Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Jurtában élni...Valós alternatíva?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Jurtában élni...Valós alternatíva?

    Zöldülünk
    Évek óta érlelődik a gondolat..remélem nemsokára valóban így élünk
    érdekelnének a tapasztalaitok,esetleg ismerősök,azok ismerősei,akik"nomád"élnek gyermekekkel...
    kata

    #2
    aztaaa.... nem is tudtam hogy van ilyen... márhogy itthon, és hogy valaki(k) tényleges így éljenek télen-nyáron.
    Ha nem off, akkor mesélj, mert nagyon kíváncsivá tettél!
    Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
    lekvárok, dzsemek, receptek

    Comment


      #3
      szerintem nem rossz ötlet.

      de akkor mivel foglalkoznátok? gondolom önfenntartó életmód lenne, állatok, növények stb. (ha vegák vagytok, állat akkor is jó, pl. barika a szőre miatt, vagy tehén a tej miatt. kecske szintén..., plusz jó fűnyiró )
      én voltam a sarkkörön és voltak akik jurtában laktak. de az más klima. itthon azért a nagy hidegektől nem kell annyira tartani, és ha tüzet is tudtok rakni odabent, szerintem egész kellemes lehet télen is.
      amúgy meg tuti nyugis, boldog és harmonikus lenne az élet egy istenhátamögötti helyen.

      ja és PINDI élt ott északon és biztos többet tud

      Gyermekeim: Tomi 2005, Dani 2008, Boróka 2012, Keve 2015

      Comment


        #4
        Ez engem is nagyon érdekel.Mit jelent a nemsokára? A környéki védőnők, stb mit szólnak hozzá? Nem kekeckedésből kérdezem, csak tényleg érdekel, mert ennél kisebb dolog miatt is akarták már másnak a fejét venni.Egyáltalán azt sem tudom h lehet-e egy ilyet engedélyeztetni (no megszólalt belőlem az építészfeleség), szóval tényleg kiváncsi vagyok.
        Eladó 2 db kerepesi telek egymás mellett a HÉV-hez közel, nagyon szép helyen (korábban saját részre vettük) és 1 db kerepesi panorámás telek nagyon olcsón. Érdeklődj priviben!

        Comment


          #5
          védőnő miattunk ment homeopátiás továbbképzésre,látva a napi csodákat,amiket a pici golyók tesznek
          kata

          Comment


            #6
            vannak barátaink akik echós szekéren élnek
            kata

            Comment


              #7
              Előbb-utóbb olyan közüzemi díjak lesznek, és annyira ellenőrízetlen az élelmiszeripar, hogy sokan rákényszerülnek. Mármint a teljes önellátásra. Nem is lesz olyan rossz, de iszonyú melós. Nem biztos, hogy én most önként vállalnám. Lusta vagyok és kényelmes, ez van.
              Orsi, aki 3 gyermek( Zs 18 éves, N 16 éves, és B 11 éves) anyája.

              Comment


                #8
                mamacicó eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                vannak barátaink akik echós szekéren élnek
                és tennék ide még kérdőjeles smile-t is, de az nem mosolyog, pedig engem pozitív értelemben döbbentett meg ez.. hogy?? folyamatosan mozgásban vannak?

                és ti is állandóan járnátok az állatokkal a vidéket, mint a jurta eredeti értelme?
                Eszter - kislány (2009), kisfiú (2010), kisfiú (2014)
                lekvárok, dzsemek, receptek

                Comment


                  #9
                  apple eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Egyáltalán azt sem tudom h lehet-e egy ilyet engedélyeztetni (no megszólalt belőlem az építészfeleség), szóval tényleg kiváncsi vagyok.
                  Úgy tudom, nem kell hozzá engedély alapesetben. Ideiglenes építmény (állandó építményként nem is engedélyezhető), mint ilyet, általában tudomásul veszik. MI az Őrségben láttunk jurtákat, de abban nem laknak télen-nyáron.

                  Comment


                    #10
                    A férjemék éltek Mongolóliában , (nem jurtában), kipróbálták a nomád életet egy-két éjszaka erejéig, de inkább visszamentek a fővárosba. Ott is egyre többen hagynak fel ezzel a generációkra átörökített nomád életmóddal. Persze nem mindenki teheti meg.
                    Orsi, aki 3 gyermek( Zs 18 éves, N 16 éves, és B 11 éves) anyája.

                    Comment


                      #11
                      pár éjszakát aludtam egyszer jurtában. de én is túl elkényelmesedtem ahhoz, hogy ott lakás eszembe jusson.
                      A nemezfal miatt egész kellemes volt a klíma bent: jobb, mint egy sátor.

                      De akármilyen nagy egy jurta, azért van pár praktikusan megoldandó dolog a berendezésével kapcsolatban, hacsak nem akarjátok nagyon fapadosra és XXI. század-mentesre....

                      Már meg is van a jurta, és a helye, vagy csak a terv egyre konkrétabb?
                      Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                      HipnoSzülés a tévében

                      Comment


                        #12
                        http://www.pointernet.pds.hu/ujsagok...200109-15.html
                        Keressétek őket,hátha tudnak jó hasznos praktikát adni.
                        Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                        Comment


                          #13
                          öööö...Konkrétan M. Gáborról van meg az az élményem, hogy amikor a vakbelemet akarták épp kivenni, beballagott a trágyás kis gumicsizmájával a sebészetre, felkapta a ruha tetejére a köpenyt, és indult vizitelni Laza csávó, no..
                          szil porontyok: LiliÉdua (2004. 11.25.) Andris (2008.09.10.), és Tercius, (2009. 11..11.) aki Levente Richárd lett
                          www.facuccok.hu

                          Comment


                            #14
                            szil eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            öööö...Konkrétan M. Gáborról van meg az az élményem, hogy amikor a vakbelemet akarták épp kivenni, beballagott a trágyás kis gumicsizmájával a sebészetre, felkapta a ruha tetejére a köpenyt, és indult vizitelni Laza csávó, no..

                            Kitörültem az előző írásomból.de akkor most leírom.
                            Én pár éve még lovaztam és lovas fórumoztam aktívan
                            Nagyon rossz véleménnyel voltak róluk.Hogy ma mi a szitu? nem tudom.
                            De kb 4-5éve még éhező állatokról beszéltek lovas körökben,meg tucatjával utcára szaporodó kutyákról stb..
                            Noi a gyapis,1 fiú, 3,lány anyája

                            Comment


                              #15
                              Mi majdnem tőlük vettük a kutyánkat, de aztán mégsem. Nekem szimpatikus volt akkor az a nagy marha ember, és a kutyák is jól néztek ki.
                              Orsi

                              Ölbebaba

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X