Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szappan házilag

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szappan házilag

    Akció
    Sziasztok!

    Egyre többűnket érdekel, hogy hogyan lehet otthon szappant készíteni. Sokan már biztos próbáltátok is, de szerintem már mindenki használt életében igazi természetes anyagokból álló házi készítésű szappant, és tudja milyen az.

    Arra gondoltam, hogy ebben a topikban:
    - segítséget nyújthatnánk lelkes Mamamiknak, hogy belevágjanak a szappankészítésbe,
    - itt fel lehetne tenni a felmerülő kérdéseket,
    - el lehet mondani a szappanos tapasztalatokat, hogy mindenki okuljon belőle,
    - mit, hol, mennyiért lehet beszerezni,
    - milyen mintákat, díszítést hogyan lehet elkészíteni,
    - és természetesen eldicsekedni a remekművekkel!

    Mi is kell valójában a szappankészítéshez? És mennyibe fog kerülni? Gondolom ez a két fontos kérdés mindenki fejében felmerült.

    Alapanyagok
    -Olajok/zsírok
    -Nátronlúg azaz NaOH
    -Folyadék :desztvíz, tejek, teák…
    -színező és adalékanyagok
    -illóolajok

    Eszközök:
    -Műanyag edény, amiben kevered a szappant
    -Zárható műanyag edény, amiben kikevered a lúgot
    -gumikesztyű
    -botmixer
    -mérleg (1g vagy 2g pontosságú),
    -öntőforma: tejes doboz, tejes doboz alja, műanyag flakon alja, homokozó forma, szilikonforma, fadoboz…

    Így fajlagosan 1-1,5kg szappan elkészítésének alapanyag költsége 1500-2000Ft.

    Itt egy elég részletes magyar nyelvű leírás a szappankészítés pontos menetéről. (bal oldali menüben tudsz lépkedni)

    Itt kiszámolhatod miből mennyire van szükséged a szappanodhoz. Azt hiszem pillanatnyilag ez az egyetlen magyar nyelvű szappanrecept számoló program. Ha beregisztrálsz az oldalra, akkor találsz itt egy fejlettebb progit is, ami megmutatja milyenek a leendő szappanod tulajdonságai. Szerintem mindenképpen hasznos!

    Hát akkor induljon!
    Utoljára szerkesztette Adri; 2011.07.12., 11:08. Oka: mérleg
    Adri Anyuka és AnnaMelinda

    #2
    Adri köszi!

    Én kíváncsian várom kinek milyen tapasztalata van, milyen szappanokat sikerült alkotnotok, képeket is szívesen nézegetek!

    Eszter, aki szappangyártásban még tudatlan
    Eszter (újra hajlítgatok) és ovis Matyi
    Kavalkádunk

    Comment


      #3
      Adri, de jó ötlet ez a topic
      B. (2009/03) és Cs. (2011/08) anyuja

      Comment


        #4
        De jó!!!!!!!!!
        Este jövök...
        Anett
        Peti 2008, Kenéz 2010

        Comment


          #5
          Folyékony szappanról is lehet szó itt?
          tsok: ibi, Matyi (2007.) cépfiú annnyája

          Comment


            #6
            de jó! már töröm rajta fejem egy ideje, hogy kéne házi szappant készíteni, csak még nem jutottam el hozzá egyébként kémiaórán tanítom az elméletét...
            "Itt a cici szopjá szépen, Néked adom lelki mézem, Bele öntöm boldogságom, Magzatomat úgy táplálom " (palóc altató)

            Comment


              #7
              Örülök, hogy lelkesek vagytok!

              És igen, folyékony szappanról is lehet szó! Ezek szerint Matykomami nem kezdő vagy
              Folyékony szappanhoz nem nátronlúgot, hanem kálilúgot használunk. És más tulajdonsága van az olajok összetételének. Vagyis nem kell arra törekedni, hogy szappanosodás után megszilárduljon

              Timi! Egy kémia tanárnak asszem sok újdonságot nem fogok mondani ami a kémiát illeti, biztos nem! hajrá, szólj ha valamire szükség van!

              Egyébként mint kisgyerekes anyukáknak az is izgis lehet, hogy hogyan szervezze az ember az életét, hogy a gyermekek ne legyenek körülötte, miközben a vegyészkedés folyik. Igazából nem sok idő, inkább a készülődés hozzá. Fel is lehet bontani...na nem olyan sok szakaszra...a műveleteket, így egyik nap pl bekevered a lúgot és azt másnap felhasználhatod.
              Adri Anyuka és AnnaMelinda

              Comment


                #8
                Adri eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                Örülök, hogy lelkesek vagytok!

                És igen, folyékony szappanról is lehet szó! Ezek szerint Matykomami nem kezdő vagy
                Folyékony szappanhoz nem nátronlúgot, hanem kálilúgot használunk. És más tulajdonsága van az olajok összetételének. Vagyis nem kell arra törekedni, hogy szappanosodás után megszilárduljon
                De, abszolút kezdőként érdekel, csak azért kérdeztem, mert én azt szeretem. De jó lenne vmit ügyeskedni
                tsok: ibi, Matyi (2007.) cépfiú annnyája

                Comment


                  #9
                  Én egyszer vettem vmi vásáron olyan levendula szappant, amiben benne voltak a virágok. Nekem állatira tetszett, h ilyen "darabos", csak Apa közölte h szte mocsárban fürdik
                  Vmi ilyesmire gondoltam, h szívesen készítenék..vegyek herbáriában száríottat?
                  B. (2009/03) és Cs. (2011/08) anyuja

                  Comment


                    #10
                    Én eddig 1 levendulásat készítettem, minden ok vele, csak nem habzik.
                    Vajon ez mitől függ?
                    Heni én is tettem bele szárított levendulavirágot, nekem is tetszik benne.
                    Anett
                    Peti 2008, Kenéz 2010

                    Comment


                      #11
                      Adri, engem az érdekelne, hogyan lehet a háziszappanunkhoz a lúgot is házilag készíteni.
                      Kriszti, 2010 03 11 óta Andris mamija

                      Comment


                        #12
                        xti eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        Adri, engem az érdekelne, hogyan lehet a háziszappanunkhoz a lúgot is házilag készíteni.
                        Vízmentes mosószóda oldatához kiszitált tiszta mész hidrátot keversz számított mennyiségben.
                        Na2CO3+Ca(OH)2=2NaOH+CaCO3

                        Persze nagyon kell vigyázni nem játék!
                        Nomen est omen.

                        Comment


                          #13
                          hát ezért nem csinálok én szappant
                          Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                          lekvárok, dzsemek, receptek

                          Comment


                            #14
                            neusiedler eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            hát ezért nem csinálok én szappant
                            Én az egyik üzletben láttam gyönyörű fehér fínom mosószappant 20 dekásat ha jól emlékszem. 175 Ft-ért. Ennyiért házilag nem lehet előállítani, és ebből nagyon jó piperét lehetne csinálni veszélytelenül.
                            Nomen est omen.

                            Comment


                              #15
                              "folyékony szappanról is lehet szó"

                              Amit a boltokban folyékony szappan néven árulnak az 90%-ban nem szappan.
                              Nomen est omen.

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X