Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

VARRÓGÉP- minden, amit tudni érdemes!!!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nagyon-nagyon megszívtam.
    Ott ülök 2órája,de semmire se jutottam.Tépi,szaggatja a cérnát.Lehet hogy amiatt is hagy ki néha?
    Tegnap is az volt,hogy a szálfeszesítőt bárhogy állítjuk,menet közben elállítódik.Van,hogy 9-esen is lötyög,van,hogy 2-esen is szorul.És mindez semmi,szorul az egész miskulancia időnként.Van,hogy csak néha, de van,hogy szinte minden fordulatnál.Kézzel hajtottam,akkor derült ki.(van,hogy a 3.öltésnél eltépi a cérnát)
    Na erről már nem tud semmit a sógornőm,mivel nála nem csinálta.Nyilván pikkel rám ez a ....gép.
    Tudtok valamit mondani,mit csináljak?
    Lekapjam a tetejét,hátha látok benne valami nem odavaló dolgot,ami néha beleszorul??
    Előre bocsájtom,hogy pénzem most nemigen van szerelőre,ma a gyerek pénzén tankoltunk,hogy el tudjuk vinni orvoshoz 80 km-re.
    Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

    Comment


      Végül hol vetted? Nem tudod visszaadni?

      Szerintem ezen innét nem nagyon tudunk segíteni. Szerintem vidd el egy szerelőhöz. Szerintem kicsit megnézi és meg tudja mondani, hogy mennyiért csinálná meg, vagy egyáltalán mi van. Aztán még dönthetsz úgy, hogy most tudsz-e rá annyit szánni.
      Emese, négy otthonszületett leányzó anyukája
      Réka(2004.04.27) Bori(2005.11.17.) Julcsi(2007.07.29) Anna(2009.09.18.)
      BLOGOM

      Comment


        Postán jött.(egy kedves mamamistól,aki nemigen használta,aztán csak állt nála-és ő meg nagyon türelmesen fotózgatott,egy rakás kérdésre válaszolt stb,sőt,felhívott és bemutatta mennyire lesz hangos,szóval teljesen bemutatta,amennyire lehet,már én éreztem magam rosszul,hogy annyi a kérdésem.)De amennyire láttam,vigyáztak rá.Törékenyként is volt feladva.Szóval gondolom nem attól szorul.Igaz,nem a talpára állítva szállították,hanem döntve volt a kocsiban.
        Visszaküldeni se nagyon éri meg,de biztos javítható.
        Szaki bácsival az az legfőbb gond,hogy nem lehet hozzá vinni,hiába hordozható,s a kiszállás állítólag már eleve egy ezres(és gyalog 10 percre lakik).Szóval ha valami egyszerű dolog,akkor nem kevés pénzem maradna meg(illetve a mínuszaim nem növelném annyira)...

        Arra gondoltam,hogy holnap éjjel leszedem a tetejét(olajozáshoz is le kell csavarozni)és belekukkolok,hátha találok valami nem odaillőt,meg megolajozom,van pici tubuskában gépolaj is mellé,szép világos.Aztán hátha megoldódik az egyik szorulása.Mondjuk attól a szálfeszítőé maradna.És úgy láttam,mikor kilazul olyan helyre felcsavarja hogy attól is szakadhat.
        Aztán meg magától túlszorítja.De fő gondnak mégis az elakadást mondanám.
        Utoljára szerkesztette illaberek; 2010.02.19., 01:23.
        Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

        Comment


          Azzal nem mégy semmire.
          Ha sokáig állt, lehet, hogy itt-ott berozsdásodott. Lehet, hogy nem is látszik, csak pár tized mm, vagy annyi sem. Ilyenkor a műszerész felpolírozza a csúszó- forgó felületeket, és újra jó lesz.
          Szerintem írd meg az eladódnak, hogy ilyen probléma van a géppel. És kérdezd meg, hogy visszaveszi vagy állja a javítás költségeit.
          Ez így korrekt, végül is Ő egy kifogástalanul működő gépet kínált eladásra.
          Dani (2008.07.17.) Zsombor (2010.06.11) és Misu (2012.11.24.)
          E-MAIL címem.

          Comment


            Köszi!És ettől lehet hogy az öltéskihagyás is változik?
            Megolajoztam,most rosszabb lett a cikkcakknál,de lehet hogy ez csak valami "alkalmi"rosszabbodás.
            Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

            Comment


              Hyundai

              Üdvözlök mindenkit!

              Lányom férjhez ment, elvitte a családi varrógépet és kinéztem egy HYUNDAI HYD101-est. Használ valaki ilyen típust? Bevált?
              Főleg nadrág felvarrásra lenne használva (vastagabb anyagok, de ritkán)

              Előre is köszönöm a válaszokat!

              Comment


                Varrógép hiba?

                Sziasztok! Üdv Mindenkinek!

