Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

XIII. kerületi Babahordozó Klub (2.felvonás)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    XIII. kerületi Babahordozó Klub (2.felvonás)

    Akció
    A klubban most nyári szünet van, mindenki nyaraljon, pihenjen, hogy feltöltődve várhassuk az őszt :P

    Az első klubnap szeptember 7-e péntek lesz.

    TUDNIVALÓK A KLUBRÓL
    A klubot minden pénteken 10:30-tól 12:30-ig az Angyalföldi Gyermek- és Ifjúsági Házban, a lépcsővel szemben lévő emeleti teremben tartjuk.
    Cím: XIII. kerület, Dagály utca 15/a

    A klub ingyenes, köszönet az AGYIH-nak

    Várunk oda minden kismamát, kisbabást, nagybabást, nagymamát és apukát meg nagypapát is.

    FONTOS: a klub szervezője jelenleg én (pynky) vagyok, de ez nem jelent semmilyen főnökösködést vagy parancsnoklást. Egyszerűen a néha elengedhetetlen szervezői munkákat (is) végzem, ha szükség van rá, illetve képviselem a klubot a Gyermekház felé, hiszen valakivel kommunikálniuk kell.
    A klub teljesen demokratikusan működik, ami azt jelenti, hogy bárki bármibe beleszólhat, felvethet témákat, ötleteket. Viszont, sajnos a demokrácia "hátulütője" hogy mindenkinek "dolgoznia" is kell a kitalált projektekben, hiszen nincs senki, aki helyettÜNK megcsinálna bármit is.

    Mi történik a klubban?
    Havonta egyszer szoktunk vendéget hívni előadni, bármilyen témában, ami felvetődik és töbeket érdekel. A maradék péntekek pedig beszélgetéssel, bandázással telnek el.
    Vannak saját játékaink, és miközben a gyerekeink játszanak (néha visszajönnek cicizni vagy bújni), mi beszélgetünk. Sokszor "semmi különösről", csak a mindennapjainkról és az élményeinkről.

    Rendszeresen hívunk vendégeket: homeopátia, szoptatás, hordozás témakörben. Ha téged is érdekel ez vagy akár valami egészen más, írd meg a topikba és ha másokat is érdekel, megszervezzük, elhívjuk a szakértőt.
    Nagyon örülök annak, hogy a klub 4 éve alatt nagyon jó társaság kovácsolódott össze, remélem, fejlődünk tovább is

    Szeretnénk olvasókört is, majd kialakul.
    (Egyelőre ez nem alakul...)

    A KLUB NEM TANFOLYAM. Szívesen mutatunk hordozóeszközöket, lehet próbálgatni, cserélgetni is szoktunk. De a klub nem helyettesíti a tanfolyamokat, ezért kérünk, hogy hozzánk inkább csak barátkozni, beszélgetni gyere, kötéseket nem tanítunk.

    A klubnak vannak olyan tagjai, akik babahordozási tanácsadók. Szívesen javítanak kötést vagy beszélgetnek veled a hordozással kapcsolatos kérdéseidről, de a klubba ők is elsősorban barátkozni jönnek.
    (zsofizsofi, merozsa, pynky)

    Hogyan juthatsz el oda?
    A klub az Árpád híd metróállomástól 2 saroknyira van, ezért bármilyen jármű jó, ami oda érkezik. 1-es villamos (a Népfürdő u. megálló van közelebb), 133-as busz (a könyvtár előtt kell leszállni, a másik irányból a Népfürdő u.-nál kell leszállni), ezen kívül még a 120, 32, 26, 34, 115 buszok.

    A klubunk blogja: 13kerhordozoklub.freeblog.hu Éppen nem működik...

