Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Bébikomp. Igen vagy nem? Miért?

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    #31
    Nekünk olyan repülőgépünk volt, amit tolni is lehetett, meg később ráülve is hajtani. (alacsonyabb és szélesebb, mint a kismotor, és persze 4 kerékkel) Szerintem ezzel nincs semmi gond. Nem tudom, ilyesmit értettél -e járássegítő alatt.
    Móni, Jázmin és Kincső anyája

    Comment


      #32
      Igen erre gondoltam
      Van ráülős és sima változata is
      GyöngyeszBencus 2002/12 16 és Petra 2008/04 28 anyája
      Mivel már nagyon ritkán járok erre kérlek próbáld velem a facebook oldalamon felvenni a kapcsolatot,köszi

      Comment


        #33
        Járássegítő,komp,magánvélemény

        Járássegítő:megint elfelejtettem megkérdezni... a fejlődésneurológián,pedig akartam...nekünk nem veszélyes,mert a hangadó gombokat nyomkodja rajta a gyerkőc,tologatja is,hogy ugasson(kutyusos)de nem megy vele komoly távokat.Amúgy hol a székeket húzgálja,hol a kismotor szerű vonatot húzza maga után keresztben,azzal a saját egyensúlyát próbálgatja,nem arról van szó,hogy rádől és csak úgy közlekedik.

        Komp:én eleve nem akartam.Aztán ortopédes,fejlődésneurológus kérdés nélkül megtiltotta(mondom:épp most kaptunk egyet ajándékba,azzal mit csináljak?Mindegy,csak ne tegye bele a gyereket.Sohase,egy percre se...)gyerekorvosunk ellenzi,védőnő nem támogatja...
        Kicsi csípőeltérés volt csak,leheletnyi,fejl.neur.ra meg születési egyéb miatt járkálunk még mindig.Persze,mondtuk is mindenhol,hogy bármit hozhat bárki,csak bébikompot ne-naná,hogy kaptunk....Mai napig sértődés tárgya,hogy becseréltük másra-főleg hogy szalad a lakás,és akkor de sok időm lenne...
        Bennünket ismerve a Gergő 5 perc után abból is kijönne(pl.rugós hintát szereti,de az is 5 perc-nem tudom,jó-e amúgy)mert mindig a nyomomban van,kivéve ha valami vizet talál valahol.( kádban lavórban lévő vízből a felmosóvödörrel simán kimer 1-2 litert semmi idő alatt és szét is locsolja,imád mosni,mártogatni,stb) és mivel úgy is utánam jönne,szintén láb alatt lenne.
        A fő ellenérvnek én is azokat hallottam,hogy lábujjhegyen megy a gyerek,nem fejlődik úgy az egyensúlyérzéke(én a mai napig elakadok ajtófélfába meg mindenbe,gyereknek estem-hullottam"szeles"vagyok-a bébikompra azért nem fognám,de lehet is benne valami)és túlterheli a gerincét,mert ha elfárad nem tud letottyanni,elesni.
        Unokatesóm babája frankón leesett vele az emeletről,mert anyós nem csukta vissza a rácsot,pedig állítólag volt rajta lépcsőn-leesésgátló-szerencsére csak jó kék-zöld lett,épp fejen állt meg-rosszabb is lehetett volna,de 24 óra letelte előtt hazamehetett a kórházból.
        Na,ha olyan helyen járok,beteszem a Gergőt 5 percre egybe,hogy tudjam mit beszélek-de tuti nem fogja izgatni nagyon.

