Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Emelt szintű családi pótlék és egyéb kedvezmények

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Emelt szintű családi pótlék és egyéb kedvezmények

    Akció
    Csak remélni tudom, hogy a mamami közösségben én vagyok az egyetlen olyan, akinek a gyermekei valamilyen egészségügyi problémával születtek.
    Arra gondoltam, hogy gyűjtsük össze, hogy az emelt szintű családi pótlék milyen kedvezményekre jogosít, és milyen adminisztratív tudnivalók vannak ahhoz, hogy élni is tudjunk ezekkel a kedvezményekkel.
    AZért tartom fontosnak, hogy ezeket megosszuk egymással is, mert én sok kedvezményről csak nagyon sokára és teljesen véletlenül (pl. játszótéri beszélgetések során értesültem).

    Szóval, ha valaki emelt szintű családi pótlékot kap a gyermeke után, akkor:

    - 10 éves koráig GYES-en maradhat
    - a MÁK-tól kap egy kártyát, amivel ingyen tömeg közlekedhet Budapesten, ha a gyermekét kíséri
    - a MÁV-on a gyermek 90%-os kedvezményt kap, és a kísérő ingyen utazhat
    - a közétkeztetésben (óvoda, iskola) 50% kedvezményre jogosult
    - az Állatkertbe 300 Ft-os jeggyel léphet be
    - Közgyógy igazolványra jogosult.
    - Gépkocsi súlyadó alól mentesülhet (Önkormányzatnál kell intézni, ha a gyermek szállításra szorul).
    - Parkolási kedvezmény? (sparvöga ?)

    hirtelen ezek jutnak az eszembe, majd még gondolkodom.
    Utoljára szerkesztette bodzaboris; 2012.11.27., 23:03.
    TAMI Bori (2003 október), aki gimis a Toldy Ferenc Gimnáziumban, Andris (2007 december) aki negyedikes a Kincskeresőben Bálint (2009 július) aki másodikos a Kincskeresőben egyetemi oktató-kutató mamája.

    #2
    Tök jó, hogy ezeket írtad! Annak idején én a kórházban a többi anyukától hallottam, hogy mikre vagyunk jogosultak. A kórházban csak egy papír volt kirakva az egyik üvegajtóra, hogy kérhetünk igazolást, de ha a többiek nem mondják, akkor nem is tudtuk volna, hogy ilyen sok minden van.
    Amúgy mi azért kaptunk emelt szintű családi pótlékot, mert Csabi 1500 gramm alatti koraszülött volt, és mivel szerencsére azóta semmi baja nincs, így ez 3 éves koráig járt.
    Egy kérdés: a MÁV-nál nem úgy van, hogy a kísérőnek jár a 90%? Igaz, én csak egyszer utaztam így, de amikor vettem a jegyet, 90%-osat kértem, mutattam a kártyát, és nem mondták, hogy erre ingyen jegy járna. (A gyerek 6 év alatt így is úgy is ingyen utazik.)
    Egyébként kicsit visszasírom azokat az időket, amikor ingyen békávéztam...

    Ja, még valami eszembe jutott: közgyógy igazolványt is kaptunk, de arra nem emlékszem, hogy ez az emelt szintű családi pótlék után járt, vagy simán a koraszülöttség miatt. (Ezt sem használtuk ki. Az egyetlen alkalommal, amikor olyan gyógyszert kapott Csabi, amit kiválthattunk volna közgyógyra, akkor még nem volt igazolványunk hozzá.)
    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

    Comment


      #3
      Ha jól tudom, van vmi ingyenes parkolásra vonatkozó kedvezmény is, de nem tuom, hogy van pontosan. Megérdeklödöm!
      három a kislány

      Comment


        #4
        sparvöga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Ha jól tudom, van vmi ingyenes parkolásra vonatkozó kedvezmény is, de nem tuom, hogy van pontosan. Megérdeklödöm!
        Tényleg? Hú, hogy mi milyen sokat parkoltunk, amikor vittük Csabit ilyen-olyan kontrollokra! De mindig perkáltunk is érte.
        Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
        Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

        Comment


          #5
          A bkv-ról nem is tudtam! Ez ugyanaz a kis kártya, ami az emelt csp-ről szól, ugyi?
          Lívia

          Comment


            #6
            Magyar Államkincstár
            Hatósági igazolvány
            A xxx szervezet igazolja, hogy yyy magasabb összegű családi pótlékra jogosult.

