Vissza   Mamami Fórum > Mamami témák > Minden más

Minden más Ide jöhet minden, ami a kiemelt témákon kívül érdekel minket...

Hirdetés a mamamin

Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Régi 2012-01-26, 09:42   #101
valerka
Mamille

valerka avatarja

Hely: Dunaharaszti
Összes hozzászólás: 2.626
Alapbeállítás

Idézet:
Dorkanyu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Szeretném Csepeliek/környékiek figyelmébe ajánlani a bölcsit/ovit ahová kisebbik lánykánk jár:

http://www.mezeskalacshaziko.hu/

Csupa jót mondhatok! Ha bármi plusz infot kértek, itt .v. priviben szívesen!
Ezt már vártam
Régi 2012-01-26, 10:35   #102
Dorkanyu
Mamille

Dorkanyu avatarja

Hely: Berlin/Németország
Összes hozzászólás: 1.173
Alapbeállítás

Idézet:
valerka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Ezt már vártam
Régi 2012-01-26, 13:05   #103
pezse
Mamaddikt

pezse avatarja

Hely: Budapest
Összes hozzászólás: 290
Alapbeállítás

Hetedik keruleti bolcsikrol van valakinek bovebb tapasztalata? Plusz hatodik ker varosligeti. Voltunk latogatoban, de az eleg rovid volt.
pezse nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-30, 12:34   #104
tünemény
Mamille

Összes hozzászólás: 1.178
Alapbeállítás

Lányok, tudnátok infot mondani a IV. kerületi Pozsonyi lakótelepi óvoda és a JMK óvoda (van még az a vallásos ovi is a Kassai utcában, nem tudom, mi a neve, nem vagyok vallásos, templomba járó, nem tudom szóba jöhet-e, de ha vélemény van, akkor erről is várnék)
Most a Kassai utcában lakunk, de pár hét és a Pozsonyi utcába költözünk. Nem tudom, körzetenként vannak-e az ovik, számít-e a cím Újpesten belül. És lehet-e hamarabb jelentkezni a szeptemberre, mint a májusi dátum...
Luca ápriliban lesz 3. (mivel még nem szobatiszta, úgysem fogja az ovit kezdeni szeptember előtt, és amúgy is nagyon szereti a bölcsit. A költözés után nem akarnám még egy nagy váltással terhelni.Ráadásul apa is most lépett le...)
tünemény nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2012-01-30, 14:26   #105
dreamy
Mamaddikt

dreamy avatarja

Hely: Budapest, IV.,
Összes hozzászólás: 410
Alapbeállítás

Idézet:
tünemény eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
Lányok, tudnátok infot mondani a IV. kerületi Pozsonyi lakótelepi óvoda és a JMK óvoda (van még az a vallásos ovi is a Kassai utcában, nem tudom, mi a neve, nem vagyok vallásos, templomba járó, nem tudom szóba jöhet-e, de ha vélemény van, akkor erről is várnék)
Most a Kassai utcában lakunk, de pár hét és a Pozsonyi utcába költözünk. Nem tudom, körzetenként vannak-e az ovik, számít-e a cím Újpesten belül. És lehet-e hamarabb jelentkezni a szeptemberre, mint a májusi dátum...
Luca ápriliban lesz 3. (mivel még nem szobatiszta, úgysem fogja az ovit kezdeni szeptember előtt, és amúgy is nagyon szereti a bölcsit. A költözés után nem akarnám még egy nagy váltással terhelni.Ráadásul apa is most lépett le...)
Körzeti határokat itt találod meg:http://www.ujpest.hu/intezmenyek_oktatasi_nevelesi/10
JMK óvodát sokan dicsérik. Ott a fő szempont a játék és a mozgás. Szomszéd anyuka nagyon dicséri, mert egy év alatt több esemény volt itt, mint a kápmegyeren lévőben (ott nem emlékszem hová járt). Mi is oda tartozunk körzetileg. Nem találtam a honlapjukat, mintha most változtatták volna meg és nincs még nekik. A vallásos ovi a kassai utcában egy leányóvoda, anyája a piac mögötti utcában van, ha jól tudom egyházi ajánlással könnyebb bekerülni. Pozsonyi óvodáról nem tudok sajna semmit. Érdemes bemenni a kiszemelt óvodába érdeklődni, mert most akarják központosítani az óvodákat. Úgy tudom, hogy most szeptemberben azt volt, hogy minden 3 évest felvettek valahová, első körön oda, ahová tartozott. Még azokat is felvették, akiknek az anyukája terhes vagy otthon van a picivel.
Remélem tudtam segíteni.
Régi 2012-01-30, 15:19   #106
tünemény
Mamille

