Megújult a mamamibolt webshop! Teszteljétek velünk!
Karácsonyi ajándékötletek mamáknak és babáknak!
SZEMÉLYES ÁTVÉTEL Budapesten és Debrecenben dec. 24-ig!

Vissza   Mamami Fórum > Mamami témák > Alter nevelés

Alter nevelés Felnőnek, így is, úgy is...?! Kontinuum elv, kötődő nevelés és hasonló ideák boncolgatása

Hirdetés a mamamin

Válaszol

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Régi 2008-05-15, 14:15   #1
ajsa008
Mamami újonc

Összes hozzászólás: 13
Alapbeállítás otthonoktatás

sziasztok!

Még egy évünk (na jó, egész pontosan 8-9 hónapunk) van, hogy 100%-san elhatározzuk ez-e a jó út számunkra, persze különösen is kisfiunknak. Nagyon-nagyon hajlunk felé, de kiváncsi lennék a ti véleményetekre, esetleg tapasztalatokra...szóval jó lenne minél több infót begyűjteni, hogy biztos(abb)ak legyünk a dolgunkban.
eszter
ajsa008 nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2008-05-15, 15:10   #2
kattix
Mamadmin

kattix avatarja

Hely: Budapest XII.
Összes hozzászólás: 4.384
Alapbeállítás

Eszter, le a kalappal, hogy belevág(ná)tok! Én eddig csak külföldi (amerikai) oldalakon olvastam az otthonoktatásról, úgyhogy nagy nagy figyelemmel fogom kísérni ha megy itt róla a társalgás!
Régi 2008-05-15, 18:59   #3
ajsa008
Mamami újonc

Alapbeállítás

Itthon is vannak már jónéhányan, akik "csinálják", a levelezőlistán elég sok mindent leírtak (igazság szerint csak + -kat) de azért bennünk még van kétely. Nehéz ügy, a mai alap és tán' még középfokú iskolarendszerbe sem szeretném, ha bekerülne a gyermekem, de túl sok alternatíva viszont nincsen. Persze az is meghatározó, hogy ki hol él. Ahol mi, ott ill. a közelben nincsen lehetőség alter. suliba iratni, ha lenne, akkor ilyen téren is lenne választási lehetőségünk...így kissé ördögi kör.
Az otthonoktatásban rengeteg előnyt látok, csak óriási elszántság, fegyelmezettség és kitartás is kell hozzá a szülőktől is és azért a gyerkőctől is. Tehát, ha belekezdünk, akkor nyakig benne leszünk s feladni, kilépni utána már nem lehet, mert az abszolút felelőtlenség, tehát előre kell mindent nagyon mérlegelni.
Régi 2008-05-15, 19:11   #4
kamcsatka
Mamilla

kamcsatka avatarja

Hely: Budaörs
Összes hozzászólás: 8.607
Alapbeállítás

Nem szeretnék nagyon belekotyogni, de tudjátok, hogy Liv731 blogjában rengeteg info van, ugye?

email: hellorebaba@gmail.com
kamcsatka nem elérhető   Válaszol idézettel
Régi 2008-05-15, 19:35   #5
ajsa008
Mamami újonc

Alapbeállítás

ez nem is belekotyogás!!
igen, elolvastam, olvasom folyamatosan, csak gondoltam hátha kapok itt is vagy másoktól is még még...gondolatokat.
Régi 2008-05-15, 20:55   #6
kattix
Mamadmin

kattix avatarja

Hely: Budapest XII.
Összes hozzászólás: 4.384
Alapbeállítás

Na nem tudom mikor lesz időm elolvasni Livi blgján a dolgokat, láttam már, hogy van info, de most sok sok más van terítéken. Ha valakinek van türelme esetleg pár mondatban leírni, hogy Mo-on ez hol tart most és főleg, hogy jogilag mi a háttere... (Iskolakötelezettség, stb) az nagyon érdekelne addig is.
Régi 2008-05-15, 21:45   #7
jucuu
Mamille

jucuu avatarja

Hely: Tampere, Finnország
Összes hozzászólás: 1.027
Alapbeállítás

Ez engem is nagyon érdekel, nem is tudtam, hogy Magyarországon van erre lehetőség. Bár lehet, hogy részünkről mindegy, miután elolvastam Évuska beszámolóját a kórházi napjaikról, valahogy elment a kedvem a hazaköltözéstől.
De tényleg jó lenne,ha valaki ide összefoglalná a lényeget!
Régi 2008-05-15, 22:16   #8
ajsa008
Mamami újonc

