Megújult a mamamibolt webshop! Teszteljétek velünk!
Karácsonyi ajándékötletek mamáknak és babáknak!
SZEMÉLYES ÁTVÉTEL Budapesten és Debrecenben dec. 24-ig!

Vissza   Mamami Fórum > Mamami témák > Minden más > Étel, ital, háztartás, otthon

Étel, ital, háztartás, otthon Minden ami sütés-főzés, lakberendezés, háztartás

Hirdetés a mamamin

Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Régi 2009-07-15, 22:36   #11
neusiedler
Mamille

neusiedler avatarja

Hely: Budapest, III.
Összes hozzászólás: 6.597
Alapbeállítás

nekem sose volt bajom az üvegáruval, mind szépen csillog és fényes, de én ugye gyári cuccal tömöm a gépet. (ide szégyenlős szmájlit akartam rakni, de aztán mégsem, mert nem szégyenlem, mert ha találok jó alternatívát, akkor seperc lecserélem.)

a fátyolosság a poháron az nem lehet hogy vízkő? tömény ecettel nem próbáltad még leszedni?
Régi 2009-07-15, 23:07   #12
matykomami
Mamaddikt

matykomami avatarja

Hely: Ecser/Gyömrő
Összes hozzászólás: 425
Alapbeállítás

Sziasztok, én is beszállhatok?
Van olyan gép, amit lehet úgy programozni, hogy szárítás előtt leálljon? Én ezt tök fölösleges energiapazarlásnak tartom. Vagy jobb, ha a gép szárítja? Nekem az öreg házunkban nincs, a most épülőbe szeretnék. A tieitek hány terítékes, van, h több nap alatt telik meg? (Nekem ez elég bizarrnak tűnik, és akkor is ugyanolyan jól tisztít?) Na és a nagy edények? Van olyan, amibe ezek is beférnek?
És ennél nem lehet használni a mosószódát?
Szóval kíváncsi vagyok...
Régi 2009-07-15, 23:21   #13
neusiedler
Mamille

neusiedler avatarja

Alapbeállítás

ha úgy vesszük, az egész fölösleges energiapazarlás, hiszen mi is el tudunk mosogatni, meg törölgetni. a kérdés hogy az az idő nem drágább-e amit erre szánnánk. Ha igen, akkor mosogatógép. ha nem, akkor mosogatás, és az igazán öko.
Szerintem ha már mosogat, akkor szárítsa is meg, így rögtön a szekrénybe tudom tenni. (nincs többé vízkarika a pohár/bögre alatt, szépen, cseppmentesen csillog az üveg meg a fémárú.)
Régen iszonyúan utáltam amikor apu vagy anyu csak törölgetni állítottak be. Mosogatni szeretek, törölgetni nem (de gondolom mosogatni akkor még nem tudtam rendesen?)

én 12 terítékeset, és általában heti háromszor megy a gép. Van hogy több nap alatt telik meg, igen. Mosogatógép-fejjel kell kicsit gondolkodni, mert pl a galuskatésztás edényt biztos nem teszem be ha tudom hogy nem tudom elindítani azonnal, mert belekövül, és azt ki nem robbantja semmi. Meg hasonlók.
Nálunk az alsó tálcán lehajtható a tányér-tartó, így befér a 9 literes nagy leveses edényem is.

mosószóda engem is érdekel

Utoljára módosítva: neusiedler által : 2009-07-15 23:23
neusiedler nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-07-15, 23:43   #14
paprika
Mamille

paprika avatarja

Hely: Németország
Összes hozzászólás: 13.616
Alapbeállítás

Kedvenc gépem

Azt hiszem én használtam már mosószódát bele, de talán csak felesben tablettával. Eszter én is gyari cuccokkal mosogatok és én sem szégyenlem (egyszerüen nem találok hatékony, olcsó, gépet nem károsító alternatív módszert). Idönként a férjem ecet tesz a gép ajtajára, akkor szép fényes lesz minden.

Nálunk minden nap megy a gép, mondjuk minden nap fözök is, pedig csak a két kicsi+ én vagyok itthon, férj messze dolgozik, nincs itthon minden este.

Kézi mosogatás sem öko, söt megkockáztatom, hogy több víz megy el vele, meg ugye a melegviz sem magatól lesz meleg víz

Utoljára módosítva: paprika által : 2009-07-15 23:46
paprika nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2009-07-15, 23:52   #15
Aleister
Mamille

Aleister avatarja

Hely: Pilisvörösvár
Összes hozzászólás: 5.502
Alapbeállítás

Nekem is a kedvenc barátom.

