Vissza   Mamami Fórum > Mamami témák > Szoptatás és kóstolgatás

Szoptatás és kóstolgatás Minden ami belefér: szoptatás, és ami utána jön...

Hirdetés a mamamin

Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Régi 2009-11-21, 15:55   #1811
Morzsa
Mamille

Morzsa avatarja

Összes hozzászólás: 2.777
Alapbeállítás

Alborozado, Zazusmama: a tippem TEJKŐ (lehet pöttyszerű és olyan is, mint egy spagettiszál). Ez azt jelenti, hogy a kicsapódott fehérje összetömörödik, és elzárja a tej útját egy ponton.

De van olyan is, hogy BLEB, ez egy hólyagszerűség, és úgy alakul ki, hogy a mellbimbón egy ici-pici sérülés körül elburjánzik a bőr, és vékonyan benövi a kivezetőnyílást. A hólyag steril tűvel, nagyon óvatosan felszúrható. (A tejkövet is van, aki otthon kipiszkálja egy steril tűvel. Doki is ezt csinálná.)

Mindkettőre jó a húzópakolás, és a minél gyakoribb, váltott pozíciókban történő szoptatás.

Húzópakolást így kell csinálni: vékonyan kend be olívaolajjal a melled, tegyél rá egy forró vízbe áztatott, majd kinyomkodott vattát (vagy ruhát), arra nejlont, majd még egy réteg textilt. Amikor a vatta kihűl, lehet cserélni. Ez a meleg dunszt jó eséllyel fellazítja a követ vagy a blebet, és utána a baba könnyebben ki tudja üríteni a mellet.
Régi 2009-11-21, 16:11   #1812
Morzsa
Mamille

Morzsa avatarja

Összes hozzászólás: 2.777
Alapbeállítás

Minimano17, visszaolvasva Neked is ez lehet a gondod, amit az előző hsz-ban írtam. Csak Nálad a bleb, és nem a tejkő. A ritkább szoptatás, fejés nem megoldás! És ha mered, kiszúrhatod magadnak is a hólyagocskát egy steril tűvel. A húzópakolás is jó erre is.
Régi 2009-11-21, 16:18   #1813
minimano17
Gyakorló mamami

minimano17 avatarja

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 54
Alapbeállítás

Zazusmama:

Nyugodj meg, ez teljesen normális, amit a gyerkőc csinál. Legalábbis remélem, mert András is előszeretettel játszadozik így. Meg nézelődik, meg kiveszi-beveszi, húzogatja, a szájával mostanság már a kezével is megragadná, ha hagynám neki.
Szerintem egyszerűen unatkozik, már nem foglalja le annyira a szopizás. Nagyjából annyit lehet tenni, hogy megvárni, amíg tényleg igazán éhes lesz és minél nyugisabb körülményeket teremteni. Semmi ne terelje el a figyelmét (hangok, fények stb.).

De szerintem a legfőbb gond, hogy az ember leányának fejében hibás kép él a szopizásról: a baba békés átszellemült arccal szopizik, míg az anyuka csillogó szemmel nézi. A valóságban pedig sebes és fájó mellek, nehezen kivitelezhető megfelelő tartás, izgő-mozgó gyerkőc van. Legalábbis nekünk volt olyan időszakunk, hogy inkább birkózásra hasonlított a szopizás, holott mindig szívesen és sokat evett (szerencsékre), sőt nagyon is mohó volt, ebből is származott problémáink jelentős része.
Régi 2009-11-21, 16:20   #1814
minimano17
Gyakorló mamami

minimano17 avatarja

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 54
Alapbeállítás

Idézet:
Sundae eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Minimano17, visszaolvasva Neked is ez lehet a gondod, amit az előző hsz-ban írtam. Csak Nálad a bleb, és nem a tejkő. A ritkább szoptatás, fejés nem megoldás! És ha mered, kiszúrhatod magadnak is a hólyagocskát egy steril tűvel. A húzópakolás is jó erre is.
Nem fejek (mert fejtem én már eleget...) és nem is szoptatok ritkábban

