Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    rado eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
    Rana, nyáron i s van banán, és szerintem finomabb is, ízesebb, mint ezek a mostaniak.
    kisebbek is.
    Lehet, de a férjem azt mondja, szerinte biobanán csak most van (legalábbis az Intersparban). Inkább fagyasztok le belőle, nehogy meglepetés érjen....

    Ancsa, szívesen.

    Ez a táblázat szerintetek jó irányadó a hozzátápláláshoz? http://www.babafalva.hu/download/szilard.htm Ha nem, mi alapján érdemes elkezdeni a hozzátápit?

    Comment


      Pénteken voltunk gasztros dokinál, mert Áron refluxos.Doki nézegette a bőrét is, mivel nagyon száraz foltokban ekcémás.....erre megkérdezte, hogy bevezettem e már neki a savanyított tejterméket..na ná, hogy nem még csak 7 hónapos, és a tesó tejfehérje allergiás így én csak másfél év körül gondoltam...erre ő, hogy nem 7-8 hónaposan vezessem be, hogy minél hamarabb kiderüljön hogy az e azt mondta ez az új elv én még nem hallottam róla ti?
      "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
      Botond, Ábel, Áron és Anna

      Comment


        kicsit már off... de ha így feljött...

        a hosszú banánok általában D-Amerikából jönnek, a rövidek általában EU (Kanári szk. vagy Martinique) vagy É-Afrika.
        van pici különbség a szénhidrátjaikban, ezért a rövidebb édesebb. meg talán számít a szállítási útvonal hossza, ezért esetleg érettebb egy hajszállal??? (csak találgatok)
        amúgy az EU területeken csak nagy "bíztatás" hatására termeszthető (öntözés, fólia, stb), mert iszonyat napfény és vízigényű növény.

        még sosem próbáltam viszont fagyasztani, nem tudom, hogy bírja. gyanítom megbarnul nagyon...
        nem sok előnyét látom a fagyasztottnak a frisshez vagy az üvegeshez képest.

        és köszi az intersparos tippért, ritkán fordulok meg ott. sparban biocitromot már láttam, ezt-azt, de biobanánt még nem.
        Bonyolult (Bence 04.10.24.)
        HipnoSzülés a tévében

        Comment


          Nienor,
          az algopyrin vs. paracetamol vita elég érdekes, de túlmegy ennek a topiknak a keretein. Szendi tények-tévhitek honlapján van róla egy jóóó hosszú cikk. Kb. egyetért a doktornőddel, de azért az sem véletlen, h az A.-t vénykötelessé tették, míg a P. nem az.
          Bonyolult (Bence 04.10.24.)
          HipnoSzülés a tévében

          Comment


            többször volt mostanában olyan fejfájásom, hogy hányás lett a vége.
            létezik olyan fájdalomcsillapító, amit ilyenkor bevehetnék?
            Coffie

            Comment


              Coffie,
              orvossal beszéld meg szerintem, hogy migrén (??) esetén mit javasol, esetleg többféle szóba jövő szert is, és utána IBCLC-vel beszéld meg a hatóanyagot, illetve a szoptatási gyakorlatot (mekkora gyerek, naponta hányszor, kb. mennyit) - ezek mind számítanak. De biztos, hogy nem kell kezeletlenül tűrnöd, ha panaszaid vannak.
              Bonyolult (Bence 04.10.24.)
              HipnoSzülés a tévében

              Comment


                bonyolult eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                még sosem próbáltam viszont fagyasztani, nem tudom, hogy bírja. gyanítom megbarnul nagyon...
                nem sok előnyét látom a fagyasztottnak a frisshez vagy az üvegeshez képest.

                és köszi az intersparos tippért, ritkán fordulok meg ott. sparban biocitromot már láttam, ezt-azt, de biobanánt még nem.
                Na akkor majd én kipróbálom...

                Üveges banán??? Én még olyat nem is láttam... Mármint, konzerv?

                Szívesen. A biogyümik egy kupacban vannak (legalábbis az itteniben), úgyhogy ott lesz a biocitrom környékén.

                Comment


                  Sajnos amikor mellgyulladásom volt, én Algopyrint szedtem, 4-et egy nap (vagy 2 napig)... Remélem nem ártottam vele a babáknak. Mit okozhat náluk????

                  Comment


                    Rana, én a Kismama-féle hozzátáplálási táblázatot követtem nagyvonalakban, ezt itt találod pl.: http://babadolgok.gportal.hu/gindex....455&nid=962637

                    De a babák kiskönyvének a közepén is van egy színes táblázat ugyanerről. A különbség talán annyi, hogy a kismamás később vezeti be a tejtermékeket.
                    Morzsa - egy 5,5 éves lány, egy 4 éves és egy 1 éves kisfiú anyukája Értékeléseim
                    "Elolvadt a világ, de a közepén anya ül és ott ülök az ölében én." (Zelk Z.)

                    Comment


                      Szoptatahatok, ha furunkulus alakult ki a mellbimbóm mellett?

                      Sziasztok,

                      valószínűleg elég ritkán fordul elő az én problémám, ugyanis furunkulus alakult ki az egyik mellemen, közvetlenül a mellbimbó mellett. A családorvos vizes borogatást, Rivanolos lemosást, antibiotikumot írt elő és azt javasolta, hogy 5 napig ne szoptassak abból a mellemből, hanem próbáljam kifejni. Nekem sohasem sikerül rendesen fejni, így attól tartok, hogy vagy elapad a tejem, vagy ismét mellgyulladásom alakul ki, ami legutóbb egy hete múlt el. Az orvosnő attól tart, hogy mivel túl közel van a kelés a mellbimbóhoz, átjuthat a tartalma a tejbe.

                      Én legszivesebben nem hagynám abba a szoptatást, hanem megpróbálnám minél gyorsabban kikezelni.

                      Volt még valakinek hasonló tapasztalata? Ti mit javasoltok, mi lenne jobb?

                      Szükségem lenne a Bokor Zsuzsa elérhetőségére, mert írni szeretnék a La Leche Liga szoptatási tanácsadójának, de most nem működik a honlapjuk.

                      Köszi,
                      Linda
                      Bencus (2008.12.18) mamája

                      Comment


                        Bocsi, a Bokor Zsuzsát véletlenül írtam ide, elnéztem, másnak szántam
                        Bencus (2008.12.18) mamája

                        Comment


                          Esetleg ichtiolos kenőccsel bekenhetem, hogy gyorsabban kifakadjon, vagy veszélyes a babára nézve? Persze lemosnám a szoptatás előtt.
                          Bencus (2008.12.18) mamája

                          Comment


                            Lindus, én ismét csak Esztert tudnám ajánlani...szerintem írd le neki is a problémádat

                            http://www.nlcafe.hu/szakertoi_oldalak/326621/3/
                            "A csecsemő szoptatása akár csak egy napig is, a legszebb ajándék, amit egy anya adhat."Diane Wiessinger, MS, IBCLC
                            Botond, Ábel, Áron és Anna

                            Comment


                              Köszi szépen, írtam már Eszternek, várom a válaszát.
                              Bencus (2008.12.18) mamája

                              Comment


                                köszi, Bonyolult.
                                Coffie

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X