hoyg kötelez majd mindenféle vizsgálatra.... na de kiváncsi vagyok mit mond a tiéd! és kösziiiiiiiii!!!!

Régi 2008-11-27, 12:59   #5
bonyolult
Mamille

bonyolult avatarja

Hely: XI.
Összes hozzászólás: 4.343
Alapbeállítás

Eszter,
ha jól értlek, a fő problémád nem az, hogy nem műteni, hanem az, hogy eddig sehol nem találtál értelmes, elegendő információt a problémáról, és a lehetséges kezelési módok előnyeiről-hátrányairól...?
Gondolom, ha valaki elmagyarázná, mire számíthattok x év múlva műtéttel, avagy anélkül, nyugodtabban, kevésbé érzelmekből tudnál dönteni...
Régi 2008-11-27, 13:20   #6
hekele
Mamille

hekele avatarja

Hely: Budapest VI.ker
Összes hozzászólás: 1.193
Alapbeállítás

Azért gondoltam a "sima dokinkra",mert évekig volt a győri Petz Aladár kórházban valamint Ő sem híve a fölösleges műtétnek és gyógyszerezésnek.
A fiam fitymáját is Ő csinálta meg a rendelőben,mert kicsit levolt tapadva.
Régi 2008-11-27, 21:54   #7
bagzerka
Mamille

bagzerka avatarja

Alapbeállítás

bonyimami!!
hát most nem tudok nem érzelmesen gondolni erre... pont ennyi idôsen tudom hoyg képtelenség lenne egy kórházasdi, mûtéttel meg pláne most eljátszani!!!!
-nekem egy éves koromban volt egy iylesmim és nem mondom hoyg emlékszem, de nagyon negatív dolgok maradtak bennem onnan.
szóval, de most épp az a cél, hogy ne kelljen mûteni!!!! nem tudom miylen kor lenne a legideálisebb erre....

Gyöngyesz!!!
kiváncsian várom, hoyg mit mond a dokid! és köszii!!!

Régi 2008-11-29, 09:56   #8
Délka
Mamamia!

Délka avatarja

Hely: Pest megye
Összes hozzászólás: 505
Alapbeállítás

Bagzerka, Boginak a fenekén van egy vak fisztula, az I-es Női Klinikán nem vették észre, a zárójelentésben sem említik, amint hazajöttünk én fedeztem fel. Ennyit az alapos újszülöttvizsgálatról. Voltunk a Heim Pál sebészetén, megnézték, vak fisztula a diagnőzis, azaz nem váladékozik, nem kommunikál semmilyen belső szervvel. Azt javasolták, hogy vigyük vissza 6 hónaposan egy röntgenre, a férjem nem egyezett bele, így elmaradt. Hamarosan megyünk csípószűrésre és akkor bevisszük megint a sebészetre. Figyelem, hogy ne váladékozzon. Azt mondta a sebész, hogy nem kell műteni csak ha váladékozik, begyullad, piros stb...

Lehet, hogy most amgam alatt vágom el a fát, de komoly betegségek esetén én nem hallgatnék kizárólag természetgyógyászra. Volt aki az agydaganatot is teával kezelte, emaitt maradt 3 gyerek anya nélkül... Ez nem azt jelenti, hogy nem hiszek a homeopátiában és nem támogatom az alternatív módszereket, de érdemes lenne a gyereket alaposan kivizsgáltatni. A Heim Pál sebészetére nem kell beutaló, mi kb. félórát vártunk a dokira.

blog
Délka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2008-11-30, 00:40   #9
bagzerka
Mamille

bagzerka avatarja

Alapbeállítás

Bogi!
hát ja, nálunk is születés után nem vette észre senki!!!! én rögtön láttam, ahoyg szopott, húzódott.
voltunk sebészeten, a jánosban ismerôsnél 2x is, és a bethesdában is!!!!!! miven nem gyulladt, ahogy írtad te is, mondták hoyg vigyük vissza x idô múlva és megfestik.... ott mondtuk azt, hoyg oké, azt nem kéne.
különben meg szerintem, amíg nincs ezzel baj, ahogy nincs is, addig nem kell csinálni semmit.... makk egészséges, kevesebbet betegeskedik, mint ovistársai. szóval egyenlôre hagyjuk!
de köszi hoyg írtál, és valahol megnyugtató, hogy nem vagyunk egyedül ezzel.

tényleg, neked volt valami a terhességed során, ami szerinted okozhatta?!?! lelki nehézségek, stressz?????

Régi 2011-12-02, 22:34   #10
Yoda
Mamille

Yoda avatarja

Hely: Víziváros
Összes hozzászólás: 2.524
Alapbeállítás

Rékánál ma derült ki, hogy a nyakán levő pici lyuk fistula. Nálatok mi lett végül, műtötték a kisfiadat, vagy elkerültétek?
Nekünk ma azt mondta a gégész , hogy csak ha begyullad nagyon, akkor kell műteni, hagyjuk békén.
Yoda nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Keresés ebben a topikban:

Részletes keresés

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz topikot
nem írhatsz hozzászólást
csatolhatsz
hozzászólást nem javíthatsz

A BB code = bekapcsolva
Smileyk bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 21:29 , a GMT +2 időzóna szerint.