Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

VARRÓGÉP- minden, amit tudni érdemes!!!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Nekem is Privileg van a Quellétől. A legolcsóbbik. Nagyon jó, szívből ajánlom!!!!
    Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
    "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

    Comment


      http://www.mamami.hu/forum/showthread.php?t=3380
      Kézimunkás topiktali a Dunántúlon
      Andi
      Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

      Comment


        Hú, ezt már régóta be akarom ide tenni, jó kis cikk az egyszerűbb varrógépek felépitéséről, sk. karbantartáshoz, apróbb javitásokhoz.

        http://www.ezermester.hu/articles/article.php?getarticle=1847
        fáni

        Comment


          Fáni, ez jó, köszi
          Andi
          Barbara (felnőtt), Ádám (1999.), Kristóf (2006.), Lilla (2010.)

          Comment


            Én is kösz a linket
            Három a gyerek, egyik sem baba

            Comment


              Nekem Finessa 884-es varrógépem van, nincs valakinek véletlenül hozzá leírása, mert néhány napja folyamatosan összegubancolja az alsó szálat és nem tudom mi a hiba oka. Kérem aki tud segítsen.

              Comment


                Melinda,
                Ha alul gubancolódik a szál, akkor valószinűleg a felső szál nincs jól befűzve,
                esetleg a szálfeszességen kell állitani.
                Két hozzászólással feljebb beszúrtam egy linket, ha az alapján átnézed a gépedet, akkor valószilűleg sikerül jól beállitani.
                fáni

                Comment


                  Sziasztok!

                  Varrógépet szeretnék venni! A kölcsönvarrógépemet visszakérték (ez egy Singer volt, de tök műanyag, nem voltam vele nagyon megelégedve, magamnak tuti nem vennék ilyet!) ugyanis.

                  Segítsetek, milyet érdemes, mennyiért, használtat is érdemes-e (mondjuk a Vateráról), vagy inkább vadiújat?

                  Estefelé átolvasom a topikot, de sajnos nem sok időm van,. úgyhogy ha valakinek van valami bölcs tanácsa, akkor hallgatom!

                  Ja, igen, mire kellene: semmi különösre, nem fogok paplanokat foltvarrni, inkább egyszerű dolgokra gondoljatok, azért gombot, cipzárt tudjon, de hímezni nem kell tudnia.
                  Livi

                  Comment


                    csak újra felhozom a beszélgetések listájára
                    Livi

                    Comment


                      livi en a berninat javaslom, nagyon jol van megcsinalva, femalkatreszek. Erdemes varrogep szerelokhoz bemenni gyakran van felujitott garancias gep, azt en szivesebben ajanlanam mint egy ismeretlen gepet. Budapesten a Krisztian varrogep szervizt (Margit utca) nyugodt szivvel ajanlom (ha meg leteznek, reg voltam arra)

                      Comment


                        Liv, én épp a Vateráról (vagy teszvesz) vettem használt gépet, egy 20-30 éves Veritas táskavarrógépet, és tök jó! Mondjuk írták is, hogy alig volt használva, és tényleg sok alkatrésze még originál csomagolásban volt (kiegészítő talpak), hát ez minden anyagot visz, tuti tiszta fém, nincs benne semmi extra kütyü, javítani így nagyon könnyű (mert klasszak a számítógépes-digitális kijelzős gépek, de egyrészt horror áron vannak, másrészt nagyon nehéz javítani). Szóval én elégedett vagyok, és csak 15ezer Ft volt én is elmentem előtte varrógépszervízbe, ott mondták, hogy 100ezer felett kezdődnek az ogazán megbízható gépek, VAGY vegyek náluk felújított régi naumannt vagy veritast, mert ez az igazi minőség hímezni mondjuk tényleg nem tud, de minden másra tökéletes.

                        Comment


                          Képzeljétek, tönkrement a singerem (majd szétszedem és átnézem, ha lesz szabad félórám, amikor még látok is-délelőtt), helyette a családi "lomtárból" előtúrtunk vmi szovjet csodát. Csak egyenes öltést tud, se cikkcakk, se semmi egyéb öltésfajta (bár a leírás szerint lehet vele hímezni, még nem próbáltam), olyan hangja van, hogy még...a gyerek meg tök jól alszik, ha varrok vele!
                          "Itt a cici szopjá szépen, Néked adom lelki mézem, Bele öntöm boldogságom, Magzatomat úgy táplálom " (palóc altató)

                          Comment


                            Kati, Liv,
                            nekem is Veritas van, a húgomnak is, ha előveszem, akkor nyúzom rendesen. Jó kis gép, NDK, ha jól tudom, dögnehéz, éppen annyit tud, amennyit kell. És kb. 20 éve vettem (illetve vették nekem a szüleim) , már akkor is használtan. Talán kétszer vagy háromszor kellett eddig szervizelni, leginkább a felső szálfeszítője hajlamos elromlani.
                            Ha újat vennék, az biztosan nem Singer lenne, hanem Bernina, Brother vagy Pfaff. Abból is a legegyszerűbbet, minél többet tud, annál hamarabb romlik el. És szabadkarosat, persze, az fontos.
                            Nuska
                            három kicsi nyílvessző-gyerek (2004-2006-2008) boldog anya-íja

                            Comment


                              kisvic eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                              Nekem is Privileg van a Quellétől. A legolcsóbbik. Nagyon jó, szívből ajánlom!!!!
                              Sziasztok! Kisvic írta egy régi hsz-ben, hogy magyarította a Privileg gépkönyvet. Én meg még ott tartok csak a varrástudományban, hogy az alsó szál orsóját kiszedtem (abból a célból, hogy cérnát tekerjek rá -- Privileg 435), de tovább nem jutottam, a tekerésben sem (még azt sem értem, miért lyukacsos az egyik orsó, és miért nem az a többi -- ez miben számít vajon, mindegy, hogy melyikre orsózok?). Eddig sem német, sem semmilyen nyelvű gépkönyvet nem sikerült föllelnem.
                              Valaki esetleg nem ismer linket legalább egy fotóhoz, ami bemutatja, hogy hogyan járjak el a továbbiakban (az orsózással és a visszahelyezéssel -- mert sikerült kiszedni az orsótartót is, de nem tudom, hogy is fogom visszarakni)?

                              Comment


                                Zitalein eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                                Sziasztok! Kisvic írta egy régi hsz-ben, hogy magyarította a Privileg gépkönyvet. Én meg még ott tartok csak a varrástudományban, hogy az alsó szál orsóját kiszedtem (abból a célból, hogy cérnát tekerjek rá -- Privileg 435), de tovább nem jutottam, a tekerésben sem (még azt sem értem, miért lyukacsos az egyik orsó, és miért nem az a többi -- ez miben számít vajon, mindegy, hogy melyikre orsózok?). Eddig sem német, sem semmilyen nyelvű gépkönyvet nem sikerült föllelnem.
                                Valaki esetleg nem ismer linket legalább egy fotóhoz, ami bemutatja, hogy hogyan járjak el a továbbiakban (az orsózással és a visszahelyezéssel -- mert sikerült kiszedni az orsótartót is, de nem tudom, hogy is fogom visszarakni)?
                                Figyi, van egy szuperjó dvd-m Varrjunk könnyedén, a Varróház adta ki. Itt kezdi az alapoknál, nagyon részletes és szemléletes dvd. Nekem már nincs rá szükségem ha szeretnéd 4000.-ért átadnám neked. 5000.-ért vettem 1-2 hónapja.
                                Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                                "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X