Alapbeállítás

Hát 100%-san összefoglalni nem tudom, de amit eddig "kinyomoztam" azt leírom-
alapvetésnek, a magántanulói jogviszonyról:
http://www.mpigyor.hu/tartalom/diakj...ltajogvisz.htm

1. kérvényeznie kell a szülőnek, hogy magántanuló legyen a gyermeke, indoklással, hogy miért ezt látja számára megfelelőnek; be kell iratnia egy tetszőlegesen kiválasztott intézménybe, ahol majd a szintfelmérő vizsgákat fogja letenni (ah szóval előbb beiratni és az adott intézményben kérvényezni)
2. elbírálják, a gyermekjóléti szolgálat kivizsgálja, hogy megfelelőek-e a feltételek mindehhez (hogy ez hogyan történik és formális-e vagy sem, azt nem tudom, de talán hamarosan lesznek bővebb infóim egy otthonoktatós családtól)
3. az otthontanulóra is az adott tanterv érvényes (tehát sajnos nincsen külön tanterv a magántanulói jogviszonyban lévőkre) tehát annak ütemében kell haladjon, gyorsabban amúgy lehet, vagyis egy tárgyból akár hamarabb is végezhet valaki, mert halmozhatók a vizsgák
4. amúgy félévkor és évvégén kell vizsgázni-a szülő dönthet, hogy hányszor szeretné (egy anyuka nekem azt írta esetükben negyedévente van)
5. nem tudom pl. kell-e közben bármilyen konzultációszerűre bemenni az iskolába vagy sem... ha a gyerkőc akar közben bemehet egy-egy órára, iskolai foglalkozásra bármire...
6. a szülő egyébként mindent úgy csinál, úgy old meg, ahogy szeretné, tehát akár magántanárok is sorakozhatnak egy gyerkőc körül hogy okítsák...

Úgyhogy vannak még tisztázatlan kérdések, de állítólag sokszor még a gyakorlatban is

Amint több infóhoz jutok megosztom veletek.
Hát első szusszra ennyi

eszter
Régi 2008-05-15, 23:10   #9
jucuu
Mamille

jucuu avatarja

Hely: Tampere, Finnország
Összes hozzászólás: 1.027
Alapbeállítás

Hú, ez nagyon érdekesnek hangzik eddig. Várom a további információkat!
Régi 2008-05-16, 07:32   #10
liv731
Mamille

liv731 avatarja

Hely: Pécs
Összes hozzászólás: 1.609
Alapbeállítás

Sziasztok! Én csak annyit tennék hozzá, hogy Magyarországon nincs iskolakötelezettség, csak tankötelezettség, ennek ellenére egy iskolához tartozni kell. A gyerek joga a magántanulói státusz, ha ezt választja a szülő. Általában van gyerekjóléti ellenőrzés, hogy otthon fejlesztő-e a környezet. Az iskola köteles ingyen vizsgáztatni a gyereket és bizonyítványt adni. A magántanulók után normatívát ugyanis nem kap az iskola.

Aztán a hogyan a családokon múlik. Szerintem nagyon izgalmas dolog!

Topik eszközök Keresés ebben a topikban
Keresés ebben a topikban:

Részletes keresés

Hozzászólás szabályai
nem indíthatsz topikot
nem írhatsz hozzászólást
csatolhatsz
hozzászólást nem javíthatsz

A BB code = bekapcsolva
Smileyk bekapcsolva
Az [IMG] kód bekapcsolva
A HTML kód kikapcsolva

Fórum ugrás

A pontos idő 11:44 , a GMT +2 időzóna szerint.