            A hátulján meg rajta van a tájékoztató, hogy "közforgalmú személyszállítási utazási kedvezmény igénybevételére jogosít", és hogy a "kísérő személyt hasonló kedvezmény illeti meg".

            (Amúgy régen egy A4-es papír volt, ami persze közel 3 év alatt tisztára szétrongyolódott, és az utolsó hónapra kaptunk ilyen kis kártya formátumút. Azért ez utóbbival egyszerűbb az élet. Kár, hogy nem hamarabb találták fel.)
            Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
            Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

            Comment


              #7
              Igen, sajnos én is csak akkor értesültem a BKV-kedvezményről, amikor már 6 éve ingyen utazhattam volna
              Ami a MÁV-ot illeti, nem akarok hülyeséget mondani, lehet, hogy a kísérő kap 90%-os kedvezményt és csak keverem a BKV-val.

              És van még valami fontos: a Kismama magazinban szerepelt, hogy az emelt szintű csp-s családoknak nem kell a gépkocsi után súlyadót fizetni. Felhívtam az önkormányzatot. A hír félig-meddig igaz. Ha valakinek a gyermeke mozgássérült, vagy más ok miatt szállítást igényel, akkor az orvos ad olyan igazolást, amelyet az önkörmányzatnak benyújtva, egyedi mérlegelés alapján mentesülhet a gépkocsi súlyadó alól.
              A parkolásról viszont nem tudtam.

              Közgyógy ig. tényleg jár, de azt nem az államkincstárnál kell intézni (és nagyon macerás, nekem 7 év alatt csak egyszer sikerült elintéznem.

              Arra gondoltam, hogy az Általatok megadott kedvezményeket is beírom az első hsz-ba.
              TAMI Bori (2003 október), aki gimis a Toldy Ferenc Gimnáziumban, Andris (2007 december) aki negyedikes a Kincskeresőben Bálint (2009 július) aki másodikos a Kincskeresőben egyetemi oktató-kutató mamája.

              Comment


                #8
                A MÁV-nál 90%-os kedvezmény van a kísérőnek és később a tulajdonosnak. (mármint a kártya tulajdonosának)
                Lívia

                Comment


                  #9
                  Itt egy csomó mindent találhattok az emelt családi pótlékról:
                  http://web.interware.hu/enacong/Hirschsprung/fontos.htm
                  Marcsi és a gyerkőcök: Bori (2008.10.01.), Gellért (2012.01.27.) és Johanna (2013. 10.15.)

                  Comment


                    #10
                    marek, köszi, ez egy nagyon jó összefoglalás! Különben az én Borim meg október 2-án született, csak 5 évvel a Te Borid előtt
                    TAMI Bori (2003 október), aki gimis a Toldy Ferenc Gimnáziumban, Andris (2007 december) aki negyedikes a Kincskeresőben Bálint (2009 július) aki másodikos a Kincskeresőben egyetemi oktató-kutató mamája.

