.
.
.

Vissza   Mamami Fórum > Mamami témák > Minden más

Minden más Ide jöhet minden, ami a kiemelt témákon kívül érdekel minket...

Hirdetés a mamamin

Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Régi 2009-07-27, 11:02   #1
blani
Mamille

Összes hozzászólás: 3.517
Alapbeállítás Nyelvtanulás (módszerek, tapasztalatok, sikerek, kudarcok...)

Kinek mi vált be? Magántanár, csoportos, egyénileg otthon? Villám, Kreatív, esetleg még valami módszer?

Van alapfokú angolom. Szeretnék középfokút lerakni kb. tavasszal...
Nyilván sok mindentől (nyelvkészség, ráfordított időtő, szorgalom, stb..) függ, ki mennyi idő alatt képes megtanulni egy nyelvet, de engem az érdekelne, hogy aki már túl van rajta, milyen módszerrel, mennyi idő alatt jutott el a sikeres vizsgáig.

És ha már vizsga: most már többféle államilag elismert létezik. Melyik milyen? Úgy tudom van amelyik inkább a kommunikatív embereknek előnyös (na, ez nem én vagyok) van amelyik a lexikai tudásra megy, stb.. Esetleg erről is jöhetnének tapasztalatok!

Nekem most egyik ismerősöm a "Kreatív nyelvtanulás" csomagot ajánlotta, ezt ismeri valaki? http://www.kreativnyelv.hu/start.php
Régi 2009-07-27, 12:08   #2
hzsofi
Mamille

hzsofi avatarja

Hely: anglia
Összes hozzászólás: 3.660
Alapbeállítás

blani mar lenin megmondta a titkot: tanulni, tanulni, tanulni.
annak idejen sok kozepfoku felkeszitot csinaltam es csak ez valt be
van a Rigo es az Euro en az utobbit javaslom, meg akkor is ha ez kifejezetten a kommunikaciot figyeli, de mig a rigo, vagy origo a hibakat keresi addig az euro azt nezi hogy mit tudsz. Tehat ha kozepfoku szinten vagy akkor konnyu az Eurot letenni, a rigo az lutrisabb.
az emberek nagy resze konnyen tanul hallas utan es non-stop hanganyagot hallgatnek a helyedben es ezt lehet gyerekezes/ hazimunka/ autozas alatt is.
hzsofi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-07-27, 14:56   #3
noncso
Mamille

noncso avatarja

Összes hozzászólás: 2.746
Alapbeállítás

nekem nagyon bejött a Relaxa módszer, angolból és spanyolból! Ezeket tudom ajánlani és jövő héten elkezdem a kreatív nyelvtanulást Dánul és utána Olaszul is szeretnék tanulni
Szerintem elhatározás és kitartás kérdése az egész! Sok sikert nekünk
Régi 2009-07-27, 16:56   #4
blani
Mamille

Alapbeállítás

Köszönöm lányok, amint elkezdődik az ovi-suli, nekiállok! (most nagy a nyüzsgés itthon)

Tanárhoz jártam, ő nagyon jó volt, szigorú, addig nem mentünk tovább amíg nem tudtam az anyagot.. Aztán jött Balázs aki éjjel sem aludt, így a nyelvtanulás fel lett függesztve....(fősuli is volt..) alapfokú viszonylag gyorsan meg is lett, de az évekkel ezelőtt volt, most már olyan drága lett a tanár és olyan sok tanítványa van, hogy nehéz időpontot is egyeztetni. (mással meg nem akarok kísérletezni)
A "csoportost" is próbáltam, de nekem az nem jött be.

Igen, a hanganyag szerintem is fontos, ezért, - és mert így én oszthatom be az időmet - gondoltam valami itthoni tanulásra. Belelkesedtem, mert az államvizsgára készülve szépen beosztottam magamnak, hogy aznap mit és mennyit kell tanulnom és (bár reménytelennek tűnt:akkor volt Tomi 2 hónapos, Anna a sulit kezdte Balázs ovi -sztrájkolt, én nem sokat aludtam, beteg is voltam..) sikerült !

Szóval, ha komolyan elhatároznám magam azt hiszem bejönne nekem ez a Kreatív angol...

Noncso! De ügyes vagy! Biztos jó a nyelvérzéked is!
Régi 2009-07-27, 19:48   #5
hzsofi
Mamille

hzsofi avatarja

Hely: anglia
Összes hozzászólás: 3.660
Alapbeállítás

noncso a danra kivancsi vagyok, se rendes konyvet se szotart nem lehet itthon kapni. nyelkonyvet tul kep sehol.
hzsofi nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-07-27, 22:23   #6
csimbók
Mamille

csimbók avatarja

Hely: XI. ker.
Összes hozzászólás: 1.964
Alapbeállítás

Hát, én éppen itthon önállóan angolozok Frida mellett. Februártól fogok járni kiscsoportos angolozásra egy barátnőmhöz, de addig magam nyomulok.
Minden hétre összeírom, hogy miket szeretnék megcsinálni a héten, és ahogy időm engedi, csinálom. A Blackbird-ből és más könyvekből készülgetek. Hát, nemrég kezdtem csak újra bele, majd meglátjuk!
Régi 2009-07-27, 23:33   #7
jegkor
Mamille

jegkor avatarja

Hely: Budapest XIV.
Összes hozzászólás: 1.843
Alapbeállítás

Azt hittem, a gyereket tanítjátok...
jegkor nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-07-28, 10:20   #8
Pipal
Mamille

Pipal avatarja

Összes hozzászólás: 2.339
Alapbeállítás

No most én is lelkes lettem Én franciául gyakorlatilag észrevétlenül tanultam meg középsuli alatt. Állandóan francia könyveket bújtam (fizikaórán is...), és kazettákat hallgattam, csupán mert annyira érdekelt. Ami érdekel szerintem az könnyen megy (németből csak nyelvizsgám van, azt pl. nem nagyon beszélem). De Blani most tényleg jól fellelkesítettél, neki kellene esnem az angolnak, bár az olasz jobban érdekel (és könnyebb is a francia miatt...)
Régi 2009-07-28, 10:24   #9
blani
Mamille

Alapbeállítás

Hajrá, hajrá!

Én tegnap megrendeltem a kreatív angolt...lassan, de biztosan haladok!
Régi 2009-07-28, 12:02   #10
Vumenke
Mamille

Vumenke avatarja

Összes hozzászólás: 4.541
Alapbeállítás

Idézet:
jegkor eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Azt hittem, a gyereket tanítjátok...
Barátnőm a kisfiát már kb. fél éves korától elkezdte tanítani angolra az okosbaba módszerrel. Most 2,5 éves, angol nyelvű bölcsibe jár, egy pár szót mond angolul is, áll. ért is sok mindent. (Én mondjuk nem értek egyet ezzel a módszerrel, én tuti nem tanítom majd magyarként Alizt, főleg nem ilyen korban)

De ez itt Off
Vumenke nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Keresés ebben a topikban:

Részletes keresés

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz topikot
nem írhatsz hozzászólást
csatolhatsz
hozzászólást nem javíthatsz

A BB code = bekapcsolva
Smileyk bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 12:50 , a GMT +2 időzóna szerint.