Közlemény

Összecsuk
No announcement yet.

Szoptatási kérdések, tanácsok

Összecsuk
Kiemelt topik
X
X
 
  •    
  • Szűrő
  • Idő
  • Mutatás
Clear All
new posts

    Szia, lehet, hogy nem volt szabad szemmel látható a sérülés....más tüneted nincs?
    Láz, keménység?...bőrpirosság a melleden...ilyesmi?
    Nem mindenkinek válik be mindegyik...inkább állítsd kisebbre. Nem a szívóerőn múlik a hatékonyság, hanem azon, hogy mennyire váltódik ki a tejleadó reflex. Így aztán kézzel még könnyebb is fejni, mert az inkább stimulálólag hat...mégiscsak bőr....
    Csörgő Szülőhangoló

    Comment


      Nem, nincs semmi. Kézzel nagyon béna vagyok és át kell állni a napi két fejésre, mert a fiatalember fél nap alatt elpusztított majdnem egy (szerintem) napi adagot... teszek még egy próbát, lejjebb veszem, és figyelek, meg gyakorlok kézzel is. A tejleadóm egész jól működik, hála az égnek a Medelával is egyből megindult, és jött is rendesen.

      Köszönöm!
      Maczy, meg a bocsok: Bori (07.01.29.), a kisasszony , Zsombor (09.02.27.), az égedelem , Janka (11.09.21.), a ráérős maratonista októberben elérjük az optimumot, és mindehez a körítés

      Comment


        Sziasztok!
        Azt hiszem "elrontottam" valamit, pontosabban olyasmit ehettem talán amit nem kellett volna mert hajnalban Julinkának rettentően fájt a hasa Nem vagyok biztos benne, hogy attól van amit én ettem, hiszen már 1 éves múlt és keveset szopizik, de azért remélem nem gond, ha itt kérdezem, meg, hogy árthatott-e neki egy kevés (nagyon kevés) tökmag vagy szezámmag amit este ettem? Másik tippem, hogy tegnap túl sok klubos sütit evett.
        Viki
        Lányaim L(9), J(7) és D(4)

        Comment


          celesztina eredeti hozzászólása Hozzászólás megtekintése
          Sziasztok!
          Azt hiszem "elrontottam" valamit, pontosabban olyasmit ehettem talán amit nem kellett volna mert hajnalban Julinkának rettentően fájt a hasa Nem vagyok biztos benne, hogy attól van amit én ettem, hiszen már 1 éves múlt és keveset szopizik, de azért remélem nem gond, ha itt kérdezem, meg, hogy árthatott-e neki egy kevés (nagyon kevés) tökmag vagy szezámmag amit este ettem? Másik tippem, hogy tegnap túl sok klubos sütit evett.
          Én még nagyon kezdő anyuka vagyok, de elég sűrűn eszek tökmagot, napraforgómagot, szezámmagot és lenmagot, és a 2 hónapos kisfiamnak szerintem még nem volt baja tőle. Pedig teszem salátára, műzlibe, kenyérbe is...
          Kattti és a betyárok
          2009, 2010, 2012, 2014
          Babaúszós csomag eladó

          Comment


            szivesen, remélem megoldódik...
            Celesztina, nem hiszem, hogy a magok...lehet bármi más is..valami kis lappangó játszótéri vírus is.
            Csörgő Szülőhangoló

            Comment


              Sziasztok!
              Hátha valaki tud segíteni... Az a helyzet, hogy a kis "ártalmatlan" macska allergiám a szoptatásra brutál aszthmává alakult, állítólag a hormonok miatt. Nagyon fulladok. Egy kedves allergológus nénire találtam. Kaptam rohamoltónak ventolint, illetve a múltkor felírta az alvesco nevezetű pipát is. Na ez utóbbi szteroidos, de nagyon új, és nagyon helyileg szívódik fel (állítólag), gyógyszerész ismerős szerint is jó, de hát mivel új nincs vele sok tapasztalat, állítólag csak minimálisan, alig megy át a tejbe. Nem is foglalkoztam vele (nem használtam), de mostanában már nappal is fulladok, én elventolinozgatnék, de szöget ütött a fejemben a doktornő azon mondata, hogy csökkenhet a tejemennyiségem.
              Kérdéseim:
              1.Van-e valakinek ventolin tapasztalata? Milyen hatással van a gyerekre?
              2.Van-e valakinek az alvesco-val tapasztalata?
              3.Tényleg kevesebb lehet a tejem az aszthmától?
              4.Laktoherb teán kívül használjak-e valamit a tejhozam növelésére?