                    Comment


                      #11
                      Sziasztok, nálunk a nagyobbik lánynak fruktóz-intoleranciája van, és ezzel összefüggő vastagbélhurutja. Állítólag ez nem számít hivatalosan tartós betegségnek, tud esetleg erről valaki valamit?
                      Dzsonia

                      Comment


                        #12
                        Szia, konkrétan erről nem tudok, VISZONT: nálunk endokrin probléma van és a Gyerekklinikán az egyik doktornő megadta az emelt szintű csp papírt, a másik meg nem adta meg.
                        Ezután a szülők (!) kértek állásfoglalást az eü minisztérimtól. A határozat értelmében jár az emelt szintű csp. Úgyhogy akik a másik doktornőnél voltak buktak éveken keresztül több tízezer forintot. Csak két hónapra visszamenőleg lehet megkapni az emelt szintűt.
                        Nem fekete-fehár a kép, utána kell érdeklődni és ha ellentmondások vannak, akkor állásfoglalást kérni.
                        TAMI Bori (2003 október), aki gimis a Toldy Ferenc Gimnáziumban, Andris (2007 december) aki negyedikes a Kincskeresőben Bálint (2009 július) aki másodikos a Kincskeresőben egyetemi oktató-kutató mamája.

                        Comment


                          #13
                          szia, köszönöm az infót!
                          a mi dokink szerint nem jár, mindenesetre az eü minisztériumnál futunk egy kört, jó ötlet!

                          nia

                          Comment


                            #14
                            Sziasztok!
                            Az én kisfiam tejfehérje-, tejcukor és tojásallergiás. Igaz, még csak 9 hónapos és kinőheti (amiben nagyon bízunk). Ami viszont tény, hogy nehezen gyarapszik a súlya, időnként ekcémás és véres-nyákos a széklete. Ha nem szüntetjük meg a tüneteket kiváltó okot, gégegyulladás, fulladás is lehet belőle, de ezt biztosan tudjátok ti is.
                            Amíg csak szoptattam, még anyagilag nem is volt feltűnő, ugyanis ha én nem ettem tej-tojás terméket, minden rendben volt. Viszont sajnos már nem szopizik és ezt tápszerrel helyettesítjük. Kezdtük a Pepti Plus-szal, gasztrodoki receptjére 205 Ft/450 g. Viszont emellett is tünetei voltak, így váltottunk. Az új tápszer (Neocate) a legmagasabb 90%-os támogatással is 900 Ft (csak gasztroenterológus szakorvos írhatja fel, egyébként 9000 Ft/doboz, ami 400g). 2-3 napig elég egy doboz tápi.
                            Megkérdeztem többeket (dr.nő, védőnő, körzeti orvos), hogy ez nem tartósan betegnek minősül-e, mert akkor járna az emelt csp. A válasz: régen 1, most viszont már csak 2 éves kor után nyilvánítják tartósan betegnek. ERGO: akkorra a TTA-s gyerekek 80-90%-a kinövi. (Ha ezen múlik, inkább sose járjon nekünk emelt csp, nője ki. De sokan vannak, akiknek ez súlyosan terheli a pénztárcáját. Márpedig a gyereket etetnem kell és csak speciális
                            termékeket használhatunk.)
                            Na, jól kipanaszkodtam magam.
                            Orsi, a rendmániás és a Fiúk: az állatimádó, ovis Milu (2010/02/16) és a babaszagú, cicifüggő Lóci (2013/05/28)
                            kendőzünk, együtt alszunk, tej-,tojás-,szójamentesen étkezünk, e-mail: kicsiorsi vipmail

                            Comment


                              #15
                              Szia, nálunk Andrisnak kellett Neocate-et kapnia (véres széklet miatt). DE! Nem szakorvos írta fel, hanem háziorvos is felírhatja. Ez tuti fix, hogy így van. Nem kell minden egyes alkalommal elmenni szakorvoshoz. Nekünk 300 ft-ot kellett fizetnünk egy dobozért. Egy vény-en max négy dobozt lehet felírni.
                              Tami
                              TAMI Bori (2003 október), aki gimis a Toldy Ferenc Gimnáziumban, Andris (2007 december) aki negyedikes a Kincskeresőben Bálint (2009 július) aki másodikos a Kincskeresőben egyetemi oktató-kutató mamája.

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X