Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szedd magad akciók gyűjtőhelye :)

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szedd magad akciók gyűjtőhelye :)

    Akció
    Lassan-lassan végre itt a tavasz, és a gyümölcsszezon is csak elkezdődik valamikor Imádjuk a gyümiket és amúgyis városi lelkemnek nagyon jól esne kiszabadulni a természetbe, és hasznosan időt tölteni. Ráadásul idén szeretnék lekvárt, szörpöt, befőttet eltenni, minden gyümi érdekel. Málna, eper, ribizli, meggy, cserkó, kajszi, őszi, alma, körte, szilva, és bármi sorban, ahogy érnek De zöldség is jöhet, pl borsó.

    Sok-sok szedd magad akció tuti nincs fenn a neten, ezért ha valaki tud bármilyen akcióról, nagyon örülnék, ha megosztaná

    Linkeket, amiket érdemes átfutni:
    http://www.szedd-magad.hu/patkai_kerteszet.html
    http://szeddmagad.hupont.hu/
    http://www.gyumolcsos.hu/szeddmagad.htm
    http://www.eperfold.hu/aktualis.html
    http://antalvali.com/szedd-magad-eper.html
    Dunakeszi gyümölcskör

    És itt vannak a tippek Tőletek idény szerinti sorrendben:
    MEDVEHAGYMA
    Várpalota
    Pilis
    Dég-Mezőszilas

    EPER
    Bogi eperszedetése
    Solymár
    Pilisborosjenő
    Pomáz

    MÁLNA
    Csikvánd, Kerecsend, Zalaegerszeg

    MEGGY
    Pomáz - Dolina völgy

    SZILVA
    Szokolya
    Utoljára szerkesztette mchili; 2012.06.22., 11:39.
    Csilla, Botond és Boróka

    #2
    Én nem tudok honlapcímet, de boldogult ifjúkoromban, amikor Széplakon nyaraltunk, minden évben átugrottunk a szedd magad akcióba, hogy az ottani őszibarackból legyen meg az ellátmány a nyaralásra Siófoktól pár kilométer. Nem tudom, még megvan-e, rég jártam arra.
    Timi Csabi(2007.08.) Hangi(2012.08.) Kincső(2017.04.)
    Költözés előtti kiárusítás, mindenfélék, keresd a topikjaimat https://mamami.hu/forum/images/smilies/smile.png

    Comment


      #3
      Tök jó ötlet ez a topik, köszi!

      Mi Badacsonytomaj környékén szedtünk így epret, nem tudom idén lesz-e...

      Comment


        #4
        hellot eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Én nem tudok honlapcímet, de boldogult ifjúkoromban, amikor Széplakon nyaraltunk, minden évben átugrottunk a szedd magad akcióba, hogy az ottani őszibarackból legyen meg az ellátmány a nyaralásra Siófoktól pár kilométer. Nem tudom, még megvan-e, rég jártam arra.
        ott van a sioe.kersnek telepe, igen kedvező áron lehet gyümihöz jutni, persze mi csak nyáron vagyunk lent
        remek kezdeményezés a topik csak visszataláljak
        Utoljára szerkesztette redy; 2012.03.15., 17:19.

        Comment


          #5
          Azt tudjátok, hogy általában és kb. a piaci árakhoz képest mennyibe kerül a magunknak szedett gyümölcs?

          Comment


            #6
            prucsk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése

            Mi Badacsonytomaj környékén szedtünk így epret, nem tudom idén lesz-e...
            Részletekre emlékszel? Jó lenne tudni, h pontosan hol, és mennyiért adták. Hogy idén lesz-e, szívesen megkérdezem, ha van telefonszámod esetleg hozzá.
            Csilla, Botond és Boróka

            Comment


              #7
              kassaizsuzs eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Azt tudjátok, hogy általában és kb. a piaci árakhoz képest mennyibe kerül a magunknak szedett gyümölcs?
              Ez sztem elég változó, ha beindul a topic, jó lenne az árakat is írni sztem, h pontosan hol, mit lehet szedni, mennyiért. Azt gondolom, h a kevésbé meghirdetettek olcsóbbak, ezért számítok a vidéki Mamamik infóira
              Csilla, Botond és Boróka

              Comment


                #8
                De jó topik!

                Férj mesélte, hogy gyerekkorában mikor még Budakalászon laktak, sokat jártak ki a környékre (talán Szentendre, vagy Tahi felé?) epret szedni, megkérdem, hogy pontosan hol
                Csillu (javíthatatlan extrovertált, dumagép) Gyermekeim: Barni (3dikos okoska), Olívia (suliba készülő szépség) és Emília (bölcsis Csirke)
                Privi helyett: csillacsaplar85@gmail.com

                Comment


                  #9
                  mchili eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                  Részletekre emlékszel? Jó lenne tudni, h pontosan hol, és mennyiért adták. Hogy idén lesz-e, szívesen megkérdezem, ha van telefonszámod esetleg hozzá.
                  Asszem 300,-/kg volt az eper, de nem tudom idén is lesz-e, és én csak május végén járok arra. Badacsonytomajból Tapolca felé kellett menni, rögtön az út mellett volt.

