Megújult a mamamibolt webshop! Teszteljétek velünk!
Karácsonyi ajándékötletek mamáknak és babáknak!
SZEMÉLYES ÁTVÉTEL Budapesten és Debrecenben dec. 24-ig!

Vissza   Mamami Fórum > Mamami témák > Minden más > Baba-mama egészség

Baba-mama egészség Minden ami egészséggel, orvosokkal, oltásokkal, stb. kapcsolatos

Hirdetés a mamamin

Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Régi 2011-01-23, 17:47   #1
MsLizi
Mamille

MsLizi avatarja

Hely: Budapest XX.
Összes hozzászólás: 2.235
Alapbeállítás Bach Virágterápia

Ide jöjjön, akit érdekel a virágterápia, aki már használta, aki most fogja és aki szeretné.
Kíváncsi vagyok tapasztalatokra - még ha szubjektív is az egész - helyekre, ahol végzik a terápiát és ahol érdemes virágeszenciákat vásárolni.
Szóval minden ebben a témában!
Régi 2011-01-23, 17:50   #2
kiskatica
Mamamia!

kiskatica avatarja

Összes hozzászólás: 716
Alapbeállítás

Most indítottam el egy Kisgyermekkor beszerzését, nagy szükségünk lenne rá leírás alapján Hozzám közel álló személy kineziológus, és vele szeretném kikevertetni, nekik általában vannak eszenciáik, amiből tudnak keverni.
Régi 2011-01-23, 17:52   #3
MsLizi
Mamille

MsLizi avatarja

Alapbeállítás

Engem érdekel ez a terápia. Annyi jó és hasznos dolog van, most ezt szeretném behatóbban tanulmányozni, és ki is próbálni.
Fizikai síkon olyan sokat törődik magával az ember, talán ideje egy kicsit belül is tisztogatni, lelkünk portáin.

Kerestem és EZT az oldalt találtam a témában, ami talán a legszélesebb körű.

Eszenciák között találtam olyat, ami 1400Ft és olyat is, ami 3100Ft. Mindben ugyanazok vannak, mégis mi a különbség, ami ilyen mérvű árkülönbözetet eredményez?
Talán hamisítják is? Vagy csak máshol készül? Mit tudtok?
Régi 2011-01-23, 17:55   #4
MsLizi
Mamille

MsLizi avatarja

Alapbeállítás

Kiskatica, ez a Kisgyermekkor ez egy spec. keverék? sajnos még nem jutottam odáig olvasásban, hogy megtudjam, mik vannak az alap eszenciákon túl.

És, vajon ha a gyermeknek úgy látjuk, kell "szer", akkor itt is, mint kineziológiánál és homeopátiánál, az anyát esetleg az egész családot is kezelik? vagy ezek kif. egyénre szólóak?
Minden érdekel!
Régi 2011-01-23, 18:08   #5
Kacsamano
Mamille

Kacsamano avatarja

Hely: Budapest XVIII.
Összes hozzászólás: 1.243
Alapbeállítás

Én használtam régebben és szerintem hatásos. Most is van két eszenciám, csak állandóan elfelejtem, pedig így a vizsgaidőszakban lehet, hogy jól jönne. Beszerzési forrás a Herbaház (ott sok féle és több márka is van). Meg kőbányán az Elefánt patikában is van és kimérve is árusítanak.
Régi 2011-01-23, 18:20   #6
MsLizi
Mamille

MsLizi avatarja

Alapbeállítás

Kriszti, akkor értsem úgy, hogy az ember kinéz magának néhányat és összekeveri és az jó lesz? Ez olyan, mintha saját diagnózist állítanánk fel.
Vagy csak van néhány konkrét dolog, amire bizonyos eszencia biztosan hat? Vagyis nem szükséges mindig keveréket készíteni/készíttetni?
Régi 2011-01-23, 19:01   #7
sprite
Mamille

sprite avatarja

Hely: Szentes
Összes hozzászólás: 2.314
Alapbeállítás

VAn mamamis anyuka aki Bach virágterápiával foglalkozik.Mosolya. Ide irányítom!!!
Régi 2011-01-23, 19:20   #8
szrekuc
Mamille

szrekuc avatarja

Hely: Budapest, XVII-XVIII. ker.
Összes hozzászólás: 8.028
Alapbeállítás

nekem is sokat segített anno, most ritkán használom, az ekcémámra egy virágcseppel kevert krém, nagyon jó

ÁLOMJÁRÓ CD
születésnaptár
babahordozási tanácsadó vagyok
szrekuc nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 20:39   #9
kiscsiko
Mamille

kiscsiko avatarja

Hely: Budapest XIII.
Összes hozzászólás: 1.226
Alapbeállítás

Nekem megvan itthon a sorozat. Még Ádámmal voltam várandós, amikor elmentem egy tanfolyamra. Akkor vettem.

Sokféleképp lehet megtudni, h mire van épp szükséged:
-tesztelheti kineziológus
-húzhatsz kártyából, amin a virágok képei vannak
-találomra a dobozból (ez akár a herbaház polcán is működhet, amin megakad a szemed)
-a könyvből (van egy teszt)

Ez a könyv:
http://bookline.hu/product/home.action?id=49010&type=22
De úgy látom sajnos nem kapható:-(
Ez a honlapjuk:
http://www.viragterapia.hu

Norbi tartotta a tanfolyamot és anno azt mondta, h az esszenciák ára között az a különbség, h hol készültek. Persze ez azóta tuti változott, sokkal többen készítenek esszenciákat.

Egyébként én azóta rendszeresen használom, szülésnél is volt nálam és a kineziológus is szokott tesztelni. Akár a kisfiamnak is, aki lelkesen be is szedi:-)))

Nekem az álom-életem igencsak meg szokott élénkülni, amikor hosszabb ideig szedem:-) Bár gondolom ez mindenkinél más.
kiscsiko nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2011-01-23, 20:42   #10
Kacsamano
Mamille

Kacsamano avatarja

Hely: Budapest XVIII.
Összes hozzászólás: 1.243
Alapbeállítás

Idézet:
MsLizi eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Kriszti, akkor értsem úgy, hogy az ember kinéz magának néhányat és összekeveri és az jó lesz? Ez olyan, mintha saját diagnózist állítanánk fel.
Vagy csak van néhány konkrét dolog, amire bizonyos eszencia biztosan hat? Vagyis nem szükséges mindig keveréket készíteni/készíttetni?
Hát én kinéztem az aktuális lelki bajomra. De nem kevertem össze, hanem egyenként szedtem (asszem 1 hétig ezt, 1 hétig azt). Elolvasgattam az ezzel foglalkozó oldalakat. Nekem kiegészítésként kellett - úgy éreztem valam még kell a kinez oldás mellé. Persze konzultáltam a kineziológussal is.

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Keresés ebben a topikban:

Részletes keresés

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz topikot
nem írhatsz hozzászólást
csatolhatsz
hozzászólást nem javíthatsz

A BB code = bekapcsolva
Smileyk bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 11:44 , a GMT +2 időzóna szerint.