Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Falusi állattartás

Összecsuk
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Jaj
    Veletek megtörtént?
    Nekem még sose volt dolgom állatorvossal utána is kell néznem. Az úgy van hogy van helyi illetékes aki kijön vagy nekem kell keresnem?
    Szonja

    Comment


      Most gondolkozok. Pár hete hogy kapnak szemes kukoricát is (fiam jóvoltából aki egész nap mikor itthon van morzsol). Eddig csak darát (kukorica-árpa) kaptak. Lehet hogy ettől van az egész? Amelyik most gyenge annak ma furcsán nagynak láttam a begyét.
      Hú nem tudom.
      Szonja

      Comment


        Az osb-lapos megtörtént, én ejtettem a fejére, aztán hisztiztem egy sort, hogy most mi legyen, mert senki nem volt itthon. Végül megöltem, de elég brutál módon. De megígértem magamnak, hogy legközelebb nem leszek gyáva fejszét használni. Bár valószínű utána elszaladnék jó messzire...visítva...ááááá...minek tart az ilyen állatot...és jövőre kacsákat is akarok ...
        Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
        https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

        Comment


          A begyes csak telette magát, reggelre megemészti. Bár barátnőm a tojó, felnőtt tyúkjainak is durvára darált szemeket ad, mondván úgy könnyebben csúszik.

          Mi a múlt héten morzsaltunk. Jó buli volt.
          Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
          https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

          Comment


            Szonja,

            van nekik az udvarban apró kavics, vagy homok? Mert az nagyon fontos az emésztésükhöz, másképp nem tudja feldolgozni a zuzájuk a keményebb magokat.
            A mi tyúkjaink mostanában lettek fél évesek, múlt hét óta kapnak darálás nélkül kukoricát...
            Ja, és az egyik tegnap négycentis tojást tojt. Pedig már kezdenek belejönni...
            Ági
            Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

            Comment


              Más:
              Mivel lehetne csökkenteni a kifutójuk szagát a rendszeres takaritáson kivül (szomszédok miatt is sajna)?
              Most, hogy már kevesebbet süt a nap, lassabban szikkad náluk a talaj, hogyan ellensúlyozhatnánk ezt...? Szórjak szét macskaalmot...?
              Ági
              Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

              Comment


                Magica, igen van kavics, homok sőt az óljuk alja az kavics teljesen. Igazából galamblak volt előzőleg az óljuk.
                A mieink is fél évesek lehetnek, illetve a kendermagos az nem tudom mert vettük, az idősebb biztos. Már jó lenne ha tojna. A féléveseink még nagyságra picik szerintem hogy tojjanak, bár nem vagyok szakértő.
                Sajnos egy maradt a 3 kendermagosból, úgy tűnik ma megdöglött a másik is. Remélem legalább ez megmarad, most semelyik sem mutat tüneteket, állatorvost sem hívtunk. De még lehet hogy megnézetjük vele azt amelyik most döglött meg.
                Szonja

                Comment


                  Hát hogy szag ellen mi jó nem tudom. Mi jó hátra költöztettük őket pont ezért, elől voltak de ott elnyomta a szaguk a fenyőillatot.
                  Szonja

                  Comment


                    Esetleg a galambok után nem maradhatott valami, ami betegithet...? Csak tippelek, nem vagyok szakértő...

                    A féléveseink olyan 3-4 hete kezdtek tojni, először 2-3 naponta egy tojást, és mostanában már szorgosabbak, ma például hármat szedtünk össze, kb. S-M méretűeket. Az ól hátsó részén lett elkülönitve e célra egy kis eldugottabb zug forgáccsal boritva, úgy látszik, ösztönzőleg hatott.
                    Viszont van még mindig vagy 7 kakas, de már nem sokáig... Talán csökkenti az is az "illatot", ha kevesebben lesznek.
                    Ági
                    Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

                    Comment


                      Nálunk a kiülő mellett vannak, de nem érzek büdit.

                      Döglődés tekintetében nálunk egyenlőre csend van. A kendermagosat sajnálom.

                      Magica, de jó hogy van már tojásotok, a mieinktől ezéven már nem is várok "termést", szerintem mire tojnának, hidegek lesznek, meg keveset süt majd a nap. Bár kitudja! Lehet meglepnek minket.

                      Azt vettem észre, hogy az utcánkban lévő egyik néninél, akinek később lettek csibéi, mint nekünk, sokkal nagyobbak a "háztájiak". (ugyanaz a néni ültette mindkettőnknek a kotlósokat)
                      Ő eddig adott nekik tápot is. Bakker, nem is gondoltam, hogy ennyit tesz a tápozás! Ő már vág is belőlük, nekem meg fogalmam sincs, mikor nőnek meg akkorára, hogy vághatóak legyenek.
                      Mondjuk a sussex-ex szépek nagyon, de őket nem irtom ki.
                      Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
                      https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

                      Comment


                        Vera,
                        nálunk muszáj csökkenteni a kakasok létszámát, volt, hogy a két legnagyobb kendermagos összebunyózott, és az éppen nyertes pozicióban levő elől kirepült a másik...
                        Meg állitólag jobban is tojnak, ha nincs, vagy kevés a kakas. Pedig szépek, de igy muszáj lesz...

