Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

VARRÓGÉP- minden, amit tudni érdemes!!!

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Pfaff 1222-ről tud valaki valamit?
    Köszi!
    Roni, Erzsó (2008.07.22.) és Miska (2009.12.22.) mamája

    Comment


      Sziasztok!

      A L.dlben lesz most akciós Silvercrest varrógép, ezt ismeritek esetleg? Teljesen kezdő vagyok, de régóta szeretnék már valamit, hogy ne mindig anyósnak kelljen kuncsorogni egy nadrágfelhajtásért is Sose nem is varrtam még géppel, szóval egyáltalán nem értek hozzá, de egyre több időm lesz és erre szeretném fordítani...
      Évi #motherofdragons és a három kölyöksárkány: L(2007 tavasz), és L(2009 ősz) és L (2017 tél)

      Comment


        Kiskrokodil eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
        Sziasztok!

        Valaki tudna
        Neumann 8014/40-4-es típushoz leírást küldeni? 1984-es gép. Dédijé, elromlott, és sajnos mi eltüntettük a leírást, anélkül meg Dédpapa nem tudja javítani.
        Vaterán egy bizonyos eladó árult haszn.ut.okat 1 Ft.ért, vagyis ingyen ilyen régi gépekhez. Sajnos most inaktív, megkerestem. Nekem 8014/36-oshoz van, ha segít.
        Kati+Marci (2007.06.18.)
        Alkotásaim

        Comment


          Ronka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Szerintetek 25-30 éves Singerre is rá lehet tenni a spéci talpakat? Pl a rejtett varráshoz, cippzárhoz? Vagy ezekhez valami program is kell? Az enyém csak egyenest és cikkcakkot tud, meg hátrafele varrni... És gomblyukat csak programmal lehet, vagy ilyen mezei géppel is?

          Köszi!
          A cipzár varráshoz nem kell program, azt a cipzár varró talp segítségével lehet. Be kell állítani a tűhöz. Gomblyukat is lehet program nélkül(az én régi gépem is ilyen). Az öltés sűrűséggel, és öltés hossz gombbal kell variálni. Egy varrógép szerelőtől kérj tanácsot, hogy a gépedhez milyen talpat vegyél. Ők ismerik a gépeket.
          Kati+Marci (2007.06.18.)
          Alkotásaim

          Comment


            HáromNyulak eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
            Sziasztok!

            A L.dlben lesz most akciós Silvercrest varrógép, ezt ismeritek esetleg? Teljesen kezdő vagyok, de régóta szeretnék már valamit, hogy ne mindig anyósnak kelljen kuncsorogni egy nadrágfelhajtásért is Sose nem is varrtam még géppel, szóval egyáltalán nem értek hozzá, de egyre több időm lesz és erre szeretném fordítani...
            Évi, elsőre nagyon egyszerű gépet vegyél. Főleg, ha még sosem varrtál. Sajnos nem ismerem ezt a márkát, de ettől még lehet jó. Csak ne valami "óccó kínai" legyen. MEnnyibe kerül?
            Kati+Marci (2007.06.18.)
            Alkotásaim

            Comment


              sarkanyka eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
              Évi, elsőre nagyon egyszerű gépet vegyél. Főleg, ha még sosem varrtál. Sajnos nem ismerem ezt a márkát, de ettől még lehet jó. Csak ne valami "óccó kínai" legyen. MEnnyibe kerül?
              20ezer pénz. Ilyen

              Más háztartási gépünk van ettől a cégtől, vagy márkától vagy mi, azokkal elégedettek vagyunk... De ez mégiscsak egy varrógép
              Évi #motherofdragons és a három kölyöksárkány: L(2007 tavasz), és L(2009 ősz) és L (2017 tél)

              Comment


                Jónak tűnik. Erős gép, azt írják. Azt nézd meg, hogy fémalkatrészes legyen. A súlyából is lehet tudni. A minták alapján eleget tud egy kezdő varrónőnek. Gomblyukvarrótalpat nem látok. Milyen talpak vannak hozzá? Ja, és lehet-e szerelni? Úgy értem, alkatrész ellátottság milyen? Lehet-e talpakat venni hozzá? Kompatibilis más gépek talpaival?
                Kati+Marci (2007.06.18.)
                Alkotásaim