                Új vagyok itt, kb 5 perce regisztráltam, lehet, hogy nem is jó helyre írom a kérdésem, de szükségem lenne a segítségetekre!
                Vásároltam egy háztartási varrógépet, na nem egy világmárka, de csak hobbi szinten varrogatok, arra szerintem jó. Illetve remélem jó lesz, mert ma neki akartam állni, de sehogyan sem jött össze az alsó szál felhozása!
                Mindent jól fűztem be, jól helyeztem be (útmutató alapján csináltam, tehát valószínűsítem, hogy jó) és nem érkezik meg az alsó szál. Egy ideig figyeltem, hogy mi lehet a baj, de azon kívül, hogy amikor lehajtom, nem ér le a tű a bobbinig, semmit nem tapasztaltam. Egyáltalán le kell, hogy érjen odáig? Sajnos műszakilag nem vagyok otthon a varrógépekben és mivel külföldön élek, nem szívesen vinném szerelőhöz, nehogy átverjen. Tudna valaki segíteni?
                Előre is köszönök mindent!
                Csilla

                Comment


                  Alul nem kell, hogy egészen leérjen a tű a bobinig.
                  Amikor elindul a tű felfele, akkor kell a hurokfogónak elmennie pontosan a tűlyuk felett, és elkapnia a felső szálat. Aztán körbeviszi a bobin körül.
                  A felső szál így öszzecsavarodik az alsóval, és kész a hurok.
                  Annak, hogy nem viszi fel a az alsó szálat több oka is lehet.
                  1. alul túl rövid a szál, ami kilóg a bobinból. Ilyenkor a felső szál szépen visszajön, de az alsó kicsúszik mielőtt felérne
                  2. a felső szál nem elég feszes. Ilyenkor a felső szál is lent marad, és összecsomósodik az egész.
                  3. a tű nincs jól berakva. Ilyenkor nem képződik hurok, amit a hurokfogó el tudna kapni. A lapolt combú tűket mindig a lapolással hátrafelé kell berakni a gépbe. Ha sima hengeres combú, akkor a hosszú horonynak kell elöl lennie, a rövidnek hátul.
                  4. a hurokfogó nincs jól beállítva, nem akkor érkezik a tűhöz, amikor a hurok képződik. Ehhez műszerész kell, vagy nagy gyakorlatú varrónő, aki beállítja.
                  Dani (2008.07.17.) Zsombor (2010.06.11) és Misu (2012.11.24.)
                  E-MAIL címem.

                  Comment


                    Az alsózál elég hosszan kilóg a bobinból? A felsőszálat tartod, amikor igyekszel felhúzni a szálat?
                    Emese, négy otthonszületett leányzó anyukája
                    Réka(2004.04.27) Bori(2005.11.17.) Julcsi(2007.07.29) Anna(2009.09.18.)
                    BLOGOM

                    Comment


                      Én is segítséget szeretnék kérni.Elromlott a taposóm,és szükségem lenne egy másikra.Ha valaki tudna nekem eladni,vagy ismerősétől eladót,nagyon megköszönném.Nem kell,hogy új legyen,azok nagyon sokba kerülnek.Árban max. olyan 3000 körül gondoltam,de úgy,hogy ebben már posta is benne legyen.Ja,és Naumann Textimám van,de sztem bármilyen taposó jó hozzá.Előre is köszönöm!
                      Évi ,Ferkó (már nem Manó) 2004.03.25,aki zenél.;Botika 2008.04.28,aki táncol.; Beni 2009.07.07,aki énekel; Zorka Abigél,az ajándék(2013.10.26.) anyukája

                      Comment


                        Egyáltalán nem jó minden talp minden géphez! Szinte minden márkanak különböző a dugója, ami a géphez csatlakozik.
                        Emese, négy otthonszületett leányzó anyukája
                        Réka(2004.04.27) Bori(2005.11.17.) Julcsi(2007.07.29) Anna(2009.09.18.)
                        BLOGOM

                        Comment


                          Most nincs időm az egész topikot elolvasni, hátha valaki tud segíteni, ide is felteszem a kérdésem: technikai varrógépes kérdés: az alsó szál, varrás laza lesz, én már annyit állítgattam, hogy nem tudom, mitől...néha jó lesz....tudom, hogy elég varrógépfüggő beállítás, de esetleg valakinek valami ötlet? Egy régebb fajta Singerem van...
                          léci...

                          és elolvasom az egészet, azt hiszem, szükségem lesz rá
                          Katacs, Ábel (2010.04.06.) és Anna (2012.11.19.)

                          Comment


                            Ha elállítgattad,jobb lenne elvinni műszerészhez.Eger az egyik legdrágább város,és az egyik legdrágább helyre vittem a varrógépem,3 nap alatt kész volt 3500 Ft-ot fizettem,beolajozták,beállítgatták,bevarrták.Most már teljesen jó,nem zörög,nem kattog,és gyönyörűen varr.
                            Évi ,Ferkó (már nem Manó) 2004.03.25,aki zenél.;Botika 2008.04.28,aki táncol.; Beni 2009.07.07,aki énekel; Zorka Abigél,az ajándék(2013.10.26.) anyukája

                            Comment


                              Virgie eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Laza a felső szál. Vagy nem fűzted be rendesen a fonalfékbe/fonalvisszahúzóba a szálat, vagy eltört a rugója.
                              Próbáld újra fűzni, mindenképpen fent legyen a talp. Aztán engedd le a talpat és nézd meg nem laza-e a szál. Ha laza csavard feljebb a féket.
                              Ha már elég feszes, ellenőrizd, hogy öltés közben visszahúzza-e a gép a felesleges cérnát alulról.
                              Katacs, ha belövöd a keresőbe, akkor kidobja ám a választ. :-/ Pl ezt.
                              Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                              "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                              Comment


                                Biztosan ezerszer átrágott kérdés,de...
                                Ha életemben nem láttam varrógépet közelről,de lelkes kezdő vagyok akkor milyen gépet keressek.Leginkább az otthoni átalakításokra lenne szükségem rá,semmi extra.Köszönöm az ötleteket és a tényeket
                                Zsuzsa

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X