              Köszönöm előre is!
              Adrienn

              "MOST VAN A JÖVŐ"

              Comment


                Adrienn, ez jó sok kérdés. És a java laktációs szaktanácsadó kompetencia, már ami a gyógyszereket illeti.
                Ha gondolod hívj fel!
                A Laktoherb pedig nfőleg az emésztésre hat és a tapasztalat az, hogy a babáknak nem túl jó.
                A tejmennyiség a szopikkal növelhető:kereslet-kínálat elve alapján működik. Több szopi, több tej.
                Csörgő Szülőhangoló

                Comment


                  Draka,
                  a farmakológiai kérdéseidhez tényleg egy ibclc-vel kéne beszélned telefonon.
                  Az új gyógyszernél is, ahol kevés adat ismert, ott is utána lehet nézni, hogy a molekula milyen tulajdonságú, mekkora, mihez kötődik, milyen plazmakoncentrációja és felezési ideje van... szóval sok infónak, amiből azért lehet következtetni dolgokra.

                  Aggódva olvasom, hogy nem vagy jól - és nem vagyok biztos benne, hogy az állapotod rosszabbodása biztos "ráfogható-e" a szoptatásra?! Sokmindent rá bírnak fogni... néha teljesen indokolatlan dolgokat is. Szóval remélem, hogy alapos az orvosod - jó volt olvasni, hogy elégedett vagy vele.


                  Az asztma kezelésben elég sok hormon(szerű) gyógyszert használnak, szóval elképzelhető ilyen hatás is, amitől tartasz - de én még nem vettem rá magam, hogy újra élettant magoljak, úgyhogy nem tudok segíteni, túl halványak az emlékeim.

                  Elképzelhető hormonális beavatkozás a tejtermelés fokozása érdekében, de ezt tényleg csak akkor szokták bevetni, amikor egyértelmű az indikációja, és nagyon fontos, pl. örökbefogadó anyánál. Mivel ha a kereslet-kínálat nem tud beállni (pl. túl kevés mellretétel), akkor hiába bármilyen gyógyszer, nem tenne csodát....

                  Viszont: a babád már fél éves - talán már nem megy "vérre" a tejmennyiség kérdése, mert lassan a hozzátáplálás ezt ellensúlyozza, ha fel is lépne gondként.
                  Az asztma nem vicc, szóval emiatt ne korlátozd a saját egészséged gondozását!
                  Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                  HipnoSzülés a tévében

                  Comment


                    maczy,
                    ha fejsz, biztos láttad már, hogy a tejnek hol ilyen, hol olyan a színe. A leírásod alapján én egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy vér volt (bár te láttad, tévedhetek!).
                    Van olyan, hogy a lefejt tej rózsaszínes, vagy kékes, vagy narancssárgás árnyalatú!
                    Az ételekben levő festékanyagok, meg egyes betegségek miatt variál a színe.

                    Ha vér lenne mégis:
                    kíméletesen fejj, ahogy szilikon is írta. gyenge fokozat, stb.
                    ha ez többször megismétlődne (pláne, ha csak az egyik mellednél), érdemes lehet megemlíteni nőgyógyásznak, amikor legközelebb jársz nála.
                    Bonyolult (Bence 04.10.24.)
                    HipnoSzülés a tévében

                    Comment


                      Draka, sajnos én sem vagyok IBCLC, de találtam egy oldalt dr. Hale, akinek a szoptatás és gyógyszerszedés a szakterülete, és ő írja a budesonide-ról, ami kb. olyan, mint az alvesco, hogy lehet mellette szoptatni, mert egyrészt kevés szívódik fel belőle, másrészt, használják a gyerekgyógyászatban is ezt a szert.
                      A tejelapadás és a ventolin összefüggéséről sajnos nem tudok infót, de szerintem a szoptatás szempontjából nagyon fontos a Te általános állapotod, tehát ha jól vagy, jobban termelődik a tej. Legalábbis én így gondolom. De persze kérdezz meg egy szakembert is!
                      Ildi, Gréti (2008) és Flóra (2010) anyukája és IBCLC-hallgató vagyok.
                      Vecsési Klub minden hónap 2. keddjén. Gyertek!
                      ÖLBEBABA

                      Comment


                        Nagyon köszönöm a kimerítő válaszokat Beszéltem egy gyógyszerész barátunkkal és egy kedves jóakaró is megtalált, így úgy tűnik, hogy ebben a mennyiségben egyik spray-vel sincs gond. Igazából a doktornő is arra utalt, hogy nem a ventolintól vagy az alvesco-tól csökkenhet a tej, hanem attól, ha általában rosszul vagyok sokat. Eddig a tej mennyiséggel nem volt gond, még tejtesónk is van, ezért is nagyon szomorú vagyok, hogy használnom kell ezeket.
                        Igen, jó kérdés, hogy mitől rosszabbodott ennyit az allergiám. A doktornő nagyon kedves és az tetszett, hogy odafigyel arra, hogy szoptatok, nem azzal jött, hogy azonnal válasszam el, de az is lehet, hogy nem tud mit kezdeni velem, nem tudom...
                        Ráadásul esős időben vagyok rosszabbul, úgyhogy most képzelhetitek...