                        Tojást illetőleg nekünk is azt mondták, hogy leghamarabb november... Mondjuk, elég kicsikkel kezdtek, többnyire XS méret...

                        Mi tápot csak olyan 4-5 hetes korukig adtunk, bár az tény, hogy ezt követően lassabban nőttek. Utána jött a kukoricadara főtt krumplival, búzadarával, búzával, nyáron kaptak hullott gyümit is belefőzve a krumpliba, meg kerti gazokat.
                        Ági
                        Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

                        Comment


                          Sziasztok, most találtam ezt a topikot, megörültem neki!
                          Nálunk is van baromfiudvar, tyúkokkal, vadkacsákkal, libákkal!

                          Idén mi nem neveltünk csirkét, letojt tyúkokat vettünk, és vártuk a csodát. Mostanra kezdtek el tojni, kb nyár elején jöttek az udvarba. Mi is csak szemes kukoricát adtunk nekik, és egy ismerősünk mondta, hogy ez kevés, vegyünk nekik tojató tápot, lehet, ez oldotta meg a problémát. Szegények, mikor idejöttek, teljesen fakó volt a tarajuk, és nem tudták megenni a kukoricát, városi tyúkok... De mostanra belejöttek.
                          Mikor mi neveltük a csirkéket, akkor is csak az elején kaptak induló tápot, utána kukoricát.
                          Ez az elhullásos dolog nagyon rosszul hangzik, szerencsére nálunk nem volt ilyen, nem tudom milyen betegség lehet.

                          A kakasok meg mindig bolondok. Volt egy, amelyik mindenre ment, kacsára libára, mindegy volt neki. Le is vágtuk. Most meg az egyik csipkedi az összes többi állatot, nem hagyja őket enni.
                          Dóri és Ádám(2012.02.25.)

                          Comment


                            Akkor lehet, hogy azt az "egyiket" le kell vágni...

                            Mi is csak 5-6 hetes korukis tápoztuk őket, indítóval kevertük a búza-kukorica darát, aztán maradt a gyom meg a darált búza.

                            2 hete kezdtünk újra kukoricát adni nekik, amikoris beéredt a kertben. Szinte szemmel látható a fejlődésük azóta.
                            Anyós ezerszer elmondta már, hogy baromfinak kukorica nem való, csak a kacsának, libának kell töméskor. Persze mindenütt mást olvastam.

                            Szoni, a főtt krumpli kitűnő ötlet! Egyre kevesebb a gyom a kertben, Apjuknak megtiltottam az udvaron a fűnyírást, onnan szoktam nekik tépni, de az se nő már...
                            Ti mit adtok majd nekik télen? Marad a szem?

                            Tojáshéjat adtatok már nekik? Én már egy ideje gyűjtöm, b.nő tanácsára betettem a sütőbe 10 percre 200fokon, már csak össze kéne törni, meg adagolni.
                            Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
                            https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

                            Comment


                              Dóri, kacsa ügyben majd jövőre kérdezgetlek. Azok fajtáit még nem böngésztem át. Nektek milyenek vannak? (azonkívül hogy vadkacsák)
                              Vera, 3 gyerkőc anyukája (11,9,6 évesek)
                              https://docs.google.com/spreadsheets...#gid=721446544

                              Comment


                                No, immár két kakassal kevesebb ébreszt, de még mindig maradt 5-6.... Olyan izmos lábuk volt többek közt, mint egy struccé.

                                Tojáshéjat mi is gyűjtjük, de eddig még nem sütöttük ki... Ez esetleges fertőzés elleni védelem? Heti két-háromszor kapnak egy jó maroknyit összemorzsolva, bele a kajába. Most már tulajdonképpen cirkulál, amit kitojnak, annak a héját kapják vissza. Az eddigi tojások jó kemények.

                                Télen, gondolom, marad a szemestakarmány főtt krumplival, alkalomadtán turmixolt zöldséghéjjal, répával, mikor mi akad.

                                Tojás várható télen is, vagy csak fűtött helyen tartott állatoknál esedékes?
                                És: baromfinak miért nem való kukorica? Aki tyúkászt kérdeztem eddig, mind adott nekik...
                                Ági
                                Dinoszauruszok gyűjtője - 2005.12.04. Pónikirálylány - 2008.12.22.

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X