Vissza   Mamami Fórum > Mamami témák > Minden más

Minden más Ide jöhet minden, ami a kiemelt témákon kívül érdekel minket...

Hirdetés a mamamin

Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Régi 2009-07-27, 19:40   #1
Chris79
Mamille

Chris79 avatarja

Hely: Solymár
Összes hozzászólás: 7.051
Alapbeállítás Konyhabútor felújítás?!

Sziasztok
ötleteket várok, sőt, leginkább olyannal beszélgetnék szívesen, aki már csinált ilyet.

Régi (kb. 40éves, jó kis szoc), nem túl szép, leesős ajtajú konyhabútort örököltünk a lakással. Mivel el fogjuk adni a lakást nem szeretnénk beruházni új bútorba (nem is volna miből), ezért a lehető legolcsóbb mégis elfogadható megoldás érdekelne, illetve annak gyakorlati megvalósíthatósága.

Ha jól tudom van a legegyszerűbb, nem túl jó megoldás a "matricázás", illetve lehetne valami olyan módszert alkalmazni, amit vasalni kell?! ezt lehet rosszul tudom.

Leegyszerűsítve: hogy kell bútort matricázni? hol lehet hozzá beszerezni a hozzávalókat? ill. hogy kell laminálni?

egyik megoldás sem öko, de most megkötjük ezt a kompromisszumot és annyi lesz az öko a megoldásban, hogy nem dobjuk ki és veszünk újat. Nagyjából még 1 évet lakunk itt, lehet, hogy annyit se, ezért nem akarunk beruházni.

Munkalapot vettünk, gyönyörűt, épp le volt akciózva az ikeában a tömör fa, tiszta natúr fa munkalap. Hála Istennek, az majd feldobja, ehhez kell valami egyszerű front és kész is.

Ill. gond van az ajtókkal is, a zsanér eléggé meg van nyeklődve itt-ott, a helyett is újak kellenek ámde ez még a régi fajta, bele van süllyesztve a bútor frontba, vajon lehet e még ilyet kapni, ha meg nem, hogy helyettesítsük az újabb csavarozható zsanérral, ha ott, ahová csavaroznám lyuk van?

biztos butákat kérdezek, de nem nagyon találtam ezekről a neten semmit, vagy csak rosszul kerestem?!

Köszönöm
Chris
Régi 2009-07-27, 19:57   #2
Zsuzska
Mamille

Összes hozzászólás: 2.689
Alapbeállítás

Ha esetleg parafalapokkal borítanád? nem tudom, az mennyire a stílusotok...
Régi 2009-07-27, 20:26   #3
belin
Mamille és WAHM

belin avatarja

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 1.478
Alapbeállítás

Én pár éve (10)matricáztam. Egész jó lett, nekünk is ugyanígy ideiglenesen kellett valami. Aztán lett egy nagy felújítás, és akkor ki lett cserélve rendesen. Lemostam az ajtókat, letöröltem, kiszabtam a matricás tapétát,és óvatosan felragasztottam. Arra kellett vigyázni, hogy ne húzzam, le a papírt teljesen, hanem csak a szélét, aztán apránként simítva a levegőt két széle felé, húztam le. A maradék bubikat tűvel szúrtam ki. A vasalat az jó volt.
Régi 2009-07-27, 20:40   #4
Gagnes1
Mamille

Gagnes1 avatarja

Hely: Pécs
Összes hozzászólás: 4.458
Alapbeállítás

Műanyagos festékkel,kicsi szivacsos hengerrel tuti jót lehet alkotni.Akár tiszta fehér is lehetne,vagy szines,attól függ,milyenek a falak.A fa munkalaphoz,jól passzol egy oliva,vagy valamilyen más zöld...
Imádok festeni és szoktam is hirtelen felindulásból ilyesmit elkövetni.
Egy másik technika,kemény,kicsit beszáradt öreg ecset kell hozzá és egy fehér alap és egy lazurfesték.Ez a flóderezés.Végighúzod a lazúros ecsetet a felületen és fa erezet hatást érhetsz el.
Sok sikert!
Régi 2009-07-27, 20:51   #5
Ronimami
Mamille és WAHM

