Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Paleolit táplálkozás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    én is konyharabszolga, hiszen semmit sem kapunk készen (pl. kenyér). Nekem sokat rövidít, ha darálva veszem meg a cuccokat.
    Ma bűnös napom volt, meg voltam veszve egy kis mákos tésztáért, hát ettem egy adagot. Rossz hír: semmi nem olyan, mint azelőtt és még rosszul is lettem tőle. szinte hihetetlen :/

    Comment


      szintén állandó főzés, sütésben. van itt a mamamin topik, ami a gyors főzéshez ad tippeket, pl a leveszöldséget aprítva adagonként fagyasztom előre, kb 4 -5 adagot.
      Meg a hagymát nagy adagot egyben üvegesre párolom, aztán a zsiradékban van a hűtőben, és a kajához csak kiveszek 1 kanállal belőle, sokáig jó, és a főzés is gyorsabban megy vele.pörköltből mindig másfélszeresét csinálom, és lefagyasztom rögtön mikor kihűlt-legközelebb gulyáslevesnek, vagy csak simán pörköltnek, egy kis adagot.
      A husit mindig felhasználásra készen fagyasztom.
      ennyi.
      De a kenyeret 2* hetente/muffint 1* hetente sinálom, meg azért minden másnap főzök- és akkor még a nem paleos többiekről nem is beszéltem.

      Comment


        Ezekből 1-2t én is csinálok

        Meg tudnád mondani, mi a topik címe, ill hol van? vagy esetleg van kéznál link?

        anyukka: leagalább tudjuk, h nem vagyunk egyedül
        Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

        Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

        Comment


          Én is elég sokat sütök főzök, bár a sütés tulajdonképpen inkább élvezet. Simán meg lehetne lenni paleo kenyerek sütik muffinok nélkül de nagyon élvezem hogy újabb és újabb recepteket próbálhatok ki. Nekem ez egy kicsit hobbi is és külön megnyugtat hogy nem is teszek rosszat vele, akár este 11-kor is behabzsolhatok a paleo sütikből nem puffadok tőle és nem is hízok Régen mindig lelkiismeret furdalással ettem.
          A főzést meg én is úgy csinálom hogy egyszerre több adagot és akkor azt esszük két napon át
          Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

          Comment


            De azt is hozzá kell tennem hogy nekem csak egy gyerekem van és nem főzök kétfelé, egy fia nem paleos alapanyag nincsen itthon. És Lénának sem főzök soha külön mindig azt eszi amit mi
            Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

            Comment


              A paleo blogra feltette valaki hogy talált olyan cukit ahol van paleo süti. A honlapján nincs fent de helyben volt kétféle is.
              http://www.gerocuki.hu/
              Csak kár hogy ilyen messze van. De hátha lassan máshol is lehet majd kapni és akkor nem kell mindent nekünk sütni.
              Zsófi, Léna (2010.03.10) és Sára (2012.06.29) anyukája

              Comment


                Megtörtem!
                Olyan nagyon szepaszorongás van nálunk, h a csak nyers gyü,it van alkalmam enni. Most végre elaludt, és nem a hátamon az utcán, így tudok írni

                Nagyon harcos most a gyereknevelés, és mint minden új dolognak, a paleonómnak is betett egy kicsit. Na nem zabálok 2 pofára, és ha eljutok a henteshez, ma már nemis bűnözök, de egyszerűen kiéheztem estére, és zsömléát ettem azuramét
                Remélem nem tettem magam alá nagyon

                Zsófi: én is szívesen forgok a konyhában, de nem tudok pl a romlandó kajákkal kalkulálni egy ilyen kiszámíthatatlan időszakban (monnyuk a szülés óta) szhóval ha tervezek idegbeteg leszek, ha nm sikerül, ha meg nem tervezek, sanszom sincs

                Nem igazán paleo, de nekem még egy kicsit ráncba is kéneszednem a napjaim menetét....mármint nem olyan ráncba, amilyet Hanga tud okozni mondenen

                Na mindegy, most lenne alkalmam, de nem tudtam bevásárolni, így nincs miből....így most varrok

                Remélem a Többiek jobban zúznak !!! Húzzatok magatokkal!!!! Azért jövök olvasgatni mindig, h ne csak a nyálam csurgassam, mint a blogokon, hanem olvassam, ti milyen jól haladtok, és akkor én is összekapom magam!!!