Köszi a húzópakolás ötletet, azt viszont kipróbálom! Kiszúrni nem merem Ja és úgy néz ki meg van a kiváltó ok is: legalábbis valami nagyon fehérlik az ínyecskéjén
Régi 2009-11-21, 17:21   #1815
Ilkamama
Mamille

Ilkamama avatarja

Összes hozzászólás: 3.838
Alapbeállítás

Idézet:
piroska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szia Ildikó! köszönöm a választ. Milyen alo veras krémet használsz? Én tiszta lanolinnal szoktam kenegetni de csak kicsit segít. A szteroiddal nekem is ez a tapasztalatom. Most eléggé küszködök mert mind a kettő sebes is. Így picit korlátozom a szopik számát is. De tudom hogy ez nem oldja meg.
Piroska
Nem tudom lehet-e, de most mindegy is, nem reklám, nekem a Forever Aloe First az, ami bevált, többmindenre is használható. Most rendszeresen "kenem", fújom vele,(jót tett, hogy leírtam, milyen hanyag vagyok) egész jó. De más is jó lehet, nekem ez jött szembe, amikor az aloe verát ajánlotta a homeós dokinénink.
Régi 2009-11-21, 17:22   #1816
Ilkamama
Mamille

Ilkamama avatarja

Összes hozzászólás: 3.838
Alapbeállítás

Elfelejtettem, még ajánlotta a háziorvos a Ricinusolajat, jó sűrű, kicsit az is segített.
Régi 2009-11-21, 22:10   #1817
Alborozado
Mamille

Alborozado avatarja

Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 1.962
Alapbeállítás

Sundae, köszi a segítséget
Alborozado nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-11-22, 01:35   #1818
zazusmama
Mamamia!

zazusmama avatarja

Hely: Göd, Bp.I.ker.
Összes hozzászólás: 714
Alapbeállítás

Én is köszönöm! ki fogom próbálni, remélem a pakolás elég lesz és nem kell tűhöz folyamodni...
Régi 2009-11-22, 01:42   #1819
zazusmama
Mamamia!

zazusmama avatarja

Hely: Göd, Bp.I.ker.
Összes hozzászólás: 714
Alapbeállítás

[quote=minimano17;512518]Zazusmama:

Nyugodj meg, ez teljesen normális, amit a gyerkőc csinál. Legalábbis remélem, mert András is előszeretettel játszadozik így. Meg nézelődik, meg kiveszi-beveszi, húzogatja, a szájával mostanság már a kezével is megragadná, ha hagynám neki.
Szerintem egyszerűen unatkozik, már nem foglalja le annyira a szopizás. Nagyjából annyit lehet tenni, hogy megvárni, amíg tényleg igazán éhes lesz és minél nyugisabb körülményeket teremteni. Semmi ne terelje el a figyelmét (hangok, fények stb.).

erre nem is gondoltam volna, köszönöm! nálunk mondjuk nincs játszadozás, nézelődés stb. egyszerűen "csak" rángatja...
Régi 2009-11-22, 08:43   #1820
Alborozado
Mamille

Alborozado avatarja

Hely: Miskolc
Összes hozzászólás: 1.962
Alapbeállítás

Kipróbáltam a húzópakolást és nagyon úgy tűnik, h. használ. Igaz, h. lanolinnal kentem be és folpackot raktam rá, de már sokkal kevésbé érzékeny, a szopi sem volt fájdalmas éjszaka, most reggel meg már teljesen olyan volt, mint előtte. Sundae, mégegyszer köszi szépen a tanácsot
Alborozado nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Keresés ebben a topikban:

Részletes keresés

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz topikot
nem írhatsz hozzászólást
csatolhatsz
hozzászólást nem javíthatsz

A BB code = bekapcsolva
Smileyk bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 09:51 , a GMT +2 időzóna szerint.