                        Gondoltam arra is, hogy jó lenne egy jó homeopata orvos, aki segíteni tud. Tudtok ajánlani valakit? Remélem a nyarat túlélem valahogy, aztán télen felvértezhetném magam a következő nyárra, mert ameddig csak lehet én szoptatni szeretnék.

                        Még egyszer köszönöm
                        Adrienn

                        "MOST VAN A JÖVŐ"

                        Comment


                          Köszönöm, azóta sem fordult elő, pedig árgus szemekkel figyelem . Biztos, hogy tejcsatornából jött, mert ott volt a kis "gyöngycsepp" a bimbón, direkt figyeltem. Nem tudtam, hogy lehet színes a tej, mármint némi árnyalatkülönbséget azért láttam már két pohár között, de ez eléggé meglepett Köszönöm.
                          Maczy, meg a bocsok: Bori (07.01.29.), a kisasszony , Zsombor (09.02.27.), az égedelem , Janka (11.09.21.), a ráérős maratonista októberben elérjük az optimumot, és mindehez a körítés

                          Comment


                            SOS

                            Kérlek segítsetek! Szerdán vizsgáznom kell, ami minimum 3 óra, a lényeg, hogy a férjemnek kell megetetni a babánkat. Dóra most 6 hónapos és eddig kizárólag szoptattam. Tejcsi van a fagyasztóban, de nem tudom, hogy milyen formában próbálkozzunk a megetetésével. Vegyek neki cumit? Pohárból? Úgy nem fog nagyon elhülni mire a végére ér? El fogja fogadni így a tejet? Mire számítsunk? Lesz még 2 ilyen nap a következő héten. Várom a tanácsaitokat!
                            Dóra (2009.01.), Péter (2011.05.), Réka (2014.05)

                            Comment


                              Kedves Anita!

                              A vizsga maga tart 3 órán át vagy utazással együtt ennyi idő? Ha utazással, akkor érdemes lenne megfontolni, hogy inkább magatokkal viszitek Dórát, és vizsga előtt-után megszoptatod a folyosón (vizsga közben pedig apa vigyáz rá valahol a környéken).
                              Ha erre nincs lehetőség, akkor nyilván otthon kell megoldani. A kimenetel nagyon sokféle lehet. Elképzelhető, hogy a lánykád gond nélkül elfogadja az anyatejet apától. A cumit jobb kihagyni, mert nem lehet tudni, hogy melyik babánál okoz cumizavart. Lehet pohárból vagy kanállal kínálni. Ha mindig csak egy kicsit önt ki apa a pohárba, a többi maradhat a meleg vízben, nem hűl el.
                              Az is lehet viszont, hogy a baba nem fogja elfogadni a tejet. Részben azért, mert a fagyasztott tejnek más az íze (ennek kivédésére gyűjthetsz tejet most a napokban, amit nem fagyasztasz le; a hűtő leghidegebb polcán, hátul az anyatej 8 napig is eltartható), részben azért is elutasíthatja a poharas tejet a baba, mert jobban szereti ciciből. ) Ha nem hajlandó enni, akkor elképzelhető, hogy sírni fog, de az is lehet, hogy visszavonul alvásba, és megvárja, amíg hazaérsz.
                              Nem tudom megígérni, hogy konkrétan Dóra hogyan fog viselkedni, ezt magatoknak kell kitapasztalni, de nagyjából ezek a változatok várhatók. Remélem, azért ez is segítség.
                              Juhász Judit, LLLL, IBCLC
                              30-371-3647
                              juhasz pont judit kukac lll pont hu

                              Comment


                                Kedves Judit!
                                Köszönöm a gyors választ, legelább tudjuk, hogy minden tervezésünk ellenére bármi megtörténhet :-) Maga a vizsga 3 órás, persze előtte 15 perccel ott kell lenni, meg ki tudja a vizsga utáni "egymás közti konzultáció" meddig húzódik. Na meg itthon legalább biztosan alszik, mert minimum egy alvás is beleesik ebbe az időszakba, de inkább 2. Már kb. 1 hónapja nem fejek. Régebben is csak a reggeli evések után fejtem. Elképzelhető, hogy most még tudok neki gyűjteni egy kis tejcsit?
                                Dóra (2009.01.), Péter (2011.05.), Réka (2014.05)

                                Comment

                                Mamami portál footer

                                Összecsuk

                                Friss bejegyzések

                                Összecsuk

                                Cikk a mamami portálról

                                Összecsuk

                                szivárvány
                                Betöltés...
                                X