                Puszi!
                Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                Comment


                  Nekem az a bajom, hogy odáig eljutottam, hogy belevágok ebbe a paleo-izébe, de odáig már nem, hogy ezt rendesen meg is tervezzem magamnak. Elég ad hoc módon eszem. És ha nincs mit, és nincs erőm főzni, akkor meg nem eszem (mert hát bűnözni mégsem akarok!!!). A svájci út óta itthon igyekszem megint szigorú lenni, persze a hazahozott svájci csokik nagy részét én nyomtam be... De szerencsére már elfogyott. Viszont annyira nincs kedvem főzni! Márpedig rendesen enni tényleg csak úgy lehet, ha főzök, mert nyers alapanyagokból nem igazán jó táplálkozni. Szóval nehéz. Az jó, hogy a süti/kenyér (attól függően, hogy édesre vagy sósra csinálom, a nagy része ugyanaz) 10-20 perc alatt kikeverhető, aztán csak be kell vágni a sütőbe, ez kitart egy ideig. De uncsi. A változatossághoz meg mostanában nincs lelki energiám. Ma pl. még fogalmam nincs róla, mit fogok enni...
                  Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                  Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                  Comment


                    Ja, igen, én nem szeretek receptek alapján sütni főzni. Én inkább csak úgy magamtól csinálnék mindent, kitalálok mindenféle hülyeségeket, aztán vagy sikerül, vagy nem. Szóval hiába van paleo szakácskönyvem, ha abból indulok ki, hogy valami zöldséget párolok, meg csinálok hozzá valami húst, aztán majd csak lesz belőle valami. De valahogy egyre kevésbé megy, hogy az ilyenek ínycsiklandozóak legyenek, és egyre inkább elegem van a sablon-kajáimból. Márpedig ha nem fektetek bele energiát, akkor egyre uncsibb lesz az egész.
                    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                    Comment


                      (És csorgatom a nyálam, hogy a férjem meg a fiam megehetik a parizeres zsömlét...)
                      Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                      Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                      Comment


                        NA igen. Mostmár én is úgí vagyok, hnem tudom mit eszek előre, mert az anyaigény napokra tekint vissza, friss alapanyagokból megnagyon előrébb nem tudok tervezni. A kenyéralapanyagom a helyi herbáriában aranyárban vannak, messzebb alig-alig jutok el. Megalkudtam már 2-3szor és megvettem drágán, de ez nem mehetígy a végtelenségig....szóval a gyakorlati hosszútűvonbizony nehezebb. Az eredmények ugyanakkos magukért beszélnek.....én ezt csinálni akarom, de ahogy írtad is, ha azuram megéhezik, kifőz pár virslit, meg eszik hozzás kenyeret Én meg a fagyóból mire felengedem a husimat.....nem akarom mentegetni magam. Mindenre lehet jobb megoldás, csak még nem találtam meg

                        Azért hajrá!

                        Ha kilábaltam amélypontrl, jelzem, és megpróbálok lelkesekdést árasztani

                        Addig is !!
                        Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                        Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                        Comment


                          Nekem most nem kaja ügyben kéne kilábalnom a mélypontról, de nyilván a kajálásomat is jelentősen megkönnyítené, ha tudnám kissé rózsaszínebben látni a világot
                          Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                          Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                          Comment


                            Szakácskönyv

                            Sziasztok! Idén jelent meg egy könyv a paleolit ételekről és táplálkozásról, amit szerintem érdemes kipróbálni: 33 étel a paleolit táplálkozás jegyében.

                            Comment


                              Én még nem láttam pl szezámmagot darálva a bótban, pedig kerestem...de ha már apró magvak tovább aprítása, hát ti mivel? Nekem csak egy robochefem van, de az ahhoz sztem nagy
                              Eladó kendő! (Didy, kék-fehér)

                              Varrás, kötés, horgolás - ötletek, tapasztalatok, linkek

                              Comment


                                Én szezámpehelynek nevezett valamit használok. Ilyet kaptam a piaci bioboltban. Nem teljesen apró, de azért mégsem egész szemek.
                                Nekem is van valami gépem, amivel lehet darálni, de még nem próbáltam ki, hogy viszi-e a szezámmagot, lenmagot. Pedig tényleg olcsóbb lenne a piacon kimérve megvenni az egész magot és otthon darálni, mint így 25-30 dekás zacskókban venni a daráltat.
                                Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
                                Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X