    Facebook oldal: https://www.facebook.com/13kerhordozoklub

    A klub története: 2009 februárjában találtam ki, hogy nagyon szeretnék (helyben is) találkozni más mamamikkal, értelmes és tartalmas időtöltésre.
    Ezért hoztam össze az első klubot a kerületi Családsegítőben, ahol nagy szeretettel fogadtak minket. Ott működött a klub fél évig, de kinőttük a helyiséget, és szeptembertől a Vízöntő Pinceklubba költöztünk. Ott sokkal nagyobb tér volt a gyerekek számára, bababarátabb volt a helyszín. Majd, amikor a XIII. kerületi "viszonyok" átalakultak és a Vízöntő megszűnt, a Gyermekházban kaptunk helyet.

    Rendezvényeink:
    2009 őszén a II. Nemzetközi Babahordozó Hét keretében meghívtuk hozzánk Szabó Verát, aki elismert szaktekintély babahordozási berkekben. Beszélgetős előadása nagy sikert aratott. A vendégek próbálhattak babahordozó eszközöket és tanácsadás is volt.
    2010 tavaszán a klub részt vett a kerületi Születés Hete rendezvényen, hordozási és pszichológiai tanácsadással, hordozóeszköz-próbálási lehetőséggel.
    2010 őszén pedig ismét részt vettünk a III. Nemzetközi Babahordozó Hét megszervezésében, kétnapos rendezvényünk volt, szerintem nagy sikerrel. Nagyon jó visszhangja volt, és még a Fókuszba is bekerültünk vágóképek erejéig
    2011 tavaszán - immár teljesen önállóan- szerveztük meg a Születés Hete kerületi rendezvényét nagyon színvonalas programokkal. Több klubtagunk is ennek kapcsán jött hozzánk először
    2011 júniusában a klub meghívást kapott a kerületi védőnőktől a kerületi Egészségnapra, ahol sok családdal találkoztunk.
    2011 őszén megszerveztük a IV. NBH kerületi rendezvényét.
    2011 utolsó klubnapján jótékonysági vásárt tartottunk egyik tagtársunk megsegítésére, nagy sikerrel.
    2012 májusában ismér részt vettünk a Születés Hetén.
    2012 júniusában ismét ott voltunk a kerületi egészségnapon, és a RaM-ban rendezett civil napon is.
    2012 októberében az V. Nemzetközi Babahordozó Héten is szervezünk programokat.
    2013-ban is megszerveztük a Születés Hetét, május 10-én, októberben pedig a VI. Nemzetközi Babahordozó Héten is részt vettünk programjainkkal.
    Utoljára szerkesztette pynky; 2014.08.25., 22:50.
    pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
    Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
    hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
    a XIII. kerklub ÚJ topikja

    #2
    szép, kerek, frappáns lett a nyitó hsz
    köszi pynky
    Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

    Nagy zsibvásár itt

    Comment


      #3
      Ha van kipótolnivaló még, szóljatok.

      Pénteken Katy-tyal hazafelé menet beszélgettünk, hogy mit lehetne még. Volt arról szó, hogy el lehetne hivni olyan mamamikat vendégségbe, akik pl. vegák v. valamiben nagyon tutik, pl. babavarrók vagy ilyesmi, most nem jut eszembe más...
      Meg pl. Dittácska is beszélhetne nekünk az aromaterápiáról Én már gondoltam, hogy viszek be mécsest-párologtatót, de tegnap elfelejtettem (a fehér szekrényről nem tudják lelükni a gyerekek).
      Ja, meg Meső, a dúla aki az nbh-n volt, igérte, hogy januárban eljön beszélgetni. Megkérdem tőle, és akkor hivhatunk esetleg kismamákat is még meg.
      pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
      Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
      hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
      a XIII. kerklub ÚJ topikja

      Comment


        #4
        Pynky, jó lett a nyitó hsz!
        Lili Eperke , Soma Bernát és Fanni Csenge anyukája
        Aki aromaterapeuta is

        Comment


          #5
          dzsuz: majd javítsd ki légyszi a gyűjtőtopikban a topikcímet
          pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
          Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
          hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
          a XIII. kerklub ÚJ topikja