Ronimami avatarja

Hely: Budapest XVII.ker . Fonal u. horgolóház/3-as tű
Összes hozzászólás: 4.463
Alapbeállítás

a saját konyhabútoromat- ami szép volt addig is - dekupázs módszerrel diszítettem, nem nehéz és mutatós
Régi 2009-07-27, 22:51   #6
bababringa
Mamami újonc

Hely: Pécs
Összes hozzászólás: 1
Alapbeállítás konyhabútor csinosítása

Idézet:
Chris79 eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha jól tudom van a legegyszerűbb, nem túl jó megoldás a "matricázás", illetve lehetne valami olyan módszert alkalmazni, amit vasalni kell?! ezt lehet rosszul tudom. >ezt bizony rosszul. Vasalható megoldás nincs (ígéret igen, szenvedés igen, eredmény nulla)<

Leegyszerűsítve: hogy kell bútort matricázni? hol lehet hozzá beszerezni a hozzávalókat?> papírboltban kontaktfóliát kell venni, azt kell ráhúzni. Egy csíkot a háttérpapírból lehúzol, aztán a műanyagot jobbra-balra rásimítod a felületre. Mint a tapétát, csak jobban kell figyelni és lassabban simítani. Előtte jó egy virágspricniből vízzel lepermetezni a bútorajtót (igen!).<

ill. hogy kell laminálni? > azt ne... nagyüzemi faipari technológia, magánban elmagyarázom, bár nem hinném, hogy épp ez érdekelne <

egyik megoldás sem öko, de most megkötjük ezt a kompromisszumot és annyi lesz az öko a megoldásban, hogy nem dobjuk ki és veszünk újat. Nagyjából még 1 évet lakunk itt, lehet, hogy annyit se, ezért nem akarunk beruházni.

Munkalapot vettünk, gyönyörűt, épp le volt akciózva az ikeában a tömör fa, tiszta natúr fa munkalap. Hála Istennek, az majd feldobja, ehhez kell valami egyszerű front és kész is >isten őrizz bármit tenni vele, csak keményolajos felületkezelést szabad adni neki, mást semmit. Nézz körül: www.auro.hu<.

Ill. gond van az ajtókkal is, a zsanér eléggé meg van nyeklődve itt-ott, a helyett is újak kellenek ámde ez még a régi fajta, bele van süllyesztve a bútor frontba, vajon lehet e még ilyet kapni, ha meg nem, hogy helyettesítsük az újabb csavarozható zsanérral, ha ott, ahová csavaroznám lyuk van? > a legközelebbi asztaloskellék-boltban fognak adni kivetőpántot (ez az a bizonyos zsanér), ugyanúgy 35 mm-es furatba fekszik, mint a negyvenéves kifeküdt régi. Hozzá kell venni 2 db/pánt 4×18 mm-es gyorsszerelő csavart a pántfazék (bocs) rögzítésére és 2 db/pánt 4×20-ast a pánttőke (talp) rögzítésére. A pánt, ha várunk tőle valamit, akkor kb. 120 Ft/db árnál kezdődik, persze ha csak az a cél, hogy a lakást megvevő balek lássa, hogy ajtó is van a bútoron, akkor már kapható 50-60-ért kínai sztaniolpánt is . A tőke csavarjai a bútor oldalának elülső élétől 37 mm-re helyezkednek el.<

biztos butákat kérdezek, de nem nagyon találtam ezekről a neten semmit, vagy csak rosszul kerestem?! >http://www.nlcafe.hu/szakertoi_oldalak/473219#<

