Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Barátom, a mosogatógép

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    só, szerintem egy biz keménységi fok alatt lehet h nem kell. mert a tabiban van valamennyi. nálunk elég kemény a víz, meg engem is zavar a led és teszek bele. pedig a gépes leírásban is benne volt h a 3 in 1 tabikhoz nem kell só, de asszem itt is írták h csak ha nem túl kemény a víz.
    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

    Comment


      kicsicsillag eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
      Kedves Vegyész, ha itt vagy, kérdeznék!!
      Szóval miért nem ajánlott a háztartási gépekbe mosódiót tenni??
      Nem azt írtam hogy nem ajánlott, én nem tartom olyan jónak a mosóhatását és a zsíroldó hatása messze nem éri el a szódáét.Környetkímélő hatása nem jobb a szódáénál. És többszörösen összetett szerves anyag sokan számoltak be hogy lerakódás keletkezett a gépben bár ott külön kell választani az öblítőnél keletkezett gombásodástól.
      Nomen est omen.

      Comment


        Kockapaci eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        só, szerintem egy biz keménységi fok alatt lehet h nem kell. mert a tabiban van valamennyi. nálunk elég kemény a víz, meg engem is zavar a led és teszek bele. pedig a gépes leírásban is benne volt h a 3 in 1 tabikhoz nem kell só, de asszem itt is írták h csak ha nem túl kemény a víz.
        Az ioncserélő a befolyó víz és a mosószeroldás között kell hogy legyen. A gyanta vízoldal része kapja a sót az regenerálja a gyantát ami Ca Mg hiányos vízet (lágyvíz) állít elő, ez oldja azután a mosogatószert. Ha a mosogatószerhez vízlágyító hatású sót tesznek a gyanta kiiktatódik csakhogy a vízlágyítóanyag szilárd formában kicsapja a Ca Mg vegyületeket míg a műgyanta oldatban tartja őket, és könnyebben leöblíthetőek. Annál is inkább mivel a gép ha NaCl-al lett regenerálva lágy vízzel öblít míg nem renerált ioncserélőnél a natúr csapvízzel meg az öblítővel de abban megint van vízlágyító? Nem tartom valószínűnek.
        Nomen est omen.

        Comment


          Értem, köszi!
          Akkor maradok a szódánál.
          Nóri - csillagszemű Nándor (8), holdvilág mosolyú Hajnal Virág (majd'6) és a huncut kisvirág Lili Róza (3) hippianyuja

          Comment


            Vegyész eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Nem ismerem a gép belsejét de a regeneráláshoz kell a só és ha külön van a sónak tartója akkor annak az az útja. Először a gyantát kell regenerálni és az azon átfolyó víz oldja a mosogatószert. Az az érzésem aki ezt a kombinációt kitalálta nincs tisztában azzal hogy nem jót csinál, mert a gép felépítéséhez kell alkalmazkodni. A mosogatófakkba tett só nem csinál semmit csak gátolja a mosogatást. A sóhiányt jelző led azt jelzi hogy nincs ott a só ahol lennie kellene.
            Köszi, köszi, ez így nekem teljesen logikus. Akkor maradok a külön sónál

            Eszter
            B1 (2004) és B2 (2007)


            Új termékek érkeztek! http://dejavuvilag.hu/
            Facebook, naponta frissül: https://www.facebook.com/dejavuvilag
            Mamami topik: http://www.mamami.hu/forum/showthrea...t=deja+vil%E1g[/SIZE]

            Comment



              Hihihi, nekem is lesz. Jövök majd okosodni ide. Én aki utálok mosogatni, de rengeteget termel, annyira áhítozom már utána, csak előbb a konyhának kéne kész lennie.

              Nem olvastam még vissza. Abban tudnátok segíteni, hogy használtnál mire kell figyelni? Siemenset szeretnék.
              Milán (2009.06.06.) majomparádé és minden lében kanál 5 éves

              Comment


                SZempontok mosogatógépvásárláshoz

                Tudom, hogy létezik a barátom a mosogatógép topic, de leginkáb arról szól, hogy mit tegyünk bele, és hogyan tisztítsuk.
                nekem viszont még nincs mosogatógépem.
                Mivel azonban úgy néz ki a boylerünk a végét járja, és az új már a kazánházba kerülne, és szerelni kéne a csöveket újra, hát szeretném úgymegcsinálni, hogy a konyhában legyen majd helye egy mosogatógépnak is. (a családot meg megkértem, hogy az összes rokon beszéljen össze, és dobjanak össze karácsonyra egy mosogatógéprevalót)

                Szóval: milyen szempontok játszanak, ha adott egy háromgyerekes család, két mosogatni úúúúúútáló felnőttel, egy 50 nm-es lakással, és ehhez képest elég gyakori vendégjárással, amikor plusz 3-4 ember érkezik....