Alapbeállítás

óóó Dreamy, köszi! egyébként a JMK honlapja a www.jmkovoda.hu lett
Hát ez az! Ha még a régi lakcím alapján jelentkezhetnék, akkor mehetnénk a JMK-ba, ha az új szerint, akkor a Pozsonyi ovi (amiről nem hallottam eddig semmit) lesz a körzetisünk. Most, hogy megnéztem a Szent Anna honlapján tetszenek a programok, amiket a gyerekeknek, szülőknek csinálnak, és még sakk is van. (úszás viszont nincs)

A JMK-ban tetszik, hogy sok a mozgás, úszás van, de pl sakk vagy nyelv nincs

A Pozsonyi oviban meg német előkészítő van, és úszás is...

hátha jön még valami info tapasztalt anyukáktól...(ha nyár lenne, a játszótéren minden hasznosat be lehetne gyűjteni akár egy nap alatt is, de így, télen...)
Régi 2012-01-30, 22:00   #107
kisedo
Mamille

Hely: Budapest IV., korábban XIII.
Összes hozzászólás: 1.427
Alapbeállítás

era, mi majd a virág oviba tartozunk, azt is dícsérik. de tudom, ezt nem kérdezted...

szokott benni ovistorna, családi játszó az ugyih-ban, ott még lehetne infókat szerezni.

off, egyszer összefuthatnánk, mi a tél u-ban lakunk, és hasonló cipőben...
Régi 2012-01-31, 09:18   #108
tünemény
Mamille

Alapbeállítás

Kisedo, itt laktok a közelünkben reggel filóztam, hogy emlékszem-e Nimród nevű manóra a játszótérről (a bekerítettre járunk, a Kassai utca,Tél u. és Nyár u. között) bár itt van Dreamy is, és ők sem rémlenek, hogy találkoztunk volna már Ha túl vagyunk a költözésen, összejöhetünk

a Pozsonyiról várnék még jót vagy rosszat, tapasztalatokat...
Régi 2012-02-12, 12:07   #109
maya82
Dumamami

maya82 avatarja

Hely: Budapest, XII. kerület
Összes hozzászólás: 189
Alapbeállítás

Sziasztok,
Van valakinek tapasztalata XII. kerületi bölcsikkel? Magán is érdekelne! Nem nagyon találtam a neten magán bölcsit, csak nagyon keveset... Csana valahol?
Köszönöm!!!
Régi 2012-02-15, 14:39   #110
szjudy77
Mamamia!

szjudy77 avatarja

Hely: Kistarcsa
Összes hozzászólás: 761
Alapbeállítás

Sziasztok,

Egy belvárosi magánovival és a hozzá tartozó családi napközivel bővíteném a listát Bár nem épp olcsó, sőőőt Be kell vallanom mi is csak azért (és arra az időre) kerültünk oda, mert támogatta a munkahelyem (a múlt idő itt nem azért van, mert a gyerek kinőtte vagy az oviban lettek volna rossz tapasztalatok sajnos a munkahelyem megunta az amerikai nagybácsi szerepet )

Szóval ez a Belvárosi Játékóvoda, az 5.kerület szívében - gyakorlatilag a Jászai Mari tértől 5 percre. Infók itt
Max 15 fős vegyes csoportok, csoportonként 2 óvónő + egy dadus + még egy hölgy, aki csak angolul társalog a gyerekekkel. Rengeteg program, jó idő esetén rengeteg játszóterezés (az egyetlen ami nem annyira volt jó, hogy nincs saját játszótere, hanem a szomszéd - igaz elkerített és nagyon jó állapotú - játszótérre járnak ki). Az óvónők fiatalok, imádják az összes kölyköt, és rengeteget játszanak velük/olvasnak nekik. Ha az kellett, akkor ölben hurcolták a gyereket 2 órán keresztül, mert épp rossz passzban volt és nehezen viselte, hogy ott hagytam... A lányom imádta, mind a családi napközi, mind az ovi részét - az oviból még sokszor vissza is kellett mennünk látogatóba a bölcsibe Azt azért érdemes tudni, hogy nagykövetség közelsége miatt tele van amerikai gyerekekkel, akik amúgy tündériek, és 1 év után a lányom egész jó mondókákat tudott angolul, meg egy csomó mindent megértett, pedig nem volt külön erre drillezve

Én nagyon sajnálom, hogy ott kellett hagyjuk, de a piszkos anyagiak Remélem azért lesz akinek segít

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Keresés ebben a topikban:

Részletes keresés

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz topikot
nem írhatsz hozzászólást
csatolhatsz
hozzászólást nem javíthatsz

A BB code = bekapcsolva
Smileyk bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 10:13 , a GMT +2 időzóna szerint.