          Comment


            #6
            jó a nyitó hsz
            2 megjegyzés:
            - dec 4 az szombat, ha jól rémlik dec 10 volt az időpont a könyvre...
            - a mi történik részben előre írnám, hogy mi történik, és aztán azt, hogy mi nem a klubban

            Comment


              #7
              Katy eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              jó a nyitó hsz
              2 megjegyzés:
              - dec 4 az szombat, ha jól rémlik dec 10 volt az időpont a könyvre...
              - a mi történik részben előre írnám, hogy mi történik, és aztán azt, hogy mi nem a klubban
              10-ét javítottam
              Hát... megfontolom
              pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
              Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
              hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
              a XIII. kerklub ÚJ topikja

              Comment


                #8
                Lmk-ban volt már valaki ringatón?
                Hétfőnként bíztató időpontban van, 11-kor
                jön valaki? mi kipróbáljuk
                Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

                Nagy zsibvásár itt

                Comment


                  #9
                  Pynky,
                  arról nem írtál, hogy most kell fizetni vagy sem, kell kerületi kártya vagy sem. (Én rég nem voltam, így nem tudom a helyes választ, viszont teljesen össze vagyok zavarodva. )
                  Ági és Zsófi ördögfióka 2007.10.04.

                  Comment


                    #10
                    hmm asszem már októberben sem fizettünk, novembernek is mindjárt vége
                    kártya elvileg a játszóházhoz kell, de pl tőlem még sose kérték
                    Gerda, cukkerpiszkafa és cukkergombóc

                    Nagy zsibvásár itt

                    Comment


                      #11
                      inga eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      hmm asszem már októberben sem fizettünk, novembernek is mindjárt vége
                      Hát, pedig kellene fizetni, én se fizettem, de ha lesz pénzem, megyek és kifizetem az egészet. Lehet, hogy lúzer vagyok??

                      aagica: 500 forint/hó, a kerületi kártyához nincs közünk. És gyere
                      pynky vagyok, gyermekeim: Emma 6 éves, Juli 12 éves
                      Ajtómon vasrács, kezemben bészbólütő, nem félek pacifista lenni
                      hordozási tanácsadó (ClauWi), dúla, gyászcsoportvezető, EMK tréner - EMK, perinatális haptonómia, szoptatássegítés, SASolás...
                      a XIII. kerklub ÚJ topikja

                      Comment


                        #12
                        Pynky

                        azt hiszem, hogy mi sem fizettünk még
                        P, egy nagyfiú egy lányka + egy pici fiúcska mamija

                        Comment


                          #13
                          Andus, voltatok a Pagonyban? Én is terveztem, de Viola 1/2 11-kor ébredt

                          Járt vki a Parksarokban? Személyes tapasztalat?

                          Comment


                            #14
                            Andus, azt is lehet, hogy Nálatok hagyom Violát és elmegyek Neked bevásárolni. Vagy Borcsa is jöhet hozzánk, ha Te szeretnéd intézni. Csak egy ötlet...

                            És még egy körkérdés: megy vki a Pagony-Mikulásra?

                            Comment


                              #15
                              Parksarokban mi már voltunk, de nem játszóházazni, hanem bábszínházban, szóval az nem igazi tapasztalat. A golyópálya a bejáratnál szuper!!!

                              Pagony-mikuláson mi voltunk 2 éve, Lénával. Nagyon sokan voltak, szerintem nem kellett volna ennyi gyereket egy csoportba beengedni (plusz ugye szülő(k!!!)), de idén már a parksarokban lesz, ami azért jóval tágasabb. Amúgy szerintem jó volt, bár Léna már akkor is könyvmoly volt, és nem kötötte le a Mikulás, csak a rengeteg könyv körülötte. De idén már ez se lesz, mivel nem a Pagonyban lesz.
                              Alapvetően szerintem rendben van.
                              De ha van még kérdés, szólj nyugodtan!
                              Zsófi, Léna (2006.08.29), Maja (2008.09.26) és Hédi (2012.09.15.) mamája

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X