        3 gyerekes szomszéd simán használta naponta,mondván úgyis csak fél órát van el benne a gyerek maximum.(mondjuk ők nem járkálnak ortopédeshez meg fejlődésneurológiára,de mi szinte születéstől lábujjhegyezünk eleve-talán a hason alvástól is,zsályakrémmel kellett masszírozni hónapokig az achilles-inat,már jobb)Szomszéd gyerekének se lett baja tőle,de én akkor se használtam volna,ha nem tiltják.De erről a helytelen izom-letapadásról én sem tudtam.
        Hozzáteszem:ahhoz képest,hogy nem ültetgettem,vezetgettem,stb.(igaz,9 és fél hónaposan)egyik héten felült,másik héten kapaszkodva felállt,önállóan tanul(t)járni a gyerkőc,meglepően stabilan lépked-én azon nem parázok,hogy a másik előbb,mert a másik nagyokat aludt,mikor mi sikítva üvöltöttünk naphosszat.Persze azért hallom eleget a vezetgetést is a komp mellett...
        Akkor szoktam vezetni pár lépést,ha ő akarja.És ha lezuttyan,hadd négykézlábazzon-de azt a kompban tényleg nem tudna.
        Krilla,a Katasztrófa sújtotta övezetből.Fűszerpaprika.Heppek:hordvisz,texpel,cicinlógás,együttfex+anyahátánisalsz Ált.tele a privim privik helyett ideiglenesen:illaberek-kukacka-pofa-pöttyöcske-be

        Comment


          #34
          Egyetlen sztori a bébikompról, ami engem meggyőzött, hogy sohase lesz:
          Szomszédék most már 18 éves lányának volt. Folyton abban és a járókában töltötte a napját. Három évesen esett el először, akkor viszont "elfelejtette" letenni a kezét (mivel nem tanult meg esni). Mai napig nem tud lépcsőn lefelé kapaszkodás nélkül menni, ha elesik tuti törik valamilye, mert mindig szerencsétlenül esik. Jó, ez lehet pszichés is, de azt gondolom, a komp a fő ludas.
          Nikka
          Panka: 2007.10.16. (15:31)
          Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

          Comment


            #35
            évuska eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            minden gyanús a babaiparban, ami sokba kerül, és nem létezik a természetben, illetve a természet törvényeit tisztelő népeknél. Ezek közül nem mindegyik káros, de szinte mind fölösleges.
            Van mottója a Mamainak? Ez lehetne...
            Nikka
            Panka: 2007.10.16. (15:31)
            Nóri, Viki: 2014.04.04 (16:01 és 16:14)

            Comment


              #36
              Sokan jöttetek azzal, hogy sürgős házimunka, meg hogy szalad a lakás.
              Amelyik gyerkőcöt lehet-ne bébikompba tenni, azt lehet etetőszékbe is. Az enyém kóstolgat, mikor főzök. Illetve mostanában már azt sem, mert ketten főzünk a szomszédasszonyból lett barátnőmmel. Így mindig van két szabad kéz. A szaladó lakás pedig kezd kevésbé zavarni..
              Zsu
              www.tudatosszules.hostoi.com

              Comment


                #37
                Az én barátnőm is bébikompba teszi a gyereket, ha dolgozni szeretne otthon (házimunkát értem ezen). Én inkább felrakom a hátamra, és úgy csinálom a dolgom (mármint nem a bébikompot, hanem a fiamat).
                Amúgy csak érdekességként mondom, hogy a barátnőm szlovákiai magyar, és ezt a szerkezetet náluk úgy hívják: járóka. Találó.
                Patrícia