                  Ha látok idén is mindenképp szólok!

                  Comment


                    #10
                    debcsillu eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                    De jó topik!

                    Férj mesélte, hogy gyerekkorában mikor még Budakalászon laktak, sokat jártak ki a környékre (talán Szentendre, vagy Tahi felé?) epret szedni, megkérdem, hogy pontosan hol
                    ok Csillu, köszi, h megkérdezed
                    Csilla, Botond és Boróka

                    Comment


                      #11
                      prucsk eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                      Asszem 300,-/kg volt az eper, de nem tudom idén is lesz-e, és én csak május végén járok arra. Badacsonytomajból Tapolca felé kellett menni, rögtön az út mellett volt.

                      Ha látok idén is mindenképp szólok!
                      a 300 ft jó árnak tűnik, oké, h még ki kell odáig kocsikázni, de 1500körül van most az eper az amúgy kitudjahonnankülföldről...
                      Csilla, Botond és Boróka

                      Comment


                        #12
                        mchili eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                        a 300 ft jó árnak tűnik, oké, h még ki kell odáig kocsikázni, de 1500körül van most az eper az amúgy kitudjahonnankülföldről...
                        Hát igen... Ez nagyon szép eper volt, persze lehetett válogatni is, de nem nagyon kellett
                        Akkor ha tudok valamit szólok, tavaly sajnos mondtak valami olyasmit, hogy idén lehet, hogy már nem lesz, mert túlságosan letaposták a szedők, de azért bízom benne!

                        Comment


                          #13
                          jótanácsok eperszedőknek

                          Érkezzünk korán az eperföldre! Hétvégén, ha későn érkezünk, könnyen hoppon maradhatunk. A korán kelők megelőznek minket és leszedik a termés legjavát.

                          Vigyünk magunkkal szedődobozt , kosarat, valamennyi italt és harapnivalót! A vakmerők az éhségproblémát közvetlen fogyasztással is megoldhatják, akik viszont nem mernek mosatlan gyümölcsöt enni, most sajnálhatják csak igazán óvatosságukat.

                          Szedéskor nézzünk a lábunk elé! Ne tapossunk a növényre és csak a piros, érett szemeket gyűjtsük.

                          Kocsánnyal együtt szüreteljünk! Ha azt szeretnénk, hogy a szüretelt gyümölcs a hazaúton ne menjen tönkre, akkor a gyümölcsöt a zöld gyümölcskocsánnyal együtt szedjük le, óvatosan, minél kevésbé összenyomva. Nem tesz jót a friss gyümölcsnek a kosárba való távolbadobás sem, ezért gondosan, két-három szemenként helyezzük el a szamócát a gyűjtőedénybe.

                          A púpozott doboz helyett inkább több lapos edénybe gyűjtsük az epret! A dobozokat érkezéskor méressük le, annyival is kevesebb lesz a végszámla.

                          Tovább eltartható a gyümölcs, ha reggel, vagy felhős, hűvös időben szüretelünk, mint ha egy forró napon mennénk. A leszedett szamócát minél kevesebb ideig hagyjuk a napon állni, inkább keressünk árnyékos helyet neki, majd otthon minél hamarabb hűtsük vagy fagyasszuk le.

                          Hazaérkezve csak annyi szamócát mossunk meg, amennyit rögtön be is kapunk. A tárolni kívánt részből válogassuk ki a beteg, nyomódott szemeket, és a még fogyasztásra alkalmas darabokból készítsünk lekvárt vagy sütit.
                          Csilla, Botond és Boróka

                          Comment


                            #14
                            köszönöm Prucsk, ha van konkrét infó, szívesen vesszük

                            ez a ledirimbolás elszomorító remélem, azért nem ment el végleg a kedvük a szedőktől.
                            Utoljára szerkesztette mchili; 2012.03.16., 14:58.
                            Csilla, Botond és Boróka

                            Comment


                              #15
                              eperföldek várható nyitása májusban lesz, és itt találtam egy párat a linket írom az első hszbe is

                              http://www.eperfold.hu/aktualis.html
                              Csilla, Botond és Boróka

                              Comment

                              Mamami portál footer

                              Összecsuk

                              Friss bejegyzések

                              Összecsuk

                              Cikk a mamami portálról

                              Összecsuk

                              szivárvány
                              Betöltés...
                              X