Köszönöm
Chris
Üdv

Árpád
bababringa nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-07-28, 13:07   #7
neusiedler
Mamille

neusiedler avatarja

Hely: Budapest, III.
Összes hozzászólás: 6.672
Alapbeállítás

((csak nagyon csendben jegyzem meg, hogy az a tömörfa munkalap baromi kényes! vigyázzatok vele ha azt akarjátok hogy szép maradjon, mert kezelve is foltosodik, stb...))
Régi 2009-07-28, 13:52   #8
maminti78
Mamille

maminti78 avatarja

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 2.211
Alapbeállítás

nálunk régen otthon a konyhabútoron alulra és felülre is szép színes pamutvászon-függönyöket varrt anyum ajtók helyett. tök jól nézett ki, volt 2 garnitúra, lehetett váltogatni, nagyon otthonos volt a fa munkalaphoz meg még pluszban tök jól menne. Nekünk most a fürdőben van így, a mosdó egy ikeás fa-munkalapba van süllyesztve (szintén ikeás lenolajjal kenem le kb évente 2x, már 6. éve szép), és alá függönyt raktam ajtók helyett. Szintén Ikeában vettünk olyan fém-huzalos függönytartót, amit remekül ki lehet ilyen helyekre is feszíteni
Régi 2009-07-28, 14:19   #9
Chris79
Mamille

Chris79 avatarja

Alapbeállítás

sziasztok

upsz, el is felejtettem, hogy nyitottam egy topikot, folyton annyi a teendő.

Mindenkinek köszönöm a hozzászólást.

Árpád külön köszönöm a szakmai véleményed is(nem arra kell, hogy a balek vevő lássa, hogy van ajtó is a szekrényen , de nagyon tetszett ez a leírás, szerintem 1 évet még itt lakunk, így magunknak csináljuk)

Maminti Kati nagyon tetszik az ötleted, szinte látom magam előtt, tényleg otthonos és szép, hangulatos megoldás lehet, nem vetem el.

Zsuzska: parafa abszolút stílusunk lenne, csak most nincs rá keret Még arrais gondoltam, hogy a falakat is lehetne ideiglenesen, míg a gyerekek kicsik, mondjuk 1m magasságig parafával burkolni, hogy meleg, biztonságos legyen, vagy legalábbis a gyerekszoba falait.

Eszter: köszönöm a figyelmeztetést, figyelni fogok. Mi öko megoldásként a Biopin cégtől fogunk hozzávaló fakezelő anyagot venni, remélem jól elmagyarázzák hogyan és milyen gyakran kell használni.

Hú, ez a függönyös megoldás nagyon felbolygatta a fantáziám, Kati a gyerekek nem pakolják ki állandóan? Ugyanis nálunk, mióta az egyik szekrényről leszakadt az ajtó ( ) az ott levő dolgok állandóan szanaszét vannak, az ágyukban is találok onnan edényt
Régi 2009-07-28, 15:18   #10
Chris79
Mamille

Chris79 avatarja

Alapbeállítás

Árpád, lenyűgöző mindkét link, amit küldtél. Magam részéről csak a Biopin festékeit ismertem, örülök, hogy van választási lehetőség az Auro "személyében" és Simor Árpád nagyon megfogott a stílusával, fiókmániájával (én is az vagyok, a régi konyhabútorom ott kellett hagyjam, mert beépített volt és ide úgysem fért volna be, nem volt egy húdejó darab, de praktikus volt és remekül elfértem benne, itt sajnos mivel mini a konyha nagyon szenvedek és a 4kézláb konyhaszekrény előtt való kínlódást is ismerem már testközelből )

Olvasom lelkesen és ábrándozom róla, milyen jó lenne beszélni vele (talán majd skype-on, az nlc-t nem szeretem)
Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Keresés ebben a topikban:

Részletes keresés

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz topikot
nem írhatsz hozzászólást
csatolhatsz
hozzászólást nem javíthatsz

A BB code = bekapcsolva
Smileyk bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 11:02 , a GMT +2 időzóna szerint.