                Comment


                  #38
                  Hali! Én gyógypedagógus vagyok, és ebből (is) kifolyólag totál bébikompellenes. Bébikompot egyetlen egy esetben tudok elképzelni, ha valakinek mozgássérült gyermeke van, bár ezt sem tudom igazán alátámasztani, mert nem vagyok szomatopedagógus (mozgásfogyatékosokkal foglalkozó gyp).
                  Ellenérvek:
                  - hibás tartásra tanítja a babát,
                  - hibás mozgásformára tanítja a babát (az ilyen babák szoktak előredőlve nekiindulni),
                  - korlátozza az egyensúlyérzék fejlődését,
                  - ráadásul rossz konstrukció esetén balesetveszélyes is.
                  Szóval nem csak felesleges, hanem kifejezetten káros is lehet, bár ezt a bébikomphasználók nem nagyon szokták belátni. Szerintem ez is amolyan elvan-benne-a-gyerek-és-addig-sem-zavar típusú eszköz, ami pusztán a szülő kényelmét hivatott szolgálni. Szóval bébikomp helyett inkább rugóshinta (ha pl. a konyhában kell lenned, és nem szeretnéd/tudod felkötni), amúgy meg minél nagyobb és szabadabb tér (járóka szintén nem haver). Csengém 7 és fél hónapos, és kb. 3 hónapos kora óta szabadon garázdálkodhat a földön. Annyi határ van, hogy a nappaliajtóra raktunk védőrácsot, ezen belül biztonságban tud jönni-menni, ezen kívül pedig csak akkor van, ha valaki figyel rá, így nem kellett az egész lakást felforgatni.
                  Zita, Csenge (2008.02.15.), Marci (2011.09.16.) és VBA2C Hajna (2014.11.29.) mamája
                  Zita mama oldala
                  Támogasd a Közép-budai Waldorf Iskolát!
                  Ölbebaba - Ölelés Babahordozó Egyesület
                  Babahordozási tanácsadó, tanfolyamvezető vagyok. Kérdezz bátran, segítek!
                  Eltűnések idején emailben elérhető vagyok (szhzita és gémélpontkom).

                  Comment


                    #39
                    annyira elterjedt ez a komp...
                    múltkor a piacon voltunk és egy nő mellettünk állt és nézegette flórit, hogy milyen aranyos meg h mennyi idős. aztán jött, h te már biztosan szaladsz...összenéztünk a férjemmel és mondtam, h nem szalad még, kapaszkodva lépeget. válasz: de kompban biztosan szalad már! erre mondtuk, hogy nincs kompunk és nem is lesz...erre csak meglepődve nézett, hogy niiincs?
                    szerintem sokan azt hiszik, hogy ez milyen jó dolog...
                    Kockapaci (F 2007.tél, A 2013.tél és L 2015. tavasz)

                    Comment


                      #40
                      Nekem egyik gyereknél sem volt komp. Nem is hiányzott!
                      Eszter, 4 lányom van

                      Comment


                        #41
                        Sziasztok! Én sem használtam kompot, mert hallottam az ellenérvekről. Tuti, hogy most sem fogok majd. A múltkor láttam egy kisfiút kompban a keskeny járdán rohangált, mellette mély beton árok, hát én majd szívbajt kaptam. Igen csak a szélén ment, a kereke centi híján legurult. Az apuka meg csak ált és mosolygott, hogy hogy szalad már a fia... Ez olyan megrázó élmény volt, hogy muszáj leírnom...
                        Kitti, 4 fiú, 1 lány és 1 picibaba hurcizós, sokáig szoptatós, együtt alvós anyukája. (Tudom, bátor vagyok ennyi gyereket bevállalni, de valójában őrült )

                        Comment


                          #42
                          Szerintem a komp használalta még mértékkel sem jó. Azt a 3-4 hónapot, amikor már képes használni és még nem megy mindenki ki tudja bírni Aztán úgyis járni kell tanulnia önmagától

                          Comment


                            #43
                            Én is voltam bébikompban, bár nem tudom, hogy mennyit, mindenesetre fotó van róla.
                            És tény az is, hogy RETTENETESEN tartáshibás vagyok, a lábfejeim meg elég furán néznek ki, csetlek-botlok, mindenben felbukok és bárminek nekimegyek.
                            Nem akarom összefüggésbe hozni a dolgokat, de valaki visszább említett hasonló példákat.
                            ky

                            Comment


                              #44
                              Nem is hallottam olyanról, hogy még az utcán is bébikompba teszik a gyereket.
                              Patrícia

                              Comment


                                #45
                                Én is le vagyok fényképezve bébikompban, állítólag sezrettem, az öcsém már kevésbé. Az egyensúlyérzékem tényleg nem túl jó (de a lányomé sem, aki soha nem volt kompban, bár amióta saját kezdeményezésére tornára jár, ez látványosan javul). Nekem azért nem tetszett, mert amikor használni tudták volna, akkor már javában másztak, ami szerintem sokkal jobb, inkább elkerítettünk egy kisebb-nagyobb területet a mászáshoz. Na meg a lakásba sem fért volna be.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X