                Ami már leesett:
                - minimum 12 terítékes
                -valamilehajtható nemtommi az alján....

                de vannak-e pl olyan típusok, amire nem árt figyelni, mint pl a mosógépnél, hogy kivehető mosószertartó, vagy hogy a modern mosógépeknél nem lehet megforgatni a dobot, ha épp nem megy a gép (az enyém ilyen, ha épp nem jár, akkor automatikusan letilt a dobforgató), így elég nehéz tisztítani....
                Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                írj a gmailemre az is cyanus

                Comment


                  Szia, nekem AEG van, inox színű, és elég régi, már van szerintem 6-7 éves. 12 terítékes, az inox-a elég jó, nem műanyag, hanem tényleg fém, és annyira nem érzékeny az ujjlenyomatra, de azért annyira igen, hogy csúnya legyen:-)
                  Én nagyon szeretem, egyetlen egyszer kellett javítani, a kezelőjében lett valami hiba, egy vezeték nem illeszkedett jól, már nem garanciális javítás keretében csinálták, és megijesztett a szerelő, hogy nem szeretik a mosogatógépeket javítani, mert sok hiba lehet, szét kell szedni teljesen, de ez a szerelő egyből ott kezdte, kicsavart 2 csavart, megcsinálta 5 perc alatt, kiszállással kért vagy 3000 Ft-ot, de lehet, még kevesebbet.
                  Én egy dolgot nem szeretek benne: a legrövidebb program is hetvenvalahány perc, de amit használok, az 90 perc felett van, sőt, én szeretek magas hőfokon mosogatni, az meg száztizenvalamennyi... Anyu gépe Bosch, az már fél óra alatt is mosogat.
                  Szóval én szeretem a miénket, de lehet, olyat vennék, amin van rövidebb progi, amikor mi vettük, még nem volt.
                  Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

                  Comment


                    Ja, és attól függ, hová teszed, mert ha a nappaliban van a konyha, akkor fontos a zajszint. Anyué sokkal újabb, de szerintem zajosabb, vagy máshogyan zajos, ez ahhoz képest, hogy mennyivel régebbi, csendesebb szerintem.
                    Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

                    Comment


                      Még valami: az állítható kosármagasság meg a lehajtható tüskék praktikusak, ha nagyobb edényt is szeretnél mosogatni benne. Én mindent beleteszek, még a tepsiket is, meg a nagy fazekakat is.
                      Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

                      Comment


                        nekünk nincs ajtó a nappali és a konyha között...
                        van erre valami adat, hogy melyik gép hangosabb, vagy halkabb?
                        Niké és Hanna (2006,04,07),Gitta (2008,03,14), Zsuzska (2010,09,15)
                        Egri hordozóklub csütörtökön és Mezőköves minden szerdán
                        Beli Buba babahordozo-tanfolyamvezető vagyok
                        írj a gmailemre az is cyanus

                        Comment


                          Cyanus eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                          nekünk nincs ajtó a nappali és a konyha között...
                          van erre valami adat, hogy melyik gép hangosabb, vagy halkabb?
                          Sztem van erre adat, hogy hány decibel a hangja, érdemes lehet megnézni, nálunk egybe van a nappali a konyhával, és amikor megy a mosogatógép hát .. azért lehet hallani, de Sárika kifejezetten szeret akkor aludni amikor megy a gép

                          Amúgy nekünk egy candy van, A+-os 3 éve vettük és nekem is csak annyi vele a bajom , amit valaki más is említett, hogy a 60 fokos program 1,5 órás.
                          Barbi , lány,lány,lány,fiú

                          Comment


                            Sziasztok,
                            htgépszerelő rokonunk anno nekünk a Bosch-t ajánlotta. Nekünk csak kicsi van, mert az előző lakásba csak az fért el, de anyósom nemrég vette a nagyot és sokkal jobb. Sztem fontos, h ha egy program mondjuk 120 perces, de nem annyira szennyezett a cucc,vagy nincs annyira telerakva , akkor hamarabb végezzen magától. Az anyósomé ilyen, halk is. Sajnos a számát nem tudom. asszem ez kb. közép árkategória, ha esetleg ez is fontos. ( 130e volt, ha jól emlékszem)
                            Andi
                            Ádám (2007) és Emma (2010)
                            www.bizzbennem.hu

                            Comment


                              Anyué is ilyesmi árú Bosch, és az is okoskodik a programidővel, de ez néha balul is elsül: ha valami könnyű műanyagedény felfordul, megtelik vízzel, akkor egyszerűen nem áll le, hanem csak teszi hozzá a perceket... mondjuk még 10 perc van hátra, aztán eltelik 5 perc, és akkor mutat 11-et, aztán eltelik megint 5 perc, akkor 8-at, aztán megint többet... ha nem figyeled, észre sem veszed, hogy zabálja az áramot másfél órája a 30 perces program helyett... egy ideig ő sem jött rá, miért csinálja, de belenézett, és mindig ez volt a baj, vagy az, hogy a műanyag edények lassabban száradnak. Úgyhogy ő úgy szokta, a vége felé szárításnál belenéz, ha tett bele műanyagot, néha ki is veszi, és eltörli, máskor csak leellenőrzi.
                              Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

                              Comment


                                Na most kinyitottam az enyémet, és még valami beugrott, ami mindre igaz, de valamilyen szinten ez is szempont, bár ez inkább az elhelyezésre: ha lejár, és utána kinyitod közvetlenül, vagy menet közben kinyitod, akkor iszonyat gőz jön ki (én szeretem a nagy hőfokot, megnyugtat, hogy 70 fokon ledúrja a bacikat a gyerekek edényéről). Szóval ez a gőz kinyír mindent, fa munkalapot, festett hűtőajtót, mindent... Az Ikeában van ilyen munkalapvédő direkt gőz ellen, de az én kis hűtőm ajtaja azért rohad (a festék felpúposodott rajta), mert feltetettem a mosogatógép tetejére, és rányitogattam párszor az ajtaját...
                                Bölcsesség, Boldogság, Béke, Baba :-)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X