Egyelőre én is "normál" nem öko tablettát és öblítőt használok, de ez az ecet-dolog nagyon tetszik, ki fogom próbálni. 5 éve nyúzom a gépet, és bizony a poharakat kb. 2 éve kompletten le kellett cserélnem, mert valami furcsa lerakódás képződött az alsó peremükön, azaz a poharak szájánál. De az is lehet, hogy inább kimarta valami, mert nem lehetett leszedni semmivel, még sósavval sem. Úgy nézett ki, mint ha vastagon retkes lenne. Ráadásul a tányérjaink is átlátszó üvegek, azok is mattultak, csak valószínűleg a lefolyás iránya miatt nem olyan feltűnő rajtuk a folt. Ált. az 50 fokos programot használom.

Szóval minden új ötletre vevő vagyok.
Régi 2009-07-16, 00:09   #16
neusiedler
Mamille

neusiedler avatarja

Alapbeállítás

Aleister ??? az anyáméknak 20 éve van gépe, azóta mosogatnak vele, és csillogvillog minden pohár... biztos hogy jól van beállítva a só ill. az öblítő adagolása?

mert pl a multitabs-nál nem kell só meg öblítő, de ha nem multitabs-ot veszel, akkor kell. és azokat is be lehet állítani: a sót a helyi vízkeménységhez kell (van táblázat), az öblítőt meg ahhoz hogy szép-e a pohár. Ha vízcseppek látszanak, akkor túl kevés, ha fehéres áttetsző csíkok lesznek a poháron, akkor túl sok.
Régi 2009-07-16, 00:11   #17
bamaan
Mamille

bamaan avatarja

Hely: Gyula
Összes hozzászólás: 4.294
Alapbeállítás

Én is imádom.

Nálam mostanában naponta megy és full tele van.

Ez a lerakódás dolog engem is érdekel, hogy mitől van. Csak azt a bizonyos vízkő elleni márkás mosogatógép tablettát használtam de nincs látszatja. Ráadásul most már egyre rövidebb idő alatt lesznek mattok a poharak. Barátnőmnek 1-2 éve van gépe, nincs ilyen gondja.

Kábé két hete kezdtem el ecetet használni öblítőnek éppen a fentiek miatt. Mintha egy kis javulás látszana.

Eszter (ikra) a mosogatópor mennyiből jön ki? Hol veszed?
Régi 2009-07-16, 00:12   #18
bamaan
Mamille

bamaan avatarja

Hely: Gyula
Összes hozzászólás: 4.294
Alapbeállítás

Idézet:
neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha vízcseppek látszanak, akkor túl kevés, ha fehéres áttetsző csíkok lesznek a poháron, akkor túl sok.
Nekem ez utóbbi, de már években mérhető, mikor vettem utoljára öblítőt.
Régi 2009-07-16, 00:52   #19
Aleister
Mamille

Aleister avatarja

Hely: Pilisvörösvár
Összes hozzászólás: 5.502
Alapbeállítás

Idézet:
neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ha vízcseppek látszanak, akkor túl kevés, ha fehéres áttetsző csíkok lesznek a poháron, akkor túl sok.
Az utóbbi, de már nagyon sokat carakodtam az öblítő-beállítással, sőt volt, h nem is használtam, de akkor is ez volt. A sót még nem piszkáltam, bár itt nagyon kemény a víz.

Pedig sem a gép, sem a tabletta nem gagyi, elvileg.
Régi 2009-07-16, 06:41   #20
Hédi
Mamille

Hédi avatarja

Összes hozzászólás: 12.668
Alapbeállítás

Nekünk nincs mosogatógépünk, mert alapvetően én imádok mosogatni (na, mondjuk ha most bejönne valaki, romba dőlne az álomképe, h nincs mosatlan a konyhában )!
A baj ezzel csak annyi, h folyó víz mellett teszem mindezt. Így dolgozom én is és mellé még többet is költünk a vízszámlánkra, mintha mosogatógépünk lenne. Mert úgy tudom, a mosogatógép vhogy csökkentett vízfogyasztással dolgozik. Na, de nincs helyünk még egy kütyöre, én magam nem férek el ebben a minikonyhában.
Ha elköltözünk az elsők közt muszáj lesz venni egy ilyent is , h csökkentsük a vízfogyasztást.
Kiszámolta már vki, melyik gép mennyiből mosogat el alkalmanként (mindent beleszámítva: víz, áram, szerek bele)??

HÉDI
Liza (2007), Gréta (2009) és Vince (2016)
Hédi nem elérhető   Válaszol idézettel
Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Keresés ebben a topikban:

Részletes keresés

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz topikot
nem írhatsz hozzászólást
csatolhatsz
hozzászólást nem javíthatsz

A BB code = bekapcsolva
Smileyk bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 16:58 , a GMT +2 időzóna szerint.