                Comment


                  Virgie egyszer azt írta,hogy egy v.gép minél több varrástípust tud,annál több a hibalehetőség,annál könnyebben elromlik.És ez elég sokat tudEnnyiért tudsz venni egy ismertebb márkájút is.Persze nem beszélek ellene.Én most 12 ezerért vettem egy Brother-t a v@terán.És nagyon jól működik,bár egy tisztítás ráfér,de hát tizen sok éves
                  Évi ,Ferkó (már nem Manó) 2004.03.25,aki zenél.;Botika 2008.04.28,aki táncol.; Beni 2009.07.07,aki énekel; Zorka Abigél,az ajándék(2013.10.26.) anyukája

                  Comment


                    na most már elbizonytalanodtam varrógépvásárlás ügyben én is...
                    Sarkanyka, Te vettél ugye Berninát végül? Meg vagy vele elégedve?

                    Ezzel szemeztem, de most elbizonytalanodtam, hogy kell-e Nekem ilyen drága gép, úgy, hogy még sosem varrtam géppel, de terveim szerint intenzív használatban lesz, és szeretném nagyon sokáig használni...

                    Ha használtat nézek, akkor van vm, amire kiemelten figyelni kell?
                    Pipal, N (2008) és A (2011)és L (2012)anyukája

                    Comment


                      Igen, az vettem. E66-ost. Most már nagyon tetszik, az elején kínlódtam csak vele, mert hiányos a haszn.ut.-ja. Rugalmas anyagot is tudtam varrni. Csak ikertűs varrásra nem nagyon jó, mivel nem a valódi ikertűs. Azt meg se próbáltam.
                      Használtakban nem vagyok járatos. Itt olvstam, hogy ne legyen nagyon kihajtva. Egy használt gépnél én azt honnan látom? Szerelőt meg nem hívhatok az adásvételhez.
                      Érdemes varrógép szerelőhöz menni, és tőlük venni használt gépet, mert ők biztos jól átnézik, garanciát is vállalnak rá. Rendesen elmondanak mindent a gépről.
                      Én az régimet még a Fő u.-n vettem(I.ker.), de a József krt. 21.-ben is láttam ilyen gépeket. Sztem ne vegyél a net-en keresztül.
                      Kati+Marci (2007.06.18.)
                      Alkotásaim

                      Comment


                        no igen, a garancia nekem is eszembe jutott, illetve, hogy tényleg nem értek hozzá annyira, hogy neten keresztül képes legyek megítélni egy adott gépet!

                        és köszönöm a választ!
                        Pipal, N (2008) és A (2011)és L (2012)anyukája

                        Comment


                          Kézi varrógéppel van valakinek tapasztalata?
                          Kézműves és életmód blog kisvicus kukac gmail.com ---> privi helyett ide írj!!
                          "Amit tollal írsz, azt szíveddel és jellemeddel írod. Amit géppel írsz, azt csak szándékoddal írod." (Márai)

                          Comment


                            Pipal eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
                            no igen, a garancia nekem is eszembe jutott, illetve, hogy tényleg nem értek hozzá annyira, hogy neten keresztül képes legyek megítélni egy adott gépet!

                            és köszönöm a választ!
                            Szívesen.
                            Kati+Marci (2007.06.18.)
                            Alkotásaim

                            Comment


                              Szia Kati!

                              Köszi szépen! Dédiék azt mondták, talán nincs akkora különbség. Ha picit tudod nélkülözni a leírást, akkor elszaladok vele és lefénymásolom.
                              Neked mikor lenne jó?

                              Comment


                                Szia! Gépen van, úgyhogy egy kattintással el tudom küldeni emailben. (Én is így kaptam.) Kérek mailcímet.Jöhet priviben is.
                                Kati+Marci (2007.06.18.)
                                Alkotásaim

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X